Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Sony > PlayStation 3

PlayStation 3 Dyskusja na poziomie o kolejnym dziecku Kutaragiego.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-09-2010, 07:48   #1
Piotrek3000
Początkujący
Piotrek3000 Wkroczył na dobrą drogę

Piotrek3000's Avatar

Miasto: Częstochowa
Reputacja: 10

Lista Osiągnięć
Przybij piątkę! Byłem pierwszy! Go! Go! PSP/Vita Jeden ekran to mało 
Liczba Osiągnięć: 9

Domyślnie Film Blu Ray na USB

Ostatnio ściągnąłem film w formacie blu ray (20GB). Czy w jakiś sposób da się odpalić go na PS3 zgrywając go na pendrive? Wsadzić go do folderu VIDEO czy jakoś inaczej? Nie chce udostępniać przez Media Server. Nagrywarki BR też nie mam, jedynie pendrive 32GB.

Piotrek3000 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2010, 09:16   #2
chrono87
Spambot
chrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebryta

chrono87's Avatar

Miasto: Gdynia
Reputacja: 4421
Domyślnie Odp: Film Blu Ray na USB

Nie da się raczej. Musiałbyś najpierw pociąć film na pliki po 4 GB, ale to dotyczy filmów w jednym pliku. 20GB to raczej cały film, ze wszystkimi plikami z płyty.
Ogólnie to na pewno wiąże się z zabawa na PC.
chrono87 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2010, 11:12   #3
mataman
Spambot
mataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebryta

mataman's Avatar

Miasto: Warszawa
Reputacja: 4117

Lista Osiągnięć
Jakość, nie ilość 360 stopni PlayStation 3 is my Home I love Apple 
Liczba Osiągnięć: 12

Potrzebujesz programu multiAVCHD. Nim przerobisz film na strukturę avchd którą wrzucisz na pen/zewn HDD i normalnie odpalisz na ps3. Do programu wystarczy wrzucić sam plik z filmem.
Stary 10-09-2010, 15:24   #4
Snake
Spambot
Snake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake Niewiarygodne

Snake's Avatar

Miasto: Poznań
Reputacja: 12679

Lista Osiągnięć
Nie mam nic lepszego do roboty Ten jedyny Stary dziad! Książkotwarz 
Liczba Osiągnięć: 30

Cytat:
Napisał Piotrek3000 Zobacz post
Ostatnio ściągnąłem film w formacie blu ray (20GB). Czy w jakiś sposób da się odpalić go na PS3 zgrywając go na pendrive? Wsadzić go do folderu VIDEO czy jakoś inaczej? Nie chce udostępniać przez Media Server. Nagrywarki BR też nie mam, jedynie pendrive 32GB.
Sam fakt, że promujesz tym postem piractwo powinien być głównym powodem dla usunięcia tego tematu
Stary 10-09-2010, 15:29   #5
juve26
Wariat
juve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebryta

juve26's Avatar

Reputacja: 3726

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Swój! Celebryta Lubiany 
Liczba Osiągnięć: 36

Bez obaw, ściąganie filmów oraz muzyki na własny użytek jest w Polsce dozwolone. Tylko softu nie można.
juve26 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2010, 15:33   #6
Piotrek3000
Początkujący

Piotrek3000's Avatar

Lista Osiągnięć

czy wspomnialem o tym ze jest to film licencjonowany? zgodnie z polskim prawem istnieje domniemana zasda niewinnosci wiec nie oskarzaj poki nie masz dowodow... chyba staz na forum pozwala ci na rzucanie oskarzen

Stary 10-09-2010, 15:37   #7
komar
bzzz bzzz bzzz
komar Władca światakomar Władca światakomar Władca światakomar Władca światakomar Władca światakomar Władca światakomar Władca światakomar Władca światakomar Władca światakomar Władca światakomar Władca świata

komar's Avatar

Reputacja: 8809

Lista Osiągnięć
Ten jedyny Święty Graal 4 The Players Aniołek 

Piotrek daj znać czy pójdzie Ci ten filmik, po przeróbce tym programem. Też jestem ciekaw.
Stary 10-09-2010, 15:56   #8
Piotrek3000
Początkujący

Piotrek3000's Avatar

Lista Osiągnięć

rozumiem ze jakosc i dzwiek pozostaja bez zmian? dzisiaj bede przerabial wiec wieczorem dam znac

Stary 10-09-2010, 15:58   #9
mataman
Spambot
mataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebryta

mataman's Avatar

Lista Osiągnięć

Idzie bez problemu. Program automatycznie dzieli plik m2ts z filmem na pliki po 4GB. Można nawet zrobić w nim proste menu.

PS3 zreszta odtwarza nawet gołe pliki m2ts ale bez dźwięku :p Dlatego trzeba tworzyć strukturę BD/AVCHD, wtedy lata jak ta lala

Jakość i dźwięk pozostaje jak w oryginale. Pozostaje tez pełna funkcjonalność czyli rozdziały i wybór napisów. Jeżeli nie ma polskich napisów można je dodać przed przerobka ale to już innym programem

Ostatnio edytowane przez mataman : 10-09-2010 o 16:02
mataman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2010, 16:08   #10
komar
bzzz bzzz bzzz
komar Władca światakomar Władca światakomar Władca światakomar Władca światakomar Władca światakomar Władca światakomar Władca światakomar Władca światakomar Władca światakomar Władca światakomar Władca świata

komar's Avatar

Reputacja: 8809

Lista Osiągnięć
Ten jedyny Święty Graal 4 The Players Aniołek 

Mata a długo taka konwersja trwa? Teraz próbuję sobie przerobić koncert z plików VTS (dvd) ważący ponad 4GB i twa to już z 15 min a pasek postępu doszedł ledwie do połowy.
Stary 10-09-2010, 23:22   #11
mataman
Spambot

mataman's Avatar

Lista Osiągnięć

Załezy od kompa oczywiście. U mnie bluray 40GB robi sie jakies 40-50min
Stary 11-09-2010, 09:10   #12
Piotrek3000
Początkujący

Piotrek3000's Avatar

Lista Osiągnięć

Mataman, czy mógłbyś mi ewentualnie powiedzieć czy w domyślnych ustawieniach przestawiasz jakieś fiszki. Jedyne co przestawiłem to system TV z NTSC na PAL. Jednak w czasie konwersji wyłączyli mi prąd i muszę robić od nowa. Przestawiać coś więcej oprócz tego systemu?

Stary 11-09-2010, 10:58   #13
chrono87
Spambot
chrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebryta

chrono87's Avatar

Dlatego zamiast zabaw z konwertowanie używam programu PS3 Media Server. Oszczędność czasu i czasami nerwów. Program wszystko robi w locie, przy odpowiedniej konfiguracji 1080p, DTS i napisy to żaden problem.
Stary 11-09-2010, 14:24   #14
neo_angin
Wariat
neo_angin Można na niego liczyćneo_angin Można na niego liczyćneo_angin Można na niego liczyćneo_angin Można na niego liczyć

neo_angin's Avatar

Miasto: Łódź
Reputacja: 329
Wyślij wiadomość przez AIM do neo_angin Send a message via Skype™ to neo_angin

Lista Osiągnięć
Go! Go! PSP/Vita Cztery ściany Pokaż się! Przybij piątkę! 
Liczba Osiągnięć: 8

chrono, a podzieliłbyś się tymi ustawieniami? albo jakimś tutkiem ? ogólnie wydaje mi się, że filmy po sieci tracą na jakości, ale to może tylko moje widzimisię.

neo_angin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-09-2010, 15:47   #15
mataman
Spambot

mataman's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał Piotrek3000 Zobacz post
Mataman, czy mógłbyś mi ewentualnie powiedzieć czy w domyślnych ustawieniach przestawiasz jakieś fiszki. Jedyne co przestawiłem to system TV z NTSC na PAL. Jednak w czasie konwersji wyłączyli mi prąd i muszę robić od nowa. Przestawiać coś więcej oprócz tego systemu?
W sumie tylko w settings przy x264 daje ptaka 65bit. No i w ust menu jeszcze kombinuje ale to wiadomo, indywidualna sprawa.

chrono87 tym programem to nie jest żadne konwertowanie , tylko ładujesz plik w strukture którą ps3 obsługuje. Tak jak pisze neo_angin przy PS3 Media Server jest utrata na jakości, szczególnie widoczna przy 1080p.
Stary 11-09-2010, 17:41   #16
chrono87
Spambot

chrono87's Avatar

Cytat:
Napisał neo_angin Zobacz post
chrono, a podzieliłbyś się tymi ustawieniami? albo jakimś tutkiem ? ogólnie wydaje mi się, że filmy po sieci tracą na jakości, ale to może tylko moje widzimisię.
Na początek ściągnij ten program i odpal jakiś film przez Mencoder lub tsMuxer(brak napisów). Jak działa to potem w ustawieniach transcodowania wybierz jakość wideo i audio. Zaznacz by DTS pozostał w strumieniu, a jakość obrazu "best quality". Odpal jakiś film HD i sam sprawdź czy film traci na jakości. Do 1080p potrzebujesz dużej przepustowości sieci i odpowiednio mocnego komputera, więc na początek proponuje 720p. Program wbrew pozorom bardzo łatwy w usłudze. W razie jakichś problemów mogę pomóc na GG, bo żadnych tutoriali nie znam, nigdy ich nie szukałem.

---------- Wiadomość dodana 16:41 ---------- Pierwotna wiadomość opublikowana 16:26 ----------

Cytat:
Napisał mataman Zobacz post
chrono87 tym programem to nie jest żadne konwertowanie , tylko ładujesz plik w strukture którą ps3 obsługuje. Tak jak pisze neo_angin przy PS3 Media Server jest utrata na jakości, szczególnie widoczna przy 1080p.
Ale straty przy najlepszych ustawieniach są naprawdę mało zauważalne. Zresztą według autora taka też była idea tego programu. Nie mówie, że niema utraty jakości, dlatego każdy powinien sam wypróbować ten program. Może po prostu wiele zależy od TV, a na moim nie widać dobrze minimalnych strat

Można to jeszcze ując inaczej. Jeśli ktoś jest gotowy poświęcić minimalnie jakość (ale najpierw niech jego wprawne oko poszuka tych strat), a woli zaoszczedzić czas to jest to program dla niego. Druga sprawa jest taka, że do streamowania 1080p DTS potrzebny jest co najmniej dwurdzeniowy komputer i sieć 1Gb.

Ostatnio edytowane przez chrono87 : 11-09-2010 o 18:37
Odpowiedz

Xbox Online Center Forum > Sony > PlayStation 3

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania