Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Online Center > Lokalizacje

Lokalizacje Czy w swoją ulubioną grę grasz po polsku? Czy tłumaczenie jest dobre? Czy podłożone głosy postaci są odpowiednio intonowane i wiarygodne? Czy może wolisz grać w oryginalną wersję językową? Podziel się swoimi przemyśleniami.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22-04-2011, 00:24   #1
Porschman
Początkujący
Porschman Jest wokół niego pozytywna auraPorschman Jest wokół niego pozytywna auraPorschman Jest wokół niego pozytywna aura

Porschman's Avatar

Miasto: Sosnowiec
Reputacja: 221

Lista Osiągnięć
Platynki jak dziewczynki Go! Go! PSP/Vita Jakość, nie ilość Złomiarz 
Liczba Osiągnięć: 9

Domyślnie Battlefield Bad Company 2

Panowie/Panie jak oceniacie polonizacje gry na X360 ?
Wg. mnie jest całkiem spoko, panowie "mięchem" też rzucają i nie jest to monotonne "cholera" jak w przypadku pewnego exa na PS3 .
Porschman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-04-2011, 00:33   #2
wrog
El Presidente
wrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodne

wrog's Avatar

Miasto: Kutno
Reputacja: 11542

Lista Osiągnięć
4 The Players Platynki jak dziewczynki Forever Alone Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 47

Domyślnie Odp: Battlefield Bad Company 2

Lokalizacja całkiem udana, chociaż głos Pazury jakoś średnio mi pasował do postaci. Nie wiem też czy to tylko u mnie, ale jakoś strasznie cicho były głosy postaci w porównaniu do reszta dźwięków (grzebanie w opcjach nie pomagało zbytnio z tego co pamiętam).
Stary 22-04-2011, 00:36   #3
Snake
Spambot
Snake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake Niewiarygodne

Snake's Avatar

Miasto: Poznań
Reputacja: 12679

Lista Osiągnięć
Nie mam nic lepszego do roboty Ten jedyny Stary dziad! Książkotwarz 
Liczba Osiągnięć: 30

Pazura za bardzo pachniał Sidem z Epoki ale ogólnie jedna z lepszych lokalizacji. Tekst Rozwalcie Skurwieli z multi na długo wszedł w mój słownik gdy ktoś mi się w pracy pytał co ma robić

Sama lokalizacja tekstowa Perfect (EA w końcu - inne przykłady - Dead Space, Crysis 2, Fifa)
Stary 22-04-2011, 01:08   #4
MANDo
Spambot
MANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo Celebryta

MANDo's Avatar

Miasto: Lublin
Reputacja: 2894

Cytat:
Napisał wrog Zobacz post
Lokalizacja całkiem udana, chociaż głos Pazury jakoś średnio mi pasował do postaci. Nie wiem też czy to tylko u mnie, ale jakoś strasznie cicho były głosy postaci w porównaniu do reszta dźwięków (grzebanie w opcjach nie pomagało zbytnio z tego co pamiętam).
U mnie tak jest jak zmienie sciezke dzwiekowa na oryginalna. Polskie teskty sa odtwarzane glosno. Dziwna sprawa jakas : ). Sama polonizajca ok, bo jest mozliwosc wylaczenia dubbingu .
MANDo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-04-2011, 01:43   #5
wrog
El Presidente
wrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodne

wrog's Avatar

Miasto: Kutno
Reputacja: 11542

Lista Osiągnięć
4 The Players Platynki jak dziewczynki Forever Alone Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 47

Co do problemów jeszcze, to strasznie razi w multi wychodzenie nazw klas poza ramki. Ktoś nie do końca to przetestował albo tłumacz w ogóle nie wiedział, że musi się zmieścić w określonej liczbie znaków. Fajnie to zrobili w Crysis 2 - jak coś jest dłuższe niż ramka to tekst jest animowany, tzn. przesuwa się. Dzięki temu wszystko się na pewno mieści.
Stary 22-04-2011, 01:48   #6
VmE Chief
Znajomy
VmE Chief Wkrótce będzie sławnyVmE Chief Wkrótce będzie sławny

VmE Chief's Avatar

Miasto: Wolne Miasto Gdańsk
Reputacja: 121

Lista Osiągnięć
Zapalczywy Konsekwentny Swój! Książkotwarz 
Liczba Osiągnięć: 14

ogólnie wszystko OK głosy dobrze dobrane do postaci Pazura nawet pasował do swojej postaci
Stary 22-04-2011, 10:01   #7
Butch
No-life
Butch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch Celebryta

Butch's Avatar

Miasto: Újszandec
Reputacja: 4039

Lista Osiągnięć
Książkotwarz Old School Playaz Konsekwentny Pokaż się! 
Liczba Osiągnięć: 15

Chyba jedna z lepszych polonizacji, zresztą nie mogli tego spierd*lić - oryginalna wersja zdobyła kilka wyróżnień (m. in. nagroda BAFTA za najlepsze udzwiekowienie), wiec i nasza rodzima powinna sie wyrozniac. Dla mnie jest git - nie przeszkadza Czarek, M. Baka też robi robotę, w demko grałem dłuuuuuuuuuugo, a że nie było tam opcji zmiany języka na PL to grałem po ichniemu, ale już w pełnej wersji cisnąłem z naszymi tekstami, bo w klimat Bad Company wpasowane są idealnie.
Stary 22-04-2011, 10:54   #8
Gambas
Wariat
Gambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądze

Gambas's Avatar

Miasto: Warszawa
Reputacja: 2047

Lista Osiągnięć
Bogacz Celebryta Przybij piątkę! Achievement Whore 
Liczba Osiągnięć: 11

Grałem w wersję ANG (PS3) i PL na Xboxie. Mając takie porównanie dużo przyjemniej słuchało mi się Pazury i spółki. Były przekleństwa t co w realiach konfliktu zbrojeniowego jest raczej normalne, w końcu emocję robią swoje. Nie pamiętam w BC2 tekstów typu "o kurcze", tak więc można powiedzieć, że dubbing idealny

Ostatnio edytowane przez Gambas : 22-04-2011 o 11:07
Gambas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-04-2011, 23:23   #9
bolek2006
Uzależniony
bolek2006 Wkroczył na dobrą drogę

bolek2006's Avatar

Miasto: zgierz
Reputacja: 27

Lista Osiągnięć
Aniołek Gra roku 2012 Widz Książkotwarz 
Liczba Osiągnięć: 24

jedna z lepszych na xboxie fanboje niech załuja :P
Stary 24-04-2011, 17:48   #10
mk00h
Underground
mk00h Sława i pieniądzemk00h Sława i pieniądzemk00h Sława i pieniądzemk00h Sława i pieniądzemk00h Sława i pieniądzemk00h Sława i pieniądzemk00h Sława i pieniądzemk00h Sława i pieniądzemk00h Sława i pieniądzemk00h Sława i pieniądzemk00h Sława i pieniądze

mk00h's Avatar

Miasto: Xbox Live
Reputacja: 2261

Lista Osiągnięć
Wyginam śmiało ciało Ten jedyny Stary dziad! Swój! 
Liczba Osiągnięć: 28

W takich produkcjach głosy znanych aktorów się nie sprawdzają, bo znamy to na co dzień i jeszcze w grze musimy to znosić
Stary 21-10-2011, 22:35   #11
SnaQ PL
Znajomy
SnaQ PL Wkrótce będzie sławny

SnaQ PL's Avatar

Miasto: Zakopane
Reputacja: 66

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live Aniołek Stary dziad! Swój! 
Liczba Osiągnięć: 18

A ja uważam, że całkiem dobrą (miejscami nawet rewelacyjną) pracę aktorów spie%^&ono przez reżysera dźwięku (czy kto tam się jego obróbką zajmował). Niemal żaden komunikat podawany przez radio nie ma nałożonego "radiowego" filtra tzn. brak dźwięków rozpoczęcia i zakończenia przekazu, szumów, trzasków i typowego dla radiotelefonów obcięcia pasma transmisji. Dopiero po treści domyślam się np. że wysłuchany przed chwilą komunikat przekazał mi pilot myśliwca lecącego dwa kilometry nad polem bitwy, bo brzmi jakby powiedział mi go ktoś wprost do ucha. Najpierw myślałem, że ta gra tak ma, że US Army ma tak rewelacyjne środki łączności, że nie ma żadnych strat w transmisji. Ale przełączyłem język na angielski i... wszystko to, czego mi brakowało pojawiło się! Pomyślałem więc, że może to jakieś niedopatrzenie ludzi składających xboksową wersję. Ale zobaczyłem gameplay z PC i jest dokładnie tak samo. Co ciekawe, w sekwencjach FMV jest OK. Widać to szczególnie w czasie misji Heavy Metal oraz Cel o dużym znaczeniu, gdzie często występuje komunikacja między pojazdami. Porównajcie choćby pierwsze 30 sekund tego:
i tego:

Xbox Online Center Forum > Online Center > Lokalizacje

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania