Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Sony > PlayStation Portable/Vita

PlayStation Portable/Vita Zabawka hi-tech czy super handheld?

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27-01-2011, 10:18   #1
kubek
Wariat
kubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądze

kubek's Avatar

Miasto: Sieradz a nie jakaś dziura Piła!
Reputacja: 2289

Lista Osiągnięć

Domyślnie PlayStation Vita

No więc stało się. Po serii plotek i domysłów w dniu dzisiejszym oficjalnie zapowiedziano Playstation Portable 2. Za ppe.pl:

Cytat:
Wraz z PSP2 otrzymamy OLED-owy wyświetlacz o rozdzielczości 960x544 pikseli (przekątna ekraniku jest odrobinę większa, niż w pierwszym modelu PSP). Oprócz tego Sony pochwaliło się czujnikiem położenia konsolki (SIXAXIS), dwoma gałkami analogowymi, dwoma obiektywami aparatów/kamerek (jeden obiektyw z przodu; drugi z tyłu konsolki). Potwierdziła się również pogłoska o panelu dotykowym z tyłu urządzenia (przedni ekranik także działa jako interfejs dotykowy).
Kilka fotek:

A do tego doszły zapowiedzi takich hiciorów jak przenośne Uncharted, Killzone czy Call of Duty. Na konferencji zaprezentowano podobno również port MGS4, wykorzystujący "dane bohaterów i środowiska graficznego z PS3" Ciekawi też fakt współpracy z Unreal Engine 3.

Jakie są Wasze opinie? Kupujecie na premierę? Rozważacie w ogóle zakup? A może najważniejsze: 3DS czy PSP2? Zapraszam do dyskusji.

PS. Konsolka znana jest także jako NGP, aczkolwiek nie wiem czy to nie czasem nazwa robocza a'la Natal.

wojajczyk.pl

Ostatnio edytowane przez kubek : 27-01-2011 o 10:23
kubek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-01-2011, 10:39   #2
zarzykrulezzz
Ma kosę z Baczkiem
zarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca świata

zarzykrulezzz's Avatar

Miasto: KrasnyStafff
Reputacja: 7912

Lista Osiągnięć
Ten jedyny No-life? Stary dziad! Aniołek 
Liczba Osiągnięć: 45

Domyślnie Odp: PSP2

No no no Next Generation Portable mnie osobiście zryło beret z miejsca. Przede wszystkim drugi analog, panel dodtykowy przod i tył oraz kozacki line-up. Skoro mocą ma nie odkakiwać od PS3 to po co komu teraz ogromne pudło pod telewizorem (dżołk juve).
Stary 27-01-2011, 10:44   #3
kubek
Wariat
kubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądze

kubek's Avatar

Lista Osiągnięć

Gierki będą na kartach flash, więc już widzę jak szybko pojawią się pierwsze przeróbki

wojajczyk.pl
Stary 27-01-2011, 10:49   #4
zarzykrulezzz
Ma kosę z Baczkiem
zarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca świata

zarzykrulezzz's Avatar

Miasto: KrasnyStafff
Reputacja: 7912

Lista Osiągnięć
Ten jedyny No-life? Stary dziad! Aniołek 
Liczba Osiągnięć: 45

Nom bez kitu Sony olało w końcu UMD,ktore co poniektorym odrazu przy zakupie pierwszej konsolki wydawało się być zbędne.Ale to w sumie dobrze bo o iloe dobrze pamiętam to UMD miało ograniczoną pojemnośc do 1.8GB, a tak poprostu dadzą większą karte jak gierka będzie potrzebowac więcej miejsca. Ciekawe na jakim poziomie cenowym polecą na starcie.

Ostatnio edytowane przez zarzykrulezzz : 27-01-2011 o 10:51
zarzykrulezzz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-01-2011, 11:11   #5
Gawlick
Spambot
Gawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumny

Gawlick's Avatar

Miasto: Breslau
Reputacja: 1114
Wyślij wiadomość przez AIM do Gawlick

Lista Osiągnięć
Go! Go! PSP/Vita Platynki jak dziewczynki Zdarta klawiatura Przybij piątkę! 
Liczba Osiągnięć: 7

Technologicznie to mały potworek kurcze Zobaczymy jak to wszystko bedzie sie ogrywać, bo jak nic nie spieprzą będzie dobzre
Gawlick jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-01-2011, 11:27   #6
SethMethod
Wariat
SethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod Celebryta

SethMethod's Avatar

Miasto: Katowice
Reputacja: 2512

Lista Osiągnięć
Swój! Dopiero się rozkręcam! Celebryta Bogacz 
Liczba Osiągnięć: 20

Tylko mnie się wydaje że od tyłu wygląda strasznie baloniasto?
Sprzedawanie gier na flash'ach? To już im się znudziła cyfrowa dystrybucja znana z PSP Go!? Wierd... dziwny pomysł. Ja jestem jak najbardziej za cyfrową dystrybucją - i to taką umożliwiającą dzielenie się stuffem z czterema kolegami

SethMethod jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-01-2011, 11:35   #7
kubek
Wariat

kubek's Avatar

Lista Osiągnięć

Balon z tyłu, bo: wiadomo, bebechy, ale i panel dotykowy.

wojajczyk.pl
Stary 27-01-2011, 11:36   #8
Q-Jot
Guest

Reputacja:

Ten ekran dotykowy i panel dotykowy z tyłu mi nie pasuje. To zalatuje DSem. Ja chcę normalnie analogami i przyciskami grać jak prosty człowiek, a nie paluchem mieszać po ekranie i z tyłu paluszkami w obudowę fikać. Nie lubię takiego grania. Poza tym konsola wydaje się bardzo gruba, przez to pewnie ciężka a baterię będzie szamać szybciej niż pierwszy model, gdzie już i tak w GTA grało się 3h. A no i cena pewnie jebitna.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-01-2011, 11:40   #9
kubek
Wariat

kubek's Avatar

Lista Osiągnięć

Do czasu premiery PSP2 3DS zejdzie do jakichś 8 stów pewnie, więc wybór na przyszłe święta może być tylko jeden

wojajczyk.pl
Stary 27-01-2011, 11:53   #10
Q-Jot
Guest

Reputacja:

Cytat:
Napisał SethMethod Zobacz post
Sprzedawanie gier na flash'ach? To już im się znudziła cyfrowa dystrybucja znana z PSP Go!? Wierd... dziwny pomysł. Ja jestem jak najbardziej za cyfrową dystrybucją - i to taką umożliwiającą dzielenie się stuffem z czterema kolegami
Będzie można odpalać gry z Androida.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-01-2011, 12:47   #11
wrog
El Presidente
wrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodne

wrog's Avatar

Miasto: Kutno
Reputacja: 10693

Lista Osiągnięć
4 The Players Platynki jak dziewczynki Forever Alone Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 47

Spore zaskoczenie dla mnie. Nintendo 3DS w ogóle mnie nie rusza, tak tutaj przyciągnęli moją uwagę. Cena na starcie pewnie będzie spora, ale chyba moja zasada, że nigdy więcej nie kupię handhelda pójdzie w zapomnienie
Stary 27-01-2011, 12:48   #12
Infidel
Stały bywalec
Infidel Wkrótce będzie sławnyInfidel Wkrótce będzie sławny

Infidel's Avatar

Reputacja: 139

Lista Osiągnięć
Zapalczywy Pokaż się! Hall of Fame n00b Jakość, nie ilość 
Liczba Osiągnięć: 9

Jeśli cena na start będzie większa niż 1500zł, to poczekam. Może zdążą wydać nowszą, usprawnioną wersję do tego czasu.

http://kotaku.com/5744563/lets-see-h...psp2-really-is
Stary 27-01-2011, 12:53   #13
chrono87
Spambot
chrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebryta

chrono87's Avatar

Miasto: Gdynia
Reputacja: 4347

Ja najpierw musze kupić PSP, wiecie God of War i te inne, chyba, że PSP2 będzie miało wsteczną kompatybilność.
Mam nadzieję, że wydadzą na to CoD4 z nowymi mapkami, ciekawe czy da się na tym grać normalnie w sieci.
Stary 27-01-2011, 13:31   #14
SethMethod
Wariat
SethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod Celebryta

SethMethod's Avatar

Miasto: Katowice
Reputacja: 2512

Lista Osiągnięć
Swój! Dopiero się rozkręcam! Celebryta Bogacz 
Liczba Osiągnięć: 20

Na jednym ze zdjęć widać zakładkę trofea i pss store, więc myślę że jak najbardziej tak.
Poza tym jaki byłby sens wydawania nowego PSP bez PSN? Dla mocniejszych bebechów i dodatkowego analoga?

SethMethod jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-01-2011, 14:45   #15
Baczek PL
No-life
Baczek PL Przed nim wspaniała przyszłośćBaczek PL Przed nim wspaniała przyszłośćBaczek PL Przed nim wspaniała przyszłośćBaczek PL Przed nim wspaniała przyszłośćBaczek PL Przed nim wspaniała przyszłośćBaczek PL Przed nim wspaniała przyszłośćBaczek PL Przed nim wspaniała przyszłośćBaczek PL Przed nim wspaniała przyszłośćBaczek PL Przed nim wspaniała przyszłośćBaczek PL Przed nim wspaniała przyszłośćBaczek PL Przed nim wspaniała przyszłość

Baczek PL's Avatar

Miasto: ``BDG``
Reputacja: 1987

Lista Osiągnięć
4 The Players Weteran Xbox Live No-life? Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 35

Nareszcie jakaś nowa konsola mam PSP i nawet na nim nie gram. Nie wiem czy kupię tą dwójkę,ale raczej tak.

Baczek PL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-01-2011, 15:20   #16
Vox
Znajomy
Vox Wkrótce będzie sławny

Vox's Avatar

Miasto: Tarnowskie Góry
Reputacja: 86

Lista Osiągnięć
Na dobre i na złe I love Apple Jeden ekran to mało Achievement Whore 
Liczba Osiągnięć: 7

Moim zdanie konsola jest zdecydowanie za duża i za gruba. Co to za handheld ,który nie wejdzie do kieszeni? Takie bajery jak panel dotykowy z tyłu albo czujnik położenia są zbędne i tylko żrą baterie. Gry na razie mnie nie biorą ,bo to same porty z dużych konsol. No i ostatnia rzecz to cena ,która pewnie będzie wyższa niż cena PS3. Jak dla mnie na razie 3DS wygrywa.
Stary 27-01-2011, 15:31   #17
MaKsIk PL
Stały bywalec
MaKsIk PL Po prostu miły człowiekMaKsIk PL Po prostu miły człowiekMaKsIk PL Po prostu miły człowiekMaKsIk PL Po prostu miły człowiekMaKsIk PL Po prostu miły człowiek

MaKsIk PL's Avatar

Reputacja: 438

Lista Osiągnięć
Zbieram puchary Platynki jak dziewczynki Przybij piątkę! Na dobre i na złe 
Liczba Osiągnięć: 11

Co to znaczy,że gry będą sprzedawane na flash'ach?
Bedzie opakowanie a w srodku karta pamieci flash,taka jak np. stosowana do telefonow czy jak?
Ja w wakacje ide pracowac u mamy ,zeby pozbierac na to cudenko

MaKsIk PL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-01-2011, 15:36   #18
crazzie
Spambot
crazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narody

Miasto: Poznań, Poland
Reputacja: 6671

Lista Osiągnięć
Own3r! Wiisi mi to Ten jedyny Zbieram puchary 
Liczba Osiągnięć: 42

cos w rodzaju specjalnych kartow, watpie zeby gra byla na zwyklej memorce z dwoch wzgledow
- latwosc zgrania kodu - piractwo, chyba ze beda jakies zabezpieczenia w postaci kodu aktywujacego czy cos
- sony nie byloby soba, gdyby nie wymyslilo nowego, bezuzytecznego, nosnika (patrz minidisc, patrz umd)

wyczytalem ze kart bedzie mial mozliwosc trzymania tam sejwow oraz nawet zgrania tam dlc, ciekawy patent