Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Online Center > Opinie, komentarze

Opinie, komentarze Masz jakiś pomysł, który może ulepszyć Online Center? Napisz o nim tutaj.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-05-2010, 23:47   #1
SEPHIROTH POL
Początkujący
SEPHIROTH POL Grabi sobie

SEPHIROTH POL's Avatar

Reputacja: -58
Domyślnie Pomysł na Hall of Fame

Witam,
mam pomysł który moim zdaniem zrobiłby bardziej przejrzystą galerię HOF
i również bardziej excytującą, na xboxie zdobywamy punkty zawsze a tu WROG mógłby przydzielać nam punkty tylko za SCALAKOWANE gry i zrobić fajną TOP liste!! wtedy zobaczymy kto z graczy naprawde przy nich pracuje a nie łowi łatwe pozycje, co ważne punkty za gry nie powinny być takie same. KAŻDA GRA powinna mieć SWOJĄ PUNKTACJĘ, IM GRA TRUDNIEJSZA I DUŻO W NIEJ ROBOTY TYM WIĘCEJ ZA NIĄ DOSTAJESZ PUNKTÓW. zeby nie mieszac proponuję 4 kategorie oceniania gier:

> -calak od 1-7dni 500pts
> -calak od tyg do 2 tyg 1000pts
> -calak od 2tyg do miesiąca 1500pts
> -calak powyzej miesiąca 2000pts

fajnym dodatkiem bedzie to ze liczba GAME HUNTERÓW sie zmniejszy i zaczniemy grac w dobre pozycje ktore nam sie podobają. bedzie warto
spedzic wiecej czasu na nie bo bedzie wieksza nagroda.
niech każdy się wypowie co o tym myśli, WROG mówił że jak będzie zainteresowanie to możliwe że takie coś zrobimy
Stary 13-05-2010, 00:28   #2
zarzykrulezzz
Ma kosę z Baczkiem
zarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca świata

zarzykrulezzz's Avatar

Miasto: KrasnyStafff
Reputacja: 8161

Lista Osiągnięć
Ten jedyny No-life? Stary dziad! Aniołek 
Liczba Osiągnięć: 45

Domyślnie Odp: Pomysł na Hall of Fame

Cytat:
Napisał SEPHIROTH POL Zobacz post
KAŻDA GRA powinna mieć SWOJĄ PUNKTACJĘ, IM GRA TRUDNIEJSZA I DUŻO W NIEJ ROBOTY TYM WIĘCEJ ZA NIĄ DOSTAJESZ PUNKTÓW.
A byłeś może na takiej stronce: www.trueachievements.com ?

EDIT: Już wiem,że byłeś widziałem Cię w polskim leaderboardzie.

Co do pomysłu to nie wiem cz wrogowi bedzie się chciało siedzieć i naliczać te wszystkie punkciorki.

Ostatnio edytowane przez zarzykrulezzz : 13-05-2010 o 00:32
zarzykrulezzz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-05-2010, 00:29   #3
FireFlow
Fanatyk
FireFlow Jest wokół niego pozytywna auraFireFlow Jest wokół niego pozytywna aura

FireFlow's Avatar

Miasto: N/A
Reputacja: 180

Lista Osiągnięć
I ja tam byłem 2! Zapalczywy 360 stopni  
Liczba Osiągnięć: 19

dla mnie spoko,mam dużo cięzkich calaków co niektórzy mogą nie zauważyć, zawsze byłem przeciwko hunterom co zdobywali 600GS i brali się za następną gre.Jestem za ,ale twój pomysł na kategorie punktów nie ma sensu,bo by wiecej punktów było za boostowanie niz za skill,trzeba to przemyślec

FireFlow jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-05-2010, 00:41   #4
juve26
Wariat
juve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebryta

juve26's Avatar

Miasto: Warszawa
Reputacja: 3726

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Swój! Celebryta Lubiany 
Liczba Osiągnięć: 36

Imo jednak ranking w obecnej formie jest jak najbardziej ok i nie ma sensu nic w tym zmieniać, bo jestem pewny, że zaczną się kłótnie w stylu 'ale moja gra xyz jest trudniejsza od tej co on zrobił! dlaczego ja jestem niżej?!'. Jak coś ma się opierać na subiektywnej ocenie drugiego człowieka, to nigdy nie wypali. Teraz są punkty, każda gra ma ich mniej więcej po tyle samo i działa to git.
juve26 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-05-2010, 00:59   #5
SEPHIROTH POL
Początkujący

SEPHIROTH POL's Avatar

Cytat:
Napisał FireFlow Zobacz post
dla mnie spoko,mam dużo cięzkich calaków co niektórzy mogą nie zauważyć,

Dlatego właśnie jak dostaniesz 2000pts za gre to każdy zauważy że zrobiłeś coś niebanalnego. A punkty mozna zastąpić innym przelicznikiem np 1pts za łatwy calak 3 średni, 5 trudny, 10 extreme jak by WROG nie chciał dużo liczyc . Oryginalny HOF niech oczywiście zostanie bo jest super, to co proponuje to taki DLC do HOF-Top Lsta

Ostatnio edytowane przez SEPHIROTH POL : 13-05-2010 o 01:11
SEPHIROTH POL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-05-2010, 01:15   #6
wrog
El Presidente
wrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodne

wrog's Avatar

Miasto: Kutno
Reputacja: 11146

Lista Osiągnięć
4 The Players Platynki jak dziewczynki Forever Alone Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 47

Musiałyby powstać jakieś obiektywne zasady przyznawania punktów za konkretne gry.
Stary 13-05-2010, 01:53   #7
SEPHIROTH POL
Początkujący

SEPHIROTH POL's Avatar

Cytat:
Napisał wrog Zobacz post
Musiałyby powstać jakieś obiektywne zasady przyznawania punktów za konkretne gry.
Dokładnie, może w tym pomóc stronka: http://www.xbox360achievements.org/ ,na której prawie każda gra ma stopień trudności calaka w skali od 1-10 razem z godzinami potrzebnymi do zmasterowania gry, można by też zrobic jakieś głosowanie graczy jak ktoś uważa czy sie meczyl czy nie i wyciągnąć średnią
Stary 13-05-2010, 08:56   #8
Snake
Spambot
Snake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake Niewiarygodne

Snake's Avatar

Miasto: Poznań
Reputacja: 12519

Lista Osiągnięć
Nie mam nic lepszego do roboty Ten jedyny Stary dziad! Książkotwarz 
Liczba Osiągnięć: 30

Wg mnie teraz jest ok. Poza tym Wrog naprawdę siedziałby po nocach i sprawdzał wszystko co opisałeś.
Chyba że by się dało jakoś to połączyć z wynikami z TrueAchievements.
Nad tym można by pomyśleć.

Cytat:
dla mnie spoko,mam dużo cięzkich calaków co niektórzy mogą nie zauważyć, zawsze byłem przeciwko hunterom co zdobywali 600GS i brali się za następną gre.Jestem za ,ale twój pomysł na kategorie punktów nie ma sensu,bo by wiecej punktów było za boostowanie niz za skill,trzeba to przemyślec
Czyli jestem na twojej czarnej liście? Zawsze byłeś przeciwko takim jak ja? Czy to jest jakiś ruch oporu?
Stary 13-05-2010, 11:59   #9
FireFlow
Fanatyk
FireFlow Jest wokół niego pozytywna auraFireFlow Jest wokół niego pozytywna aura

FireFlow's Avatar

Lista Osiągnięć

Nie o to chodzi,ale w swoim kręgu znajomych mam takich co naprawdę szczycą się GS a gier nie kończą ,gamertagów nie będę pisał przecierz

Stary 13-05-2010, 12:12   #10
Snake
Spambot
Snake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake Niewiarygodne

Snake's Avatar

Lista Osiągnięć

Wiesz co? Ich sprawa
Ja nie kończę na 1000 gier bo przeważnie mi się nie chce. Jedynie gry które mnie wciągną (CoD4) albo takie które są naprawdę fajne i ciężko w nich nie zdobyć 1000 (Klopsiki).
Jak ktoś ma ileś tam dziesiątek tysięcy GS a skończył na calaka kilka gier to jego problem
Stary 13-05-2010, 12:32   #11
SEPHIROTH POL
Początkujący

SEPHIROTH POL's Avatar

Cytat:
Napisał Snake Zobacz post
Ja nie kończę na 1000 gier bo przeważnie mi się nie chce.

i to właśnie ma być lista dla graczy co im sie chce Calaki pokazują jakiego ktoś ma skilla i czy ktoś potrafi wycisnąc z gry 100% czy nie.
a ty Snejku się nie burz bo jesteś tak samo ważny jak każdy gracz czy robi calaka czy nie, mamy jedną pasję więc łączą nas więzy grania ot kolejna rubryczka dla pasjonatów
Stary 13-05-2010, 12:55   #12
Celt
Stały bywalec
Celt Po prostu miły człowiekCelt Po prostu miły człowiekCelt Po prostu miły człowiekCelt Po prostu miły człowiek

Celt's Avatar

Miasto: Tarnów
Reputacja: 363

wdg mnie nikomu się nie będzie chciało z tym pieprzyć... xD TA nie wystarcza? ^^

Celt jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-05-2010, 13:16   #13
Mustang
Wariat
Mustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumny

Mustang's Avatar

Miasto: Wrocław
Reputacja: 1488

Lista Osiągnięć
Aniołek Książkotwarz Gra roku 2012 No-life? 

No właśnie, aktualizacje obecnego HoF zajmują kilka dni, a co dopiero w tym proponowanym systemie by było.
Stary 13-05-2010, 13:24   #14
SEPHIROTH POL
Początkujący

SEPHIROTH POL's Avatar

mam może każdy indywidualnie by podsyłał swoje wszystkie calaki z punktami za nie i całą sumą pts na końcu? a WROG by to wklejał tylko, w exelu jeszsze czy gdzieś co by automatycznie wyzsze pts. do góry same szły, od razu mówie że przekrętów by nie było bo byśmy zauważyli że np ktoś za Avatara wpisał sobie 2000pts co wy na to hmm?
Stary 13-05-2010, 13:31   #15
zimzvm
Spambot
zimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebryta

zimzvm's Avatar

Miasto: wrocław
Reputacja: 2829

przyznam szczerze, że nie rozumiem po co robić kolejne rankingi, skoro już tyle jest ich w internecie.
nie lepiej się po prostu dopisać do listy na trueachievements.com, które już ma zrobiony bardzo rozsądny ranking z wagami dla każdego z acziwmentów ?
co prawda wagi nie do końca są wymierne w niektórzych przypadkach (vide DLC do Mirror's Edge), niemniej jednak jako całość prezentuje się bardzo rozsądnie.
Stary 13-05-2010, 13:48   #16
Snake
Spambot

Snake's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał SEPHIROTH POL Zobacz post
i to właśnie ma być lista dla graczy co im sie chce Calaki pokazują jakiego ktoś ma skilla i czy ktoś potrafi wycisnąc z gry 100% czy nie.
a ty Snejku się nie burz bo jesteś tak samo ważny jak każdy gracz czy robi calaka czy nie, mamy jedną pasję więc łączą nas więzy grania ot kolejna rubryczka dla pasjonatów
Ale ja się nie burzę
Tylko faktycznie moja wypowiedź mogła tak wyglądać za co przepraszam

Cytat:
Napisał zimzvm Zobacz post
przyznam szczerze, że nie rozumiem po co robić kolejne rankingi, skoro już tyle jest ich w internecie.
nie lepiej się po prostu dopisać do listy na trueachievements.com, które już ma zrobiony bardzo rozsądny ranking z wagami dla każdego z acziwmentów ?
co prawda wagi nie do końca są wymierne w niektórzych przypadkach (vide DLC do Mirror's Edge), niemniej jednak jako całość prezentuje się bardzo rozsądnie.
Ja jestem za tym, żeby to połączyć jakoś z ta.org. Tak jak jest przeliczany ranking za "zwykłe" GS tak można by połączyć Gamertag ze stroną ta.org i by automatycznie przeliczało kto na jakim miejscu jest
Stary 13-05-2010, 14:04   #17
FireFlow
Fanatyk

FireFlow's Avatar

Lista Osiągnięć

Taki LeaderBoard już jest na TA , można było by coś wymyślić oryginalniejszego jeżeli ktoś chce się w to tylko bawić i będzie to aktualizował.Ranking na TA działa na zasadzie statystyki,ze ilość odpalonych gier dzielona na ilość zrobionych acziwów = ratio , następnie aczievement za 50GS x ratio = punkty TA . Prawdę mówiąc narazie nie widzę pomysłu żeby to u nas wypaliło ,do tego jak widać ilość osób lubiących "zbieractwo"/"calakowanie" chyba ostatnio mocna spadła. Wrzucam przykładowy leaderboard polski z TA

Stary 13-05-2010, 14:09   #18
SEPHIROTH POL
Początkujący

SEPHIROTH POL's Avatar

Cytat:
Napisał Snake Zobacz post

Ja jestem za tym, żeby to połączyć jakoś z ta.org. Tak jak jest przeliczany ranking za "zwykłe" GS tak można by połączyć Gamertag ze stroną ta.org i by automatycznie przeliczało kto na jakim miejscu jest

Jestem za ale niech są punkty TYLKO za calaki a nie wszystko, takiej listy nie ma
Stary 13-05-2010, 14:19   #19
FireFlow
Fanatyk

FireFlow's Avatar

Lista Osiągnięć

No takiej listy nie ma ,może i by był to jakiś pomysł,ale teraz spróbuj to sklasyfikować ,punkty Ta jak pisałem działają na statystyce więc codziennie się zmieniają ,do tego kwestia DLC czy podstawka się liczy czy nie .Oj dużo roboty i pierdzielenia się z tym by było ,ale jak ktoś by się zobowiązał to może by coś z tego było.

Stary 25-05-2010, 18:24   #20
Raczok Pl
Stały bywalec
Raczok Pl Wzór dla innychRaczok Pl Wzór dla innychRaczok Pl Wzór dla innychRaczok Pl Wzór dla innychRaczok Pl Wzór dla innychRaczok Pl Wzór dla innych

Raczok Pl's Avatar

Miasto: Warszawa
Reputacja: 650

Lista Osiągnięć
Your e-penis must be huge! Na dobre i na złe Lubiany  
Liczba Osiągnięć: 12

Cytat:
No takiej listy nie ma ,może i by był to jakiś pomysł,ale teraz spróbuj to sklasyfikować ,punkty Ta jak pisałem działają na statystyce więc codziennie się zmieniają ,do tego kwestia DLC czy podstawka się liczy czy nie .Oj dużo roboty i pierdzielenia się z tym by było ,ale jak ktoś by się zobowiązał to może by coś z tego było.
No tak pomysł jest fantastyczny, tylko tak jak powiedział FireFlow potrzeba kogoś kto by się tym zajmował i z tym będzie największy problem

Raczok Pl jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Xbox Online Center Forum > Online Center > Opinie, komentarze

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania