Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Inne > Hyde Park

Hyde Park Tematy o wszystkim co aktualnie trapi naszych użytkowników.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-02-2011, 13:04   #21
LowMen
Stały bywalec
LowMen Daje dobry przykładLowMen Daje dobry przykładLowMen Daje dobry przykładLowMen Daje dobry przykładLowMen Daje dobry przykładLowMen Daje dobry przykład

LowMen's Avatar

Miasto: Malbork
Reputacja: 528

Lista Osiągnięć
Swój! Lubiany Hall of Fame n00b  
Liczba Osiągnięć: 11

Domyślnie Odp: Nerdownio-geekownia

http://unrealitymag.com/index.php/20...lout-3-helmet/ ---- niezły efekt finalny.
Stary 11-02-2011, 17:19   #22
lvizzz
Fuck games, games suck
lvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca świata

lvizzz's Avatar

Miasto: London
Reputacja: 8112

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Ten jedyny Weteran Xbox Live Aniołek 
Liczba Osiągnięć: 46

Niekoniecznie nerdowa stronka, chociaz jest drogo i ekskluzywnie tez.

http://www.thedrinkshop.com/
lvizzz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-02-2011, 11:34   #23
somber86
Stały bywalec
somber86 Przed nim wspaniała przyszłośćsomber86 Przed nim wspaniała przyszłośćsomber86 Przed nim wspaniała przyszłośćsomber86 Przed nim wspaniała przyszłośćsomber86 Przed nim wspaniała przyszłośćsomber86 Przed nim wspaniała przyszłośćsomber86 Przed nim wspaniała przyszłośćsomber86 Przed nim wspaniała przyszłośćsomber86 Przed nim wspaniała przyszłośćsomber86 Przed nim wspaniała przyszłośćsomber86 Przed nim wspaniała przyszłość

somber86's Avatar

Miasto: Gdańsk
Reputacja: 1619

Lista Osiągnięć
Książkotwarz Widz Aniołek Your e-penis must be huge! 
Liczba Osiągnięć: 30

wkurza mnie to że moja biedna konsola nie wróciła jeszcze z naprawy to mnie na prawdę wkurza
Stary 12-02-2011, 11:54   #24
MANDo
Spambot
MANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo Celebryta

MANDo's Avatar

Miasto: Lublin
Reputacja: 2894

Chyba nie ten temat :
MANDo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-02-2011, 21:06   #25
Jaskier
Poplecznik Koticka
Jaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier Celebryta

Jaskier's Avatar

Miasto: Jastrzębie-Zdrój
Reputacja: 3562

Lista Osiągnięć
Forever Alone Zdarta klawiatura Ten jedyny Swój! 
Liczba Osiągnięć: 28

Co to ma znaczyć?! Cóż to za zastój? Nerdostow się z Was ulotniło, czy jak?
Ostatnio na Poly (wiem, wiem, lvizzz, zebana strona) była wzmianka o Drużynie A, której jestem psycho-fanem (a za dzieciaka to byłem pierwszym kapłanem religii czczącej przygody ferajny Hannibala, tłuc się na podwórku o dobre imię tego serialu mogłem. Jak koledzy chcieli cos ode mnie to znim im przysługe zgodziłem sie wyswiadczyc to pytasłem się o co chodziło w ostatnim odcinku Drużyny ).
Natchnęo mnie to wstawienia nowych fotek (że tez wcześniej nie pomyślałem o nich!).

P.S. Kolekcja nie kompletna, bo magazyn do którego dodawano płyty był cokolwiek trudno dostepny, a uzupełnianie jej przez Allegro też idzie slamazarniej niż powinno.

P.P.S. Pomimo tego, że się myślą Rand interesowałem, to bym jej opus magnum i tak nie tknął (1300 stron) gdyby nie BioShock.
Załączone Grafiki
File Type: jpg Teh A-Team.jpg (90.4 KB, 34 wyświetleń)
File Type: jpg Nerdowska literatura 1.jpg (88.4 KB, 29 wyświetleń)
File Type: jpg Nerdowska literatura 2.jpg (92.1 KB, 23 wyświetleń)
File Type: jpg Nerdowska literatura 3.jpg (84.6 KB, 25 wyświetleń)

"Everyone with a gamerscore lower than yours has no skills, everyone with a gamerscore higher than yours has no life"
Jak ktoś chce wysłać mi zaproszenie przez Live, to proszę o jakąkolwiek treść w wiadomości, inaczej od razu wybieram "odrzuć"
Jaskier jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-02-2011, 21:26   #26
lokiGEO
Wariat
lokiGEO Sława i pieniądzelokiGEO Sława i pieniądzelokiGEO Sława i pieniądzelokiGEO Sława i pieniądzelokiGEO Sława i pieniądzelokiGEO Sława i pieniądzelokiGEO Sława i pieniądzelokiGEO Sława i pieniądzelokiGEO Sława i pieniądzelokiGEO Sława i pieniądzelokiGEO Sława i pieniądze

lokiGEO's Avatar

Miasto: układ 1965 strefa II ark. 252.31 (NW)
Reputacja: 2229

Lista Osiągnięć
Dopiero się rozkręcam! Wyginam śmiało ciało Celebryta Lubiany 
Liczba Osiągnięć: 14

W sumie nie wiem czy to do tego działu ale uwielbiam mapy - zbieram różne, najstarsza jest niemiecka z 1858r. jej wykonanie w tamtych czasach jest o wiele lesze niż tych współczesnych, posiadam również mapy radzieckie, rosyjskie i innych krajów ościennych i oczywiście polskie w prawie wszystkich układach kartograficznych używanych w Polsce począwszy od układu "borowa góra" na układzie WGS84 i WGS92 zakończywszy. Posiadam również reprodukcje map królestwa polskiego różnych wykonawców oraz niektóre mapy zlecone do wykonania przez rządców większych ziem.
W najbliższym czasie wstawię jakieś przykładowe foty lub scany.
Stary 15-02-2011, 21:52   #27
DamianX360
Stały bywalec
DamianX360 Jest wokół niego pozytywna auraDamianX360 Jest wokół niego pozytywna aura

DamianX360's Avatar

Miasto: Królów Polski Kraków
Reputacja: 178
Wyślij wiadomość przez AIM do DamianX360

Lista Osiągnięć
Go! Go! PSP/Vita  Każdy piłkę kopie Zapalczywy 
Liczba Osiągnięć: 12

Ja za to posiadam trochę autografów piłkarzy. Baaardzo dawno temu zacząłem kolekcjonowanie autografów. Pierwsze listy jakie pisałem do klubów to były czasy kiedy zacząłem sklejać pierwsze prymitywne zdania po angielsku(czyli czasy podstawówki), ale prawie zawsze dostawałem to o co mi chodziło, .

W mojej kolekcji znajdą się autografy między innymi z takich drużyn jak:
- Schalke 04 (Gerald Asamoah, Mike Hanke,Emile Mpenza, Tomasz Wałdoch, Frank Rost, Tomasz Hajto ... itd itp)
- FC Parma (Leite Ribeiro Adriano, Marco Marchionni, Jenilson Angelo De Sousa JUNIOR) - niestety autografy przedrukowane.
- Bayern Monachium (Michael Ballack, Ze Roberto, Jens Jeremies, Ottmar Hitzfeld)
- Bayer Leverkusen (Jorg Butt, Olivier Neuville, Radosław Kałużny)
- Manchester United (autografy całego składu z sezonu 2002/2003, jednak wszystkie przedrukowane)
- AC Milan (Filppo Inzaghi. Clarence Seedorf, Andrea Pirlo)

Ponadto autografy piłkarzy rEalu mAdryt z sezonu 2001/2002 oraz 2002/2003, piłkarzy Leeds United, Liverpool'u (Owen-przedrukowany), Arsenal (również autografy przedrukowane). I różne pojedyncze jak autograf Marcina Kuźby, Tomasza Frankowskiego, Kazimierza Moskala, Piotra Patera - Wisła Kraków.

A że od urodzenia mam świra na punkcie Barcelony to od sezonu podajże 2000/2001 do dnia dzisiejszego dostaję co sezon plakat całej drużyny, dodatkowo od czasu do czasu piszę o indywidualne autografy i tak posiadam już podpisik Samuela Eto'o, Victora Valdesa, Leo Messiego i Rafaela Marqueza.

Obecnie już nie mam tyle zapału co kiedyś na staranie się o kolejne autografy. Dlatego też ograniczam się jedynie do listów do Barcelony.
Stary 16-02-2011, 17:50   #28
LowMen
Stały bywalec
LowMen Daje dobry przykładLowMen Daje dobry przykładLowMen Daje dobry przykładLowMen Daje dobry przykładLowMen Daje dobry przykładLowMen Daje dobry przykład

LowMen's Avatar

Miasto: Malbork
Reputacja: 528

Lista Osiągnięć
Swój! Lubiany Hall of Fame n00b  
Liczba Osiągnięć: 11

Cytat:
Napisał DamianX360 Zobacz post
Ja za to posiadam trochę autografów piłkarzy. Baaardzo dawno temu zacząłem kolekcjonowanie autografów. Pierwsze listy jakie pisałem do klubów to były czasy kiedy zacząłem sklejać pierwsze prymitywne zdania po angielsku(czyli czasy podstawówki), ale prawie zawsze dostawałem to o co mi chodziło, .

W mojej kolekcji znajdą się autografy między innymi z takich drużyn jak:
- Schalke 04 (Gerald Asamoah, Mike Hanke,Emile Mpenza, Tomasz Wałdoch, Frank Rost, Tomasz Hajto ... itd itp)
- FC Parma (Leite Ribeiro Adriano, Marco Marchionni, Jenilson Angelo De Sousa JUNIOR) - niestety autografy przedrukowane.
- Bayern Monachium (Michael Ballack, Ze Roberto, Jens Jeremies, Ottmar Hitzfeld)
- Bayer Leverkusen (Jorg Butt, Olivier Neuville, Radosław Kałużny)
- Manchester United (autografy całego składu z sezonu 2002/2003, jednak wszystkie przedrukowane)
- AC Milan (Filppo Inzaghi. Clarence Seedorf, Andrea Pirlo)

Ponadto autografy piłkarzy rEalu mAdryt z sezonu 2001/2002 oraz 2002/2003, piłkarzy Leeds United, Liverpool'u (Owen-przedrukowany), Arsenal (również autografy przedrukowane). I różne pojedyncze jak autograf Marcina Kuźby, Tomasza Frankowskiego, Kazimierza Moskala, Piotra Patera - Wisła Kraków.

A że od urodzenia mam świra na punkcie Barcelony to od sezonu podajże 2000/2001 do dnia dzisiejszego dostaję co sezon plakat całej drużyny, dodatkowo od czasu do czasu piszę o indywidualne autografy i tak posiadam już podpisik Samuela Eto'o, Victora Valdesa, Leo Messiego i Rafaela Marqueza.

Obecnie już nie mam tyle zapału co kiedyś na staranie się o kolejne autografy. Dlatego też ograniczam się jedynie do listów do Barcelony.

Gratuluje tak bogatego archiwum autografów! Może napisz w jaki sposób dostać podpisy piłkarzy wielkiego formatu
Stary 16-02-2011, 18:31   #29
zarzykrulezzz
Ma kosę z Baczkiem
zarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca świata

zarzykrulezzz's Avatar

Miasto: KrasnyStafff
Reputacja: 8161

Lista Osiągnięć
Ten jedyny No-life? Stary dziad! Aniołek 
Liczba Osiągnięć: 45

A ja mam takie zboczenie do ubioru w rzeczy firmy PROSTO. (tak juve juz sie mentalnie przygotowałem na hejta). Tak wiec najczęściej kupuję rzeczy na prosto.pl jesli chodzi o styl ubierania sie na codzień.
Stary 16-02-2011, 19:14   #30
kroolik37
Gang Świeżaków
kroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narody

kroolik37's Avatar

Reputacja: 6318

Lista Osiągnięć
Jeden ekran to mało Stary dziad! Zdarta klawiatura Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 24

Cytat:
Napisał zarzykrulezzz Zobacz post
A ja mam takie zboczenie do ubioru w rzeczy firmy PROSTO. (tak juve juz sie mentalnie przygotowałem na hejta). Tak wiec najczęściej kupuję rzeczy na prosto.pl jesli chodzi o styl ubierania sie na codzień.
o ku*wa....
Stary 16-02-2011, 19:20   #31
DamianX360
Stały bywalec
DamianX360 Jest wokół niego pozytywna auraDamianX360 Jest wokół niego pozytywna aura

DamianX360's Avatar

Miasto: Królów Polski Kraków
Reputacja: 178
Wyślij wiadomość przez AIM do DamianX360

Lista Osiągnięć
Go! Go! PSP/Vita  Każdy piłkę kopie Zapalczywy 
Liczba Osiągnięć: 12

Cytat:
Napisał LowMen Zobacz post

Gratuluje tak bogatego archiwum autografów! Może napisz w jaki sposób dostać podpisy piłkarzy wielkiego formatu
Dzięki. Jednak moja kolekcja to jest nic przy tym co potrafią dorwać prawdziwi kolekcjonerzy. Co do sposobu zdobycia ciekawych autografów to dam znać na PM.
W następnym tygodniu spróbuje reaktywować swój zapał do zdobywania kolejnych autografów i jak uda mi się otrzymać coś ciekawego to oczywiście się podzielę
Stary 16-02-2011, 20:22   #32
zarzykrulezzz
Ma kosę z Baczkiem
zarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca świata

zarzykrulezzz's Avatar

Miasto: KrasnyStafff
Reputacja: 8161

Lista Osiągnięć
Ten jedyny No-life? Stary dziad! Aniołek 
Liczba Osiągnięć: 45

Cytat:
Napisał kroolik37 Zobacz post
o ku*wa....
Kroolas nie zrozum mnie źle. Nie chodzi o to,ze latam do roboty (czy gdziekolwiek indziej) w spodniach z krokiem w kolanie (te czasy mam juz dawno za sobą). Dobieram ubrania jakby to ująć "bardziej normalnie". Poprostu maja dobre jakościowo produkty, a i ich wykonanie oraz styl przeważnie do mnie przemawia. Na dniach wrzuce jakies aktualne fotki do stosownego tematu, to obczaisz ocb
Stary 16-02-2011, 23:37   #33
Butch
No-life
Butch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch Celebryta

Butch's Avatar

Miasto: Újszandec
Reputacja: 4039

Lista Osiągnięć
Książkotwarz Old School Playaz Konsekwentny Pokaż się! 
Liczba Osiągnięć: 15

U mnie jeśli chodzi o ubiór to ostatnio nastąpił przełom - kupiłem sweter i elegancką koszulę w H&M, bo zazwyczaj to opierało się to na bojówkach + bluzy Iron Fist'a, żeby nie być gołosłownym, moja ulubiona bluza:

Niestety, w naszym kraju bokserki tej firmy chodzą po 100zł, bluzy po 300-400zł, ale sprowadzając abroad ciśnie się w normalnych cenach i da się nosić, bo materiałowo świetna opcja.

Niemniej powoli przenoszę się na "eleganckie" sweterki w serek i koszule z kołnierzykiem, i jak się okazuje - chicks dig it, bo nawet koleżanki z pracy zaczynają patrzeć na moją zmianę ubioru przychylnym okiem (a mordy Brada Pitta nie mam, oj nie) i jest ciekawie, ale jako człowiek związany z jedną kobietą mogę tylko, cytując Jeffa Dunhama - "go to the end of the leash and bark", więc zachwyty koleżanek z pracy odbieram tylko wesołym "chał, chał"

To tyle, jeśli chodzi o posty po pijaku z mojej strony, yo.
Stary 17-02-2011, 07:07   #34
Jaskier
Poplecznik Koticka
Jaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier Celebryta

Jaskier's Avatar

Lista Osiągnięć

Nie wiem co na to Ojciec Tematu - Lvizzz, ale wydaje mi się, ze mocno zboczyliście z tematu Panowie. Temat jest o nerdowskich sprawach, ubiór tu się moze jak najbardziej pojawiać, jak np. nawiązuje do kultury nerdów (np. koszulka "I love Atari" lub inne manifesty mentalnego stetryczenia growego) lub no. komiksów, gier.
Nie chcę się stawiać w roli jakiegoś arbitra (nie chcem, ale muszem" ), ale wydaje mi się, że ostatnim postem w temacie był post LowMen'a o kartograficznym hobby (bardzo to "geekowe").
Proponuję osobny temat o ciuchach i obuwiu, bo widać, że zainteresowanie jest i może forumowe panie by się w nim mocno udzielały .

"Everyone with a gamerscore lower than yours has no skills, everyone with a gamerscore higher than yours has no life"
Jak ktoś chce wysłać mi zaproszenie przez Live, to proszę o jakąkolwiek treść w wiadomości, inaczej od razu wybieram "odrzuć"
Stary 17-02-2011, 08:48   #35
lvizzz
Fuck games, games suck
lvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca świata

lvizzz's Avatar

Lista Osiągnięć

Troche 'zboczylismy', ale przynajmniej ktos cos pisze, co mnie cieszy, bo obawialem sie, ze temat umrze szybko.Co prawda sa tematy bardziej odpowiednie, sa o hobby, o zainteresowaniach, a kultura nerdowa jaka jest, kazdy raczej wie-wystarczy spojrzec na ComicCony i inne '-cony'.W sumie wszelka tematyka RPG, o ile ktos jeszcze w papierowe gra, wchodzi w temat, chociaz teraz bardziej popularne sa planszowki.
Forumowych pan mamy ile?Trzy, cztery?A tez zbytnio sie nie udzielaja.
Stary 27-02-2011, 18:54   #36
lvizzz
Fuck games, games suck

lvizzz's Avatar

Lista Osiągnięć

Spory material o Minecraft:

Mysle, ze nadaje sie do tematu, spojrzecie tylko na typow z Majong-nerdy pierwszej wody.Akurat w Minecraft nie gralem, nie mam po prostu czasu, ale fenomenem mi sie wydaje, ze jeden koles potrafi napisac kod, wypuscic bete, i zarobic na tym miliony.Kiedys owszem, ten biznes dzialal bardziej na takich zasadach, ale obecnie, przy korporacjonizmie jest to wielki wyczyn.Ta czy inaczej:interesujacy material, geekowy na swoj sposob.
Stary 07-03-2011, 20:24   #37
Jaskier
Poplecznik Koticka

Jaskier's Avatar

Lista Osiągnięć

Lvizzz poprosił o reanimację tematu, a ja w pierwszej chwili pomyślałem "cóż takiego mogę tu jeszcze wrzucić?". Dopiero po chwili namysłu uświadomiłem sobie, że uber-nerdowski temat leżał mi pod stopami od samego początku, a właściwie to: leżał na paru półkach.

Lata temu z bratem interesowaliśmy się potwornie Warhammerem i innymi wyrobami Games Workshop też). Zainteresowanie zostało do dziś, interesują mnie gry zarówno z fantastycznego jak i futurystycznego Warhammera, czasem się jakąś książkę przeczyta z któregoś uniwersum i takie tam.
Jednak dawniej to było zbieractwo na całego - figurki, drogie jak cholera, zwłaszcza na kieszeń nastolatka, podręczniki i magazyny branżowe (White Dwarf). W tym miejscu chciałbym pozdrowić właścicieli, już nieistniejącego, sklepu modelarskiego "Skorpion" (też to byli bracia) z Jastrzębia-Zdroju, dzięki któremu wraz z bratem takie hobby sobie znaleźliśmy i dzięki, któremu mogliśmy w nie się angażować.

Poniżej parę fotek. Zdjęcia najważniejszego, czyli figurek, które mój brat malował (tych co się ostały, bo sporo już za pośrednictwem Allegro poszło w Polskę, po cenach iście dumpingowych, cóż, we wczesnej szkole średniej już się kupować, sklejać, malować, a następnie rozstawiać na stole nie chciało, za to gierki dal dzieci wciągnęły jak dragi ), wkleję później, jak uda mi się znaleźć ostatni podręcznik (Dogs of War).
Książki związane z Warhammerem 40,000 są mojego brata, który jednak zostawił je u mnie w depozycie kiedy to wybierał się do UK i które dogłębniej przestudiowałem ja z nas dwóch.
Załączone Grafiki
File Type: jpg Podręczniki do Warhammera.jpg (90.4 KB, 22 wyświetleń)
File Type: jpg White Dwarf.jpg (94.8 KB, 20 wyświetleń)
File Type: jpg W40K.jpg (88.2 KB, 19 wyświetleń)
File Type: jpg Figurki.jpg (93.7 KB, 17 wyświetleń)

Stary 08-03-2011, 23:18   #38
lvizzz
Fuck games, games suck

lvizzz's Avatar

Lista Osiągnięć

O, to tus mi bratem.Co prawda figurek nie kolekcjonowalem, kupowalem i malowalem, zeby bitwy prowadzic, ale interesowalem sie, i nadal interesuje, tematem.
Ja ze swej strony chcialbym przyblizyc i pochwalic sie kolekcja podrecznikow RPG do polskiego systemu Neuroshima.Moj ulubiony klimat, postapokalipsa, stworzony przez ludzi z Wydawnictwa Portal, czyli geniuszy RPG w Polsce.Mimo, ze mechanika systemu kompletnie do mnie nie przemawia-moja ulubiona to ta z Earthdawn:naprawde prosta ale super dynamiczna i sprawiajaca frajde-to cala reszta:klimat, otoczka, lokacje, historia-stoi na najwyzszym poziomie.Nie posiadam wszystkich podrecznikow, mam nadzieje nadrobic zaleglosci wkrotce, ale w kolekcji mam limitowana edycje 'podstawki' zakuta w blache-wyglad ma nieco siermiezny, ale taka wlasnie jest tez Neuroshima-z podpisami tworcow, numerowana itp.Z WP jest tak, ze goscie duzo oglaszaja, ale zawsze im sie plany zmieniaja, a w planach maja wydanie settingu do NS dziejacego sie w Polsce, Polska Odrodzona mialoby sie chyba nazywac:nasze panstwo mialoby byc otoczone przez zcyborgizowanych Niemiaszkow i podlegajacych mutacji Ruskow.Mam nadzieje, ze Trzewiczek i ska kiedys wydadza owo dzielo, bo takie jajcarskie settingi to creme de la creme RPG, wystarczy podac jako przyklad Deadlands, wpanialy system, ktory przepadl w PL, bo niestety branza przechodzila wtedy wielki kryzys:padla 'Magia i Miecz', najwazniejsze-ale nie najlepsze, bo takim byl Portal, wydawany przez chlopakow z Gliwic-pismo erpegowe na polskim rynku, na ktorym kazdy szanujacy sie gracz chowal, w ktorego pierwszych numerach drukowane byly Krysztaly Czasu, czyli system z tak pojebana mechanika, ze potrzebna byla znajmosc fizyki kwantowej zeby ogarnac caly proces kreacji bohatera, modyfikatory z rasy, pochodzenia, klasy, dlugosci czlonka i czego tam jeszcze.

Polecam Wam Neuroshime serdecznie, mimo ze nie gram juz w papierowe RPG-a pogralbym, gdyby sie jakis mistrz gry i druzyna znalazla-to system jest genialnie napisany, w podrecznikach masa 'miesa' siedzi, samo czytanie, zwlaszcza settingow do lokacji, niesie niezla zabawe, bo mamy do czynienia z systemem, ktory pelen jest czarnego humoru i odniesien do naszych realiow, czy to filmowych, czy dotyczacych pop-kultury.Wydawnictwo Portal wydalo rowniez planszowke dziejaca sie w swiecie NS, ktora zdobyla uznanie, nie tylko w PL, doczekala sie wydan na swiecie, ma juz dwa dodatki, a jakis czas temu pojawila sie jej wersja na iP:ponoc dobra, ale brak jest trybu wieloosobowego, co minusem jest sporym, bo ilez mozna lupac komputer.Oprocz tego system Neuroshima wspierany jest przez grupe fanow:wydaja wlasnie dodatki, w formie PDF, pisza fan-fiction itp.Mam nawet dwa dodatki, kiedys sobie wydrukowalem.
Sprawdzcie sobie strone WP, mysle ze warto, bo goscie odwalaja kawal dobrej roboty;teraz w planach wydawniczych stoi bitewniak ze swiata Neroshimy, ktory pobieram na starcie, bo takie cacko zdarza sie bardzo rzadko.Macie fotki, dla Jaskra bonus:moja kolekcja White Dwarfow.Niestety, reszta erpegowego scierwa zostala w PL, gdzies sie kurzy u rodzicow, a podreczniki do Earthdawna szlag trafil, bo sie rozeszly po znajomych, ale moze kiedys sobie kupie, bo jest druga edycja, a system byl, jak dla mnie, najlepszym systemem fantasy ever.
Aha, Jaskier, obczajales nowe wydanie Warhammera, to bardziej 'planszowkowe'?Ponoc dobre.

Aaaaa, jest dostepna rowniez karcianka 'neuroshimowa', ponoc ma jakies bledy w wydaniu, ale i tak sobie strzele przy nastepnym pobycie w PL.
Załączone Grafiki
File Type: jpg IMG_0193.jpg (98.0 KB, 19 wyświetleń)
File Type: jpg IMG_0194.jpg (104.6 KB, 15 wyświetleń)
File Type: jpg IMG_0196.jpg (96.6 KB, 16 wyświetleń)
File Type: jpg IMG_0197.jpg (95.9 KB, 17 wyświetleń)
File Type: jpg IMG_0198.jpg (97.9 KB, 15 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez lvizzz : 08-03-2011 o 23:25
Stary 09-03-2011, 08:12   #39
Jaskier
Poplecznik Koticka

Jaskier's Avatar

Lista Osiągnięć

O Neuroshimie czytałem dużo dobrego, ale jakoś nigdy mnie nie ciągnęło do tego. Klimat wydał mi się zbyt ciężki (jakby W40K miał lekki).
Neuroshima źle mi się też kojarzyła dlatego, ze przypominała mi WarZone/Chronopię, które uważałem za bezczelne zżynanie z ukochanego przeze mnie Warhammera. Przy okazji filmu "Kroniki mutantów" trochę o WarZone się poczytało i doszedłem do wniosku, że mój osąd był cokolwiek niesłuszny (ach, ta młodość i związana z nią pochopność). Tzn. WarZone zżyna...z rzeczywistości i historii, tak samo jak Warhammer (choć W40K , choć osadzony niby w naszej rzeczywistości, tylko że kilkadziesiąt mileniów później, jest bardziej oryginalny, choć taka Necromunda czerpie z Sędziego Dredd'a, a Gorkomorka z Mad Max'a).
O tej nowej planszówce warhammerowej to nic nie wiem, muszę temat obadać (z planszówek osadzonych w uniwersum GW to kojarzę jedynie Space Hulka i Quest).
Do papierowego RPG ciągnęło mnie kiedyś, ale nie miałem nigdy szczęścia do mistrza gry oraz kompanów "wyprawy" więc entuzjazm szybko się ulotnił, wolę cRPG .
"Madżiki" też zbierałeś?

Stary 09-03-2011, 08:36   #40
lvizzz
Fuck games, games suck

lvizzz's Avatar

Lista Osiągnięć

Zbieranie karcianek mnie nie bawilo, albo inaczej:nie mialem na to kasy, wiec M:tG nie dane mi bylo poznac.
To nie nowa planszowka do Warhammera, to kolejne wydanie RPG, ktore nabralo planszowkowego charakteru-mowa o fantasy, nie W40K, chociaz ten doczekal sie paierowego RPG-a, wydanego jakos dwa lata temu.
Wczoraj sprawdzilem w googlach-Earthdawn to juz nawet ma trzecie wydanie.
Neuroshima to jedno z najoryginalniejszych podejsc do tematu apokalipsy z nukami, ale przed inspiracjami nie da sie uciec, zreszta kolesie z Gliwic do zrzynania z Fallouta np. sie przyznawali.
Odpowiedz

Xbox Online Center Forum > Inne > Hyde Park

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania