Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Inne > Filmy i seriale

Filmy i seriale Co ostatnio obejrzałeś?

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25-03-2010, 11:19   #21
Jaskier
Poplecznik Koticka
Jaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier Celebryta

Jaskier's Avatar

Miasto: Jastrzębie-Zdrój
Reputacja: 3562

Lista Osiągnięć
Forever Alone Zdarta klawiatura Ten jedyny Swój! 
Liczba Osiągnięć: 28

Domyślnie Odp: The Pacific (Pacyfik)

Cytat:
Napisał Aki Zobacz post

Faktem jest, ze walki jankesow z japonczykami sa mi bardziej obce. Ogladajac kompanie jakos wieksza frajde sprawialo mi patrzenie jak walcza z niemcami Ale jest naprawde dobrze, a jungla w HD wymiata.

Pacyfik nie jest kontynuacja kompani bo czesc dzialan wojennych ukazanych w pacyfiku dzieje sie rownolegle z walkami w europie. Jest to po prostu miniseria pokazujaca inny teatr dzialan.

Faktem jest ze czesc zolnierzy bylo przezucanych z europy na pacyfik, ale nie jestem pewny czy ktokolwiek ze 101 tam sie znalazl.
Rozumiem, że to są uwagi do tego co z Crazzie'em roztrząsaliśmy. Po co to? Przecież sprawę wyjaśniliśmy, a Ty próbujesz nas oświecić.
W ramach rewanżu ja oświecę Ciebie- nazwy narodowości (nawet tych, który, ze względów dla mnie niezrozumiałych, nie lubisz) pisze się z dużej (wielkiej) litery, podobnie jak nazwy własne i geograficzne (Europa, Pacyfik).

NIc bym w sumie nie pisał, gdyby nie to "Ogladajac kompanie jakos wieksza frajde sprawialo mi patrzenie jak walcza z niemcami"- wnioskuję, że cieszyłeś się jak na ekranie była pokazywana śmierć Niemieckich żołnierzy, zgodnie ze staropolską zasadą ("dobrze tak niemaszkom, za Polskę, ole, ole!!!"). Może to nad interpretuję, ale takie podejście doprowadzało mnie zawsze do szew... wkurwiało mnie ponad ludzką miarę, więc jestem trochę na tym punkcie przewrażliwiony (na marginesie zaznaczę, ze nie jestem Niemcem, nie jestem z Opola, nie mam rodziny w Niemczech).

"Everyone with a gamerscore lower than yours has no skills, everyone with a gamerscore higher than yours has no life"
Jak ktoś chce wysłać mi zaproszenie przez Live, to proszę o jakąkolwiek treść w wiadomości, inaczej od razu wybieram "odrzuć"
Jaskier jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-03-2010, 11:41   #22
mataman
Spambot
mataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebryta

mataman's Avatar

Miasto: Warszawa
Reputacja: 4117

Lista Osiągnięć
Jakość, nie ilość 360 stopni PlayStation 3 is my Home I love Apple 
Liczba Osiągnięć: 12

Stary wyjdz czasem na dwór znajdzie sobie kobietę bo coś strasznie spiety jesteś. Kreujesz się na tym forum na eksperta od wszystkiego. Wrzuc na luz bo ci żyłka pierdzaca pęknie.
Stary 25-03-2010, 12:01   #23
Aki
Znajomy
Aki Zobaczymy co z niego wyrośnie

Miasto: Gostyń
Reputacja: 0
Wyślij wiadomość przez AIM do Aki

Lista Osiągnięć
Old School Playaz Promotor Jakość, nie ilość Hall of Fame n00b 
Liczba Osiągnięć: 5

Cytat:
Napisał Jaskier Zobacz post
Rozumiem, że to są uwagi do tego co z Crazzie'em roztrząsaliśmy. Po co to? Przecież sprawę wyjaśniliśmy, a Ty próbujesz nas oświecić.
W ramach rewanżu ja oświecę Ciebie- nazwy narodowości (nawet tych, który, ze względów dla mnie niezrozumiałych, nie lubisz) pisze się z dużej (wielkiej) litery, podobnie jak nazwy własne i geograficzne (Europa, Pacyfik).

NIc bym w sumie nie pisał, gdyby nie to "Ogladajac kompanie jakos wieksza frajde sprawialo mi patrzenie jak walcza z niemcami"- wnioskuję, że cieszyłeś się jak na ekranie była pokazywana śmierć Niemieckich żołnierzy, zgodnie ze staropolską zasadą ("dobrze tak niemaszkom, za Polskę, ole, ole!!!"). Może to nad interpretuję, ale takie podejście doprowadzało mnie zawsze do szew... wkurwiało mnie ponad ludzką miarę, więc jestem trochę na tym punkcie przewrażliwiony (na marginesie zaznaczę, ze nie jestem Niemcem, nie jestem z Opola, nie mam rodziny w Niemczech).
Wyluzuj, zgadzam sie co do pisowni i liter. Po prostu nie zrozumiales mojego metaforycznego opisu. Konflikt w europie jest mi blizszy. Bardziej go rozumiem i bardziej sie z nim utozsamiam. Moja rodzina ucierpiala z rak nazistowskich. Ale to nie oznacza ze smier Niemca bawi mnie bardziej. Smierc to smierc. Sam mam przyjaciol w Niemczech, mieszkam w zachodniej czesci kraju i czesto tam bywam. Ale nie pisze o sytuacji dzisiaj tylko o filmie. Po prostu ogladanie kompani sprawialo mi wiecej satysfakcji chociazby ze wzgledu na odczucia "bliskosci" konfliktu.

W gwoli wyjasnien, nie bede pisal ze to Niemcy w przeciwienstwie do Japonii byli agresorem bo pewnie przytoczysz Perl Harbor. Ale wierz mi, oba kraje mialy rozne powody do agresji. A Japonczykom nie chodzilo o eksterminacje rasowe.

Zreszta cala ta dyskusja jest bezcelowa a Tobie zycze milego dnia.

A skoro sypiesz anegdotami... ja rzuce CI jedna. "Dzień bez jadu to dzień stracony" - bardzo Polskie nieprawdaz?

PS3 Trophies
Aki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-03-2010, 12:42   #24
Jaskier
Poplecznik Koticka
Jaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier Celebryta

Jaskier's Avatar

Lista Osiągnięć

Spoko, "zero ciśnień". Tak jak napisałem- przewrażliwiony jestem na tym punkcie, bo miałem przez długi okres czasu nieprzyjemność dyskutowania z takimi "patriotami", którzy miłość do kraju wyrażali przez nienawiść do Niemców.

Z Japończykami to nie jest tak do końca- bo wprawdzie nazistowskie Niemcy popełniły więcej zbrodni (swoją drogą to Japończykom też chodziło często o ludobójstwo- Nankin, eksperymenty medyczne na przedstawicielach różnych ras), ale to Japończycy byli bardziej zindoktrynowani co do swojej wyższości kulturowej nad resztą świata (u Niemców można było dokonać z grubsza podziału na nazistów i całą resztę, która po prostu, mniej ;ub bardziej gorliwie, służyła swojemu państwu, w Japonii można mówić o statolatrii, czy raczej "cesarzolatrii"), bardziej fanatyczni, jeszcze częściej łamali konwencję (których zresztą mniej niż Niemcy podpisali).
Słowem: bomba atomowa (a właściwie dwie) należały im się jak psu buda, o dogadaniu się z nimi nie było mowy (z Niemcami można było- nawet z SS-manami, czego przykładem są Włochy i okres bezpośrednio po wojnie) i tak masz rację: Niemcy byli Amerykanom bliżsi zarówno fizycznie i kulturowo, natomiast walka z Japończykami przypominała napierdalanie się z najeźdźcami z kosmosu, przez co wielu (w tym ja) uważa ten teatr działań ze ciekawszy jeżeli chodzi o intensywność walk (czego zresztą dobitnym przykładem jest Iwo Jim'a).

P.S. Tak jak napisałem, wszystko git, a mnie (tak na marginesie) to śmierć na ekranie często bawi i śmieszy, zresztą nie tylko na ekranie, chodzi mi jedynie o to żeby nie było jakichś preferencji co do tego jaki naród ma gryźć glebę, bo to tandetny nacjonalizm jest (właściwie to szowinizm narodowy), aczegoś takiego to "nie zniesę".

P.S.2- Wie ktoś ile trwa zanim seriale HBO stają się dostępne na DVD?

---------- Wiadomość dodana 11:42 ---------- Pierwotna wiadomość opublikowana 11:31 ----------

Cytat:
Napisał mataman Zobacz post
Stary wyjdz czasem na dwór znajdzie sobie kobietę bo coś strasznie spiety jesteś. Kreujesz się na tym forum na eksperta od wszystkiego. Wrzuc na luz bo ci żyłka pierdzaca pęknie.
Rozumiem, że wiedza, że Europa pisane jest z dużej litery, to jest wiedza ekspercka. Niektórzy nie mogą sobie wyjść na dwór, bo akurat w robocie siedzą (w której akurat sobie mogą na forum zajrzeć), z której tak na dobrą sprawę (w pewnych okresach) nawet po powrocie do domu nie wychodzą, bo jest "milion pięćset, sto dziewięćset" rzeczy do zrobienia... na wczoraj.
O mój stan zdrowia psychicznego radzę się nie martwić, bo jest dobry, a jak mam ciśnienia za wysokie to się trochę prywatnie i publicznie pownerwiam i/lub zapodam sobie jakąś tam ilość alkoholu i jest znowu dobrze.
Innym tez bym radził taką terapię, zamiast kumulowania i chowania jakichś bólów względem innych i ewentualnie ciągłego płakania i narzekania na to i tamto (zdecydowania lepiej jest się zdrowo powkurzać i w ten sposób wyładować, moim zdanie oczywiście).
A jak się ma odpowiedzialna robotę to, zgadza się, czasem się człowiek "zepnie". nie przeczę...

"Everyone with a gamerscore lower than yours has no skills, everyone with a gamerscore higher than yours has no life"
Jak ktoś chce wysłać mi zaproszenie przez Live, to proszę o jakąkolwiek treść w wiadomości, inaczej od razu wybieram "odrzuć"
Stary 25-03-2010, 13:40   #25
Aki
Znajomy
Aki Zobaczymy co z niego wyrośnie

Miasto: Gostyń
Wyślij wiadomość przez AIM do Aki

Lista Osiągnięć
Old School Playaz Promotor Jakość, nie ilość Hall of Fame n00b 
Liczba Osiągnięć: 5

Ciekawe to co piszesz, ale nie robil bym z nich takich UFO. Wszak to tez kraj o wlasnej kulturze a wojna... wojna nigdy sie nie zmieni (Fallout :P). Tam tez walczyli zwykli ludzie.

Co do Iwo Jima. Polecam "Listy z Iwo Jimy". (2 czesc dosc dobrej rezyserii Clinta Eastwood'a).

PS3 Trophies
Aki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-03-2010, 14:38   #26
Jaskier
Poplecznik Koticka

Jaskier's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał Aki Zobacz post
Ciekawe to co piszesz, ale nie robil bym z nich takich UFO. Wszak to tez kraj o wlasnej kulturze a wojna... wojna nigdy sie nie zmieni (Fallout :P). Tam tez walczyli zwykli ludzie.

Co do Iwo Jima. Polecam "Listy z Iwo Jimy". (2 czesc dosc dobrej rezyserii Clinta Eastwood'a).
Masz rację, ale właśnie o to chodzi, ze Japończycy mieli kulturę (mają) baaardzo odmienną od ówczesnej kultury zachodniej (co było intensywnie wykorzystywane w propagandzie amerykańskiej) i w dodatku inaczej wyglądają, więc nie trudno było prostemu farmerowi z Arkansas postrzegać ich jako zupełnie obcych i wrogich (Niemiec przynajmniej tak samo wyglądał).

A co do filmu to nie podobał mi się, był dobrze zrobiony, ale nudny (Iwo Jima była ekstremalnie krwawą bitwą, a tu ch*ja pokazano, wiem że sceny batalistyczne nie były priorytetem Eastwood'a, ale to tak jakby zrobić film o niemieckiej okupacji bez poruszania tematyki holocaustu). W "Sztandarze chwały" przynajmniej w świetny sposób zdemaskowano keynesizm.

Stary 26-03-2010, 00:21   #27
natan97
Banned
natan97 Wkroczył na dobrą drogę

Reputacja: 10

Lista Osiągnięć
Pokaż się! Hall of Fame n00b 360 stopni Jakość, nie ilość 
Liczba Osiągnięć: 6

Wink Odp: The Pacific (Pacyfik)

Gdzie można pobrać bo na torentach nie ma . A mnie nie stać na hbo. A serial zarąbisty z tego co widziałem, takie klimaty sa super .Uwielbiam.pozdr (:
natan97 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-03-2010, 10:58   #28
mataman
Spambot
mataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebryta

mataman's Avatar

Miasto: Warszawa
Reputacja: 4117

Lista Osiągnięć
Jakość, nie ilość 360 stopni PlayStation 3 is my Home I love Apple 

Jak nie ma, kiedy jest.
Stary 31-03-2010, 11:22   #29
SierraPL
Stały bywalec
SierraPL Wszyscy go tu znająSierraPL Wszyscy go tu znająSierraPL Wszyscy go tu znająSierraPL Wszyscy go tu znająSierraPL Wszyscy go tu znająSierraPL Wszyscy go tu znają

SierraPL's Avatar

Miasto: Jaworzno
Reputacja: 550

Lista Osiągnięć
Bogacz Konsekwentny I ja tam byłem 2!  

Cytat:
Napisał natan97 Zobacz post
Gdzie można pobrać bo na torentach nie ma . A mnie nie stać na hbo. A serial zarąbisty z tego co widziałem, takie klimaty sa super .Uwielbiam.pozdr (:
Uwielbiam tego gościa
Pzdr
SierraPL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-04-2010, 15:46   #30
Zwirz
Stały bywalec
Zwirz Zobaczymy co z niego wyrośnie

Zwirz's Avatar

Miasto: Bolesławiec

Lista Osiągnięć
Janko Muzykant Przybij piątkę! Słuchacz PlayStation 3 is my Home 

Serial w deche. Aż odkurzyłem DVD z Kompanią Braci Dzisiaj kolejny odcinek tego serialu. I jak wam się podoba Greczynka z ostatniego odcinka? ;>

Mój blog: http://zwirz.blogspot.com
Zwirz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-04-2010, 16:55   #31
InFeS
Znajomy
InFeS Wkroczył na dobrą drogę

InFeS's Avatar

Miasto: Kalisz

Lista Osiągnięć
Promotor Słuchacz 360 stopni Pokaż się! 
Liczba Osiągnięć: 4

W końcu miałem chwilę by obejrzeć trzeci odcinek Pacyfiku. Fajnie że został dodany wątek miłosny można rzec :-) Ogólnie kolejny krok do przodu, kolejny jeszcze lepszy odcinek od poprzedniego.
Stary 08-04-2010, 10:33   #32
FalsoVero
Znajomy
FalsoVero Jest wokół niego pozytywna auraFalsoVero Jest wokół niego pozytywna auraFalsoVero Jest wokół niego pozytywna aura

FalsoVero's Avatar

Miasto: Szczecin
Reputacja: 211

Lista Osiągnięć
Wyginam śmiało ciało Go! Go! PSP/Vita Konsekwentny Jakość, nie ilość 
Liczba Osiągnięć: 13

Mnie 3 odcinek zanudził ... Ale jakaś odmienność musi być. Jedyne co mi się spodobało to pokazanie jak Ci młodzi ludzie bawią się i przez chwilę nie muszą myśleć czy zginą.
Wymiana zdań z Australijczykami w barze konkret. Za to 4 odcinek bardzo mi przypadł do gustu mistrzowsko pokazane co wojna robi z psychiką człowieka.
Stary 06-05-2010, 17:15   #33
InFeS
Znajomy
InFeS Wkroczył na dobrą drogę

InFeS's Avatar

Miasto: Kalisz

Lista Osiągnięć
Promotor Słuchacz 360 stopni Pokaż się! 
Liczba Osiągnięć: 4

Świetny jest kolejny najnowszy odcinek.
Spoiler:
Osoba która otrzymała najwyższe odznaczenie w USA, nadal postanawia być, służyć, walczyć za to co się Kocha a nie papierkowa robota. Szkoda tylko że uśmiercili go, tak bardzo tego nie chciałem :x
Stary 10-05-2010, 03:34   #34
kubicz
Nowy
kubicz Wkrótce będzie sławny

kubicz's Avatar

Reputacja: 60

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał InFeS Zobacz post
Spoiler:
Osoba która otrzymała najwyższe odznaczenie w USA, nadal postanawia być, służyć, walczyć za to co się Kocha a nie papierkowa robota. Szkoda tylko że uśmiercili go, tak bardzo tego nie chciałem :x
Spoiler:
Musieli go usmiercic, gdyz Basilone jest postacia historyczna i zginal podczas walk o Iwo Jime. http://en.wikipedia.org/wiki/John_Basilone
kubicz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-05-2010, 13:48   #35
kubek
Wariat
kubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądze

kubek's Avatar

Miasto: Sieradz a nie jakaś dziura Piła!
Reputacja: 2289

Lista Osiągnięć

Tylko zje.bali bo zginął od jakiegoś granatu czy pocisku moździerzowego, a nie od strzału z CKMa jak w serialu
Stary 08-08-2010, 03:03   #36
Butch
No-life
Butch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch Celebryta

Butch's Avatar

Miasto: Újszandec
Reputacja: 4039

Lista Osiągnięć
Książkotwarz Old School Playaz Konsekwentny Pokaż się! 
Liczba Osiągnięć: 15

Band of Brothers > Pacyfik, ale ten drugi też b. dobry, aczkolwiek w BoB bohaterowie jak dla mnie dużo bardziej wyraziści.
Stary 08-08-2010, 22:21   #37
Jaskier
Poplecznik Koticka

Jaskier's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał Butch Zobacz post
Band of Brothers > Pacyfik, ale ten drugi też b. dobry, aczkolwiek w BoB bohaterowie jak dla mnie dużo bardziej wyraziści.
Ale to może być po trochę wina... faktycznie żyjących ludzi, bo to i to jest oparte na faktach.

Stary 08-08-2010, 22:29   #38
Butch
No-life
Butch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch Celebryta

Butch's Avatar

Lista Osiągnięć

To, że postaci są autentyczne o akurat b. dobrze, dodaje smaczku serialowi. Pisząc, że są wyraziści chodziło mi mniej więcej o to, że bardziej się do nich można było nie wiem - przywiązać, powiedzmy. Major Winters, Buck Compton, Lipton, Shifty, Bull, Perconte, Luz, no w opór zajebiste postacie, a w Pacyfiku mi takich brakuje - Leckie był w porządku, dobrze się jego losy śledziło, szkoda, że odesłali go do domu, Sledge mnie wkurwiał niesamowicie, niby starali się pokazać jakąś jego przemianę, brutalne wejście w dorosłe życie, ale zupełnie mi jego gra, jak i jego charakter nie podszedł. Basilone też niestety dość stereotypowy, ale jemu już odpuszczam.
Stary 13-01-2011, 16:39   #39
Butch
No-life

Butch's Avatar

Lista Osiągnięć

Sorry za post pod postem - nie ma niestety tematu o Band of Brothers (albo nie znalazłem), ale taka niezwykle przykra ciekawostka - Major Richard Winters nie żyje. W serialu max charyzmatyczna postać, za samo to, że był żołdakiem typu "za mną" a nie "naprzód" należy się spory szacunek.
Stary 13-01-2011, 17:28   #40
kubek
Wariat
kubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądze

kubek's Avatar

Miasto: Sieradz a nie jakaś dziura Piła!
Reputacja: 2289

Lista Osiągnięć

To ten, co grał go ten rudzielec? W takim razie szkoda No, ale młody to on nie był

Xbox Online Center Forum > Inne > Filmy i seriale

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania