Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Microsoft > Xbox 360

Xbox 360 Wszystko obrócone o 360 stopni, dokładnie zbadane i przedyskutowane w tym miejscu!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-01-2014, 12:35   #1
Flipek
Początkujący
Flipek Wkroczył na dobrą drogę

Reputacja: 11
Domyślnie Sprzedaż Xbox360 i PS3 razem z kontem.

Witam.
Mam do sprzedania Xbox360 Limited Edition z Modern Warfare 2, na konsoli mam dwa konta jedno zarejestrowane na UK konto stare, kilkuletnie z duza iloscia gier na dysku i drugie zalozone nie dawno na polske, na innym e-mailu.
To konto polskie chcialbym przeniesc na xbox one a to drugie stare sprzedac razem z konsola tylko ze do tego starego konta jest przypisany e-mail na ktorym mam wazne dla mnie rzeczy. Na ten e-mail loguje sie rowniez na konto w laptopie z win 8 i na konto w telefonie windows phone 8.
Czy da sie tak zrobic zeby na tym starym koncie z xboxa360 zmienic e-mail na inny i z tym e-mailem konto razem z grami i konsole sprzedac a stary e-mail zostawic sobie do logowania na laptopie i telefonie?
Jesli chodzi o to konto polskie nie dawno zalozone, ktore chce sobie zostawic, to mam je po prostu wykasowac z xboxa360 i zalogowac sie na nie na xbox one i wszystko bedzie ok?
Czy musze zrobic cos jeszcze zeby ochronic swoje prywatne dane po sprzedaniu konsoli?

Podobna sytuacje mam rowniez z PS3, ktora rowniez sprzedaje:-)
Na PS3 tez mam dwa konta. Jedno zarejestrowane na ten sam e-mail co polskie konto na Xbox360 i na tym koncie na PS3 tez chcialbym zmienic e-mail, bo to konto chcialbym sprzedac razem z konsola i duza iloscia gier pobranych z plastation plus.
Natomiast to drugie konto na PS3 chcialbym sobie przeniesc na PS4, ktorą kupie w pozniejszym terminie i to konto musze wykasowac z PS3. Czy samo wykasowanie konta na PS3 wystarczy czy musze zrobic cos jeszcze?

Nie dodawalem danych kart kredytowych ani na xboxie360 ani na PS3.
Mam nadzieje ze ktos cos z tego zrozumie
Flipek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-01-2014, 12:44   #2
chrono87
Spambot
chrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebryta

chrono87's Avatar

Miasto: Gdynia
Reputacja: 4365
Domyślnie Odp: Sprzedaż Xbox360 i PS3 razem z kontem.

Na PS3 możesz zrobić tak, że zostawisz konto bez zapamiętanego hasła, a osoba która kupi konsole założy nowy profil i będzie mogła grać w gry z twojego profilu.
Stary 04-01-2014, 12:53   #3
Flipek
Początkujący

A gdzie sie taka opcje zaznacza? Bo teraz mam oczywiscie tak ze po wlaczeniu konsoli loguje sie ona na moje konto automatycznie.
A jesli chodzi o to konto ktore chce przeniesc na PS4 to wystarczy ze wykasuje profil z konsoli i zaloguje sie na to konto na PS4? Czy robi sie to z poziomu PS3 czy poprzez przegladarke internetowa?
Czy PS3 nie zapamietuje gdzie jakis danych z tego wykasowanego konta jak e-mail itp?
Stary 04-01-2014, 12:55   #4
mataman
Spambot
mataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebryta

mataman's Avatar

Miasto: Warszawa
Reputacja: 4063

Lista Osiągnięć
Jakość, nie ilość 360 stopni PlayStation 3 is my Home I love Apple 
Liczba Osiągnięć: 12

Nic sie nie zapisuje, kasujesz profil i po sprawie.
Stary 04-01-2014, 13:00   #5
chrono87
Spambot
chrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebryta

chrono87's Avatar

Miasto: Gdynia
Reputacja: 4365

Jak się logujesz to pisze "trwa wpisywanie", szybko naciśnij O, potem wpisz się i tam odznacz "zapamiętaj hasło" i "wpisuj automatycznie".
Normalnie logujesz się na PS4 na tym profilu, nic nie trzeba robić na PS3. A jak chcesz usunąć profil z PS3 to się zaloguj, wjedz na profil, opcje i usuń. Konsola nic nie zapamięta jak usuniesz profil.
Stary 04-01-2014, 13:19   #6
Flipek
Początkujący

To jesli chodzi o to konto ktore chce sprzedac z grami z PS3 to sprawa jest jasna.
Jak wykasuje ten profil-konto (nie wiem czy to jedno i to samo czy trzeba to rozrozniac?) z PS3, ktore chce sobie zostawic, to na PS4 ono bedzie istnialo raem z osiagnieciami itp i sie na nie normalnie zaloguje, wykasuje je tylko definitywnie z PS3?

A wiecie jak rozwiazac sprawe z kontem z xboxa360 ktore chce sprzedac razem z grami, a na ktore loguje sie za pomoca tego samego e-maila co na laptopa z win 8.1 i windows phona, bo ogolnie to takie jest zalozenie microsoftu zeby wszystkie systemy zintegrowac razem za pomoca jednego konta(jednego e-maila).
Stary 04-01-2014, 13:36   #7
wrog
El Presidente
wrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodne

wrog's Avatar

Miasto: Kutno
Reputacja: 10789

Lista Osiągnięć
4 The Players Platynki jak dziewczynki Forever Alone Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 47

Jak sam zauważyłeś, jest to zintegrowany system i nie ma opcji żebyś rozdzielił dostęp pomiędzy platformy. Jedyne wyjście to przypisanie wszystkich licencji do tego Xboksa (jak na nim robiłeś zakupy, to nawet nie musisz nic robić). Możesz wtedy nawet wywalić swoje konto z dysku. Gry i cała reszta będzie dostępna dla każdego użytkownika, bez względu na to, czy Twoje konto jest zalogowane, obecne na dysku itd. Możesz to łatwo przetestować.
Stary 04-01-2014, 14:23   #8
Flipek
Początkujący

Dzieki wrogu za odpowiedz ale wlasnie zauwazylem ze popelnilem niezla gafe, ale to koniec koncow dla mnie dobrze.
To stare konto zarejestrowane na UK mam na innym e-mailu, a nowe konto PL mam zalozone na inny e-mail i na ten e-mail loguje sie na laptopie i na telefonie.
Teraz chce tylko zmienic ten e-mail na ktorym mam konto na UK na inny bo sa na nim wazne dla mnie rzeczy, ale to chyba nie jest trudne i robi sie to w aliasach konta - zaklada sie nowy e-mail i ustawia sie go jako podstawowy a poprzedni podstawowy sie kasuje i to chyba tyle?
I jeszcze jesli chodzi o to konto polskie ktore chce sobie zostawic do Xbox Ona to wystarczy ze je wykasuje z konsoli Xbox360 i zaloguje sie na nie na Xbox One? Mimo ze je wykasuje z xboxa360 to na Xbox One bede mial wszystkie osiagniecia itp po zalogowaniu na nowej konsoli? Czy musze zrobic cos jeszcze zeby chronic swoje prywatne dane?
Czy gry kupione na polskim koncie beda dzialaly na koncie UK ktore sprzedam z konsola?
Stary 04-01-2014, 17:03   #9
Flipek
Początkujący

Cytat:
Napisał wrog Zobacz post
Jak sam zauważyłeś, jest to zintegrowany system i nie ma opcji żebyś rozdzielił dostęp pomiędzy platformy. Jedyne wyjście to przypisanie wszystkich licencji do tego Xboksa (jak na nim robiłeś zakupy, to nawet nie musisz nic robić). Możesz wtedy nawet wywalić swoje konto z dysku. Gry i cała reszta będzie dostępna dla każdego użytkownika, bez względu na to, czy Twoje konto jest zalogowane, obecne na dysku itd. Możesz to łatwo przetestować.
Aw jaki sposob moge to przetestowac? To jest moja druga konsola Xbox360 a to konto zarejestrowane na UK to chyba moje pierwsze konto ale nie jestem tego do konca pewny i nie wiem czy wszystko bylo kupowane z tego konta, troche rzeczy kupilem juz na koncie polskim mozna to jakos sprawdzic i czy ma to duze znaczenie bo do konca nie rozumiem o co z tymi licencjami chodzi?
Stary 04-01-2014, 17:27   #10
wrog
El Presidente
wrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodne

wrog's Avatar

Lista Osiągnięć

A jak przetestować? Usunąć i sprawdzić co działa Na tym koncie UK możesz zmienić adres logowania - dawno temu dodali możliwość podmiany Windows Live ID, ale gdzie to się robi, to nie pamiętam. Co gdzie kupowałeś sprawdzisz na Xbox.com albo konsoli w historii pobrań (zakładka konto).

I tak, konto polskie wywalasz i czekasz na Xbox One. Nic nie zginie, wszystko siedzi na serwerach MS, nie na tej konkretnej konsoli, ładując się automatycznie podczas zalogowania i dalszego bycia online. Jak wywalisz konto, możesz jeszcze na Xbox.com w opcjach konta ustawić na wszelki wypadek, by zażądało na każdym Xboksie podania ponownie danych logowania.

Ostatnio edytowane przez wrog : 12-01-2014 o 14:50
wrog jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-01-2014, 19:16   #11
Flipek
Początkujący

NIgdzie nie moge znalezc tej opcji do zmiany adresu logowania nie wiem czy jest to teraz w ogole mozliwe?
A czy wiesz moze co sie stanie jak na account.live.com klikne: Zamknij konto :-)
Czy strace zakupione wczesniej gry na xboxie360? Chcialbym tylko w jakis sposob zmienic ten e-mail.
Jak zrobie tak jak mowisz czyli usune swoje konto z konsoli to gry tam zostana bo sa przypisane do konsoli, ale gorzej jak kupujacy bedzie chcial e-mail i haslo do konta na ktorym gry byly kupowane.
Stary 12-01-2014, 13:15   #12
Flipek
Początkujący

Cytat:
Napisał wrog Zobacz post
aJak przetestować? Usunąć i sprawdzić co działa Na tym koncie UK możesz zmienić adres logowania - dawno temu dodali możliwość podmiany Windows Live ID, ale gdzie to się robi, to nie pamiętam. Co gdzie kupowałeś sprawdzisz na Xbox.com albo konsoli w historii pobrań (zakładka konto).

I tak, konto polskie wywalasz i czekasz na Xbox One. Nic nie zginie, wszystko siedzi na serwerach MS, nie na tej konkretnej konsoli, ładując się automatycznie podczas zalogowania i dalszego bycia online. Jak wywalisz konto, możesz jeszcze na Xbox.com w opcjach konta ustawić na wszelki wypadek, by zażądało na każdym Xboksie podania ponownie danych logowania.

Sprawdzilem w historii pobranych plikow na koncie zarejestrowanym na UK i nie ma tam wszystich gier przeze mnie kupionych, moge nawet powiedziec ze duzo brakuje. Jak sprawdzam w zakladce "moje gry" to jest ich tam o wile wiecej niz w historii zakupow. Troche gier kupilem tez na moim koncie zarejestrownym na PL, na to konto pobieralem tez gry ktore Microsoft dawal co miesiac za wykupionego golda.
Czy po przeniesieniu licencji te wszystkie gry beda dostepne na konsoli? Jak je kupowalem na tej konsoli to dlaczego ich nie widac w historii pobranych plikow?
Stary 12-01-2014, 14:52   #13
wrog
El Presidente

wrog's Avatar

Lista Osiągnięć

Bo w historii widać... historię danego konta. To chyba oczywiste. Historia jest konta, nie konsoli. Wszystko co ma licencję przypisaną do tej konsoli jest dla niej dostępne dla każdego profilu. Jaśniej tego już się wytłumaczyć nie da. Tutaj sobie jeszcze poczytaj: http://support.xbox.com/pl-pl/xbox-3...?icid=furl_drm
Stary 12-01-2014, 18:16   #14
Flipek
Początkujący

Cytat:
Napisał wrog Zobacz post
Bo w historii widać... historię danego konta. To chyba oczywiste. Historia jest konta, nie konsoli. Wszystko co ma licencję przypisaną do tej konsoli jest dla niej dostępne dla każdego profilu. Jaśniej tego już się wytłumaczyć nie da. Tutaj sobie jeszcze poczytaj: http://support.xbox.com/pl-pl/xbox-3...?icid=furl_drm
Ok, to jest zrozumiale.
A jesli danych gier nie widac w historii ani jednego ani drugiego konta, a teraz moge w nie grac i dlaczego tak sie dzieje? Jak wykasuje te dwa profile ktore teraz mam to gier ktorych nie widac w historii utrace bezpowrotnie?
Czy jesli przypisze teraz licencje co wedlug instrukcji ktora podales moge robic raz na cztery miesiace to wszystko bedzie juz ok?

Ostatnio edytowane przez Flipek : 12-01-2014 o 18:23
Stary 12-01-2014, 18:21   #15
wrog
El Presidente

wrog's Avatar

Lista Osiągnięć

Na podstawie tego, co zostało już tu powiedziane, sam możesz sobie odpowiedzieć na to pytanie.
Stary 12-01-2014, 20:32   #16
Flipek
Początkujący

Cytat:
Napisał wrog Zobacz post
Na podstawie tego, co zostało już tu powiedziane, sam możesz sobie odpowiedzieć na to pytanie.
Dobra licencja przypisana do konsoli, gry ktorych nie widac w historii pobranych plikow po wpisaniu w wyszukiwarce gier moge pobrac ponownie oczywiscie jako pelne gry.

Czy usuniety profil z konsoli ktora sprzedaje mozna jakosc odzyskac lub zobaczyc ze taki profil na niej istnial?
Kiedys mozna bylo miec ograniczona ilosc profili na danej konsoli, teraz mi sie wydaje ze mozna miec nieograniczona liczbe profili, pytam dla pewnosci, zeby osoba ktora kupi konsole mogla utworzyc na niej nowy profil i pobrac gry.
Stary 12-01-2014, 21:03   #17
Assassin
No-life
Assassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin Niewiarygodne

Assassin's Avatar

Reputacja: 11487

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live I love Apple Ten jedyny Stary dziad! 
Liczba Osiągnięć: 28

Widzę, że dla ciebie te licencje to normalnie roket sajens. Można odzyskać usunięty profil jak się ma windows id (email) i hasło. Nie ma limitu na ilość kont (jeżeli jest to jakiś duży, bo mam około 30 na swojej konsoli). Osoba, która kupi konsolę nie będzie mogła pobrać ponownie gier, które ty kupiłeś na swoim koncie (chyba, że nie usuwasz osobistego konta), bo taką opcje masz tylko na GT, na którym pobierałeś gry. Musisz sam zassać te gry i wtedy będą one działać na wszystkich kontach na konsoli (nowych też).
Stary 12-01-2014, 21:18   #18
Flipek
Początkujący

Cytat:
Napisał Assassin Zobacz post
Widzę, że dla ciebie te licencje to normalnie roket sajens. Można odzyskać usunięty profil jak się ma windows id (email) i hasło. Nie ma limitu na ilość kont (jeżeli jest to jakiś duży, bo mam około 30 na swojej konsoli). Osoba, która kupi konsolę nie będzie mogła pobrać ponownie gier, które ty kupiłeś na swoim koncie (chyba, że nie usuwasz osobistego konta), bo taką opcje masz tylko na GT, na którym pobierałeś gry. Musisz sam zassać te gry i wtedy będą one działać na wszystkich kontach na konsoli (nowych też).
No jakos tak nie moge opanowac tego tematu:-). Dzieki za cierpliwosc.
Czyli teraz wykasuje swoj stary profil bo do niego jest przypisany e-mail ktorego uzywam i na ktorym mam wazne dla mnie rzeczy - czy to rowna sie z wykasowaniem pobranych gier z dysky konsoli?
Nastepnie na konsoli utworze nowy profil na ktory bede musial zassac wszystkie! kupione wczesniej gry, a osoba ktora kupi konsole ode mnie utworzy swoj profil, na ktorym bedzie miala kupione przeze mnie gry, a moj profil wtedy wykasuje?
Tak bedzie ok?
Stary 12-01-2014, 21:29   #19
Assassin
No-life
Assassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin Niewiarygodne

Assassin's Avatar

Reputacja: 11487

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live I love Apple Ten jedyny Stary dziad! 
Liczba Osiągnięć: 28

Japierdole typie, w ogóle co innego napisałem, ale ok, ostatni raz. Wykasowanie profilu nie równa się z wykasowaniem gier, gry zostaną. Jak utworzysz nowy profil to nic nie ściągniesz. POBIERASZ PONOWNIE GRY ZE SWOJEGO PROFILU, USUWASZ GO I JEST GIT. JEŻELI MASZ JUŻ JE POBRANE TO PO PROSTU USUŃ PROFIL I TYLE. Wtedy cały staff z dysku będzie działał na wszystkich profilach, na nowo utworzonych przez twojego potencjalnego kupca też.
Stary 12-01-2014, 21:48   #20
Flipek
Początkujący

Cytat:
Napisał Assassin Zobacz post
Japierdole typie, w ogóle co innego napisałem, ale ok, ostatni raz. Wykasowanie profilu nie równa się z wykasowaniem gier, gry zostaną. Jak utworzysz nowy profil to nic nie ściągniesz. POBIERASZ PONOWNIE GRY ZE SWOJEGO PROFILU, USUWASZ GO I JEST GIT. JEŻELI MASZ JUŻ JE POBRANE TO PO PROSTU USUŃ PROFIL I TYLE. Wtedy cały staff z dysku będzie działał na wszystkich profilach, na nowo utworzonych przez twojego potencjalnego kupca też.
Dzieki wszystko jasne.
A jesli chodzi o savy z tych gier, to one sa przechowywane razem z profilem i jak go wykasuje to savy takze, czy znajduja sie one gdzie indziej i trzeba je oddzielnie wykasowywac?
Odpowiedz

Xbox Online Center Forum > Microsoft > Xbox 360

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania