Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Online Center > Gry Multiplatformowe

Gry Multiplatformowe Dyskusje o grach, które mają ukazać się na więcej niż jedną platformę.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19-07-2010, 13:32   #321
QBalu
Fanatyk
QBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innych

QBalu's Avatar

Miasto: Nowa Sól
Reputacja: 747

Lista Osiągnięć
Swój! Zbieram puchary Platynki jak dziewczynki Przybij piątkę! 
Liczba Osiągnięć: 10

Domyślnie Odp: Red Dead Redemption

Już to pisałem, ale napiszę raz jeszcze. Biorąc pod uwagę doświadczenie R* po spłodzeniu GTA (podstawka oraz DLC) miałem nadzieję na coś wspaniałego, tymczasem w 86% misji strzelamy (a to niespodzianka). Urozmaicenie? Tak, strzelamy z konia, strzelamy z pociągu, strzelamy z powozu i strzelamy z tratwy. Uha. W międzyczasie wieziemy kukurydze (niespodzianka, strzelają do nas), eskortujemy staruszka (czy wspominałem ,że do nas strzelają?). Na misjach osobiście zawiodłem się najbardziej.
Stary 20-07-2010, 08:47   #322
Chmielu
Stały bywalec
Chmielu Wkrótce będzie sławny

Chmielu's Avatar

Reputacja: 91

no już taka specyfikacja tych gier ale popatrz tez na gta od 1 oprucz grafiki nie zmieniło się nic. Kradniesz fury i strzelasz i to jest właśnie urok tych gier
Stary 20-07-2010, 11:29   #323
dude0666
Znajomy
dude0666 Wkroczył na dobrą drogę

dude0666's Avatar

Miasto: gdansk
Reputacja: 22

Lista Osiągnięć
Jakość, nie ilość Konsekwentny Achievement Whore Na dobre i na złe 
Liczba Osiągnięć: 4

Cytat:
Napisał QBalu Zobacz post
Już to pisałem, ale napiszę raz jeszcze. Biorąc pod uwagę doświadczenie R* po spłodzeniu GTA (podstawka oraz DLC) miałem nadzieję na coś wspaniałego, tymczasem w 86% misji strzelamy (a to niespodzianka). Urozmaicenie? Tak, strzelamy z konia, strzelamy z pociągu, strzelamy z powozu i strzelamy z tratwy. Uha. W międzyczasie wieziemy kukurydze (niespodzianka, strzelają do nas), eskortujemy staruszka (czy wspominałem ,że do nas strzelają?). Na misjach osobiście zawiodłem się najbardziej.
a czego się spodziewasz na dzikim zachodzie ??? jazdy na deskorolce ? słów mi brakuje,oglądnij,proszę kilka starych westernów,szczęka ci opadnie...

Od Zera Do Bohatera
dude0666 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-07-2010, 11:41   #324
Jaskier
Poplecznik Koticka
Jaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier Celebryta

Jaskier's Avatar

Miasto: Jastrzębie-Zdrój
Reputacja: 3562

Lista Osiągnięć
Forever Alone Zdarta klawiatura Ten jedyny Swój! 
Liczba Osiągnięć: 28

Cytat:
Napisał dude0666 Zobacz post
a czego się spodziewasz na dzikim zachodzie ??? jazdy na deskorolce ? słów mi brakuje,oglądnij,proszę kilka starych westernów,szczęka ci opadnie...
Od teraz będę śledził Twoje posty- jak natrafię na stwierdzenie w stylu "łee, w tym CoD robimy non-stop to samo, tylko strzelanie i strzelanie" to wyciągnę wtedy ten post.
Na Dzikim Zachodzie mieli tez inne rozrywki niż strzelanie i inne zajęcia niż hodowla bydła, co akurat w RDR jest tylko, że słabo wyeksponowane.

"Everyone with a gamerscore lower than yours has no skills, everyone with a gamerscore higher than yours has no life"
Jak ktoś chce wysłać mi zaproszenie przez Live, to proszę o jakąkolwiek treść w wiadomości, inaczej od razu wybieram "odrzuć"
Jaskier jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-07-2010, 11:46   #325
NoMoRe
Znajomy
NoMoRe Wkroczył na dobrą drogę

NoMoRe's Avatar

Reputacja: 10

Lista Osiągnięć
Jakość, nie ilość 360 stopni Achievement Whore Hall of Fame n00b 

Spoiler:
Pewnie sporo ludzi się co do misji ze mną nie zgodzi, ale mnie końcówka tak mega urzekła, była zrobiona pięknie, tak słodko wszystko szło, byłem pewien że coś się spieprzy ale jak dla mnie takie rozwiązanie jakie było, było złe... tak się przyzwyczaiłem do Johna... całą gre się starałem o to co dostałem na końcu i co? wszystko w pi*du... wiem że to rodzaj taki scenariusza ale mi było po prostu przykro;p

---------- Wiadomość dodana 11:46 ---------- Pierwotna wiadomość opublikowana 11:41 ----------

Cytat:
Napisał Jaskier Zobacz post
Na Dzikim Zachodzie mieli tez inne rozrywki niż strzelanie i inne zajęcia niż hodowla bydła, co akurat w RDR jest tylko, że słabo wyeksponowane.
Blackjack, Poker, Liar's Dice, Siłowanie się, dziabanie się tym nożem po paluchach, ujeżdżanie koni, bounty hounting, POLOWANIE (z podkreśleniem bo to jedna z ciekawszych rzeczy) i MULTUM pobocznych misji ze strangerami do tego jakieś szybkie misje typu ukradli mi powóz np...
bez przesady, co mogłeś robić po ukończeniu IV jeżeli chodzi oczywiście o singla? Rozpier*ol, w RDR masz jeszcze sporo ciekawych rzeczy do zrobienia
takie jest moje zdanie
Stary 20-07-2010, 12:04   #326
Jaskier
Poplecznik Koticka
Jaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier Celebryta

Jaskier's Avatar

Lista Osiągnięć

No właśnie, napisałem, ze te wszelkie rozrywki są słabo wyeksponowane, bo stanowią misje poboczne i jakiejś specjalnej zachęty do ich wykonywania nie ma. Z kolei "random events" zwykle stanowiły dla mnie przeszkadzajkę- gdzieś jechałem, czegoś szukałem a tu coś mi nagle głowę zawraca- bez celu po prerii nie miałem zwyczaju się błąkać.
Żeby nie było- RDR to dobra gra, wręcz bardzo dobra, misje fabularne są lepsze niż w GTA4, ale jako całość moim zdaniem przygody Marston'a wypadają ciut gorzej od opowieści o Nico.
Raziło mnie też trochę przesadne zachwycanie się przez scenarzystów "złotą wolnością" Dzikiego Zachodu, pomimo tego, ze była ona okupiona prawem silniejszego i trudami życia (trochę mało przekonująco wypada stwierdzenie ojca Bonnie, ze pochował więcej dzieci aniżeli odchował,ale i tak nie chce cywilizacji, urbanizacji i industrializacji). Głupio to kontrastuje z jednoczesny poparciem dla socjalistycznej rewolucji w Meksyku i demonizowaniem prawicowych sił rządowych.

Spoiler:
Ja tam za Marstonem nie płakałem,z Ross'em się zgadzam, że własną zgubę zawdzięcza swojemu stylowi życia. FBI mogło go zostawić w spokoju, ale to co zrobili z pomocą armii z punktu widzenia społeczeństwa też było słuszne.

"Everyone with a gamerscore lower than yours has no skills, everyone with a gamerscore higher than yours has no life"
Jak ktoś chce wysłać mi zaproszenie przez Live, to proszę o jakąkolwiek treść w wiadomości, inaczej od razu wybieram "odrzuć"
Stary 20-07-2010, 12:12   #327
NoMoRe
Znajomy

NoMoRe's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Głupio to kontrastuje z jednoczesny poparciem dla socjalistycznej rewolucji w Meksyku i demonizowaniem prawicowych sił rządowych.

Spoiler:
Ja tam za Marstonem nie płakałem,z Ross'em się zgadzam, że własną zgubę zawdzięcza swojemu stylowi życia. FBI mogło go zostawić w spokoju, ale to co zrobili z pomocą armii z punktu widzenia społeczeństwa też było słuszne.
Spoiler:
Co do meksyku to fabuła tam się bardzo ale to bardzo fajnie rozkręcała i tego chyba nikt nie zaprzeczy, szkoda też że nie dali wyborów moralnych bo zaraz bym tych wojskowych powystrzelał, co prawda później do rebeliantów też miałem różne zdanie, ale ten fragment singla mi bardzo przypadł, bardzo ciekawie ukazany z różnych stron itd.

a co do Marstona to fakt, zapracował sobie na to, ale jak gra wskazuje Redemption=Odkupienie, Marston odkupił swoje grzechy, on nie chciał nic, tylko żyć spokojnie z rodziną i ze społecznego punktu widzenie, to potem jego władze wych*jały najeżdżając go we własnym domu. Najpierw facet zabił jakiś 200 chłopa, żeby żyć z rodziną i co dostał? W ryja... Wiadomo, że wcześniej też zabijał ale kto tego tam nie robi? Zauważcie że świat w Red Dead to świat gdzie się morduje, bo takie są realia tego świata. Ja jak zacząłem grać Jackiem to wjechałem do blackwater i wyżynałem wszystkich;PP

Stary 20-07-2010, 12:26   #328
Jaskier
Poplecznik Koticka

Jaskier's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał NoMoRe Zobacz post
Spoiler:

a co do Marstona to fakt, zapracował sobie na to, ale jak gra wskazuje Redemption=Odkupienie, Marston odkupił swoje grzechy, on nie chciał nic, tylko żyć spokojnie z rodziną i ze społecznego punktu widzenie, to potem jego władze wych*jały najeżdżając go we własnym domu. Najpierw facet zabił jakiś 200 chłopa, żeby żyć z rodziną i co dostał? W ryja... Wiadomo, że wcześniej też zabijał ale kto tego tam nie robi? Zauważcie że świat w Red Dead to świat gdzie się morduje, bo takie są realia tego świata. Ja jak zacząłem grać Jackiem to wjechałem do blackwater i wyżynałem wszystkich;PP

Spoiler:
No właśnie cała gra jest to tym, ze ten świat, gdzie zabijanie było normą, odchodzi od lamusa. Nastaje nowy porządek, w którym mordować może tylko rząd federalny . Ponadto, często redemption musi być poprzedzone (lub zastąpione) przez retribution, a wedle tego Marston musiał zapłacić za zbrodnie przeciwko społeczeństwu.

Stary 20-07-2010, 13:50   #329
Marcin Boro
Wariat
Marcin Boro Wzór dla innychMarcin Boro Wzór dla innychMarcin Boro Wzór dla innychMarcin Boro Wzór dla innychMarcin Boro Wzór dla innychMarcin Boro Wzór dla innychMarcin Boro Wzór dla innychMarcin Boro Wzór dla innych

Marcin Boro's Avatar

Miasto: Poznań
Reputacja: 909

Lista Osiągnięć
Old School Playaz Platynki jak dziewczynki Przybij piątkę! Stary dziad! 
Liczba Osiągnięć: 30

Cytat:
No właśnie, napisałem, ze te wszelkie rozrywki są słabo wyeksponowane, bo stanowią misje poboczne

no i dobrze, zjebaliby tylko grę. Pierwsza misja wygraj siłowanie na rękę, druga wygraj w pokera 1000 $, brawo od razu bym wyjebał RDR na śmietnik
Stary 20-07-2010, 13:55   #330
Jaskier
Poplecznik Koticka

Jaskier's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał Marcin Boro Zobacz post
no i dobrze, zjebaliby tylko grę. Pierwsza misja wygraj siłowanie na rękę, druga wygraj w pokera 1000 $, brawo od razu bym wyjebał RDR na śmietnik
Źle się wyraziłem- ja bym po prostu chciał więcej takich misji jak ta, w której byliśmy pomagierem hochsztaplera/szarlatana. Oczywiście strzelanie jest fajne, ale dlaczego zaniedbano mordobicie?

Stary 21-07-2010, 00:31   #331
QBalu
Fanatyk
QBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innych

QBalu's Avatar

Miasto: Nowa Sól
Reputacja: 747

Lista Osiągnięć
Swój! Zbieram puchary Platynki jak dziewczynki Przybij piątkę! 
Liczba Osiągnięć: 10

Cytat:
a czego się spodziewasz na dzikim zachodzie ??? jazdy na deskorolce ? słów mi brakuje
Łaha-haha... Ależ nie, trzeba trzymać się schematu: Marston pójdzie, Marston zastrzeli. A nie można było umieścić motywu gorączki złota czy chociażby Indian?

Cytat:
oglądnij,proszę kilka starych westernów,szczęka ci opadnie...
Nie dzięki. NIGDY nie oglądnąłem ŻADNEGO westernu w CAŁOŚCI, choć kilkakrotnie próbowałem. John Wayne może i gwiazdą był, ale filmy Kurosawy bardziej mnie fascynowały.
Stary 21-07-2010, 01:04   #332
CzarO17
Fanatyk
CzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 Celebryta

CzarO17's Avatar

Reputacja: 4360

Lista Osiągnięć
No-life? 4 The Players Przybij piątkę! Stary dziad! 

Przeszedłem i imo to piękna gra. Aż żal mi się z nią rozstawać. Najgorsze jest to, że wiedziałem co się stanie na końcu, bo tak to bym to przeżył inaczej i bym po prostu ryczał. Gra roku - 9+/10[niestety do 10 zabrakło tym monotonnym robieniem misji pobocznym i nie tylko związane z ujeżdżaniem koni, zaganianiem bydła etc.]
Stary 21-07-2010, 07:01   #333
Jaskier
Poplecznik Koticka

Jaskier's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał QBalu Zobacz post
Łaha-haha... Ależ nie, trzeba trzymać się schematu: Marston pójdzie, Marston zastrzeli. A nie można było umieścić motywu gorączki złota czy chociażby Indian?

Nie dzięki. NIGDY nie oglądnąłem ŻADNEGO westernu w CAŁOŚCI, choć kilkakrotnie próbowałem. John Wayne może i gwiazdą był, ale filmy Kurosawy bardziej mnie fascynowały.
Tu akurat się nie zgodzę, bo ostatnie większe starcie z Indianami było w roku 1900, więc już w 1911 "był spokój" z czerwonoskórymi (choć oczywiście jakiś Indianin jako stranger mógł się jak najbardziej pojawić.

Najlepsze jest to, że jak zestawimy RDR z (w szczególności ze starymi) westernami to wyjdzie to o czym wcześniej pisałem- braki w mordobiciu.

Stary 21-07-2010, 08:26   #334
Chmielu
Stały bywalec
Chmielu Wkrótce będzie sławny

Chmielu's Avatar

Reputacja: 91

tu chyba chodzi o to ze Rockstar chciało zrobić grę dla każdego a nie tylkko 18+ stąd brak indian (rasizm) chociaż niedo końca bo widać ich na mieście czy są członkami gangów, brak skalpowania (było w "pierwszej części") i nawet zadźgać związanej osoby nożem też się nie da, teoretycznie powinno trez się dać pojechać na samotne ranczo powiesić ranczera i zgwałcić mu żonę i curki ale nie o to przecież chodzi bo wlasnie nawet bez tego dla mnie ta gra jest mistrzem . Pozatym to nie jest gra dla każdego mnie jara już samo śmiganie po prerii w poszukiwaniu zwierzyny a innym strzelanina w kanionie nie wystarczy. Btw malkontenci niech wyłączą auto aim to przestana narzekać na nudę bo fakt faktem ale z auto aimem gra nie jest żadnym wyzwaniem przez co może wydawać się nudnawa,

Ostatnio edytowane przez Chmielu : 21-07-2010 o 08:31
Chmielu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-07-2010, 08:41   #335
Jaskier
Poplecznik Koticka

Jaskier's Avatar

Lista Osiągnięć

Ale przecież Indianie się w sumie w grze jako przestępcy pojawiają (z drugiej strony, oczywiście, musi być stereotypowy, mądry i pomocny oraz szlachetny Indianin po stronie głównego bohatera), a motyw rasizmu jest poruszony tak czy siak- podczas wizyty Marston'a w meksykańskim miasteczku.
RDR grą dla wszystkich? PEGI 18, BBFC 18, ESRB M (17+)? Chyba, ze chodzi o to, że miała nie otrzymać w USA ratingu AO, ale żeby to było to musiałby być seks bez ogródek pokazany i to o czym Chmielu wspomniałeś- gwałty, wieszanie i inne akty zwyrodniałego okrucieństwa.

Rockstar postawił na autentyczność i zgodność z realiami, tak więc, jestem przekonany, że fakt ostatniego konfliktu biali-Indianie w 1900 roku sprawił, że nie dorobiono jakiegoś fikcyjnego konfliktu byleby było ciekawiej.

Ostatnio edytowane przez Jaskier : 21-07-2010 o 10:43
Stary 21-07-2010, 10:41   #336
Hosen
Spambot
Hosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądze

Hosen's Avatar

Miasto: Złotoryja
Reputacja: 2321

Lista Osiągnięć
Zdarta klawiatura Złomiarz 360 stopni Cztery ściany 
Liczba Osiągnięć: 9

No już robi się coraz fajniej ("grabaz" był spoko. Dobrze, że można rozpalić ognicho i jechać od razu do punktu, bo jazda tym kóniem dobija przez maszowanie A.
Stary 23-07-2010, 02:25   #337
NoMoRe
Znajomy

NoMoRe's Avatar

Lista Osiągnięć

Hosen niedługo meksyk, tam się zacznie dziać tak naprawdę ciekawa fabuła-według mnie
Stary 23-07-2010, 04:52   #338
CzarO17
Fanatyk
CzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 Celebryta

CzarO17's Avatar

Reputacja: 4360

Lista Osiągnięć
No-life? 4 The Players Przybij piątkę! Stary dziad! 

Non-stop nawalony Irish łapiący konie za jajka?
Stary 23-07-2010, 10:37   #339
Hosen
Spambot
Hosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądze

Hosen's Avatar

Miasto: Złotoryja
Reputacja: 2321

Lista Osiągnięć
Zdarta klawiatura Złomiarz 360 stopni Cztery ściany 
Liczba Osiągnięć: 9

Spoil moar.
Stary 27-07-2010, 12:13   #340
Pawel1995k
Uzależniony
Pawel1995k Zobaczymy co z niego wyrośnie

Pawel1995k's Avatar

Miasto: Warszawa
Reputacja: 4

Lista Osiągnięć
Konsekwentny 360 stopni Jakość, nie ilość Achievement Whore 
Liczba Osiągnięć: 5

Właśnie skończyłem grę i powiem, że zakończenie bardzo mi się spodobało. Teraz zabieram się za robienie achivów i granie na multi. GTA IV nie wciągnęło mnie fabułą tak jak RDR.

Xbox Online Center Forum > Online Center > Gry Multiplatformowe

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania