Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Online Center > Lokalizacje

Lokalizacje Czy w swoją ulubioną grę grasz po polsku? Czy tłumaczenie jest dobre? Czy podłożone głosy postaci są odpowiednio intonowane i wiarygodne? Czy może wolisz grać w oryginalną wersję językową? Podziel się swoimi przemyśleniami.

Zobacz wyniki ankiety: Tłumaczenie gier na język polski?
Tak - pełne lokalizacje 30 26.09%
Tak, ale tylko napisy 38 33.04%
Tak, ale ma być w razie co wybór języka 38 33.04%
Nie, wolę po angielsku 9 7.83%
Głosujących: 115. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22-04-2011, 14:32   #21
Butch
No-life
Butch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch Celebryta

Butch's Avatar

Miasto: Újszandec
Reputacja: 4039

Lista Osiągnięć
Książkotwarz Old School Playaz Konsekwentny Pokaż się! 
Liczba Osiągnięć: 15

Domyślnie Odp: Polskie lokalizacje gier - tak czy nie?

Ja krótko - tak, PL lokalizacja, ale pod warunkiem, że mogę wybrać angielską (vide Bad Company 2).
Stary 22-04-2011, 21:24   #22
CzarO17
Fanatyk
CzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 Celebryta

CzarO17's Avatar

Reputacja: 4360

Lista Osiągnięć
No-life? 4 The Players Przybij piątkę! Stary dziad! 
Liczba Osiągnięć: 28

Tak samo jak Bucz.
Stary 23-04-2011, 13:31   #23
Manolito
Stały bywalec
Manolito Wkrótce będzie sławny

Manolito's Avatar

Miasto: Zielona Góra
Reputacja: 98

Lista Osiągnięć
Konsekwentny Złomiarz Przybij piątkę! Na dobre i na złe 
Liczba Osiągnięć: 19

Jestem zwolennikiem lokalizacji kinowych i zazwyczaj chętniej sięgam po te gry, które mają polskie napisy. Grałem w Mass Effect i Mass Effect 2. Jedna gra z napisami, druga z dubbingiem. Zdecydowanie bardziej mi pasuje ten drugi wariant, ponieważ polski dubbing zazwyczaj jest słaby, zawsze pozostaje problem DLC, no i zwykła kinówka jest dużo tańsza, co akurat z punktu widzenia wydawcy jest bardzo ważne. Dlatego więc bardzo bym chciał, aby kinowe lokalizacje na konsolach to był standard, przynajmniej przy tych najważniejszych grach.
Stary 23-04-2011, 14:03   #24
Assassin
Spambot
Assassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin Niewiarygodne

Assassin's Avatar

Reputacja: 12730

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live I love Apple Ten jedyny Stary dziad! 

Czyli co, lubisz słaby dubbing i problemy z DLC?
Stary 23-04-2011, 18:53   #25
Xzaara
Znajomy
Xzaara Wzór dla innychXzaara Wzór dla innychXzaara Wzór dla innychXzaara Wzór dla innychXzaara Wzór dla innychXzaara Wzór dla innychXzaara Wzór dla innychXzaara Wzór dla innych

Xzaara's Avatar

Reputacja: 985

Lista Osiągnięć
Old School Playaz  Konsekwentny Kobiety też grają! 
Liczba Osiągnięć: 11

Preferuje oryginalne wersje gier. Polska lokalizacja odstrasz mnie z kilku powodów:
- Lubie sobie pograć w DLC, dla mnie polska wersja gry, która jest niekompatybilna z dodatkiem to po prostu wybrakowany produkt.
- Wiem że producent dołoży wszelkich starań aby voice acting był najwyższej jakość, polskiemu wydawcy, który spieszy się, żeby zdążyć na premierę z pewnością mniej na tym zależy.
- Głosy polskich aktorów znane mi z mediów nie zawsze pasują do postaci lub kojarzą się z rodzimymi produkcjami (niezbyt pozytywnie).
- Zdarza się, że bohateronie gier mówią z akcentem, lub wypowiadają kwestie złożone z gierek słownych, które nie zawsze da się dobrze odwzorować w innym języku.

Nie twierdzę, że polskie lokalizacje gier są do kitu bo czasem trafiają się prawdziwe perełki. Generalnie popieram stanowisko Butcha: TAK dla polskiej lokalizacji pod warunkiem, że jest możliwość wyboru angielskiej oraz gwarancja kompatybilności z DLC.

Ostatnio edytowane przez Xzaara : 17-05-2011 o 15:29
Xzaara jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-05-2011, 15:29   #26
Xzaara
Znajomy
Xzaara Wzór dla innychXzaara Wzór dla innychXzaara Wzór dla innychXzaara Wzór dla innychXzaara Wzór dla innychXzaara Wzór dla innychXzaara Wzór dla innychXzaara Wzór dla innych

Xzaara's Avatar

Lista Osiągnięć

Tak przy okazji, parę słów na temat polskiej dystrybucji, bez zakładania nowego wątku. Miałam okazje porównać Lego Piraci z Karaibów od polskiego(cdprojekt) i zagranicznego dystrybutora. W polskiej wersji niemożliwe było zainstalowanie gry na dysku twardym a sama gra (poza osiągnięciami) nie była w ogóle widoczna w bibliotece mediów. Pomijam już jakość pudełka, które było tak marne, że doznało uszkodzeń przy wysyłce w kopercie bąbelkowej. Nie muszę chyba dodawać, że zagraniczna dystrybucja nie miała żadnego z tych felerów.

Ostatnio edytowane przez Xzaara : 17-05-2011 o 15:31
Xzaara jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-05-2011, 15:04   #27
vagrant3
Uzależniony
vagrant3 Wzór dla innychvagrant3 Wzór dla innychvagrant3 Wzór dla innychvagrant3 Wzór dla innychvagrant3 Wzór dla innychvagrant3 Wzór dla innychvagrant3 Wzór dla innychvagrant3 Wzór dla innych

vagrant3's Avatar

Miasto: W-wa
Reputacja: 925

Lista Osiągnięć
No-life? Aniołek Stary dziad! Swój! 
Liczba Osiągnięć: 18

Cytat:
Napisał Xzaara Zobacz post
W polskiej wersji niemożliwe było zainstalowanie gry na dysku twardym a sama gra (poza osiągnięciami) nie była w ogóle widoczna w bibliotece mediów. Pomijam już jakość pudełka
teraz polska!

ogólnie unikam polskich wersji. nie interesują mnie lokalizacje w żadnej formie (zawsze wydaje mi sie, ze biorą się za to śmieszni goście, którzy w ogóle nie wiedzą o co chodzi). poza tym do polskiej dystrybucji zniechęciłem się totalnie przez pamiętne wydania wielu gier bez zdrapek na dlc... teraz jest już pewnie normalnie, ale jestem pamiętliwy.
Stary 20-05-2011, 01:00   #28
Xzaara
Znajomy

Xzaara's Avatar

Lista Osiągnięć

Podzielam Twoje zdanie, choć sądziłam że w grze do której z pewnością nie będzie DLC a lokalizacja ogranicza się do napisów w menu nie da się wiele napsuć... jak widać myliłam się ;]
Stary 22-05-2011, 10:51   #29
morus
Stały bywalec
morus Daje dobry przykładmorus Daje dobry przykładmorus Daje dobry przykładmorus Daje dobry przykładmorus Daje dobry przykładmorus Daje dobry przykład

morus's Avatar

Miasto: Wawa
Reputacja: 528

Lista Osiągnięć
Swój! No-life? Aniołek Hall of Fame SuperStar 
Liczba Osiągnięć: 21

- Zdarza się, że bohateronie gier mówią z akcentem, lub wypowiadają kwestie złożone z gierek słownych, które nie zawsze da się dobrze odwzorować w innym języku.

Z tym akurat nie do końca się zgodzę. Można to zrobić czego przykładem mogą być filmy dla dzieci np. Shrek, Bolt itd. Nikt nie mówi o translacji słowo w słowo, każdy język ma swoje "smaczki" i kultowe zwroty które umiejętnie wkomponowane w całość dają super efekty.
Wiadomo, wiąże się to zarówno z czasem jak i nakładami finansowymi ale można
Co do meritum sprawy to uważam że polska lokalizacja w postaci wersji kinowej powinna być w każdej wydawanej u nas grze, no ale jest jak jest
morus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29-05-2011, 01:05   #30
prObie
Początkujący
prObie Daje dobry przykładprObie Daje dobry przykładprObie Daje dobry przykładprObie Daje dobry przykładprObie Daje dobry przykład

prObie's Avatar

Miasto: Łódź
Reputacja: 471

Lista Osiągnięć
360 stopni  Jakość, nie ilość Zapalczywy 
Liczba Osiągnięć: 6

Propo problemów z dlc o których mowa troszkę wyżej...

Z tego co wyczytałem dlc nie działają w Fallout 3 w polskiej wersji. Możecie mi powiedzieć jak to jest w przypadku Alan Wake i Mafia 2? Z góry dziękuję.
Stary 29-05-2011, 13:37   #31
Xzaara
Znajomy

Xzaara's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał prObie Zobacz post
Możecie mi powiedzieć jak to jest w przypadku Alan Wake i Mafia 2? Z góry dziękuję.
Alan Wake działa bezproblemowo.
Stary 29-05-2011, 20:51   #32
Assassin
Spambot
Assassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin Niewiarygodne

Assassin's Avatar

Reputacja: 12730

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live I love Apple Ten jedyny Stary dziad! 

Z Mafią też jest ok tylko musisz DLC do PL wersji ściągnąć.
Stary 29-05-2011, 20:53   #33
Jaskier
Poplecznik Koticka
Jaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier Celebryta

Jaskier's Avatar

Miasto: Jastrzębie-Zdrój
Reputacja: 3562

Lista Osiągnięć
Forever Alone Zdarta klawiatura Ten jedyny Swój! 

A w przypadku Mafii 2 PL działają z nią w pełni DLC z polskiego Live.

"Everyone with a gamerscore lower than yours has no skills, everyone with a gamerscore higher than yours has no life"
Jak ktoś chce wysłać mi zaproszenie przez Live, to proszę o jakąkolwiek treść w wiadomości, inaczej od razu wybieram "odrzuć"
Jaskier jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-06-2011, 20:34   #34
bolek2006
Uzależniony
bolek2006 Wkroczył na dobrą drogę

bolek2006's Avatar

Miasto: zgierz
Reputacja: 27

Lista Osiągnięć
Aniołek Gra roku 2012 Widz Książkotwarz 
Liczba Osiągnięć: 24

mnie zawsze cieszyły i cieszą pełne polonizacje własnie gram w me 2 i naprawdę jest niezle zrobiona jestem z niej zadowolony i przyjemnie mi sie gra
Stary 06-07-2011, 02:50   #35
Matik_MP
Znajomy
Matik_MP Wzór dla innychMatik_MP Wzór dla innychMatik_MP Wzór dla innychMatik_MP Wzór dla innychMatik_MP Wzór dla innychMatik_MP Wzór dla innych

Matik_MP's Avatar

Miasto: Edinburgh
Reputacja: 659

Lista Osiągnięć
Ilość, nie jakość Hall of Fame SuperStar Aniołek Swój! 
Liczba Osiągnięć: 18

Ogólnie rzecz biorąc zawsze unikałem spolszczonych wersji gier, głównie ze względu na to, że często dubbing niszczy klimat gry, a postać mówiąca głosem Polaka jest mniej wyrazista niż przy oryginalnej ścieżce dźwiękowej. Identyczne zdanie mam co do filmów (wyjątkiem są "bajki"), ale tu mówimy o grach.
Uważam, że rozsądnym wyjściem jest oryginalna ścieżka dźwiękowa i polskie napisy. (profesjonalnego, pojedynczego lektora pomijam, gdyż ciężko mi jest sobie taką opcję w grze wyobrazić, mimo że w filmie często taką opcję wybieram).
Oczywiście obowiązkowo polska wersja musi być zgodna z DLC. Jeżeli będzie niekompatybilna, to wybiorę wersję oryginalną, bo nie lubię półproduktów i niedoróbek -> vide Fallout 3.

Completed retail: 43 Completed arcade: 18

Ostatnio edytowane przez Matik_MP : 06-07-2011 o 02:58
Matik_MP jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-07-2011, 02:58   #36
Marcin Boro
Wariat
Marcin Boro Wzór dla innychMarcin Boro Wzór dla innychMarcin Boro Wzór dla innychMarcin Boro Wzór dla innychMarcin Boro Wzór dla innychMarcin Boro Wzór dla innychMarcin Boro Wzór dla innychMarcin Boro Wzór dla innych

Marcin Boro's Avatar

Miasto: Poznań
Reputacja: 909

Lista Osiągnięć
Old School Playaz Platynki jak dziewczynki Przybij piątkę! Stary dziad! 
Liczba Osiągnięć: 30

Cytat:
Napisał Matik_MP Zobacz post
(profesjonalnego, pojedynczego lektora pomijam, gdyż ciężko mi jest sobie taką opcję w grze wyobrazić).
Tomasz Knapik idealnie by pasował do tej roli :P
Stary 06-07-2011, 16:22   #37
Yap
Uzależniony
Yap Może być z siebie dumnyYap Może być z siebie dumnyYap Może być z siebie dumnyYap Może być z siebie dumnyYap Może być z siebie dumnyYap Może być z siebie dumnyYap Może być z siebie dumnyYap Może być z siebie dumnyYap Może być z siebie dumny

Yap's Avatar

Reputacja: 1182

Dla mnie polonizacja to wybór a'la Uncharted 2, God of War 3. Jeśli będziemy mieli wybór obejdzie się bez zgrzytów i marudzeniu co niektórych przeciwnych lokalizacjom.
Osobiście wolę oryginalny dubbing (w większości angielski) i nie interesuje mnie język polski w grach.
Stary 06-07-2011, 16:36   #38
typfon
Fanatyk
typfon Może być z siebie dumnytypfon Może być z siebie dumnytypfon Może być z siebie dumnytypfon Może być z siebie dumnytypfon Może być z siebie dumnytypfon Może być z siebie dumnytypfon Może być z siebie dumnytypfon Może być z siebie dumny

typfon's Avatar

Miasto: Ghibalb
Reputacja: 1073

Lista Osiągnięć
Old School Playaz Ten jedyny Swój! Na dobre i na złe 

tylko napisy - dobrych pełnych polskich polonizacji jest jak na lekarstwo (najlepsza to chyba Planescape - pamięta ktoś jeszcze ) jak mam znów grac w ME2 to mnie skręca (mam wersję PL).

Krul Frume
typfon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-07-2011, 03:38   #39
Albii
Wariat
Albii Przed nim wspaniała przyszłośćAlbii Przed nim wspaniała przyszłośćAlbii Przed nim wspaniała przyszłośćAlbii Przed nim wspaniała przyszłośćAlbii Przed nim wspaniała przyszłośćAlbii Przed nim wspaniała przyszłośćAlbii Przed nim wspaniała przyszłośćAlbii Przed nim wspaniała przyszłośćAlbii Przed nim wspaniała przyszłośćAlbii Przed nim wspaniała przyszłośćAlbii Przed nim wspaniała przyszłość

Albii's Avatar

Miasto: Elbląg
Reputacja: 1725

Lista Osiągnięć
Ten jedyny Aniołek No-life? Swój! 

Piosenki najlepiej brzmią w oryginale, no ale nie zawsze wszystko rozumiemy, więc dobrze jest kiedy jest napisane tłumaczenie w naszym języku byśmym mogli w 100% zrozumieć treść piosenki, no ale piosenka zaśpiewana po Polsku nie brzmi już tak fajnie. Tak samo z grami. Tylko i wyłącznie same napisy w ojczystym języku, szczególnie w RPG'ach, czy takich grach jak LA Noire.
Albii jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-02-2013, 15:27   #40
Gambas
Wariat
Gambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądze

Gambas's Avatar

Miasto: Warszawa
Reputacja: 2047

Lista Osiągnięć
Bogacz Celebryta Przybij piątkę! Achievement Whore 

Dubscore.pl przeprowadziło wywiad z pracownikami Albion Localisations, warto przesłuchać

Gambas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Xbox Online Center Forum > Online Center > Lokalizacje

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania