Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Inne > Hyde Park

Hyde Park Tematy o wszystkim co aktualnie trapi naszych użytkowników.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24-01-2012, 03:12   #1
Snake
Spambot
Snake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake Niewiarygodne

Snake's Avatar

Miasto: Poznań
Reputacja: 12679

Lista Osiągnięć
Nie mam nic lepszego do roboty Ten jedyny Stary dziad! Książkotwarz 
Liczba Osiągnięć: 30

Domyślnie Pomoc dla Tymka Szallera

Forumowicze.
Zgłaszam się do was z prośbą o pomoc dla małego Tymoteusza, który od urodzenia cierpi na różne choroby. Poniżej wklejam wszelkie info:

Na imię mi Tymoteusz, mam w tej chwili 3 latka i jestem ukochanym synkiem swoich rodziców.
Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w leczeniu *i rehabilitacji. Mam kilka problemów, z którymi się borykam.
A wszystko zaczęło się tak:
Już w brzuszku u mamusi lekarze zdiagnozowali u mnie skomplikowaną wadę serca typu TGA, wymagającą poważnej operacji w tzw. krążeniu pozaustrojowym. Tuż przed samą operacją, na stole operacyjnym,* moje serduszko stanęło i lekarze musieli mnie reanimować! Mój organizm był przez chwilę niedotleniony. Ta jedna chwila, jak się później okazało, bardzo skomplikowała moje dalsze życie.
Wspaniali lekarze „naprawili” moje serduszko, które jak dotąd bije bez zarzutu (oby tak dalej!).
Prawdziwa burza miała się dopiero rozpętać.
Niestety w drugim miesiącu życia, rodzice widząc, że nie reaguję na pokazywane przedmioty tak jak powinienem, zabrali mnie do okulisty. Tam dowiedzieliśmy się, że mam zanik nerwów wzrokowych i że to prawdopodobnie* „spadek” po niedotlenieniu. Lekarze (a odwiedziliśmy ich bardzo wielu) nie dawali mi zbyt wielu szans na jakiekolwiek widzenie. Dziś mając już skończone 3 latka, wiem jak bardzo się mylili. Dzięki intensywnej rehabilitacji , nawet 50 razy dziennie, moje nerwy „ożyły” i potrafię teraz samodzielnie chodzić, nie zderzając się z przeszkodami, sięgam po zabawki, oglądam kontrastowe książeczki. Oczywiście moje widzenie odbiega bardzo od normy, a ja nadal jeszcze często wolę poznawać świat dotykiem niż moim słabym wzrokiem, ale jestem na dobrej drodze więc ćwiczę dalej, jeżdżę z rodzicami do wyspecjalizowanych ośrodków w okolicy i na turnusy rehabilitacyjne do podwarszawskich Lasek.
Jeśli myślicie Państwo, że to koniec mojej historii, to jesteście w błędzie. Jakby tego było mało, gdy skończyłem pierwszy rok życia, mamusia zaniepokojona* tym, że jeszcze nie gaworzę, zabrała mnie na badania słuchu. Jakież było* nasze zdziwienie, kiedy okazało się, że mam głęboki niedosłuch (to także skutek niedotlenienia). Dziwiliśmy się tym bardziej, że w trzecim miesiącu życia miałem już takie badania i wszystko było wtedy *w porządku. Lekarze twierdzą, że ponoć* jest to możliwe, żeby słuch psuł się później po wystąpieniu czynnika uszkadzającego. Nie wiem, nie znam się na tym. Efekt jest taki, że mając 1,5 roku przeszedłem operację wszczepienia implantu ślimakowego. Od tamtego momentu moje życie zaczęło się na nowo. Musiałem nauczyć się słuchać przy pomocy tego skomplikowanego urządzenia w mojej główce, wyróżniać i odróżniać dźwięki, a teraz wypowiadam już pierwsze słowa, a ich zasób się stale powiększa. Umiem już powiedzieć: kwiatki – „chwiatki”, Puchatek – „Chuchatek”, papuga – „papuba” i wiele innych, trudnych słów.
To co udało mi się osiągnąć to efekt ciężkiej pracy. Nie bawię się tak jak inne dzieci w moim wieku w piaskownicy lecz odwiedzam różnych specjalistów, którzy dają mi wskazówki co robić, żeby się rozwijać. Mam spotkania z logopedami, terapeutami zaburzeń SI (integracji sensorycznej), psychologami. Czasami nawet 10 razy w tygodniu!
Od czerwca 2011 roku chodzę także do przedszkola terapeutycznego przy Centrum Stymulacji Rozwoju Dziecka. Oprócz tego, że miło spędzam tam czas - nareszcie wśród Dzieci, oczywiście też dużo ćwiczę: mam jeszcze więcej zajęć z logopedą, terapeutą integracji sensorycznej, fizjoterapeutą, terapeutą metodą Castillo-Moralesa. Bardzo mi się tam podoba.
Wiem, że jeszcze wiele pracy przede mną. Codziennie jednak zaskakuję wszystkich czymś nowym. Niestety przedszkole, wszystkie dodatkowe zajęcia przedszkolne i poza przedszkolne, kontrole i badania lekarskie (jestem pod stałą opieką kardiologa, neurologa, okulisty, foniatry, psychologa), akcesoria do procesora mowy (implantu) oraz jego ubezpieczenie bardzo dużo kosztują.
Jeśli Państwo chcieliby wspomóc mnie i moich rodziców możecie to zrobić na dwa sposoby:
1) Wpłacając dowolną kwotę na moje subkonto
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”**
ul. Łomiańska 5 01-685 Warszawa*
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
*z dopiskiem:* 8895 Szaller Tymoteusz Jakub darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
2) przekazać 1% swojego podatku
Zapytacie jak to zrobić? To proste:
W części H - „ WNIOSEK O PRZEKAZANIE PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO OPP” wystarczy wpisać:

*W rubryce „NUMER KRS:” 0000037904

*W rubryce „WNIOSKOWANA KWOTA” - odpowiednio obliczony 1% od kwoty podatku, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

W części I – „INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE” wystarczy wpisać:
W rubryce „CEL SZCZEGÓŁOWY” 8895 – SZALLER TYMOTEUSZ JAKUB

I to wszystko! Urząd Skarbowy sam przeleje 1% na konto Fundacji, a Fundacja przekaże je na moje subkonto
Za każdy 1% podatku przekazany dla mnie DZIĘKUJĘ !!!

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję,
Tymek Szaller

Każda pomoc jest mile widziana. Im więcej się uzbiera tym większa nadzieja dla tego malca.

Z góry wszystkim dziękuję za okazaną pomoc.
Stary 24-01-2012, 22:04   #2
Butch
No-life
Butch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch Celebryta

Butch's Avatar

Miasto: Újszandec
Reputacja: 4039

Lista Osiągnięć
Książkotwarz Old School Playaz Konsekwentny Pokaż się! 
Liczba Osiągnięć: 15

Domyślnie Odp: Pomoc dla Tymka Szallera

Rok w rok wysyłam na znajomą, ale powiem kobiecie, żeby swoją rodzinę przetyrała i wpadnie 3x1%, tyle mogę ogarnąć ; )

A swoją drogą szkoda, że wiele osób nie wie o tym, jak to banalnie ten 1% przeznaczyć na jakąś fundację i idzie to w pizdziet, nauczać, nerdy!
Stary 24-01-2012, 22:08   #3
Snake
Spambot
Snake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake Niewiarygodne

Snake's Avatar

Lista Osiągnięć

Dzięki wielkie Butch.
Dla tego malca każda pomoc jest czymś ogromnym.
Stary 26-01-2012, 02:30   #4
Snake
Spambot

Snake's Avatar

Lista Osiągnięć

Jeżeli Marcin nie ma nic przeciwko to będę to podbijać co jakiś czas.
Liczy się każdy grosz.
Stary 30-01-2012, 13:02   #5
Snake
Spambot

Snake's Avatar

Lista Osiągnięć

Pamiętajcie, że to wy możecie zdecydować gdzie trafi ten 1% podatku.
Stary 30-01-2012, 17:43   #6
Krzychoo
Wariat
Krzychoo Wszyscy go tu znająKrzychoo Wszyscy go tu znająKrzychoo Wszyscy go tu znająKrzychoo Wszyscy go tu znająKrzychoo Wszyscy go tu znająKrzychoo Wszyscy go tu znają

Reputacja: 606

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Swój! Lubiany I love Apple 
Liczba Osiągnięć: 15

Cytat:
Napisał Snake Zobacz post
Pamiętajcie, że to wy możecie zdecydować gdzie trafi ten 1% podatku.
Ja tam wspieram szarą strefę.
Krzychoo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-02-2012, 10:59   #7
Snake
Spambot

Snake's Avatar

Lista Osiągnięć

Podbijam ponownie.
Stary 29-02-2012, 00:51   #8
Snake
Spambot

Snake's Avatar

Lista Osiągnięć

Podbijam ponownie bo dawno chyba tutaj nikt nie zaglądał.

Xbox Online Center Forum > Inne > Hyde Park

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania