Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Microsoft > Xbox Live

Xbox Live Xbox Live - Sony może tylko pozazdrościć!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-11-2014, 00:08   #41
Czezare
Fanatyk
Czezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innych

Czezare's Avatar

Reputacja: 769
Domyślnie Odp: Open Nat Xbox One

Ekshumuje watek, bo nagle zaczely dziac sie u mnie dziwne rzeczy z NAT-em. Glownym podejrzanym jest ostatni apdejt konsoli, a moze nie. Nie wiem. Otoz jeszcze nigdy nie bylo u mnie tak, ze mam NAT zamkniety, a dzis sprawdzilem i wlasnie tak jest Jest jeszcze dziwniej. Przy probie skonfigurowania polaczenia wyskakuje mi komunikat nastepujacej tresci:
"Nie masz problemu z siecia, ale nie mozesz polaczyc sie z Xbox Live.
Niestety wystapil problem po naszej stronie. Pracujemy nad tym.Funkcje online powinny wkrotce zostac wznowione."
Powyzszy komuniakat jest wierutna bzdura, poniewaz po pierwsze Live`a mam, (moge sciagac gry, appki i dodatki), a po drugie gram online w CoD-a non stop.Fakt faktem, ze od paru dni nie miewam najlepszych pingow. Co sie dzieje? Tez tak macie?
Probowalem poki co pokombinowac z UPnP, tak jak pisal kolega tomekbobi tj wylaczyc UPnP, zrestartowac router, nastepnie wlaczyc UPnP i restart, ale nic to nie dalo. Ktos cos doradzi co zrobic?
EDYTA:
Probowalem otworzyc porty dla One`a w swoim routerze wg tej stronki:
http://portforward.com/english/route...N/Xbox_One.htm
Niestety, w momencie kiedy wpisuje port 53 w zakladce Port Forwarding/Virtual adress i chce zachowac tj klikam na Save pojawia sie komuniakat:
:"Please input IP address!"
No i dupa

Ostatnio edytowane przez Czezare : 10-11-2014 o 00:57
Czezare jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2014, 12:50   #42
piottz
Początkujący
piottz Wzór dla innychpiottz Wzór dla innychpiottz Wzór dla innychpiottz Wzór dla innychpiottz Wzór dla innychpiottz Wzór dla innych

piottz's Avatar

Reputacja: 680

Lista Osiągnięć
Lubiany 360 stopni  Jakość, nie ilość 
Liczba Osiągnięć: 8

W "IP Address" musisz wpisać adres IP konsoli, i na konsoli musisz ustawić stałe IP, żeby przy każdym włączeniu nie wybierało sobie losowo(np. 192.168.1.104).
piottz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-11-2014, 10:01   #43
Pabliq
Początkujący
Pabliq Wkrótce będzie sławny

Pabliq's Avatar

Miasto: Toruń
Reputacja: 56
Wyślij wiadomość przez AIM do Pabliq Wyślij wiadomość przez MSN do Pabliq

Wczoraj robiłem dokładnie to samo. Z NAT umiarkowany zrobiłem open. Wpisujesz IP konsoli na sztywno, później wpisujesz te wszystkie porty w routerze dla tego adresu ip i niby to wszystko... Właśnie, niby wszystko ale wpisanie tych portów mi akurat nie pomogło, dalej miałem NAT umiarkowany (moderate). Znalazłem jeszcze taki jeden myk i on mi pomógł. Jak wpiszesz porty na routerze, wejdziesz w ustawienia, sieć i "przetestuj połączenie dla wielu graczy", czy jakoś tak to po skończonym teście nie klikaj kontynuuj tylko jak będziesz miał napisane, że jest wszystko w porządku to wciśnij wszystkie 4 trigery jednocześnie. Pokażą się jakieś szczegóły dotyczące sieci i NAT i dopiero po tym wcisnąłem "B" i NAT zmienił mi się z umiarkowanego na otwarty.
Pabliq jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-11-2014, 02:48   #44
Rashid PL
Wariat
Rashid PL CelebrytaRashid PL CelebrytaRashid PL CelebrytaRashid PL CelebrytaRashid PL CelebrytaRashid PL CelebrytaRashid PL CelebrytaRashid PL CelebrytaRashid PL CelebrytaRashid PL CelebrytaRashid PL Celebryta

Rashid PL's Avatar

Miasto: Rybnik
Reputacja: 3044

Lista Osiągnięć
To drugie Wii Stary dziad! Celebryta Bogacz 
Liczba Osiągnięć: 28

Cytat:
Napisał Pabliq Zobacz post
Znalazłem jeszcze taki jeden myk i on mi pomógł. Jak wpiszesz porty na routerze, wejdziesz w ustawienia, sieć i "przetestuj połączenie dla wielu graczy", czy jakoś tak to po skończonym teście nie klikaj kontynuuj tylko jak będziesz miał napisane, że jest wszystko w porządku to wciśnij wszystkie 4 trigery jednocześnie. Pokażą się jakieś szczegóły dotyczące sieci i NAT i dopiero po tym wcisnąłem "B" i NAT zmienił mi się z umiarkowanego na otwarty.
Potwierdzam działa ino ja nie ustawialem tych portów i adresów a działa jak ta lala.
Stary 18-11-2014, 15:41   #45
Czezare
Fanatyk
Czezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innych

Czezare's Avatar

Cytat:
Napisał Rashid PL Zobacz post
Potwierdzam działa ino ja nie ustawialem tych portów i adresów a działa jak ta lala.
Ja juz tego szczescia nie mialem. Po tej cztero-triggerowej procedurze pojawia mi sie tylko dodatkowe info, ze...
"Twoja siec jest za NAT typu port-symmetric" i dupa...NAT dalej zamkniety...
Stary 21-11-2014, 11:59   #46
naughtydog
Stały bywalec
naughtydog Wzór dla innychnaughtydog Wzór dla innychnaughtydog Wzór dla innychnaughtydog Wzór dla innychnaughtydog Wzór dla innychnaughtydog Wzór dla innychnaughtydog Wzór dla innych

naughtydog's Avatar

Miasto: Wrocław
Reputacja: 860

Lista Osiągnięć
Old School Playaz  Swój! 360 stopni 
Liczba Osiągnięć: 9

Ustaw na sztywno IP konsoli (najlepiej zarezerwuj adres w DHCP), wyłącz UPnP, przekieruj odpowiednie porty w rojterze. Restart i powinno być OK.
Stary 21-11-2014, 13:23   #47
tomekbobi
Stały bywalec
tomekbobi Daje dobry przykładtomekbobi Daje dobry przykładtomekbobi Daje dobry przykładtomekbobi Daje dobry przykładtomekbobi Daje dobry przykład

tomekbobi's Avatar

Reputacja: 479

Cytat:
Napisał naughtydog Zobacz post
Ustaw na sztywno IP konsoli (najlepiej zarezerwuj adres w DHCP), wyłącz UPnP, przekieruj odpowiednie porty w rojterze. Restart i powinno być OK.
Juz pisalem jak to zrobić, ip na sztywno w konsoli oraz na routerze plus na routerze wylaczasz wszystkie przekierowane porty oraz dmz jesli masz wlaczone. Nastepnie wylaczasz UPnP jesli masz włączone, zapisujesz ustawienia, wylaczasz router z gniazdka na 30sek, odpalasz go, logujesz się, wlaczasz UPnP, zapisujesz ustawienia, wylaczasz router z gniazdka na 30sek. Włączasz router czekasz az sie zbootuje i wlaczasz konsolę, NAT teraz powinien byc otwarty
Stary 21-11-2014, 14:38   #48
jaskier04
Wariat
jaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebryta

jaskier04's Avatar

Reputacja: 3046

Lista Osiągnięć
Ilość, nie jakość Your e-penis must be huge! Byłem pierwszy! Celebryta 
Liczba Osiągnięć: 20

U mnie czasami z dupy sam zmienia się na strict, ale wtedy wystarczy zmienić IP w konsol i w routerze, zrestartować wszystko i jest znów ok.
jaskier04 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2014, 17:31   #49
Czezare
Fanatyk

Czezare's Avatar

Panowie, chcialbym zawalczyc z tym ustawieniem IP konsoli na sztywno,zeby moc pootwierac porty zgodnie z rada strony port forward:

http://portforward.com/english/route...N/Xbox_One.htm

... ale mam pytania i watpliwosci. Do rzeczy zatem. Wiadomym jest, informowalem juz, ze posiadam internet osiedlowy. Kabel internetowy zewnetrzny podlaczony jest do routera TP-Link TL-WR841N, a ten kablem do konsoli. I teraz tak:
Jednego dnia wlaczam konsole i pojawia mi sie taki adres:

Innego dnia taki:

A jeszcze nastepnego taki:

Jak zatem zrobic, zeby ustawic jakikolwiek adres "na sztywniaka" dla One wiedzac, ze oprocz konsoli Xbox One z w/w routerem laczy sie moj stacjonarny taboret Della, laptop zony, notebook matki, smartfon moj, smart malzonki? Chodzi mi to aby zrobic to tak, aby "diabła" nie narobic tj aby dalej wszystkie urzadzenia dzialaly z internetem. Boje sie, ze jak przypisze jakis adres konsoli to ktores z urzadzen nie bedzie sie moglo polaczyc z internetem lub router nie bedzie "rozumial", ze to konsoli ma otworzyc porty, a nie np mojemu taboretowi, ktoremu to jest jak psu na bude potrzebne.
Prosze o pomoc i rozwianie moich watpliwosci.
Stary 08-12-2014, 17:45   #50
Rashid PL
Wariat
Rashid PL CelebrytaRashid PL CelebrytaRashid PL CelebrytaRashid PL CelebrytaRashid PL CelebrytaRashid PL CelebrytaRashid PL CelebrytaRashid PL CelebrytaRashid PL CelebrytaRashid PL CelebrytaRashid PL Celebryta

Rashid PL's Avatar

Miasto: Rybnik
Reputacja: 3044

Lista Osiągnięć
To drugie Wii Stary dziad! Celebryta Bogacz 
Liczba Osiągnięć: 28

Cytat:
Napisał tomekbobi Zobacz post
Juz pisalem jak to zrobić, ip na sztywno w konsoli oraz na routerze plus na routerze wylaczasz wszystkie przekierowane porty oraz dmz jesli masz wlaczone. Nastepnie wylaczasz UPnP jesli masz włączone, zapisujesz ustawienia, wylaczasz router z gniazdka na 30sek, odpalasz go, logujesz się, wlaczasz UPnP, zapisujesz ustawienia, wylaczasz router z gniazdka na 30sek. Włączasz router czekasz az sie zbootuje i wlaczasz konsolę, NAT teraz powinien byc otwarty
Spróbuj tym sposobem powinno działać.
Stary 08-12-2014, 17:51   #51
wrog
El Presidente
wrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodne

wrog's Avatar

Miasto: Kutno
Reputacja: 10822

Lista Osiągnięć
4 The Players Platynki jak dziewczynki Forever Alone Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 47

Wystarczy poczytać sobie o statycznym IP na stronce, którą samemu się linkuje Czezare http://portforward.com/networking/static-ip-xbox-one/
Stary 28-12-2014, 00:48   #52
geforc
Znajomy
geforc Wkrótce będzie sławny

geforc's Avatar

Reputacja: 62

Panowie czy to że mam nat zamknięty to sprawka tych hakierów co atakują sony i ms ?? też tak macie ??
◯ Intel Core i5 4670k ◉ AsRock z87 Extreme6 ◉ G.Skill TridentX 2x8gb 2133mhz CL9 ◉ 2x1TB WD EZEX Blue ◉ OCZ Vector 128gb SSD ◉ Palit Nvidia GTX 780 Super JetStream ◉ Fractal Design Newton R3 600W ◉ Fractal Desing Arc Midi R2 ◉ CPU PHANTEKS PH-TC14PE Orange ◉ Asus Xonar D1 ◉ LG IPS237L ◉ Edifier C3 Black ◯

Sony Xperia Z2 White
 Xbox One
 PlayStation 4
 iPad Air 32gb A1475 LTE

geforc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-12-2014, 07:51   #53
YuSuzuki
Shenmue 3
YuSuzuki Klękajcie narodyYuSuzuki Klękajcie narodyYuSuzuki Klękajcie narodyYuSuzuki Klękajcie narodyYuSuzuki Klękajcie narodyYuSuzuki Klękajcie narodyYuSuzuki Klękajcie narodyYuSuzuki Klękajcie narodyYuSuzuki Klękajcie narodyYuSuzuki Klękajcie narodyYuSuzuki Klękajcie narody

YuSuzuki's Avatar

Miasto: Kamaishi
Reputacja: 7407

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live Ilość, nie jakość Your e-penis must be huge! Swój! 
Liczba Osiągnięć: 32

Nie sądzę ,ale poczytaj posty wyżej lub zajrzyj tu : http://support.xbox.com/pl-PL/xbox-o...twork-settings

In loving memory of Charlie Ruggles<1886-1970>
YuSuzuki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-12-2014, 11:33   #54
OCC Senior
Uzależniony
OCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innych

OCC Senior's Avatar

Miasto: Silesia
Reputacja: 686

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał Czezare Zobacz post
Panowie, chcialbym zawalczyc z tym ustawieniem IP konsoli na sztywno,zeby moc pootwierac porty zgodnie z rada strony port forward:

...

Prosze o pomoc i rozwianie moich watpliwosci.
przypisz w xbox one sobie jakiś adres na sztywno. np 192.168.0.254
DHCP nie będzie przydzielało tego adresu widząc że jest zajęty.
Większość routerów ma też opcję ograniczania puli IP przydzielanych adresów.
Trzeba mu wtedy wprzypisać że ma przydzielać np od 192.168.0.100 do 192.168.0.200
Wtedy reszta będzie wolna a więcej niż 100 urządzeń przecież nie podepniesz.

ps. ja mam NAT umiarkowany , ale wszystko działa. Czemu tak ważne jest aby mieć NAT otwarty?

Ostatnio edytowane przez OCC Senior : 28-12-2014 o 11:39
OCC Senior jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-12-2014, 12:18   #55
typfon
Fanatyk
typfon Może być z siebie dumnytypfon Może być z siebie dumnytypfon Może być z siebie dumnytypfon Może być z siebie dumnytypfon Może być z siebie dumnytypfon Może być z siebie dumnytypfon Może być z siebie dumnytypfon Może być z siebie dumny

typfon's Avatar

Miasto: Ghibalb
Reputacja: 1073

Lista Osiągnięć
Old School Playaz Ten jedyny Swój! Na dobre i na złe 
Liczba Osiągnięć: 11

Szybciej znajdzie mecze na otwartym (do online)

Krul Frume
typfon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-12-2014, 12:35   #56
OCC Senior
Uzależniony
OCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innych

OCC Senior's Avatar

Lista Osiągnięć

z tego wynika że cała impreza z otwartym NAT tyczy się portów.
Mam modem dostarczony przez operatora telekomunikacyjnego.
Do niego przez wi-fi są wpięci domownicy. Ja podpiołem się do niego przez router
za którym mam schowaną swoją sieć domową.

Różnicy nie ma w działaniu oprócz tego że jak wepnę się bezpośrednio do modemu operatora to mam NAT otwarty a jak podrouter to NAT jest umiarkowany.
Stary 28-12-2014, 13:44   #57
Florek
Początkujący
Florek Wkrótce będzie sławny

Florek's Avatar

Miasto: Pruszków
Reputacja: 56

Lista Osiągnięć

Witam, przeczytałem cały wątek i nadal nic - już to wszystko zrobiłem.
Od przedwczoraj mam Strict NAT.

Moja sieć wygląda następująca:

Modem ---> Router ---> sieć.

Bramą nat dla routera jest modem. Gdy podłącze modem bezpośrednio do konsoli to nat mam otwarty jednak gdy modem przez WAN podłącze do routera aby rozprowadzał internet po mieszkaniu xbox od razu dostaje stricta.

Robiłem już wszytsko DMZ, przekierowanie portów, sztywne ustawienia, postawiłem vps - nic to nie dało.
FW w routerze najnowszy, problem występuje tak samo na wifi jak i na kablu.

Na co dzień zajmuje się osobiście sieciami itp ale to mnie albo przerasta albo któreś z urządzeń peryferyjnych jest uszkodzone.

Zaznaczam, że problem pojawił przy atakach DDOS.
Stary 28-12-2014, 14:51   #58
geforc
Znajomy

geforc's Avatar

Panowie, xbox one jak i ps4 używają jednego portu 80, jak chcę przypisać ten jeden port w przekierowywaniu w routerze dla ps4, to pokazuje mi żę już jest używany przez inne urządzenie czyli przez xboxa one. Co zrobić ?
◯ Intel Core i5 4670k ◉ AsRock z87 Extreme6 ◉ G.Skill TridentX 2x8gb 2133mhz CL9 ◉ 2x1TB WD EZEX Blue ◉ OCZ Vector 128gb SSD ◉ Palit Nvidia GTX 780 Super JetStream ◉ Fractal Design Newton R3 600W ◉ Fractal Desing Arc Midi R2 ◉ CPU PHANTEKS PH-TC14PE Orange ◉ Asus Xonar D1 ◉ LG IPS237L ◉ Edifier C3 Black ◯

Sony Xperia Z2 White
 Xbox One
 PlayStation 4
 iPad Air 32gb A1475 LTE

Stary 28-12-2014, 15:40   #59
OCC Senior
Uzależniony

OCC Senior's Avatar

Lista Osiągnięć

port 80 to http - używany jest do www
Stary 28-12-2014, 18:38   #60
geforc
Znajomy

geforc's Avatar

No spoko fajnie tylko co to ma wspólnego z tym że obydwie konsole potrzebują portu 80 i nie można ich tak ustawić ?

Sony Xperia Z2 White
 Xbox One
 PlayStation 4
 iPad Air 32gb A1475 LTE

Odpowiedz

Xbox Online Center Forum > Microsoft > Xbox Live

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania