Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > PC > Sprzęt i oprogramowanie

Sprzęt i oprogramowanie Dyskusje o komputerowym sprzęcie i programach.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-05-2013, 18:21   #221
kbrs
Spambot
kbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narody

kbrs's Avatar

Reputacja: 5252
Domyślnie Odp: Laptop

mam takie pytanie, da sie jakos softowo polepszyc jakosc dzwieku w laptopie?

moj laptop jest w serwisie, siedze na lapku siostry dosc nowe vaio 17' a ma tak przechujowe te glosniki, zero basu czy jakiejs glebi, moje pseudo hk w 4ro letniej maszynie byly o niebo lepsze.
Stary 08-05-2013, 21:00   #222
MANDo
Spambot
MANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo Celebryta

MANDo's Avatar

Miasto: Lublin
Reputacja: 2894

Pozostają Ci słuchawki, glosnik jak jest chujowy to taki pozostanie . Pewnie karta realtek integra, zajrzyj do panelu i masz equalizer, pobaw sie ustawieniami.
MANDo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-05-2013, 21:54   #223
kbrs
Spambot
kbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narody

kbrs's Avatar

w 'mixerze dzwieku' to mam tylko glosnosc lol

pobawie sie tym troche, a nie ma jakiegos dobrego programu ktory nie wiem, da sie pobawic ustawieniem basy/midle/treble?

w ogole spodziewalem sie ze jak laptop wiekszy, to glosniki tez beda wieksze i lepsze, niestety sie rozczarowalem, albo sony to po prostu takie gowno.
Stary 08-05-2013, 22:02   #224
MANDo
Spambot
MANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo Celebryta

MANDo's Avatar

Musisz mieć panel karty u mnie to się nazywa "Realtek HD Audio Manager" (Nie wiem co masz za vaio, ale Realtek jest wszędzie, więc zgaduję, że też masz ). Szukaj czegoś podobnego w panelu sterowania, jak nie masz na pasku start. W mixerze wiadomo, że nie będzie.

Szczerze to nie wiem, pewnie coś jest, ale nigdy nie używałem. Zawsze winamp z eq, a w grach panel karty dźwiękowej.
Stary 08-05-2013, 22:39   #225
chrono87
Spambot
chrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebryta

chrono87's Avatar

Miasto: Gdynia
Reputacja: 4421

Kiedyś w jakimś laptopie chyba asus dzwiek był słaby , ale na płycie w zestawie był jakis srs audio. Po zainstalowaniu całkiem inny dzwięk. Może czegoś niema w końcu go baba używała Jak niema płytki to google albo jakiś program do znajdywania sterowników.
Stary 09-05-2013, 00:11   #226
kbrs
Spambot

kbrs's Avatar

pogrzebalem w ustawieniach, 'wzbogacenie tonow niskich' za wiele nie dalo. szukalem wlansie pod katem realteka i ni ***** nic nie znalazlo, w panelu sterowania tez tego nie ma, to sam juz nie wiem. jeszcze sie z tym chwile pobawie ale czarno widze jakas zmiane, plytek dodatkowych tez zreszta nie ma.

ja uzywam itunesa, nie wiem jak tutaj ale na moim lapku jak mialem winampa to bylo straaaszne gowno. w ogole mnie to zaskoczylo ze dzwiek jest tak plytki i do tego strasznie cichy. zawsze uzywalem winampa, do tego skinow ktore mialem wczesniej tez nie bylo to przerzucilem sie na itunsa i jakosc od razu poszla w gore. co dziwne bo wczesniej nie bylem raczej wielkim fanem tego programu :f
Stary 27-07-2013, 12:41   #227
Assassin
Spambot
Assassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin Niewiarygodne

Assassin's Avatar

Reputacja: 12792

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live I love Apple Ten jedyny Stary dziad! 
Liczba Osiągnięć: 28

Można poszerzyć ekran w laptopie? "Wypożyczyłem" sobie Mortal Kombat i oczywiście tylko na rozdziałce 1024x600 chodzi mi płynnie, i mam przez to czarne pasy. Można jakoś rozciągnąć ekran?
Stary 27-07-2013, 22:05   #228
MANDo
Spambot

MANDo's Avatar

No można, ale jak masz 16:9 to obraz w takiej rozdziałce będzie nienaturalnie rozciągnięty :p. Masz w panelu karty, jak masz nvidię to zakładka "Dostosuj rozmiar i pozcję pulpitu", jak ati to tez masz panel ati catalyst. Nie mam ati, więc Ci nie pomogę (ale wiem, że da się bez problemu)
Stary 30-09-2013, 19:01   #229
FocuZ
Znajomy
FocuZ Można na niego liczyćFocuZ Można na niego liczyćFocuZ Można na niego liczyć

Miasto: Poznań
Reputacja: 270

Lista Osiągnięć
360 stopni Konsekwentny Jakość, nie ilość Achievement Whore 
Liczba Osiągnięć: 4

Siemka! Jako, że wgl nie mam pojęcia o komputerach a mój 8-letni PC wreszcie umarł Szukam jakiegoś laptopa. Głównie do korzystania a nie do grania (chodź chciałbym aby niektóre gierki można było ograć). Chciałbym się zmieścić w 2500 zł. Ktoś by coś poradził?
FocuZ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30-09-2013, 19:37   #230
igor8472
da Sztig
igor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narody

igor8472's Avatar

Miasto: Festung Breslau
Reputacja: 5090

Lista Osiągnięć
VIP Filantrop Donator o wielkim sercu Widz 
Liczba Osiągnięć: 33

Ze swojej strony poleciłbym np. Acera V3-571G w wersji z GF 640M. Odradzam na pewno tandetne Szajsungi.

Kokodżambo i do przodu.
igor8472 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-10-2013, 17:24   #231
kbrs
Spambot

kbrs's Avatar

ponawiam pytanie goscia wyzej, tez bede niedlugo poszukiwal nowego laptopa, w gre wchodza hp, lenovo, msi, delle, toshiby czy sony. o samsungach to wlasnie slyszalem juz kilka razy ze sa lipne, zas o lenovo czy msi ze sa 'tanie i dobre'. tez pare dodatkowych pytan, oplaca sie przy laptopie takiej klasy inwestowac w dysk ssd? widzialem lapki z normalnym dyskiem + np. 8giga ssd, obstawiam ze to na system. to naprawde robi jakas roznice? w tej cenie byly tez lapki z samym dyskiem ssd ale o pojemnosci 128gb a to jest jednak malo, nie potrzebuje ogromnego dysku bo nie trzymam tony muzyki, gier czy filmow ale jednak 300-500gb sie przyda na wszelki wypadek.
jeszcze jedna dosc wazna rzecz to glosniki, wczesniej mialem sygnowane harman kardon i jednak byla roznica miedzy nimi a jakims badziewiem u znajomych w szajsungach czy sony mojej siostry. muzyki slucham sporo, nie lubie miec zagraconego biurka takze glosniki (ktore zreszta mam i leza w szafie) odpadaja, a mi wystarcza dosc porzadne laptopowe. fajnie jakby tez byl w miare cichy i sie nie grzal, toshiba pod tym wzgledem to tragedia, vaio dziala prawie idealnie (moze tez dlatego ze ma 17 cali, za to jest problem chyba z dyskiem, komp sie dosc dlugo odpala, przy uruchomieniu itunesa i odpaleniu zawsze pierwsza piosenka sie przytnie, tak samo jakiekolwiek video ktore odpale po raz pierwszy po uruchomieniu laptopa, czasem podczas przenoszenia plikow system tez wariuje). bateria to sprawa drugorzedna, no ale tez fajnie by bylo gdyby nie byla totalnym gownem.
laptop bedzie glownie do muzyki, filmow, internetu itd. grywam raczej w same indie gierki ktore nie maja kosmicznych wymagan, wiec mysle ze na sprzecie za ten hajs to chyba tak czy siak takie gry pojda.

a i ju w ogole idealnie jakby lapek byl czarny : P
Stary 18-11-2013, 17:31   #232
kbrs
Spambot

kbrs's Avatar

Zero odzewu : D

Ok, na jakims innym nerdowym forum tez o to pytalem i dostalem pare propozycji, które wyłoniły dwóch kandydatów, mianowicie to http://www.x-kom.pl/p/154118-noteboo...3fb7bca536e3b# i to http://www.x-kom.pl/p/153947-noteboo...80046d2e7fd0a2.
Roznice sa dosc niewielkie, jeden ma win 7 drugi win 8, inne karty graficzne (tutaj pytanie, ktora jest lepsza, ta z wyzszym numerkiem?) jeden ma przy dysku cos takiego 'Express Cache 8 GB' co to znaczy?
W rubryce dzwiek tez jeden ma "Wbudowane głośniki stereo" a drugi nie, to jakiś błąd jest nie? Jakos nie chce mi sie wierzyc zeby laptop mial glosnik mono albo w ogole ich nie mial : P
Stary 18-11-2013, 18:21   #233
igor8472
da Sztig
igor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narody

igor8472's Avatar

Lista Osiągnięć

3230 to bidna karta, patrz przede wszystkim na drugą cyferkę nazwy, ona oznacza generalną klasę wydajności karty, pierwsza to generacja. Powiedzmy ze grafa taka jak 5770 będzie wydajniejsza od 7200.

A ten lapek z linka jest przepłacony, na Euro RTV jest sporo fajnych modeli pomiędzy 1500-2k, lepsiejsze z i3-i5 chodzą tak ok 2200. Warto też kupić coś z 2 grafikami, integrą i dedykiem. Jak w nic nie grasz to hula tylko słabsza karta, zazwyczaj to Intel 4000.

Kokodżambo i do przodu.
Stary 18-11-2013, 18:38   #234
kbrs
Spambot

kbrs's Avatar

No oba maja dwie karty, zintegrowana i ta dodatkowa. Pierwszy NVIDIA GeForce GT 635M, drugi NVIDIA GeForce GT 720M, czyli ta pierwsza bedzie lepsza?
Przepłacone? Czyli taki model to ile bedzie kosztować?

g700 znalazlem za 2200zl ale to zas bez systemu, a jednak wolalbym zeby juz byc zainstalowany. Te dwa modele to tak raczej sprawa pogladowa, niekoniecznie musz eje kupic w tym sklepie, a widze ze nie jest najtanszy.

Tak jeszcze z innej beczki, na czyms takim, niezaleznie ktory bym wybral, da sie odpalic powiedzmy takiego bf3/bf4? w sensie na jakichs wysokich detalach?
Stary 18-11-2013, 18:52   #235
igor8472
da Sztig

igor8472's Avatar

Lista Osiągnięć

Jakbyś wziął coś z powiedzmy radkiem 65/66xx - 75/76xx czy GF z 5/6 w środku to by się na low/medium dało.
Co do pierwszego pytania to ta pierwsza będzie lepsza, wyższy klasa wydajności nawet i ze 2-3 generacje wstecz to ciągle lepsza karta choć przy takich low-endach to nie będzie różnica większa jak z 10-15%.

Na tym poziomie cenowym co planujesz bez problemu znajdziesz lapki z główną kartą klasy Radzia 7500-7600 czy porównywalnymi mid-endowymi GeForce'ami.

Kokodżambo i do przodu.
Stary 18-11-2013, 18:56   #236
kbrs
Spambot

kbrs's Avatar

No ale tez nie chce zeby cena laptopa = karta graficzna, a reszta to jakiejs popluczyny. Gry to nie jest moj priorytet, ale po prostu fajnie jakby sie dalo w cos tam zagrac w komfortowych warunkach.
Stary 18-11-2013, 19:28   #237
igor8472
da Sztig

igor8472's Avatar

Lista Osiągnięć

Resztę to wszystkich i tak generalnie dają identyczną. Póki nie kupisz Szajsunga to jesteś bezpieczny.

Kokodżambo i do przodu.
Stary 18-11-2013, 19:36   #238
kbrs
Spambot

kbrs's Avatar

Nawet nie ma 17' lenovo z jakas lepsza karta, tzn. sa ale juz drogie. Mysle ze pewnie cos wezme z tej dwojki, ew. jeszcze poszukam czegos podobnego bo w sumie mam ok miesiaca czy dwoch do kupna.

Z tymi samsungami to wlasnie jak do saturna wbilem, to tez sobie obejrzalem laptopy. Chcialem tak zobaczyc jak to na zywo wszystko wyglada, a nie tylko fotki w necie. To samsungi zrobily na mnie wrazenie, tzn. ogladalem jakiejs ultrabooki i byly bardzo fajnie wykonane i cenowo podobne ~2,5k zł za 14'. Ale cos czuje ze poza wygladalem to tam nie bedzie nic ciekawego :f
Jeszcze jedno pytanie, sa te nowe touchpady bez przyciskow, wygodne to jest? Pobawilem sie tym chwile wlasnie na jakims samsungu i windows 8 to tak nie wiedzialem do konca jak sie w ogole za to zabrac.
Stary 18-11-2013, 19:45   #239
igor8472
da Sztig

igor8472's Avatar

Lista Osiągnięć

HP dv7 ma 17", niezłe bebechy i przyzwoitą cenę.
Z ultrab tak przeważnie jest że za normalne pieniądze to takie sobie komponenty a za coś lepszego to już trzeba porządnie zabulić.
Co do tych touchpadów to moja kubita kupiła takowego ultrabooka, Asusa X401U. Powiem że wygląda na nieco wygodniejsze ale trzeba się przyzwyczaić do mniejszej precyzji ale to raczej moja przypadłość, nie lubię wszystkiego co z przesadnym stawianiem na dotykowce związane.

Kokodżambo i do przodu.

Ostatnio edytowane przez igor8472 : 18-11-2013 o 19:53
Stary 18-11-2013, 19:54   #240
kbrs
Spambot

kbrs's Avatar

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/co...783_techniczne np. takie cos?
tylko ciezkie to z tego co widze.

Xbox Online Center Forum > PC > Sprzęt i oprogramowanie

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania