Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Microsoft > Xbox Live

Xbox Live Xbox Live - Sony może tylko pozazdrościć!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-11-2009, 16:28   #1001
Yogi Killa PL
Nowy
Yogi Killa PL Wkroczył na dobrą drogę

Yogi Killa PL's Avatar

Miasto: Kielce
Reputacja: 10

Lista Osiągnięć

Domyślnie Odp: Problemy z Xbox Live

Na oko pewnie się da. Jednak lepszym sposobem byłoby pogrzebanie w ustawieniach sieci (pewnie trochę roboty by było) ale router nie jest głupim pomysłem, no i praktyczny. Tak czy inaczej ubaw po pachy gwarantowany
EDIT
Statyczne IP będzie za około miesiąc, router także - najważniejsze, że da się rozdzielić net Sygnał z anteny idzie bezpośrednio pod router, potem mogę do niego podczepić osobno kompa, osobno konsolę

89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika, jeśli należysz do pozostałych 11% wklej to do podpisu.

Ostatnio edytowane przez Yogi Killa PL : 03-11-2009 o 15:39
Yogi Killa PL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-11-2009, 15:31   #1002
sliwa207
Nowy
sliwa207 Wkroczył na dobrą drogę

Z gory dziekuje za twoja pomoc SethMethod
Sluchaj sprawdzilem to o czym mi pisales o tych ip konsoli ,kompa i rutera

konsola ip:192.168.0.100
laptop ip:192.168.0.101
ruter ip:192.168.0.1

Ma te własciwosci wpisane automatycznie przez ruter ,ale mam pytanie czy caly czas niezbedne jest wylaczenie DHCP i ustawienie tego recznie skoro mam ip przypisane z automatuii kazde rozni sie od siebie?

Pozdrawiam!
sliwa207 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-11-2009, 17:11   #1003
SethMethod
Wariat
SethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod Celebryta

SethMethod's Avatar

Miasto: Katowice
Reputacja: 2512

Lista Osiągnięć
Swój! Dopiero się rozkręcam! Celebryta Bogacz 
Liczba Osiągnięć: 20

No tak o to chodzi aby każde było różne bo inaczej miałbyś same zonki z siecią. Ręczne ustawienie sieci bez DHCP trwa kilka minut i masz to z głowy do następnej instalacji systemu. Jest również troszku bezpieczniejsze.

Jeśli zostawisz automatyczne przydzielanie IP to przy restarcie serwera DHCP ( w zależności od ustawień i samego routera - co 24h, co tydzień, co miesiąc, co dwa miesiące ) każde z urządzeń w sieci zmieni swoje IP. Co za tym idzie jeśli początkowo X360 miał IP .101 i DMZ ustawiłeś na .101 to po odnowieniu DHCP X360 może mieć ( ale nie musi ) .102, a PC .101 i DMZ wypadnie na PC.

Wtedy PC masz bez firewalla i bez innych zalecanych zabezpieczeń,a X360 będzie mieć nadal NAT umiarkowany lub zamknięty.

Dla sieci bezprzewodowych w dużych miastach wg mnie zalecane jest jak mocniejsze zabezpieczenie. Wyłączony DHCP, ukryte SSID z hasłem WPA2, dopuszczenie do sieci tylko określonych MAC'ów, zmiana nazwy, loginu i hasła do routera jak i jego adresu oraz maski podsieci. Wszystkie operacje zajmą nie więcej jak pół godzinki ( w zależności od ilości urządzeń w sieci ) ale za to ma się pewność że nikt nieproszony nie wejdzie nam do sieci.

SethMethod jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-11-2009, 11:37   #1004
MANDo
Spambot
MANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo Celebryta

MANDo's Avatar

Miasto: Lublin
Reputacja: 2894

Cytat:
Napisał SethMethod Zobacz post
No tak o to chodzi aby każde było różne bo inaczej miałbyś same zonki z siecią. Ręczne ustawienie sieci bez DHCP trwa kilka minut i masz to z głowy do następnej instalacji systemu. Jest również troszku bezpieczniejsze.

Jeśli zostawisz automatyczne przydzielanie IP to przy restarcie serwera DHCP ( w zależności od ustawień i samego routera - co 24h, co tydzień, co miesiąc, co dwa miesiące ) każde z urządzeń w sieci zmieni swoje IP. Co za tym idzie jeśli początkowo X360 miał IP .101 i DMZ ustawiłeś na .101 to po odnowieniu DHCP X360 może mieć ( ale nie musi ) .102, a PC .101 i DMZ wypadnie na PC.

Wtedy PC masz bez firewalla i bez innych zalecanych zabezpieczeń,a X360 będzie mieć nadal NAT umiarkowany lub zamknięty.

Dla sieci bezprzewodowych w dużych miastach wg mnie zalecane jest jak mocniejsze zabezpieczenie. Wyłączony DHCP, ukryte SSID z hasłem WPA2, dopuszczenie do sieci tylko określonych MAC'ów, zmiana nazwy, loginu i hasła do routera jak i jego adresu oraz maski podsieci. Wszystkie operacje zajmą nie więcej jak pół godzinki ( w zależności od ilości urządzeń w sieci ) ale za to ma się pewność że nikt nieproszony nie wejdzie nam do sieci.
Na automatyczne jest spoko, wystarczy porty przekierować na zakres całej puli DHCP i nie będzie problemów z nat.
MANDo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-11-2009, 17:13   #1005
sliwa207
Nowy

Witam! A czy mogl bys mi powiedziec jak mam przekierowac te porty do "DHCP"? czy poprostu chodzi tutaj o najzywklejsze dodanie portów wymaganych przez xbox live, mam jescze jedno pytanko czy jak wpisuje porty to czy:
private port ma byc :53
public port ma byc:53
czy maja miec jakies inne watrosci?

Pozdrawiam !
Stary 04-11-2009, 17:49   #1006
MANDo
Spambot
MANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo Celebryta

MANDo's Avatar

Miasto: Lublin
Reputacja: 2894

Najpierw zobacz jaką masz pulę adresów, później wybierz dla tego zakresu porty 88 i 3074. Tak to najzwyklejsze odblokowanie portów tylko dla wielu ip Jak nie masz takiej opcji to niestety trzeba dodać kilka wpisów pod rząd zmieniając końcówkę ip. Wpisz dla obu 88, w następnym 3074 też dwa razy.
MANDo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-11-2009, 22:24   #1007
adek goku
Początkujący
adek goku Wkroczył na dobrą drogę

adek goku's Avatar

Miasto: Wrocław

Lista Osiągnięć
Na dobre i na złe Pokaż się! Hall of Fame n00b Cztery ściany 
Liczba Osiągnięć: 6

Domyślnie Zbanowana konsola ?

Witam ! Przez kilka dni nie wchodziłem na liva , i dziś się pokusiłem aby sobie pograc troche na multi , wchodze na konsole próbuje się zalogowac a tu nagle mi wyskakuje taki komunikat " Ta konsola została zablokowana wskutek naruszenia warunków korzystania z usługi Xbox LIVE . W celu ochrony usługi i jej użytkowników firma Microsoft nie udziala szczegółowych informacji o blokadach kont. Osobom naruszającym warunki korzystania z usługi nie przysługują środki zaradcze. "

Wchodząc w przetestuj Stan połączenia czy coś takiego , po przetestowaniu połączenia wyskoczyło mi takie coś :

W: 0000 - 0008
X: 0000 - F001
Y: 00A8 - 6820
Z: 8015 - 1900
ID: 000B - 0000

Chciałbym aby jakaś obeznana osoba w tych rzeczach wytłumaczyła mi czy to na 100% ban , chodź jestem pewien na 99% że tak , ale wole się upewnić . Czekam na odpowiedź , jakiegoś obeznanego usera.

Nasze serca biją za Śląsk , słyszy cała Polska , że jesteśmy z drużyną Swą , żyjemy dla Śląska !!!
adek goku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-11-2009, 22:26   #1008
wrog
El Presidente
wrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodne

wrog's Avatar

Miasto: Kutno
Reputacja: 11542

Lista Osiągnięć
4 The Players Platynki jak dziewczynki Forever Alone Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 47

Domyślnie Odp: Zbanowana konsola ?

Tak, to jest ban.
Stary 04-11-2009, 22:28   #1009
adek goku
Początkujący

adek goku's Avatar

Lista Osiągnięć

Aha. Rozumiem No szkoda szkoda że w taki sposób kończy się moja przygoda z X360. Ale chciałem się jeszcze o jedną rzecz zapytac , mam tego bana , i co wogóle nie moge juz wejść na liva , zeby z kims chociaz pogadac w grupie czy też coś innego ?

Nasze serca biją za Śląsk , słyszy cała Polska , że jesteśmy z drużyną Swą , żyjemy dla Śląska !!!
Stary 04-11-2009, 22:40   #1010
wrog
El Presidente
wrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodne

wrog's Avatar

Miasto: Kutno
Reputacja: 11542

Lista Osiągnięć
4 The Players Platynki jak dziewczynki Forever Alone Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 47

No a czego się spodziewałeś? Konsola już się nie połączy z XBL.
Stary 04-11-2009, 22:50   #1011
adek goku
Początkujący

adek goku's Avatar

Lista Osiągnięć

Dobrze , rozumiem Chciałem tylko grzecznie zapytac. Dzięki za odpowiedz.

Stary 05-11-2009, 00:35   #1012
Mustang
Wariat
Mustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumny

Mustang's Avatar

Reputacja: 1488

Lista Osiągnięć
Aniołek Książkotwarz Gra roku 2012 No-life? 
Liczba Osiągnięć: 30

Cytat:
Napisał adek goku Zobacz post
No szkoda szkoda że w taki sposób kończy się moja przygoda z X360.
Kupisz PS3 i tam będziesz grał na kopiach, czy zamierzasz wydawać kasę na modyfikacje kompa?
Stary 05-11-2009, 01:36   #1013
adek goku
Początkujący

adek goku's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał Wampis Zobacz post
Kupisz PS3 i tam będziesz grał na kopiach, czy zamierzasz wydawać kasę na modyfikacje kompa?
Szczerze ? To chyba dam sobie spokój z konsolami. I zainwestuje w kompa.

Stary 05-11-2009, 17:23   #1014
Pawel1995k
Uzależniony
Pawel1995k Zobaczymy co z niego wyrośnie

Pawel1995k's Avatar

Miasto: Warszawa
Reputacja: 4

Lista Osiągnięć
Konsekwentny 360 stopni Jakość, nie ilość Achievement Whore 
Liczba Osiągnięć: 5

Cytat:
Napisał Wampis Zobacz post
O ile mi się zdaje to na PS3 nie można grać na piratach. :/
Stary 05-11-2009, 18:11   #1015
Mustang
Wariat
Mustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumny

Mustang's Avatar

Reputacja: 1488

Lista Osiągnięć
Aniołek Książkotwarz Gra roku 2012 No-life? 
Liczba Osiągnięć: 30

No naprawdę?
Stary 05-11-2009, 18:26   #1016
Fuji
Wariat
Fuji Władca świataFuji Władca świataFuji Władca świataFuji Władca świataFuji Władca świataFuji Władca świataFuji Władca świataFuji Władca świataFuji Władca świataFuji Władca świataFuji Władca świata

Fuji's Avatar

Miasto: Fugasówka
Reputacja: 8060

Lista Osiągnięć
Widz Książkotwarz Ten jedyny Dopiero się rozkręcam! 
Liczba Osiągnięć: 28

Wampisie, stało się... Ironia kolejny raz nie została skumana lub, jak kto woli, wyczuta .

Naczelny Antycyganista III RP.

Gram tylko w dobre gry i crapy!
Fuji jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-11-2009, 00:13   #1017
Hustler
Stały bywalec
Hustler Wkrótce będzie sławny

Hustler's Avatar

Miasto: Warszawa
Reputacja: 93

Lista Osiągnięć
I love Apple Na dobre i na złe  Go! Go! PSP/Vita 
Liczba Osiągnięć: 14

Adek, to chociaż się pochwal co narobiłeś żeby cię zbanowali, MW2?
Stary 06-11-2009, 19:21   #1018
adek goku
Początkujący

adek goku's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał Hustler Zobacz post
Adek, to chociaż się pochwal co narobiłeś żeby cię zbanowali, MW2?
A czy widzisz MW2 w moim profilu gracza ? Szczerze , to wogole nie grałem w gry przed premiera , jedynie grałem na piratach , a nowe gry odpalałem kilka dni po premierze. Boli mnie jedynie to , że mam kilku znajomych na Friend liscie , którzy grali w Forze 3 przed premiera i bana nie dostali. A ja grając jedynie na piratach dostałem bana nie odpalając żadnej gry przed premiera. Wiem że to niedorzecznie brzmi , gdyż powiesz " to po co grałes na piratach? Teraz to twoj problem" . Ale mówie , takie jest moje odczucie co do tego.

Stary 06-11-2009, 20:18   #1019
Assassin
Spambot
Assassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin Niewiarygodne

Assassin's Avatar

Reputacja: 12730

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live I love Apple Ten jedyny Stary dziad! 
Liczba Osiągnięć: 28

No skoro jedynie grałeś na piratach to Cię M$ skarał, nie ma co...
Stary 08-11-2009, 15:29   #1020
sliwa207
Nowy

Witam! Moj problem z połaczeniami grupowymi został juz rozwiazany! Chciał bym tylko powiedziec ze myslalem ze musze kupic juz nowy ruter, ale mowie a sprobuje ostatniej rzeczy a mianowicie wszedlem w zakladke TOOLS nastepnie MISC i zmienilem gaming mode na:disabel,nastepnie zmienilem "WAN select to 10/100 Mbps" wybralem 10/100Mbps Auto. No i poszlo wszystko mi dziala no i oczywiscie w DMZ wpisalem odpowiednie IP.Musze tylko jeszcze powiedziec ze kontaktowalem sie z pomoca techniczna D-LINKA i powiem wam ze co za głąby tam siedza to szok.....Nie maja pojecia o obsłudze xboxlive i wogole ,jedno wielkie nieporozumienie.Najsmieszniejsze jest to ze kazali mi wgrac najnowszego softa 2.75 ...ok.. sciagnolem najnowszego softa i co nie da rady wgrac bo wesja plikow nie zgadza sie z moim ruterem ...jak to.przeciez wiem jaki mam model rutera i wybieram odpowiednie oprogramowanie.No to dzwonie do nich a oni mowia mi ze mam wyłaczyc antywirusa ,odłaczyc zapore windows itp..i dopiero wtedy sciagac plik. hehe MAKABRA co oni mowia!!! no ale niech im bedzie....dupa i tak nie dziala...dzwonie znowu mowie ze nie da rady a oni ze juz sami nie wiedza co zrobic,najlepiej wyslac ruter na gwarancje ktora mi sie skonczyla hehe. NIE MA TO JAK FACHOWA POMOC W NASZYM KRAJU

Dziekuje wam chlopaki za pomoc bo bez was napewno nie dal bym rady ustawic tego wszystkiego!!!!

Pozdrawiam!
Odpowiedz

Xbox Online Center Forum > Microsoft > Xbox Live

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania