Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > PC > Sprzęt i oprogramowanie

Sprzęt i oprogramowanie Dyskusje o komputerowym sprzęcie i programach.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-03-2009, 23:16   #21
Bari
Uzależniony
Bari Wkrótce będzie sławny

Miasto: Łódź
Reputacja: 89

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Swój! Zapalczywy Wiisi mi to 
Liczba Osiągnięć: 20

Domyślnie Odp: Laptop

ja kupilem przed nowym rokiem Hp Pavilion dv5 1100
mam 2x2.4 procek, 2gb ram, radek 3750, vista home prenium
laptop ma mase dodatkow np wbudowana kamerke (mialem juz 3 podpinane pod usb ale zadna nie dzialala tak dobrze), czytnik kart, hdmi, czytnik lini papilarnych, klawisze multimedailne (dotykowe), wbudowana aplikacje hp quickplay (najlepszy program do filmow jaki widzialem, zwlaszcza dvd), wszystkie niezbedne wejscia, 3usb nagrywarke dual layer + light scribe (wypalanie okladek na plytach), do tego jest bardzo ladny
ps.wiem ze 90% tego co wymienilem to standard :P

ja dalem przed swietami za niego 2,5k, teraz mozna takiego za 2k dostac, albo mozesz za wiecej kupic lepszy model
tak czy siak polecam pavilona, swietny komputer

ps.hp'ki maja wbudowany w siebie system odzyskiwania danych, dziala bardzo dobrze, jak padnie system robimy restart, esc, f11, odzyskaj, wybieramy date (mozemy wybrac stan fabryczny albo kopie ktora sami wykonalismy, np z zainstalowanymi swoimi programami) i zostawiamy kompa na 1h
wracamy i mamy przeinstalowanego windowsa z zainstalowanymi programami, sterownikami i wszystkim co potrzeba xD bardzo przydatna rzecz, do tego stopnia ze zrezygnowalem z antyvirusa (oczywisice pozostal firewall w routerze :P)
Stary 06-03-2009, 00:13   #22
Q-Jot
Guest

Reputacja:

Dzięki Bari za swoje spostrzeżenia ,mogą okazać się znaczące przy moim wyborze laptopa aktualnym .Podałeś szczegóły ,które zwróciły moją uwagę na ten model laptopa .
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2009, 16:23   #23
lvizzz
Fuck games, games suck
lvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca świata

lvizzz's Avatar

Miasto: London
Reputacja: 8112

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Ten jedyny Weteran Xbox Live Aniołek 
Liczba Osiągnięć: 46

Ja mam Samsunga r560 z Gforcem 9600 256 mg , 4 giga ramu, monitor 15-tka, dysk 250 giga, z Vista Home, kamerka i wbudowanym mikrofonem.Dla mnie bardzo wazny jest design, a ten lapciak prezentuje sie rewelacynie.Jak to Samsung;wiekszosc sprzetu mam tej firmy, i co jak co, ale potrafia robic ladne rzeczy.Niestety nie moge napisac jak sie sprawdza przy nowych grach, bo nie mam na to czasu.Sluzy mi glownie do surfowania, a odkad zaczalem sciagac filmy HD z rapidshare, to puszczam je sobie na TV przez HDMI.Polecam.
lvizzz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-03-2009, 09:54   #24
kpiasek
Znajomy
kpiasek Wkroczył na dobrą drogę

Miasto: Piła
Reputacja: 14

Lista Osiągnięć
Ten jedyny Wyginam śmiało ciało Zapalczywy Stary dziad! 
Liczba Osiągnięć: 23

lenovo n 500 dalem 1600 procek duo 2,0 2 gb ramm dysk 250 i vista
ja narazie bez zarzutu 3 miechy chodzi przedtem mialem asus a3v i po 1,5 roku zawiasy siadły ekran sam opadal
Stary 30-08-2009, 19:40   #25
Krzychoo
Wariat
Krzychoo Wszyscy go tu znająKrzychoo Wszyscy go tu znająKrzychoo Wszyscy go tu znająKrzychoo Wszyscy go tu znająKrzychoo Wszyscy go tu znająKrzychoo Wszyscy go tu znają

Reputacja: 606

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Swój! Lubiany I love Apple 
Liczba Osiągnięć: 15

http://vaio.sony.pl/view/ShowProduct...y=VN+FW+Series

Nie znam się za bardzo na notebookach i czy mogłby ktoś napisac czy to dobry wybor? Czy za cene około 4 tys. zł mozna obecnie dorwać cos lepszego?
Krzychoo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30-08-2009, 20:11   #26
MANDo
Spambot
MANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo Celebryta

MANDo's Avatar

Miasto: Lublin
Reputacja: 2894

Parametry są ok, procesor 3/5 gwiazdek,karta daje rade, ale taki laptop powinien kosztować ~3k max. Sony się ceni, lepiej poszukaj coś innego

ps. blueray podbija cenę z tego co widzę, ale i tak 4k to za dużo.

ps2. tego radeona można ładnie podkręcić + stery moded i nowe gry nawet w 720p nie postawią oporu

Ostatnio edytowane przez MANDo : 30-08-2009 o 20:20
MANDo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30-08-2009, 20:13   #27
Q-Jot
Guest

Reputacja:

Ma BR a to chyba blisko tysiak w górę .Może 5 stów .Za tą cenę brałbym MacBooka Pro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30-08-2009, 20:24   #28
wrog
El Presidente
wrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodne

wrog's Avatar

Miasto: Kutno
Reputacja: 11542

Lista Osiągnięć
4 The Players Platynki jak dziewczynki Forever Alone Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 47

Ja również polecam przynajmniej rozważenie oferty Apple. Przesiadłem się rok temu na Maca i nie wyobrażam sobie teraz powrotu na Windowsa
Stary 01-09-2009, 00:05   #29
Krzychoo
Wariat
Krzychoo Wszyscy go tu znająKrzychoo Wszyscy go tu znająKrzychoo Wszyscy go tu znająKrzychoo Wszyscy go tu znająKrzychoo Wszyscy go tu znająKrzychoo Wszyscy go tu znają

Reputacja: 606

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Swój! Lubiany I love Apple 
Liczba Osiągnięć: 15

MacBookami kompletnie się nie interesowałem... Bede miał troszke czasu wolnego to wgłebie sie bardziej w ten temat, tym bardziej ze uczniom i studentom przysługuje teraz 10% znizki na komputery Apple, to przy najtanszym macbooku pro wychodzi 5 stów, wiec nie mało. A tak nawiasem, co sprawia ze są one tak drogie w Polsce? Co oprócz wydajniejszego i bardziej niezawodnego od windowsa systemu, jakoscia wykonania i lanserskim designem winduje tak cenę?
Krzychoo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-09-2009, 00:14   #30
MaKsIk PL
Stały bywalec
MaKsIk PL Po prostu miły człowiekMaKsIk PL Po prostu miły człowiekMaKsIk PL Po prostu miły człowiekMaKsIk PL Po prostu miły człowiekMaKsIk PL Po prostu miły człowiek

MaKsIk PL's Avatar

Reputacja: 438

Lista Osiągnięć
Zbieram puchary Platynki jak dziewczynki Przybij piątkę! Na dobre i na złe 
Liczba Osiągnięć: 11

Przedewszystkim to,ze apple jest firma "bardzo wylansowana",placisz tyle prawdopodobnie za sam "Znaczek" apple'a.Dla mnie macbooki do gier sie nei dnadaja,bardziej praca..

Jedyne co mam od apple i co anparawde jest godne polecenia to ipod,noi kiedys mialem iphone'a ale to zabawka na kilka miesiecy...

MaKsIk PL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-09-2009, 11:32   #31
Q-Jot
Guest

Reputacja:

Bo Apple to segment Premium ,dla ludzi z klasą i kasą
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-09-2009, 13:36   #32
Snake
Spambot
Snake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake Niewiarygodne

Snake's Avatar

Miasto: Poznań
Reputacja: 12679

Lista Osiągnięć
Nie mam nic lepszego do roboty Ten jedyny Stary dziad! Książkotwarz 
Liczba Osiągnięć: 30

Macbook Pro to takie małe marzenie które raczej nigdy się nie spełni bo 8kafli za laptopa nie mam zamiaru dawać. Wygląda świetnie i tak nie gram na laptopie więc używałbym go tylko do neta i ew jakiejś pracy
Stary 01-09-2009, 15:24   #33
SethMethod
Wariat
SethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod Celebryta

SethMethod's Avatar

Miasto: Katowice
Reputacja: 2512

Lista Osiągnięć
Swój! Dopiero się rozkręcam! Celebryta Bogacz 

Gdy kupowaliśmy maca mojej narzeczonej to też mieliśmy zniżkę 10% - tyle, że nie w każdym sklepie ją honorują. My kupowaliśmy w komputroniku i było OK. Co do samego kompa - MacBook Pro to najładniejszy i najwydajniejszy laptop na rynku ( wg mnie ) i jest wart każdych pieniędzy. Ja na początku byłem do MacOS nastawiony sceptycznie ale po dwóch latach zabawy z nim - nie zamieniłbym na żaden inny system operacyjny. Ania ma zwykłego MacBooka 13" z Core2Duo, a mnie się marzy właśnie Pro. Ale będę o tym myślał po zmianie samochodu dopiero.
Dla niewtajemniczonych - komputer z MacOs startuje ok 0,5 minuty - niezależnie od tego czy system był instalowany wczoraj czy 5 lat temu. Najwolniejszą aplikacją na MacOS, z jaką mam styczność jest M$ Office for Mac 2008. Dużo ładniejsza i bardziej user friendly od tych na windę ale w porównaniu z resztą oprogramowania na maca ma najwięcej poprawek i najdłużej się uruchamia.

Polecam Mac'a - jak już raz spróbujesz nie będziesz chciał innego kompa. Powaga!

---------- Wiadomość dodana 14:24 ---------- Pierwotna wiadomość opublikowana 14:14 ----------

Co do Vaio - są śliczne ale drogie, do tego kuzynka ze swoim ma ciągle jakieś kłopoty.
Rozsądne cenowo są Acery - masa znajomych ma i sobie chwalą. Ja swojego mam już 5 lat i też sobie chwalę. Nie polecam HP ( klawiatura szybko się wyciera ), Lenovo ( ogólnie wśród znajomych same minusy ), nowe (składane w Polsce te w wysokim połysku ) Toshiby też są awaryjne podobno. Najlepiej w testach wypadają ostatnio Asusy no i Apple Sam będę za niedługo zmieniał firmowy komputer i myślę właśnie o Asusie lub Acer ( Acer ma najlepsze zestawienie cena-wyposażenie ) lub jakiś wysoki model Toshiby.

SethMethod jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-09-2009, 17:01   #34
sobol
Spambot
sobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narody

sobol's Avatar

Miasto: Podobno Stolica
Reputacja: 6427

Lista Osiągnięć
Ten jedyny Zapalczywy Lubiany Książkotwarz 
Liczba Osiągnięć: 24

no wiec jak ktos juz sie zainteresuje macbookiem pro to polecam ten model :MB991PL/A sami z zona na niego polujemy ale niestety jest problem z dostepnoscia schodza jak cieple buleczki zapytalem sie wiec gdzie tu kryzys jak ludzie takie sprzety kupuja dostalem odpowiedz kryzys jest na papierze i w telewizji
acha no i pamietajcie ze zaoszczedzacie na upgrejdzie systemu ja za snow leosia 5 stanowiskowego zaplace 200 zeta a jak to wyglada z winda ? i nie wyskakiwac mi tu z torentami

WYSŁANE Z KRZESŁA OBROTOWEGO FIRMY INTAR TOOLS staram się nie ignorować P.Damiana

Ostatnio edytowane przez sobol : 01-09-2009 o 17:03
sobol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-09-2009, 09:07   #35
SethMethod
Wariat
SethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod Celebryta

SethMethod's Avatar

Lista Osiągnięć

Yo!

Odgrzebuje temat bo w zeszłym tygodniu stałem się szczęśliwym posiadaczem Sony VAIO ( a jednak ). Chłopak z katowickiego Saturna dał radę przekonać do sprzętu. Co prawda za kilka stówek więcej miałbym 13.3 MacBooka nowego ale jako że lapsa używam codziennie w pracy musiałbym dokupić OEM windy co znowu zwiększyłoby koszta.

Kupiłem serię FW z matrycą 16:9 16,4 cala - matryca najlepsza jaką widziałem dotychczas w notebookach - każdy w pracy powiedział to samo - na jednej lampie ale i tak daje radę. Największym plusem który zadecydował o kupnie była cała masa software'u który Sony dorzuca gratis do sprzętu.
Wychodzi na to, że nie tylko design skopiowali od Apple ale też i funkcjonalność. Pełne wersje Adobe Photoshop i Premiere Elements 7 robią swoje.

Jednak wszystko co nie jest mac'iem nigdy nim nie będzie i stąd najważniejsza różnica no i minus tego sprzętu.
Gdy pierwszy raz załączysz mac'a - zakładasz profil, konto e-mail i już na nim pracujesz - sprzęt jest gotowy do pracy w 15 minut.
Mój VAIO był gotowy do pracy po równym tygodniu.
Dwa razy robiłem recover, pierwszy raz gdy myślałem, że coś jest nie tak z aktualizacjami do Visty, a drugi raz, żeby utworzyć drugą partycję na dysku ( kolejne Copy od Apple?? - jedna partycja na windzie - WTF?? ). Później doszły aktualizacje do Visty, Office'a i czegoś tam jeszcze w łącznym rozmiarze ok 10GB. No i proces odinstalowywania poprzez aktualizacje nieużywanych wersji językowych systemu ( kilkanaście do klikudziesięciu ponownych uruchomień systemu ).

No ale jak powiedziałem na początku - gdy teraz, tydzień po zakupie wszystko jest już gotowe - naprawdę doceniam ten sprzęt i polecam wszystkim - jakość wykonania i design dyskwalifikuje konkurencję ( Apple jest poza konkurencją)

Stary 25-09-2009, 11:53   #36
Q-Jot
Guest

Reputacja:

Curva ja już żałuję ,że wziąłem swoją Toshibę miecha temu .Mogłem VAIO albo Macia używanego .
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-09-2009, 14:02   #37
SethMethod
Wariat

SethMethod's Avatar

Lista Osiągnięć

Na Toshibe 7 lat temu nie było bata ale teraz gdy są składane gdzie popadnie, a i modeli się namnożyło multum, tylko najwyższe modele są warte swojej ceny. Sytuacja analogiczna do telefonów NOKIA - tylko te najdroższe są składane w Finlandii i prezentują najwyższą jakość, reszta robiona na Węgrzech i innych turdżykistanach mocno ssie pod tym względem.

Co do Tośki - moi rodzice kupili ze dwa lata temu model z niższej półki ( ok 2,3k pln ) i działa bezawaryjnie do dziś na Viście. Ja nasłuchałem się złych rzeczy tylko o tych modelach w wysokim połysku - córka prezesa oddawała swoją do serwisu 2 razy w ciągu 2 miesięcy od daty zakupu. Padł dysk twardy, a później podświetlenie matrycy.

Nie wiem jak z serwisem Tośki u nas w kraju - mogę się wypowiedzieć za to w superlatywach o tym Acera i Sony. Acer na darmowej gwarancji Door2Door naprawił mojego w 7dni, a chłopaki na telefonicznym supporcie Sony naprawdę dają radę - bardzo miła obsługa i świetne przeszkolenie.

Stary 25-09-2009, 19:47   #38
sobol
Spambot
sobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narody

sobol's Avatar

Lista Osiągnięć

no to i ja zrobie maly łabdejt o to jakie cacuszko dzis do mnie przyjechalo jutro rozpakuje to moze opowiem jakie wrazenia z uzytkowania (jak ktos bedzie zainteresowany łowkors)
http://img28.imageshack.us/img28/4420/zdjcie.jpg

WYSŁANE Z KRZESŁA OBROTOWEGO FIRMY INTAR TOOLS staram się nie ignorować P.Damiana
Stary 25-09-2009, 20:56   #39
Q-Jot
Guest

Reputacja:

Jak można dostać i od razu nie rozpakować Będziesz się pozbywał starego ?
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-09-2009, 21:00   #40
sobol
Spambot

sobol's Avatar

Lista Osiągnięć

juz sie pozbylem mydelniczki jakis czas temu pytalem sie to nie bylo chetnych poszedl za 1200 nawet z zainstalowanym oryginalnym windowsem xp + plytka oczywiscie

Odpowiedz

Xbox Online Center Forum > PC > Sprzęt i oprogramowanie

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania