Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Microsoft > Xbox 360

Xbox 360 Wszystko obrócone o 360 stopni, dokładnie zbadane i przedyskutowane w tym miejscu!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22-02-2012, 18:52   #361
basog
Początkujący
basog Zobaczymy co z niego wyrośnie

Miasto: Poznań
Reputacja: 8
Domyślnie Odp: Jakie słuchawki z mikrofonem ?

Ok, mogę już napisać jak sprawuje się zestaw Razer Chimaera 5.1. Leci trzeci miesiąc jak go używam, także jako takie zdanie mam wyrobione.
Na początek wykonanie i wygląd zewnętrzny - zestaw bardzo solidny. W innych recenzjach narzekają na kłopoty z pierwszym umieszczeniem akumulatorków - pierdoły. Czynność robi się tylko raz, później akumulatorki ładowane są ze stacji, więc mocowanie musi być mocne i jest. Same słuchawki u każdego sprawiają wrażenie, że ma się małą głowę Docenić to można po kilkugodzinnej sesji gry - są tak duże że nigdzie nie dotykają małżowiny usznej, tzn nie uciskają, obejmują całe ucho. Sprawdziłem komfort po 7h grania i jest świetny.

Jakość dźwięku jest bardzo dobra, w skali 1-10 dałbym 8,5. Wysokie dźwięki są czyste a bas jest bardzo soczysty i głęboki. W porównaniu do Sharkoon X-Tatic 5.1 miazga... Sharkoony wypadają blado i plastikowo. Trochę brakuje mi większej możliwości ustawień equalizera, ale dobrze, że chociaz są trzy ustawienia.

Ale są też babole... jak na taką cenę słuchawek nie podoba mi się, że przy podkręceniu głośności na maksa i spotkaniu brumaka w GOW3 bass nie wyrabia i słychać charczący dźwięk, po ściszeniu o 2 poziomy już jest ok. Ale to jedyna sytuacja, co ciekawe przy innych bosach nie było kłopotu.
Świetnie sprawdza się pasmo 5,8Ghz zamiast standardowego 2,4Ghz, dzięki czemu dźwięk jest idealny bez zakłóceń, mimo że stoją w odległości 1m od routera. Przy wersji stereo i paśmie 2,4 jest to częsty problem. Nie ma też 'white noise', idealna cisza w słuchawkach.
No i chyba najważniejsze pozycjonowanie dźwięku. Duże zaskoczenie, mimo tylko 2 głośników jest szał. Dokładnie wiadomo gdzie stoi przeciwnik, słychać idealnie kazdy krok z możliwością wskazania kierunku. Pozycjonowanie (może to herezja dla niektórych), ale na poziomie prawdziwego zestawu 5.1, np. Z-5500.
Z rzeczy które denerwują to dość kłopotu miałem z regulacją głosu innych graczy względem otoczenia, ale dało radę i jest elegancko. Mikrofon jest bardzo czuły, ale to zaleta zwłaszcza grania późno wieczorem, gdy wszyscy 'normalni' śpią.
No i minus, że mimo całej bezprzewodowości trzeba podłaczyć kabelek ze słuchawek do pada aby komunikowac się online... Chociaż w porównaniu do kabla 4-5m przy przewodowych zestawach to nic...
Ogólnie polecam.
Stary 10-04-2012, 18:12   #362
Butch
No-life
Butch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch Celebryta

Butch's Avatar

Miasto: Újszandec
Reputacja: 4039

Lista Osiągnięć
Książkotwarz Old School Playaz Konsekwentny Pokaż się! 
Liczba Osiągnięć: 15

Co możecie polecić w dobrej cenie jako pierwsze słuchawki 5.1 albo 7.1?
Stary 25-04-2012, 19:14   #363
Butch
No-life
Butch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch Celebryta

Butch's Avatar

Lista Osiągnięć

Dzięki chłopaki, nie spodziewałem się takiego gradu odpowiedzi.

A serio - od razu uderzać w Trittony AX 720 czy może na początek coś innego przytulić?
Stary 25-04-2012, 19:27   #364
kbrs
Spambot
kbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narody

kbrs's Avatar

Reputacja: 5252

no sa swietne, pisalem Ci chyba o tym juz wczesniej, jak tam masz okazje jakos taniej je wyrwac to bierz.
Stary 25-04-2012, 19:28   #365
lvizzz
Fuck games, games suck
lvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca świata

lvizzz's Avatar

Miasto: London
Reputacja: 8112

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Ten jedyny Weteran Xbox Live Aniołek 
Liczba Osiągnięć: 46

Uderzaj w Trittony.
lvizzz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-04-2012, 19:50   #366
Assassin
Spambot
Assassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin Niewiarygodne

Assassin's Avatar

Reputacja: 12730

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live I love Apple Ten jedyny Stary dziad! 
Liczba Osiągnięć: 28

Mi się mikrofon/wejście zepsuł(o) w trittonach Ax 180 i muszę go "przyciskać do góry". Jakieś porady co z tym zrobić, bo strasznie uciążliwe to jest jak gram w csa?
Stary 30-04-2012, 16:25   #367
kuba123
Nowy
kuba123 Zobaczymy co z niego wyrośnie

Reputacja: 6
Domyślnie Turtle Beach X12 vs. Tritton Trigger.

Witam,

mam dylemat związany z wyborem nowych słuchawek, które będą służyć głównie do gry w m.in. Battlefielda 3.

Moimi faworytami w cenie do 300zł są żółwie, z którymi miałem styczność (model X11, zepsuł się z niewiadomych przyczyn) oraz Trittony Trigger.

Które z nich są lepsze? A może w tej cenie znajdzie się coś lepszego?
Z góry dziękuję za pomoc.
kuba123 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-05-2012, 20:04   #368
Butch
No-life

Butch's Avatar

Lista Osiągnięć

Czy w tym zestawie Trittonów Ax720 jest ten optical jack do wpięcia w niego tych dwóch kabli? Bo przy swoim Slimie go nie miałem / gdzieś go przepiłem - muszę go dokupić teraz?

+ jesli już muszę ten pierdolnik dokupić to czy to musi być jakiś oficjalny shit, bo to jest chyba zwykła przejściówka P02 Jack 3,5 -> 2x RCA? O taka:

http://allegro.pl/p02-przejsciowka-a...324352280.html

czy lepiej taki pocisnąć:

http://allegro.pl/adapter-audio-prze...329663041.html

Chociaż jak tak patrzę to nie do końca jest żadna z tych końcówek, bo tamta jest jakaś "ścięta" - gdzie mogę taki shit kupić?

???

Ok, już doczytałem -w Ax120 jest ta przejściówka dołączona, czyli w tych samych model Gears of War 3 też jest, elo rap.

Ostatnio edytowane przez Butch : 09-05-2012 o 20:34
Butch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31-05-2012, 22:33   #369
Butch
No-life

Butch's Avatar

Lista Osiągnięć

Sorry dziewczęta za double posta, ale mam małą niejasność.

Podłączyłem te Trittony 720AX tak, jak w manualu, po kolei wszystko, odpaliłem, zapaliło się cztery diody:

Od lewej:

1. Dolby Digital Signal 5.1 (świeci na czerwono)
2. Pro Logic IIx Mode (świeci na czerwono)
3. Dolby Headphone (świeci na czerwono)
4. EQ Indicator (świeci na zielono, dla odmiany)

W manualu wyczytałem, że zielona dioda od EQ = muzyka, czerwona = filmy.

Zmieniłem w preferencjach na Dolby Digital 5.1 (w zasadzie już było tak wybrane, nie wiem, może miałem tak cały czas) i na dźwięk tylko ze słuchawek, ale dalej dało się go w Dashu słyszeć z TV. Coś robię nie tak? Coś nie tak podpiąłem? Optyka wpiąłem bezpośrednio w miejsce na XBoxie (wersja Slim), lepiej użyć tej przejściówki czy to na jedno wychodzi? A może po prostu podpiąłem wszystko dobrze i wszystko chodzi ok, tylko ja oczekiwałem nie wiadomo jakiego szału macicy? Jakieś gry polecacie, żeby dobrze te cudeńka wykorzystać?

I na koniec bonusik, dobrą bekę miałem, jak podpiąłem słuchawki po raz pierwszy:

Co jakiś czas headset się podświetla, dobry odpust

Ostatnio edytowane przez Butch : 31-05-2012 o 22:37
Stary 31-05-2012, 22:37   #370
daniob
Stały bywalec
daniob Wszyscy go tu znajądaniob Wszyscy go tu znajądaniob Wszyscy go tu znajądaniob Wszyscy go tu znajądaniob Wszyscy go tu znajądaniob Wszyscy go tu znają

daniob's Avatar

Reputacja: 613

Lista Osiągnięć
PlayStation 3 is my Home 360 stopni Zbieram puchary Platynki jak dziewczynki 
Liczba Osiągnięć: 6

U mnie to samo, dlatego TV caly czas wyciszony mam, bo pomimo faktu posiadania AX720 od dobrych kilku miesiecy dalej nie rozkminilem jak 'wyciszyc' Xboxa zeby dzwiek tylko przez sluchawki lecial Na PS3 natomiast tylko przez headset dzwiek leci, dziwne.

I btw, OKROPNE te GOW3 Edition IMHO biale ladniejsze, srebrne jeszcze bardziej ale i tak dalej odpustem wali na kilometr. Ja za jakis czas zmieniam na Astro A40.

I odpal CoDa byle jakiego, tylko nie MW3, i sprawdz jaka przewage daja ci sluchawki.

Ostatnio edytowane przez daniob : 31-05-2012 o 22:39
daniob jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31-05-2012, 23:54   #371
chrono87
Spambot
chrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebryta

chrono87's Avatar

Miasto: Gdynia
Reputacja: 4421

Cytat:
Napisał daniob Zobacz post
Na PS3 natomiast tylko przez headset dzwiek leci, dziwne.
Wybierasz w opcjach 2 wyjscia dzwięku, bo standardowo jest jedno. Mi działa.
Też nic nie słyszysz w MW3 ?
chrono87 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-06-2012, 01:49   #372
Mustang
Wariat
Mustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumny

Mustang's Avatar

Miasto: Wrocław
Reputacja: 1488

Lista Osiągnięć
Aniołek Książkotwarz Gra roku 2012 No-life? 
Liczba Osiągnięć: 30

Mam słuchawki podłączone optykiem, ustawione 5.1 w dashu, a dźwięk leci też przez HDMI do TV. I to jest bardzo wygodne, normalnie gram z wyłączonym głośnikiem TV, a jak ktoś przyjdzie albo gram w coś, gdzie dźwięk się nie liczy (poker np.), to mogę włączyć dźwięk w TV, a słuchawki dać na bok i nie bawić się przy tym kablami czy ustawieniami konsoli.
Stary 01-06-2012, 02:43   #373
daniob
Stały bywalec
daniob Wszyscy go tu znajądaniob Wszyscy go tu znajądaniob Wszyscy go tu znajądaniob Wszyscy go tu znajądaniob Wszyscy go tu znajądaniob Wszyscy go tu znają

daniob's Avatar

Reputacja: 613

Lista Osiągnięć
PlayStation 3 is my Home 360 stopni Zbieram puchary Platynki jak dziewczynki 
Liczba Osiągnięć: 6

Cytat:
Napisał chrono87 Zobacz post
Też nic nie słyszysz w MW3 ?
A gdzie tam, znerfili jak ****. Dziwi mnie ino, że na xboxie troszku lepiej słychać, w każdym CoDzie, więc w MW3 idzie coś usłyszeć, ledwo ledwo ale mimo wszystko lepiej niż na PS3...
Stary 25-06-2012, 23:20   #374
Butch
No-life

Butch's Avatar

Lista Osiągnięć

Da się ten headset jakoś do PC podłączyć? Wystarczy podpiąć jacka pod gniazdo słuchawkowe i zmienić ustawienia na 5.1 w systemie, czy jakieś sterowniki cisnąć?

Ostatnio edytowane przez Butch : 25-06-2012 o 23:27
Stary 26-06-2012, 17:34   #375
Butch
No-life

Butch's Avatar

Lista Osiągnięć

Ktoś może pomóc? Nie potrafię sobie z tym podłączeniem do PCta poradzić.
Stary 26-06-2012, 17:43   #376
igor8472
da Sztig
igor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narody

igor8472's Avatar

Miasto: Festung Breslau
Reputacja: 5090

Lista Osiągnięć
VIP Filantrop Donator o wielkim sercu Widz 
Liczba Osiągnięć: 33

Nie kojarzę jakie złącza na kablu są w AX720, w swoich AX120 po prostu wpiąłem do PC-ta minijacka i USB, jak nie masz tego ostatniego to sam jack.

Kokodżambo i do przodu.
igor8472 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-06-2012, 19:06   #377
Butch
No-life

Butch's Avatar

Lista Osiągnięć

Tą przejściówkę mam, ale nie mogę później w Windozie zmienić na dźwięk 5.1, automatycznie się zmieni? Nic nie wykryło, nic się nie da zainstalować (sterowników nie ma), poza tym cały czas słychać ten deadnoise - jak nie ma innych dźwięków to słuchawki brzęczą, wkurza trochę.
Stary 07-07-2012, 22:43   #378
kubson84
Nowy
kubson84 Wkroczył na dobrą drogę

kubson84's Avatar

Reputacja: 10

zbieram sie wlasnie do zmiany moich sluchawek obecnie posiadam turtle beach x12, myslalem nad astro a30 ktos moze uzywa? ewentualnie poczekam na premiere tritton warhead z tego co czytalem to zapowiadaja sie rewelacyjnie

kubson84 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-07-2012, 01:09   #379
Butch
No-life

Butch's Avatar

Lista Osiągnięć

Ehhh zaczyna mi się sypać lewa słuchawka w tych Trittonach - muszę gmerać przy tym łączeniu, żeby cokolwiek słyszeć - słuchawki używane raczej sporadycznie, niż eksploatowane non-stop, a już się sypią - za taką cenę spodziewałem się czegoś duuuużo lepszego, a teraz ani ich nie sprzedam, ani nie naprawię, bo gdzie? Sklep mi nie uzna gwarancji (usterka mechaniczna), więc Trittona nie polecam.
Stary 23-07-2012, 19:36   #380
Mustang
Wariat
Mustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumny

Mustang's Avatar

Miasto: Wrocław
Reputacja: 1488

Lista Osiągnięć
Aniołek Książkotwarz Gra roku 2012 No-life? 
Liczba Osiągnięć: 30

Moim Sharkoon'om stuknął rok i przy chyba dość typowej eksploatacji, wszystko jest jak na razie w porządku. Oby tak dalej.

Xbox Online Center Forum > Microsoft > Xbox 360

Tagi
słuchawki, tritton, turtle beach

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania