Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Microsoft > Xbox 360

Xbox 360 Wszystko obrócone o 360 stopni, dokładnie zbadane i przedyskutowane w tym miejscu!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25-06-2010, 16:00   #1
Wolfman7
Nowy
Wolfman7 Wkroczył na dobrą drogę

Reputacja: 10
Domyślnie Xbox 360 - dwa profile?

Witam

Planuję za jakiś 2 tygodnie kupić Xbox 360 z współlokatorem na spółkę. W związku z czym mam pewne pytani. Czy na jednym Xbox 360 da się założyć dwa oddzielne profile tak jak na Pc. Chodzi mi to głównie o oddzielne save z gier oraz gamescore ? Proszę o odpowiedź.
Wolfman7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-06-2010, 16:03   #2
jasiopatryk
Fanatyk
jasiopatryk Celebrytajasiopatryk Celebrytajasiopatryk Celebrytajasiopatryk Celebrytajasiopatryk Celebrytajasiopatryk Celebrytajasiopatryk Celebrytajasiopatryk Celebrytajasiopatryk Celebrytajasiopatryk Celebrytajasiopatryk Celebryta

jasiopatryk's Avatar

Miasto: Warszawa
Reputacja: 3066

Lista Osiągnięć
To drugie Wii 4 The Players Ten jedyny Wiisi mi to 
Liczba Osiągnięć: 33

Domyślnie Odp: Xbox 360 - dwa profile?

Tak, możesz założyć dwa konta, a nawet i więcej. Save i punkty są przypisywane do kont, więc i z tym nie będzie problemu.
jasiopatryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-06-2010, 16:09   #3
Wolfman7
Nowy

Wielkie dzięki jasiopatryk, twoja odpowiedź utwierdziła mnie i mojego współlokatora jeszcze bardziej do kupienia xboxa 360, dzięki i pozdrawiam ;]
Stary 25-06-2010, 16:44   #4
Bari
Uzależniony
Bari Wkrótce będzie sławny

Miasto: Łódź
Reputacja: 89

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Swój! Zapalczywy Wiisi mi to 
Liczba Osiągnięć: 20

Tylko, że jak chcesz grać na obu kontach przez sieć, to abonament Xbox Live też musisz wykupić 2x.
Fajna sprawa jest też taka, że swój profil możesz zabezpieczyć hasłem, tak by współlokator nie miał do niego dostępu.
Stary 25-06-2010, 21:42   #5
Wolfman7
Nowy

A jak chcę na jednym koncie grać z współlokatorem np. Geras of war 2 w Co-opa na split-screenie to muszę mieć wykupiony xbox live. Używając dwóch padów to z siecią chyba nie trzeba się łączyć ? Acha, i mając dwa oddzielne profile mogę z współlokatorem korzystać z jednego konta zarejestrowanego na xbox live, czy abym ja grał w tryb multiplayer i on, to ja muszę wykupić xbox live i on oddzielnie, czy wystarczy jak jedna osoba wykupi i obydwoje możemy sobie grać (nie chodzi mi tu o wspólnego co-opa) ?

Ostatnio edytowane przez Wolfman7 : 25-06-2010 o 21:44
Stary 25-06-2010, 22:44   #6
Assassin
Spambot
Assassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin Niewiarygodne

Assassin's Avatar

Reputacja: 12730

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live I love Apple Ten jedyny Stary dziad! 
Liczba Osiągnięć: 28

Do co-op na split screenie nie trzeba golda. Co do drugiego to za bardzo nie rozumiem o co Ci chodzi, gold się przypisuje tylko do jednego konta, nie do konsoli. Możecie np. mieć osobne konta do singla i założyć jedno do multi i wykupić do niego golda, ale to raczej sensu nie ma.
Stary 25-06-2010, 23:08   #7
Wolfman7
Nowy

Dobrze, już wyjaśniam o co dokładnie mi chodzi. Ja z kolegą na jednej konsoli mamy dwa oddzielne profile. Czy mogę wykupić xbox live jedynie na mój profil w konsolce, i założyć konto aby mój współlokator na swoim profilu nie mógł korzystać z mojego wykupionego abonamentu XBL. Dokłądniej chodzi mi o to: Czy na jednej konsolce mogą być wykupione dwa abonamenty XBox live, jeden na mój profil, drugi na profil mojego kolegi ? Np. Po włączeniu konsoli kiedy mam wykupiony Xbox live, wchodze na mój profil i mogę bez problemu z niego korzystać, lecz jedynie na moim profilu. Kiedy mój kolega wejdzie na swój profil w konsolce nie może połączyć się z xbox live, Czy na tej zasadzie to działa ? (cały czas wszystko na jednej konsoli)
Stary 26-06-2010, 00:00   #8
Assassin
Spambot
Assassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin Niewiarygodne

Assassin's Avatar

Lista Osiągnięć

Jeżeli kupisz golda na swoje konto to jedynie będzie on działał na twoim profilu (czyt. twój kolega nie będzie Ci go mógł w jakiś magiczny sposób p*********ić i grać na swoim koncie), możesz ustawić hasło, więc Twój współlokator się nie zaloguje. Można oczywiście wykupić gold na dwa konta tzn. Ty masz na swoim profilu i on na swoim i nic się nie komplikuje, normalnie twój kolega się może logować i Ty bez problemów.
Co do tego wykupowania xbox live, samej usługi się nie wykupuje, jest ona darmowa (w postaci konta silver [po założeniu masz przez miesiąc darmowy gold]) tyle tylko, że wtedy nie masz dostępu do wszystkich opcji (najważniejsze to brak możliwości gry przez internet), jeżeli natomiast kupisz gold o którym wspominałem to masz odblokowane wszystkie możliwości jakie daje usługa sieciowa m$'u.
Stary 26-06-2010, 12:44   #9
Wolfman7
Nowy

Wielkie dzięki Assasssin za odpowiedzi. W takim razie jeszcze tylko dwie kwestie interesują mnie odnośnie konsoli M$.
1. Czy opłaca się teraz założyć konto na Xbox Live, czy lepiej poczekać do tej jesieni kiedy oficjalnie pojawić ma się w Polsce ?

2. Czy do USB w Xboxie da się podłączyć inne pady prócz oryginalnego, chodzi mi tu głównie o to że wiele gier z XBL jest 2D, a krzyżak w padzie od Xa nie jest zbyt wygodny. Czy do takich platformówek mógłbym podłączyć innego pada do USB w konsoli ?
Stary 26-06-2010, 13:08   #10
carl_driver
Początkujący
carl_driver Grabi sobiecarl_driver Grabi sobie

Miasto: Biedrzychowice
Reputacja: -134

Lista Osiągnięć
Go! Go! PSP/Vita Promotor Złomiarz Wiisi mi to 
Liczba Osiągnięć: 9

nie ale przecież pad od xboxa jest bardzo wygodny
Stary 26-06-2010, 13:11   #11
hub3k pl
Wariat
hub3k pl Wzór dla innychhub3k pl Wzór dla innychhub3k pl Wzór dla innychhub3k pl Wzór dla innychhub3k pl Wzór dla innychhub3k pl Wzór dla innychhub3k pl Wzór dla innych

hub3k pl's Avatar

Miasto: Poznań
Reputacja: 852

Lista Osiągnięć
Stary dziad! 4 The Players Aniołek Swój! 
Liczba Osiągnięć: 21

i przeciez w platformowkach gra sie analogiem wogole zadko w ktorej grze steruje sie krzyzakiem

hub3k pl jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-06-2010, 13:22   #12
Hustler
Stały bywalec
Hustler Wkrótce będzie sławny

Hustler's Avatar

Reputacja: 93

Lista Osiągnięć
I love Apple Na dobre i na złe  Go! Go! PSP/Vita 
Liczba Osiągnięć: 14

2. Nie można.
Stary 26-06-2010, 17:55   #13
Wolfman7
Nowy

Aby xbox się nie przegrzewał, to jaki mniej więcej powinien mieć odstęp od ściany ?
Stary 26-06-2010, 18:08   #14
Assassin
Spambot

Assassin's Avatar

Lista Osiągnięć

Te nowe nie są chyba tak awaryjne, więc nie ma co się tak bać. A co do tego odstępu to jakieś 20-30cm, nie wiem, nie zastanawiałem się nad tym nigdy, postaw go dla pewności tak żeby przepływ powietrza był i tyle.
Stary 26-06-2010, 18:29   #15
Wolfman7
Nowy

A jak od konsolki do ściany będe miał 15 cm to to skraca żywot konsolki ?
Stary 26-06-2010, 18:38   #16
mataman
Spambot
mataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebryta

mataman's Avatar

Reputacja: 4117

Lista Osiągnięć
Jakość, nie ilość 360 stopni PlayStation 3 is my Home I love Apple 
Liczba Osiągnięć: 12

Głupszych pytań nie masz? Przekonasz się o tym za jakiś czas.
Stary 27-06-2010, 01:29   #17
Bari
Uzależniony
Bari Wkrótce będzie sławny

Miasto: Łódź
Reputacja: 89

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Swój! Zapalczywy Wiisi mi to 
Liczba Osiągnięć: 20

Wolfman, masz komputer? Jeśli tak, to chyba wiesz, że się grzeje jak zatykasz wyloty wentylatorów (zarówno laptop jak i stacjonarny). Tak samo z Xboxem. Im więcej powietrza tym lepiej. Najważniejsze to nie wsadzać go do jakiejś szafki, co już kilka razy wiedziałem, najlepiej niech stoi na półce, np pod telewizorem i NIGDY NIE STOSOWAĆ ROŻNYCH DODATKÓW DO CHŁODZENIA. Te wszystkie dodatkowe wentylatory dokładane z tyłu zaburzają cały system wietrzenia konsoli i nie da się go poprawić w inny sposób, niż rozebranie konsoli i pobawienie się z wentylatorami. To jednak oznacza utratę gwarancji, więc nie ma większego sensu. Na RROD masz 3 lata gwarancji, a poza tym obecnie nowe xboxy są praktycznie bezawaryjne. Sam posiadam płytę Xenona (to pierwsza jaką wsadzali do Xboxa 360) i działa bez problemu. Konsola była w serwisie 3x, jednak po ost wizycie, czyli jakieś 1.5 roku temu jest bezproblemowo. Ani raz się nie zaciął.

Ostatnio edytowane przez Bari : 27-06-2010 o 01:32
Bari jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-06-2010, 12:54   #18
Wolfman7
Nowy

Hmm, ja planuję zakup tej konsoli :
http://allegro.pl/item1085128252_xbo...ep_gdansk.html

Jest to jedna z nowszych gdyż posiada płytę Jasper, no cóż w takim razie dziękuje za wszystkie odpowiedzi na pytania ;]. Mam nadzieję że konsolka będzie mi długo służyć podobnie jak Ps3 (dwa lata na karku i nadal bardzo dobrze śmiga). Pozdrawiam, i jeszcze raz dziękuje Wszystkim za odpowiedzi.
Stary 27-06-2010, 12:59   #19
Assassin
Spambot

Assassin's Avatar

Lista Osiągnięć

Kup lepiej z dyskiem, teraz się nie opłaca arcade jak jest możliwość instalowania gier, no i nie będziesz mógł ściągnąć dodatków do gier, wersji demonstracyjnych itp. X360 bez HDD to zły wybór.
Stary 27-06-2010, 14:09   #20
Wolfman7
Nowy

Wiem, dysk dokupuje osobno, akurat w przeliczeniu to taniej wychodzi ;]
http://allegro.pl/item1096026553_20g...a_wysylka.html
Odpowiedz

Xbox Online Center Forum > Microsoft > Xbox 360

Narzędzia wątku