Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Microsoft > Osiągnięcia

Osiągnięcia Dyskusje o Osiągnięciach i Gamerscore.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30-01-2012, 03:38   #6481
CzarO17
Fanatyk
CzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 Celebryta

CzarO17's Avatar

Reputacja: 4360

Lista Osiągnięć
No-life? 4 The Players Przybij piątkę! Stary dziad! 
Liczba Osiągnięć: 28

Domyślnie Odp: Mistrzowie "calaków"

Call of Duty: Modern Warfare 3 - 1000/1000
Następny CoD - następny calaczek.
Jak to na CoDa przystało: przyzwoita grafika, fabuła i zajebiste multi.
O grafice nie ma co dużo opowiadać, bo jest tylko bardziej dopracowana, niż w MW2. Ale za to fabuła... najlepsza z wszystkich CoD'ów.
Spoiler:
Wku*wia mnie tylko to, że w każdej części ginie najfajniejszy gostek

Spec Opsy w porównaniu do poprzedniczki nie są już takie wyjątkowe i fajne, ale dalej mają coś w sobie. Trudnością niektóre, które powinny były być super-trudne są super-łatwe i na odwrót -.-. Definitywnie najtrudniejsza misja to ta ostatnia, wtedy razem z Rafałem przekonaliśmy się, że synowie Rambo albo Forrest Gumpy to z nas nie są.
Trudnością kampania za to nie jest trudna. Nie wiem czy to dwójka mnie tak wyżarła, czy na serio jest łatwiejsza.
O multi mógłbym opowiadać i opowiadać. Perki i poziomy związane z brońmi to droga, w którą Infinity Wards wkroczyła... i? Wyszło im to bardzo dobrze. W porównaniu do Black Opsa wolę zdobywać sam ulepszenia, niż je kupować. Wolę także nowoczesną wojnę, dlatego grając w BO miałem niedosyt i to zaspokoiło całkowicie MW3.
Nowy tryb Przetrwanie to zajebista sprawa. I moim zdaniem osiągnięcie zwiazane z przejściem do 15fali na każdej mapie wcale nie jest przegięte, a zwiększa fun czerpany z gry. Co prawda były i nerwy, ale ja będę pamiętał raczej same pozytywy ^^.
Wielkie dzięki lecą do rafal198011

Ostatnio edytowane przez CzarO17 : 30-01-2012 o 04:39
CzarO17 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30-01-2012, 03:48   #6482
Snake
Spambot
Snake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake Niewiarygodne

Snake's Avatar

Miasto: Poznań
Reputacja: 12519

Lista Osiągnięć
Nie mam nic lepszego do roboty Ten jedyny Stary dziad! Książkotwarz 
Liczba Osiągnięć: 30

Gratuluję.
Sam się właśnie zabieram za kompletowanie osiągnięć. Zostało mi wbicie fal, intele oraz 48 gwiazd.
Dorwę Butcha do Fire Mission i może otrzymam pomoc z resztą misji których nie zostało już wiele
Stary 30-01-2012, 10:23   #6483
Rabiolek
Początkujący
Rabiolek Można na niego liczyćRabiolek Można na niego liczyćRabiolek Można na niego liczyć

Reputacja: 272

Lista Osiągnięć
Byłem pierwszy! Zapalczywy Go! Go! PSP/Vita  
Liczba Osiągnięć: 12

Assasin Creed Revelation - 1240 GS

Podstawka bardzo fajna podobna go Broterhooda tylko rozszerzona o kilka nowych opcji.
DLC skopane po całości. Szczególnie drugi dodatek, zrobienie kompletu achiwów zajęło nam na dobrą sprawę 20 minut. Z czego tylko do jednego potrzeba 4 graczy żeby odpalić grę.

Lego Indiana Jones 2 - 1000 GS

Jeżeli ktoś jest fanem serii to nie ma co pisać. Na początek denerwujące jest sterowanie i widok z kamery bo to się trochę zmieniło w stosunku do poprzednich części. Do tego denerwujący achiw z Creatorem który jest zupełnie nieintuicyjny i w sumie nie wiadomo co trzeba zrobić żeby wyciągnąć 100%.
Stary 31-01-2012, 23:39   #6484
Baczek PL
No-life
Baczek PL Przed nim wspaniała przyszłośćBaczek PL Przed nim wspaniała przyszłośćBaczek PL Przed nim wspaniała przyszłośćBaczek PL Przed nim wspaniała przyszłośćBaczek PL Przed nim wspaniała przyszłośćBaczek PL Przed nim wspaniała przyszłośćBaczek PL Przed nim wspaniała przyszłośćBaczek PL Przed nim wspaniała przyszłośćBaczek PL Przed nim wspaniała przyszłośćBaczek PL Przed nim wspaniała przyszłośćBaczek PL Przed nim wspaniała przyszłość

Baczek PL's Avatar

Miasto: ``BDG``
Reputacja: 1987

Lista Osiągnięć
4 The Players Weteran Xbox Live No-life? Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 35

TERMINATOR SALAVATION 1000/1000 - no coż powiedzieć, 5 godzin i calak.

Baczek PL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-02-2012, 21:07   #6485
PPWojtek
No-life
PPWojtek Władca świataPPWojtek Władca świataPPWojtek Władca świataPPWojtek Władca świataPPWojtek Władca świataPPWojtek Władca świataPPWojtek Władca świataPPWojtek Władca świataPPWojtek Władca świataPPWojtek Władca świataPPWojtek Władca świata

PPWojtek's Avatar

Miasto: Wodzisław Śląski
Reputacja: 7906

Lista Osiągnięć
Old School Playaz Your e-penis must be huge! Byłem pierwszy! Troll 
Liczba Osiągnięć: 21

Call of Duty: Modern Warfare 3 1000/1000
Pomimo tego iż grę scalakowałem blisko 2 miesiące temu postanowiłem podzielić się z wami moją opinią
  • Singiel jak to w kilku ostatnich częściach niezmienny, może niezbyt długo ale za to treściwie, nudzić się nie ma kiedy, cały czas jest szybko i to jest chyba jedna z zalet tej gry, przez którą wszyscy(no prawie) do niej ciągną.
    Weteran w tej grze jest robiony niestety pod umiejętności i wytrzymałość hamburgerów popatrzmy na takiego CoD4 czy chociażby na WaW. W tych częściach trzeba się było namęczyć by ukończyć kampanię na weteranie tu zaś człowiek mógł się zawiesić tylko pod koniec gry, gdzie przeciwników roiło się jak mrówek i wychodzili praktycznie ze wszystkich stron, ale to by było na tyle jeśli mowa o trudnościach jakie mnie napotkały
  • Teraz pora przyjrzeć się Spec Opsom tutaj spodziewałem się kilkunastu godzin udręki i notorycznego przeklinania tej gry sugerując się poprzednim dzieckiem Infinity Ward gdzie to z kumplem nawkur**aliśmy się nieziemsko, a ostatnie misje z Juggernautami to była udręka
    Natomiast w MW3 Spec Opsy to bułka z masłem, musiałem prosić o pomoc kolegę jedynie w 3 misjach(Wliczając w to 2, gdzie partner był wymagany)
    Wszystko szło gładko, dużo o tym trybie napisać nie mogę by w większości misji wystarczyło tylko przykampić powystrzelać ludki i iść dalej, takie coco jumbo i do przodu
  • Teraz pora na te nieszczęsne multi, czyli główny powód, dla którego ta gra była już u mnie w dniu premiery za wcale niemałe pieniądze.
    Na trailerach wiadomo miód, kisiel w gaciach i ogólna podnieta dla takiego fanboya tej gry jakim jestem ja, natomiast w praktyce się wszystko zesrało.
    Dziwi mnie fakt, że tę grę robiły trzy studia a nic innowacyjnego tam nie ma, ba zamiast iść śladem Treyarch i pozbyć się irytujących rzeczy to je dodali, jakieś automatyczne tuby i inne gówniane zabawki dla burgerów. Spodziewałem się po tej części dobrej zabawy ale oni nie owijając w bawełnę spierdolili wszystko kopiując model rozgrywki z MW2 dodając parę rzeczy, które i tak tego modelu nie zmieniają w ŻADNYM stopniu, poprawili tylko na gorsze.
    Ktoś powie fajnie, ale dla osoby, która spędziła przy MW2 34 dni + kilkadziesiąt godzin na prywatach ma to jakieś znaczenie, ja zakończyłem przygodę z multi na 2 prestiżu i od 6 grudnia w tę grę już nie gram

A więc podsumowując do singla gra jest bardzo dobra jeżeli ktoś chciałby się rozerwać, na multi raczej dla takich, którzy nałogowo nigdy w tę część nie grali bo można się tylko zniesmaczyć.
Survivalu nie opisuję bo nic nie wnosi ciekawego do tej gry, bez tego trybu gra by sobie jakoś poradziła.
Ostateczna ocena 7/10

sobolek[*]
Spoiler:
DAWAJ PLUSIKA
PPWojtek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-02-2012, 15:12   #6486
CzarO17
Fanatyk
CzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 Celebryta

CzarO17's Avatar

Lista Osiągnięć

50 Cent: Blood on the Sand - 1000/1000
Normalna sprawa u mnie - raz miałem, nie skończyłem i sprzedałem. Co najlepsze - kupiłem ją od gościa, któremu ją sprzedałem.
Ogólnie rzecz biorąc nie jest to najgorszy crap, ale nie jest też grą nadmiar zajebistą. Na pewno spodoba sie fanom 50Centa, bo nawet mnie się spodobała, a za nim nie przepadam.
Stylem gry to jest połączony Army of Two z The Clubem i Gyrosami. Ale tyle ile pozytywów to tyle też błędów.
Szczerze powiedziawszy na calaczka grę mogę polecić, bo gra się przyjemnie, a achievementy nie są trudne. 6+/10
Za pomoc w co-opie dzięki Michael83 PL
Stary 02-02-2012, 18:43   #6487
Pingwin
Redakcja
Pingwin Można na niego liczyćPingwin Można na niego liczyćPingwin Można na niego liczyćPingwin Można na niego liczyć

Pingwin's Avatar

Reputacja: 300

Lista Osiągnięć

Zoids Infinity EX NEO / ゾイドインフィニティEX NEO - 1000/1000
Pierwszy i zapewne ostatni calak w Polsce. Przejście całej gry zajmuje może półtorej-dwie godziny i kończy się otrzymaniem czterech achievementów za łączną wartość 40GS. Większość pozostałych osiągnięć to tak zwany czysty grind + warta 350GS ustawka online zabierająca kupę czasu ze względu na kiepsko zoptymalizowany kod sieciowy (gra toczy się 3 razy wolniej). Nie mówiąc już o tym, że praktycznie nikt nie ma tej gierki i znalezienie chętnego do zrobienia sieciowych achievementów graniczy z cudem. Licznik na moim save pokazał 65h i 30 minut. Był to jeden z największych testów mojej cierpliwości w tym roku, ale powiedziałem sobie, że muszę to wycalakować bo szkoda mi pieniędzy jakie wydałem na grę, której i tak nie mam szans nikomu sprzedać.
Stary 03-02-2012, 13:40   #6488
vagrant3
Uzależniony
vagrant3 Wzór dla innychvagrant3 Wzór dla innychvagrant3 Wzór dla innychvagrant3 Wzór dla innychvagrant3 Wzór dla innychvagrant3 Wzór dla innychvagrant3 Wzór dla innychvagrant3 Wzór dla innych

vagrant3's Avatar

Miasto: W-wa
Reputacja: 925

Lista Osiągnięć
No-life? Aniołek Stary dziad! Swój! 
Liczba Osiągnięć: 18

w ostatnim czasie:

Skate 2 - 1500/1500
gra zdecydowanie słabsza od pierwszej cześci. pare upierdliwych rzeczy do zrobienia, ale ogólnie spoko zabawa. podziękowania za co-opa (w sumie najlepsze co gra oferuje) dla Irvine pl

Test Drive Unlimited 2 - 1195/1195
podobna historia jak powyżej - tendencja zniżkowa. kupiłem lekko po premierze, ale i tak wybrałem czekanie aż wszystko zacznie działać (przynajmniej teoretycznie). o tym co było nie tak nie mam już ochoty pisać, a lista jest długa :| za pierwsze kroki w multi creditsy dla BlackJack PL, a za resztę - YuriSoldier, jacky rooster, sirbradenwalker, Jean5 i kilku innych osób, bez których pomocy calaka by nie było.
Stary 03-02-2012, 19:40   #6489
Jaskier
Poplecznik Koticka
Jaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier Celebryta

Jaskier's Avatar

Miasto: Jastrzębie-Zdrój
Reputacja: 3562

Lista Osiągnięć
Forever Alone Zdarta klawiatura Ten jedyny Swój! 

Vanquish (1000/1000) - w sumie wszystkie osiągnięcia są proste i wpadają bez problemów (choć hard tutaj to rzeczywiście trudniejszy poziom trudności, nie tylko z nazwy) poza jednym, nad którym się zdążyłem rozpłynąć w innym temacie w tym dziale.
Samemu Vanquishowi dają mocne 8/10 i chętnie zagrałbym w kontynuację, choć to z pogańskiego kraju pochodzi.

Coś mam w 2012 dobrą passe do calaków, może trzeba będzie w końcu Dead Space 2 wycalakować...

"Everyone with a gamerscore lower than yours has no skills, everyone with a gamerscore higher than yours has no life"
Jak ktoś chce wysłać mi zaproszenie przez Live, to proszę o jakąkolwiek treść w wiadomości, inaczej od razu wybieram "odrzuć"
Jaskier jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-02-2012, 20:08   #6490
CzarO17
Fanatyk

CzarO17's Avatar

Lista Osiągnięć

Terminator: Salvation - 1000/1000
Calaczek za same przejście fabuły, która nie jest najgorsza, ale przejęcie świata przez maszyny mnie śmieszy.
Grafika czasem wygląda zajebiście, a w niektórych momentach wydawało się jakbym grał w GTA 3. W przerywnikach robili akcje i zwolnione tempo jakby miał być to conajmniej efekt 3D.
Gierka podobna do 50Centa, a raczej do pierwowzoru tych gierek - Gearsów. Godne podziwu jest rozwiązanie korzystania z osłon. 50Cent wydawał mi się bardziej przystępny jak na moje gusta, ale imo Terminator miał szanse na coś więcej, niż na łatwego calaczka albo średniaka.
Pomimo wszystko ma i coś czego brakuje, ale i parę fajnych rzeczy, które mnie wkurwiały w "fiftim", także wystawię tyle samo obu. 6+/10
Za gięrkę dzięki lecą do Bączka
Stary 04-02-2012, 15:36   #6491
[InSanE]
Uzależniony
[InSanE] Wzór dla innych[InSanE] Wzór dla innych[InSanE] Wzór dla innych[InSanE] Wzór dla innych[InSanE] Wzór dla innych[InSanE] Wzór dla innych[InSanE] Wzór dla innych

[InSanE]'s Avatar

Reputacja: 805

Lista Osiągnięć
Platynki jak dziewczynki Przybij piątkę! 4 The Players Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 18

Modern Warfare 3 (1000/1000)

O tej grze napisano już prawie wszystko. Choć najlepszą częścią w historii CoD jest dla mnie Black Ops, Modern Warfare 3 stawiam na trzecim miejscu, za CoD 4: Modern Warfare

Gra jest świetna w swojej klasie, do niczego przyczepić się nie mogę. Oczywiście najważniejszy dla mnie jest singiel i ten kopie dupsko. Na Veteranie to ok. 8,5 godziny gry. Do tego zaliczyć należy świetne Spec Opsy oraz Przetrwanie (Survival). Uwzględniając maksowanie i nie powtarzając wielokrotnie jakichś map, wychodzi ok. 15-20 godzin czystego miodu.
Multi to znowu to samo - albo Ktoś lubi rozgrywkę CoD, albo nie. Mnie to ani ziębi, ani grzeje, ale więcej grałem (gram) w MF3 i bardziej mi się podoba niż irytujący mnie Battlefield 3, także to o czymś świadczy.
Bad Company 2 uwielbiam, grałem w niego mnóstwo godzin i chętnie bym nawet do niego wrócił, natomiast BF3 to kupa.

Zasłużone 9/10, pomimo odtwórczości, ale uwielbiam tę odtwórczość w postaci filmowego, emocjonalnego singla

[InSanE] jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-02-2012, 21:08   #6492
CzarO17
Fanatyk

CzarO17's Avatar

Lista Osiągnięć

Split/Second: Velocity - 1000/1000
Bardzo fajna ścigałka, a jakoże podobały mi się filmy typu Death Race, to jeszcze raz obejrzałem dla przypomnienia przez zagraniem, żeby mieć większą "chętkę".
Grafika jest bardzo w porządku, grywalność tak samo niczego sobie. Nie ma żadnych bugów czy glitchów, wszystko jest ładnie dopracowane i cacy. Może AI przeciwników jest przesadzone i podobnego typu jak w NFS:HP, ale mniejsza.
Patent z używaniem Power Playów - zajebioza, a Change Route to w ogóle kosmos.
Jedyny problem może sprawić zrobienie wszystkich wyścigów na złoto, a reszta to boost. Nie wiem czy ja tak zajebiście grałem, ale pomimo zrobienia osiągniecia za wszystkie wyścigi na złoto miałem jeszcze do zrobienia osiągnięcia typu "Zniszcz 1000 przeciwników używając Power Play/Zmień trasę 50razy" to praktycznie wszystko miałem zrobione na połowę.
Za boost multi dzięki dla człowieka-natchnienia, a zarazem tępiciela cyganów i murzynów - Fuji Master PL

NHL 2K6 - 1000/1000
5 achievów - 1000GS'a. Słysząc o tym cóż za łowca by się nie skusił?
4 achievy wpadły, oczywiście dwie ręce - dwa pady. Ale ten z karnym? Przesada. Przeczytałem chyba wszystkie tutoriale jakie istnieją, a pomógł mi ten z głównej na OC. Wszystkie inne achievy zajęły mi jakieś 20min., a ten 1h.
Nigdy nie oglądałem, ani nie grałem w hokeja, początkowo było okej, ale karny mnie obrzydził ten sport.
Na pozór łatwy i szybki calaczek, ale słyszałem, że niektórzy się z tym męczą i męczą. Ja natomiast cieszę się, że w ogóle wytrwałem.
Dzięki dla Bączka
Stary 05-02-2012, 20:35   #6493
CzarO17
Fanatyk

CzarO17's Avatar

Lista Osiągnięć

Clouds and the Chance of Meatballs - 1000/1000
Niby łatwy calaczek, aczkolwiek przyjemny. Bardzo przypomina Megaminda, ale różni się od niego wieloma zbieraczkami, ale te nie są zbyt trudne i trudno ich NIE odnaleźć.
Angielski tytuł gierki spowodował uśmiech na mojej twarzy i uśmiech ten nie zniknął dopóki wpadnięcia calaczka, który wymaga tylko 4-5h i chwili pogrindowania. Polecam
Dzięki dla Bączka
Stary 05-02-2012, 21:31   #6494
adult1
Znajomy
adult1 Jest wokół niego pozytywna auraadult1 Jest wokół niego pozytywna auraadult1 Jest wokół niego pozytywna aura

adult1's Avatar

Reputacja: 212

Lista Osiągnięć

Forza 3 - 1000/1000
Świetna gierka ale przegięli trochę z ilością zawodów.
adult1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-02-2012, 22:54   #6495
Hunty
Początkujący
Hunty Wkrótce będzie sławny

Hunty's Avatar

Reputacja: 76

Lista Osiągnięć

Jumper 1000/1000

Bardzo szybki szrot W pewnym momencie robi się frustrujący. Jeśli masz ochotę trochę się podenerwować to polecam

Ocena 3/10
Stary 06-02-2012, 22:51   #6496
NML
Znajomy
NML Po prostu miły człowiekNML Po prostu miły człowiekNML Po prostu miły człowiekNML Po prostu miły człowiek

Miasto: Nowe Miasto Lubawskie
Reputacja: 353

Clive Barker's Jericho 1000/1000 GS
Stara dobra strzelanka z elementrami horroru od Cliva Barkera. W grze mamy dostęp w zależności od chaptera do 8 osób, gdzie każda posiada inne umiejetności pomagające w zwalczaniu przeciwników. Pod koniec każdego aktu mamy walke z bossem. Co do długość gra nawet na hardzie nie powinna sprawiać problemu, jeśli mamy dostęp do odpowiedniego bohatera. Calaczek w każdym razie nie należy do trudnych, jak i czasochłonnych. Jedynie 250 killi z pięści zajeło mi może dodatkową godzinke .
NML jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-02-2012, 00:18   #6497
Malebolge PL
Stały bywalec
Malebolge PL Wzór dla innychMalebolge PL Wzór dla innychMalebolge PL Wzór dla innychMalebolge PL Wzór dla innychMalebolge PL Wzór dla innychMalebolge PL Wzór dla innychMalebolge PL Wzór dla innych

Miasto: Podmiejsko
Reputacja: 757

Lista Osiągnięć
Na dobre i na złe Byłem pierwszy! Achievement Whore Hall of Fame Star 
Liczba Osiągnięć: 9

James Camerons Avatar - 1000/1000
bardzo ładna graficznie, szczególnie noc przypominała tą Pandorę z filmu. Praktycznie identyczne misje dla ludzi i smerfów, lekko liniowa.
Multi jak na w sumie mało udaną grę jeszcze w miarę żyło, ale bez pomocy z zewnątrz się nie obyło. ogólnie gra banalna, ginie się na własne życzenie a smerfy biorą na klatę całe serie z karabinów i nic się im nie dzieje.
Miła odmiana od innych tytułów, dla mnie 4/10

Saints Row 3 + DLC 1100/1100
Cud, miód i orzeszki. obraz całości psuje nieco przykrótkie DLC ale podobno ma być tylko lepiej. Zakręcone misje, dużo humoru i Oleg - czego chcieć więcej. Już dawno tak dobrze przy grze się nie bawiłem jak przy SR3.
Mocne 8/10

Driver SF 1000/1000
Nie spodziewałem się za wiele a dostałem świetną zabawę na multi. O singlu można powiedzieć tyle że jest i to do tego dosyć nudny. Natomiast na multi ludzie cały czas grają, czasem brakuje osób na kilku trybach ale ogólnie jest ok. Gra sprawia dużo frajdy, podziękowania dla Ownona za multi
7/10

Doritos Crash Course 200/200
Fajnie i za darmo, czego chcieć więcej
mocne 6/10

Shrek n Roll 200/200
Paździerz jakich mało, tragedia do sześcianu.
ale łatwe punkty, stąd aż 2/10

Sonic Generations 1000/1000
Jeż towarzyszy mi od dzieciństwa razem z Mariuszem, stąd musiałem kupić najnowszą odsłonę. Jest ładnie, kolorowo ale często widać ząbki i nieco słabe tekstury. To pierwsza od dłuższego czasu pełnowymiarowa gra z jeżem przy której człowiek się nie frustruje kiepskim sterowaniem, ale jest nieco za łatwo.
dobry prezent dla dziecka, szybko się nim nie znudzi.
7/10

The Simpsons Arcade 200/200
W tą grę grałem w czasach gdy większość forumowiczów nie było jeszcze w planach, co po niektórzy dzielnie przeskakiwali swoim ojcom z jajka na jajko. Sporo sentymentu bo to była moja pierwsza styczność z Simpsonami, zanim leciały w publicznej tv gra nic się nie zestarzała, dalej ma dużo uroku i przyjemnie się w nią gra. w sam raz na wieczorny relaksik
Stary 08-02-2012, 14:41   #6498
igor8472
da Sztig
igor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narody

igor8472's Avatar

Miasto: Festung Breslau
Reputacja: 5090

Lista Osiągnięć
VIP Filantrop Donator o wielkim sercu Widz 
Liczba Osiągnięć: 33

SBK 09 (1000/1000)
SBK X (955/1000)
SBK 2011 (1000/1000)

W X co prawda z powodu glitcha europejskich płytek na razie bez calaka ale nei chce mi się osobnej recki w innym dziale pisać a jak pod koniec roku kupię konsolkę NTSC wpadnie automatycznie .

Fanem 'motórów' w grach nigdy jakoś nie byłem (wyścigi na Eurosporcie to co innego ale do SBK 08 się przekonałem a ostatnio poszedłem za ciosem i zagrałem w resztę i dobrze bo to bardzo przyzwoita i satysfakcjonująca seria a model jazdy od MotoGP imho lepszy.

Przyzwyczajenie do modelu jazdy długo nie trwało a same gry jak reszta ścigałek duetu Milestone/Blackbean nie są trudne, to takie odzwierciedlenie Superstarsa V8 na 2 kólkach.

Grafika nawet w najstarszych edycjach bije nowsze Moto GP szczegółami i teksturami, tory są bardziej dopracowane a zmienne warunki pogodowe i 'mokre' wyścigi wyglądają chyba najlepiej ze wszystkich ścigałek (obok serii F1).
Obok kategorii SBK ścigamy się też supportującymi WTK i WSS, w edycji 09 mamy do dyspozycji jeszcze tylko mistrzostwa, w X i 2011 zamienione na zgapioną z MGP 09/10 karierę, patent o wiele ciekawszy bo zaczynamy w niższych seriach, podpisujemy kontrakty oraz ulepszamy jednoślady uczestnicząc w testach typu osiągnij określoną prędkość, prędkość minimalną przez całe okrążenie itp. W 2011 w karierze dla szybszego przejścia można wyłączyć podczas sezonów sesje testowa i zostawić tylko wyścigi i kwalifikacje.
Tradycyjnie do tego Time Triale (w 09 i 08 łatwe, w X i 11 trzeba już się do arczerów trochę naprodukować), pojedyńcze mistrzostwa, wyścigowe weekendy oraz czelendże - startujesz na ostatnim, dojdź do 15go miejsca przez 2 okrążenia z uszkodzonym motocyklem itp. W SBK X niestety je popsuto bo zamieniono na tryb Arcade w którym model jazdy jest tak porąbany jakby to był jakiś Ridge Racer.

Osiągnięcia w przeważającej większości nietrudne, największe wyzwania to czelendże (w 09 mega łatwe, w ogóle to najłatwiejsza część całej serii, w X i 2011 już trudniejsze) i time triale ale można w ustawieniach wyłączać kary (działa to też na czelendże), wyścigi w mistrzostwach ustawić na 1 okrążenie itd. Aczików za pojedyncze wyścigi w karierze się nie da zrobić więc wszystko jest równo rozłożone pomiędzy wszystkie tryby. W SBK X niestety jeden kask do odblokowania jest zglitchowany na europejskich płytkach, gra nie ma osobnych wersji z osobnymi aczikami więc jak odpalimy amerykańską wersję na konsoli NTSC na swoim sejwie z europejskiej calak wpadnie od razu.
Multi średnio zajmuje godzinkę - dwię, w 2011 już więcej bo trzeba tam 400 mil przejechać.
Za ustawki kudosy dla Flapjacka waldiego.
SBK 09 7,5/10
SBK X 7/10
SBK 2011 8/10

NCIS (1000/1000)

Bardzo przyjemny przygodówkowy łatwy calaczek, aż szkoda że serii CSI nie zrobiono tak dobrze. To też detektywistyczna przygodówka point & click, gameplay jest prawie identyczny jak we wspomnianej serii ale interfejs, szybkość i przystępność powyższego, grafika czy przerywniki filmowe dużo lepsze, nie trzeba się tak męczyć podczas grania za to same śledztwa i story w serii CSI były chyba jednak lepsze.

Gra jest tak łatwa że bez poradnika skończyłby ją nawet szympans a calak wpada w jedno popołudnie po ok. 4 godzinkach. Jedyna przygodówką przy której wogóle do żadnego guida nie zajrzałem bo absolutnie nie ma takiej potrzeby.
Mam nadzieję że powstanie tasiemiec jak w serii CSI albo ta ostatnia zostanie chociaż przeniesiona na engine NCIS-a. Niech będzie 7/10

MX vs ATV Reflex (1000/1000)

Druga na naszego X-klocka odsłona serii, łatwiejsza niż Untamed, trudniejsza niż nowszy Alive ale bez przesady.
Poza quadami i crossami są też obecne w poprzedniku buggy, Baja i terenowe pickupy (trophy trucks), nie ma już takich dziwactw jak terenowe wózki golfowe czy big footy z Untamed.
Wyścigów w mistrzostwach mamy kilka rodzajów - checkpointy na czas, wyprzedzanie oponentów na czas, wyścigi po większym terenie z checkpointami oraz freeride z kilkoma czelendżami i freestyle z trickami. Model jazdy jest niezły, opanowanie wozów na wertepach sprawia trochę problemów niezależnie czy to czy 4 kółka, pod tym bliżej jej do Untamed.
Mistrzostwa nie są długie a singla można skończyć w ok 10-15 godzin, reszta to multi, jeśli ktoś nie lubi ustawek to mam dobrą wiadomość bo dalej sporo randomów można tam spotkać, wszystkie acziki trzeba robić w grach publicznych a tego na 12 osób można zrobić nawet w 3 z dodatkowymi kontami gold/trial,szczegóły opisałem w poradniku na trueachievements a kudoski za wtajemniczenie dla Fujiego . Dzięki niej i ostatniemu darmowemu weekendowi golda z okazji Superbowl udało się wbić calaczka z paroma hamburgerami. Ocena 7/10.

Monster Jam (1000/1000)

Całkiem niezły średniaczek, trudniejszy od nowszego Path of Destruction ale obiektywnie sama gra jest lepsza a gameplay, zwłaszcza wyścigi w terenie które w nowszym zastąpiły te na stadionach, przyjemniejszy.
Poza ww wyścigami w terenie w postaci zwykłej na 3 okrążenia i knockoutów gdzie ostatni co okrążenie odpada są też kilkunasto sekundowe sprinty na stadionach i freestyle z niszczeniem wraków, skoczniami i trickami.
Na łatwym poziomie trudności większych problemów nie ma, może poza freestylem w moim przypadku i można się skupić na szerzenie jak największej rozwałki wyścigach żeby odblokować wszystkie monsterki, Pro to już inna bajka, AI zapierdziela jakby cały czas miało darmowe nitro a w wyścigach rozpycha się po torze że lepiej jak najszybciej wysforować się na przód, tam zostać i jechać równo omijając przeszkody bo CPU ma też tendencję do częstego rozbijania się.
Grafa taka sobie, szczegółów mało ale nie ma co się przejmować bo tu raczej wyjątkowo skupia się na jeździe .
Niezłe to to całkiem, 6/10.

Driver San Francisco (1000/1000)

Po demku nastawiony doń byłem raczej sceptycznie ale pełniaczek okazał się dużo lepszy i bardziej arcadowe podejście do gameplaya jednak się sprawdziło.
Główny fiuczers gry mający jako takie uzasadnienie w nieco osobliwie przedstawionej fabule to możliwość przeskakiwania w dowolnym momencie do dowolnego samochodu na mapie.
Akcja dzieje się współcześnie, kolejne dzielnice miasta odblokowują się co kilka fabularnych misji poza którymi mamy jeszcze bardzo dużo pobocznych, jeszcze więcej czelendży oraz nieco zbieractwa którego za wcześnie się nie skończy bo np. w niektóre miejsca nie da się doskoczyć bez odpowiednio szybkiego wozu.
Główna
W miarę postępu głównych misji po ulicach jeżdżą coraz fajniejsze furki, przeskakiwanie po autach daje kupę frajdy i oczywiście nowe możliwości w pościgach czy wyścigach, nic nie robi takiego banana na twarzy jak szybki switch na tira jadącego z przeciwnej strony i wpakowanie go uciekającemu zbiegowi prosto w maskę . Crashe wyglądają bardzo miodzio.
Czasem można spotkać Wyzwania z pościgami inspirowanymi tymi najsłynniejszymi z historii kina, pojawia się 'filmowy' filtr obrazu a po mieście jeżdżą tylko starocie charakterystyczne dla epoki, pozbawiani też jesteśmy swojej supermocy więc jest trudniej.
Ogólnie cały czas mamy mnóstwo do roboty i odkrywania w tej materii developerzy nie zawiedli.
Model jazdy dosyć arcadowy, trochę jak w Midnight Clubie LA ale satysfakcjonujący i dobrze się sprawdza.
Grafika wygląda naprawdę świetnie, modele i otoczenie są szczegółowe, nie widać braku anty aliasingu, bardzo dobrze jeździ się na widoczku z kokpitu, ponownie porównam go do najlepszego ścigałkowego sandboxa MC: LA.

Bardzo dobre jest multi, gra całkiem sporo ludzi, tryby są zróżnicowane i zabawa świetna. Acziki może poza trudniejszym Capture The Flag da się bez problemu zrobić na legalu więc grajcie dużo dla funu, ustawek unikajcie .
Spore plusikowe zaskoczenie i ode mnie 8,5/10. Nie ma za bardzo się do czego w grze przyczepić.

Za użyczenie 4 powyższych gier ogromne dzięki dla Fuji Mastera PL.

Divinity 2 Dragon Knight Saga (1000/1000)

Kompilacja podstawki i niedawnego dodatku Flames of Vengence. Szkoda tylko że jednocześnie zmniejszono GS i dwa razem dają dalej 1000 .

RPG bardzo przyzwoity jeśli chodzi o story chociaż w podstawce trochę boli mała ilość pobocznych zadań i małą rozległość lokacji i osad. W dodatku jest już dużo lepiej, miasto jest spore i zadaniami nafaszerowane, taka powinna być cała gra.
Razi też trochę 'toporność' gameplaja, a to zdarza się gdzieś w teksturze zablokować, nie da się podejść pod górkę czy wyjść z wody itp. Plus że można zrobić sejwa w dowolny momencie a czasem tych bugów użyć do pozbycia się mocniejszych przeciwników.
'Sprzętu' dostajemy do dyspozycji sporo, można go ulepszać używając czarów a jak trafi się egzemplarz ze slotami również świecidełka dające dodatkowe efekty.

Zdecydowanie na plus wyróżnia się muzyka, bardziej 'epicka' niż w innych RPG a ta z wyspy odwiedzanej jak druga lokacja jest niemal na miarę Władcy Pierścieni.
Kolejny plusik za często pojawiający się humor i naśmiewanie się z różnych eRPeGowych konwencji. Warto pobawić się w poboczne questy.
Prawie zapomniałem wspomnieć o największej nowości, możliwości morfowania w smoka w dowolnym miejscu z większą ilością wolnej przestrzeni i bardziej mobilnego zwiedzania plansz zwykłych i alternatywnego demonicznego wymiaru.

Podsumowując gra warta zakupu, jest trochę upierdliwych błędów ale jednak gra się przyjemnie ale szkoda że gra nie ma do końca więcej tego 'czegoś' co by wciągało jak w Risenie i za to 7,5/10.

Kokodżambo i do przodu.
igor8472 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-02-2012, 14:42   #6499
igor8472
da Sztig
igor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narody

igor8472's Avatar

Miasto: Festung Breslau
Reputacja: 5090

Lista Osiągnięć
VIP Filantrop Donator o wielkim sercu Widz 
Liczba Osiągnięć: 33

Flatout Ultimate Carnage (PC) (1000/1000)

Jedna z bardziej oryginalniejszych samochodówek łącząca ściganie, destruction derby i pokręcone 'sportowe' minigierki ze strzelaniem kierowcą do celu .

Wyścigi to prosta filozofia ale jeśli tylko chce się przejechać okrążenia jak najszybciej to błąd bo potrzeba jeszcze powodować po drodze odpowiedni rozp*dziek, dla własnej niemałej satysfakcji i oczywiście stosownych aczików, żeby podkręcić ciśnienie trzeba to też zrobić najsłabszym w grze wozem którego na prostych reszta oponentów dupczy jak im się podoba, sporo mnie to potu kosztowało.
Destruction Derby w formie jaką znamy z najstarszych PCowych staroci; mała arena, tuzin wozów, ostatni żywy wygrywa.
Akrobatyczne minigierki to dopiero odjazd, korzystają ze znanego z serii fiuczersa który fajnie wygląda i absolutnie się do niczego nie przydaje - samochód i kierowca to 2 osobne obiekty, wystarczy się mocniej rozbić i efekciarsko wypadamy przez przednią szybę, w minigierkach próbując np. trafić w cel.
Graficzka wygląda naprawdę świetnie nawet i dziś ale w wersji PCowej gry na pełnych detalach na słabym lapku na pewno nie odpalimy. Na swoim Radku 4870, C2D 2GHz i 3 GB Ramu ledwo się dało grać na minimalnych a jak 2-3 lata temu zaczynałem grę na stacjonarce z Radziem 4870 też się momentami sporo cięła.

Calaczek w sumie męczony ponad 2 lata, kiedyś go skończyłem w 99% ale ostatni aczik za multi nie chciał wpaść a po wymianie PC na słabego lapka + konsola już nie miałem jak ale ostatnio po wymianie skończyłem na pierwszej lepszej ustawce.
Niektóre acziki są dosyć wymagające, ze wspomnianym wcześniej na czele. AI się nie patyczkuje; jeździ dobrze i agresywnie.
Do ustawek w multi potrzeba 4 osób.
Wersja xboxowa jest identyczna z PCową.

Bardzo dobrze się bawiłem i nawet dziś gra imho warta 8/10.

Kokodżambo i do przodu.
igor8472 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-02-2012, 16:12   #6500
NML
Znajomy
NML Po prostu miły człowiekNML Po prostu miły człowiekNML Po prostu miły człowiekNML Po prostu miły człowiek

Miasto: Nowe Miasto Lubawskie
Reputacja: 353

Gratuluje calaczka w tych jakże fajne wyścigowej rozwalance, acziwy z PC są takie same jak z konsoli. Szkoda żę nowych flatautów nie wydaja również na konsole
NML jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Xbox Online Center Forum > Microsoft > Osiągnięcia

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania