Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Sony > PlayStation Portable/Vita

PlayStation Portable/Vita Zabawka hi-tech czy super handheld?

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30-05-2005, 23:33   #1
InSiDe
Banned
InSiDe Zobaczymy co z niego wyrośnie

Reputacja: 0
Wyślij wiadomość przez AIM do InSiDe
Domyślnie PSP w pytaniach i odpowiedziach.

. Nie wiem, jak zabrać się za temat który El Presidente zaproponował, czyli bym coś o PSP napisał. Wszystko chyba już zostało napisane ale jeśli macie jakieś pytania to walcie.
InSiDe jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31-05-2005, 02:06   #2
_Yulaw
Banned
_Yulaw Zobaczymy co z niego wyrośnie

Wyślij wiadomość przez AIM do _Yulaw

Uciełes już komuś głowę dyskiem?
_Yulaw jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31-05-2005, 10:57   #3
Silencer
Stały bywalec
Silencer Zobaczymy co z niego wyrośnie

Wyślij wiadomość przez AIM do Silencer

Czy w zestawie jest program do robienia mp3 i obróbki filmów?
Silencer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31-05-2005, 16:16   #4
Gaw
Banned
Gaw Zobaczymy co z niego wyrośnie

PSP sprawdza sie jako mp3 player czy to taka raczej ciekawostka?
Gaw jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31-05-2005, 20:18   #5
InSiDe
Banned

. Dysku jeszcze żadnego nie mam ale szuflada zdaje się być rozwiąza podobnie, jak w MiniDiskach więc chyba nie będzie problemów.
. Oprogramowania żadnego nie ma. Jest zdaje się jakiś konwerter do kupienia od sonego ale i jego ponoć jeszcze nie wysyłają.
. PSP jako mp3 player sprawdza sie nader dobrze. Daje sobię radę z playlistami tylko cały czas trzeba pamiętać, że mozna zrobić tylko jeden katalog. Czyli możemy mieć katalog "HIPHOP" i w nim muzykę, ale jak już w katalogu "HIPHOP" zrobimy katalog "LO24" to do niego już sie nie dostaniemy. Jakość bardzo, ale to bardzo dobra (żadnych zakłuceń z mechaniki sprzętu).
Stary 31-05-2005, 23:13   #6
Gaw
Banned

czyli nie mozna miec katalogu w katalogu, a 2 kolo siebie tez nie da rady?

dobrze sprawuja sie przyciski? da rade siegnac wszystkiego bez problemu? sa analogowe?
Stary 01-06-2005, 06:47   #7
InSiDe
Banned

. Nie znalazłem żadnego info co do maksymalnej ilości katalogów obok siebie :] Ani też co do maksymalnej ilości obsługiwanych plików. Ja mam koło 20 i jest wszystko oki. Bardzo fajnie (co jest pokazane w instrukcji) jest pokazywane co teraz leci. Jest zdjęcie płyty (jeśli je wgramy na taga) i tytuł utworu, albumu i nazwa wykonawcy.
. Co do przycisków to nie mam zastrzeżeń. No, może triggery (lewy i prawy) mogłby być pewniej osadzone. Lekko się chyboczą ale to może i zaleta bo się pod nachylenie dłoni ustawiają :]]
. Jak powtarzam (co jest upokarzające więc mi zaoszczędźcie póki co :]]]) nie mam jeszcze żadnej gry więc nie wiem, czy reagują na siłę nacisku i jak się przy intensywnej walce sprawują. Póki co, wygląadją na solidne.
. I ciekawostka dropsa. Zauważyliście, że tak krzyżak jak i geometryki są tak naprawdę przezroczyste? Dopiero na samym spodzie mają czarną wkładkę ze znaczkiem. Fajnie to wygląda na żywo i sprawia tym samym, że nie wytrą się klaiwsze.
Stary 01-06-2005, 12:13   #8
Silencer
Stały bywalec

Jak długo działa konsola na świerzej baterii. Masz jakąś płyte UMD z demkiem/prezentacją jeżeli tak to napisz czy czuć ruch laserka, bo podobna tak właśnie jest. Ile mp3 zmieści sie na karcie pamieci 32Mb w popularnej jakości 128
Stary 01-06-2005, 13:48   #9
Devil_2k
Wariat
Devil_2k Wkrótce będzie sławny

Miasto: Kraków
Reputacja: 92

Lista Osiągnięć
Cztery ściany PlayStation 3 is my Home Dopiero się rozkręcam! Na dobre i na złe 
Liczba Osiągnięć: 4

Co do karty pamięci 32 mb - to jak myślisz ile mp3 zmieścisz na 32 mb np. dysku twardego ? bo to dokładnie to samo. Zależy od rozmairu mp3. Jeżeli ma średnio 4 mb to zmieścisz ich 7 (ta karta jest formatowana prawdopodobnie na 30-31 mb).

Devil_2k jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-06-2005, 15:10   #10
Gaw
Banned

no właśnie, nie masz gry, pobawiłeś sie troche słuchaniem muzyki, przeglądaniem menusów - szybko bateria poszła?
Stary 01-06-2005, 15:47   #11
InSiDe
Banned

. Bardzo zaskoczony nią jestem. Ogólne 100% miałem przedwczoraj rano. W autobusie pooglądałem trochę zdjęć (magazynów w jpgach :]]), tak na oko z 15minut. W pracy tak z doskoku plus prezentacja możliwości przed macią - powiedzmy że 10. Do tego ten czas - z doskoku - zdążyłem przeczytać dwa numery Gizmondo czyli jakieś 30 minut łącznie. Powrotny do domu - trailer Sin City. W domu samo mieszanie po menu, wgrywanie po kablu i ogólne smyranie konsolki :]].
. Nie wiem, jakby to ciurkiem złożyć pewnie z półtorej godziny by było jak nie więcej.
. Dzień drugi to muzyka w drodze piechotą do pracy czyli jakieś 40 minut non stop. Przeglądanie jakiegoś komisku. Potem u Naty (prezentacja :]) bawiłem sie wifi i ściągnąłem update na konsolkę co już samo = 20 minutom działania wifi które strasznie ponoć żre baterię. Potem jeszcze jeżdząc po mieście (trzeba było walutę wymienić) szukałem sobie hot-spotów. Jakby nie było, kolejne 1,5 godziny skakania po menu i tak dalej.
. Dziś jest dzień trzeci. Muzyka i demko jakiejś gry w autobamie. Dwa numery Wired i dwa EnGadgeta oraz wielki (65 stron) mag z ign'u dotyczący gier na ps3. Dziś luz był więc jak nic z godzinę nad nimi strawiłem. Droga powrotna - muzyka.
. W domu przed włączeniem do ładowarki - 23% i 1:12 w info o baterii.
. Jak pisałem, sam byłem mocno zdziwiony.

. Sama karta ma realnei chyba z 29mb. Ogólnie, maciupko - trzeba szybko kupować 0,5Gb. Ja za swoją dałem ~200zł bo zniżkę dostałem tam, gdzie kupiłem konsolkę za problemy techniczne :].
Stary 01-06-2005, 17:42   #12
neo_angin
Wariat
neo_angin Można na niego liczyćneo_angin Można na niego liczyćneo_angin Można na niego liczyćneo_angin Można na niego liczyć

neo_angin's Avatar

Miasto: Łódź
Reputacja: 329
Wyślij wiadomość przez AIM do neo_angin Send a message via Skype™ to neo_angin

Lista Osiągnięć
Go! Go! PSP/Vita Cztery ściany Pokaż się! Przybij piątkę! 
Liczba Osiągnięć: 8

ja chce PSP !!!!!! kurcze kupuje po wakacjach

neo_angin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-06-2005, 18:06   #13
Silencer
Stały bywalec

Coś Ty mi zrobił tym opisem, ja chce PSP :twisted: Nie boisz się brać tego do autobusu? 200 zeta za 512mb, ile kosztuje 1Gb?? Trailer z Sin City to w jakim formacie miałeś avi/asx/wmv??
Stary 01-06-2005, 18:50   #14
InSiDe
Banned

. Nie boję się :] Jakoś jeszcze nikt mnie nie próbował okraść poza tym - sam rozumiesz. Wszędzie ludzie więc jakoś raźniej mi w tłumie :]. 1Gb Memory Sticków Duo Pro jeszcze u nas nie ma. Podejżewam, że będą kosztowały więcej, niż 2x512Mb. Podaruję więc sobię. Właściwie, to i 250zł na 0,5gb bym nie wydał gdyby nie ta 50zł zniżka którą mi zaproponowali. Jak na moje potrzeby - 256 byłoby za mało. 512 jest ok. Co prawda z pamięcią jak z kasą :] Nigdy nie ma jej wystarczająco ale na 512 akurat staczy na parę dobrych albumów, kilka klipów i krótkometrażówek oraz mnóstwo miejsca na jpgi.
. Jak się człek spręży to sobie Star Warsy obejży (da się upchnąć na ~450mb) więc jak widać, miejsca sporo :]
. Trailes Sin City ściągnąłem ze stronki gdzie już są przekonwertowane do formatu zrozumiałego dla PSP. On radzi sobię tylko z MP4 max 768kbs. Stąd mały kłopot z konwersją ale są darmowe programy które sprawnie to robią (bardzo sprawnie).
Stary 02-06-2005, 21:38   #15
Silencer
Stały bywalec

Możesz podać adres stronki i co to za konwerter. Czy da się nim zamienić format pliku z wmv na avi?
Stary 02-06-2005, 23:17   #16
InSiDe
Banned

. Nie, ten konwerter zamienia różne formaty na mp4! Jedyny format rozpoznawalny przez PSP. Czy mi się zdaje, czy piszę to już 3 raz? :] Linka gdzieś posiałem ale jakieś pspvideo 9 czy jakoś tak.

[size=9px][ Dodano: 03-06-2005, 16:10 ][/size]
. UMDki nie trzęsą się w rękach. Są słyszalne ale nie odczuwalne. Wieczorem będę wiedział, ile wytrzyma bateria przy graniu w wipeouta :]

[size=9px][ Dodano: 03-06-2005, 17:47 ][/size]
. Godzina grania w Wipeouta - 71% - 5:32' :]] Jak dla mnie, będzie zabawa.
. A Wipeout kopie jak cholera. Żaden screen i żadne video nie odda tego, co się dzieje jak grasz. Po chwili sam się złapałem na tym, że się lekko przy skręcie przechylam na bok :] A jak to wygląda... co ja będę pisał. Jak ktoś zamierza się na Wrocław niedługim czasem to niech da znać to zobaczy na żwyo.
Stary 03-06-2005, 20:02   #17
Gaw
Banned

o wlasnie - trudno te PSP porysowac? (ekranik i sama konsole) ile juz ci pixeli wyskoczylo?
Stary 03-06-2005, 20:57   #18
Silencer
Stały bywalec

Cytat:
Napisał InSiDe
Jak ktoś zamierza się na Wrocław niedługim czasem to niech da znać to zobaczy na żwyo.
Mogę wziąć śpiwór Jeżeli chodzi o martwe piksele to PE radzi wpisać w google "Dead Pixel Checker" jest to podobno program do wykrywania tego badziewia
Stary 03-06-2005, 21:03   #19
InSiDe
Banned

. Porysować bardzo łatwo. To pokrycie ekranu to się chyba nawet przy wycieraniu ściereczką rysuje. Tylko, że to nie są żadne widoczne rysy. Takie pod światło ledwo, ledwo widoczne. Ogólnie to bym się nie martwił. Bardziej wkurzające są ślady paluchów. Nie idzie kurzu palcem pyknąć z wyświetlacza żeby smuga nie została i znów trzeba chuchać i czyścić :].
. Martwych żadnych nowych nie przybyło. Te które były, są. Lecz nie są widoczne. Czasami, wieczorem na czarnym i nie ruchliwym tle mignie mi przez chwilę ten na środku którego mam. Nie wiem nawet, czy to nie moja wyobraźnia :]
. Ten checker to 6 różnego koloru tapet które ułatwiają dostrzec pixela. Szczerze powiedziawszy, spokojniejszy byłbym bez tego sprawdzania. Cóż, zrobiłem błąd i muszę z tym żyć :] Chcę przez to powiedzieć, że przy normalnym graniu - przy trzymaniu konsoli w odległości takiej jak przy normalnym graniu nie ma najmniejszych szans dostrzeżenia żadnego złego pixela. Zwyczajnie, są one tak małe, że nie da się ich nawet w bardzo dogodnych warunkach dostrzec. Dopiero, jak podsuniemy konsolę pod nos to można zobaczyć.
. Generalnie, złymi pixlami bym się nie przejmował.
Stary 03-06-2005, 21:13   #20
Gaw
Banned

co myslisz o tym - http://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=2875 ?

czyli swoja konsole niepotrzebnie wymieniales czy rzeczywiscie byla szczegolnie zapixelowana?
Odpowiedz

Xbox Online Center Forum > Sony > PlayStation Portable/Vita

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania