Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > PC > Sprzęt i oprogramowanie

Sprzęt i oprogramowanie Dyskusje o komputerowym sprzęcie i programach.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29-05-2012, 22:16   #1
Butch
No-life
Butch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch Celebryta

Butch's Avatar

Miasto: Újszandec
Reputacja: 4039

Lista Osiągnięć
Książkotwarz Old School Playaz Konsekwentny Pokaż się! 
Liczba Osiągnięć: 15

Domyślnie RADEON HD 6490 M

Trzy dni mam nowego kompa i po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu - chcesz grać spokojnie, kup konsolę, ******* PCty, sterowniki, wymianę sprzętu i jebanie się w tym gównie.

O co chodzi? Problem jest taki:

http://www.techsupportforum.com/foru...-646168-2.html

Jeśli się nie chce komuś czytać to pokrótce tutaj wyjaśniam, przeklejam Wam maila:

Szanowny Panie,

Kilka dni temu nabyłem u Państwa niżej podany laptop:

http://allegro.pl/hp-dv6-6132sl-15-6...332228698.html

Niestety, nie spełnia on swoich funkcji, chodzi o karty graficzne w nim zainstalowane.

Swój problem dokładnie opisałem tutaj:

http://www.techsupportforum.com/foru...-646168-2.html

Krótko rzecz biorąc chodzi o to, iż laptop posiada dwie karty graficzne: Intel 3000 i Radeon HD 6490M. Co dziwne, jako główna karta ustawiona jest słabsza karta Intela. Jakakolwiek ingerencja w ten stan i próba zmiany karty Radeon na kartę główną kończą się niepowodzeniem, gdyż sterowniki ze strony producenta (AMD) nie działają - pojawia się następujący komunikat:

Nie można pobrać programu AMD Catalyst Mobility, ponieważ w komputerze zainstalowane jest niezgodne oprogramowanie bądź sprzęt.

Używasz nieobsługiwanej wersji sterownika karty graficznej. Skontaktuj się z producentem komputera przenośnego, aby uzyskać aktualizację sterownika karty.

Nie działa nawet najprostsza próba zmiany tych ustawień, mianowicie kliknięcie prawym przyciskiem myszy na Pulpicie i wybranie opcji Konfiguruj przełączanie grafiki nie daje absolutnie nic. Z kolei wyłączenie karty Intela w Menedżerze Urządzeń kończy się obniżeniem grafiki do trybu VGA i nie daje nic - ciągle nie można zainstalować nowego sterownika.

Próba automatycznej aktualizacji sterownika do karty Radeon nie daje nic, gdyż według systemu Windows 7 (który był przez Państwa oryginalnie zainstalowany) karta ma najnowszy sterownik - najnowszy, z kwietnia 2011 roku.

Co mam, k*rwa, zrobić, żeby ten sterownik zaktualizować? A jak już to zrobię to i tak nie mam gwarancji, że będzie to jako-tako działać. Kings Bounty i Heroes V z przed dwóch lat się tną, a co dopiero nowe gry...

Obiecuję, że jeżeli ktoś mi pomoże to wyślę mu kurierem butelkę dobrego alkoholu, bo kurwicy przy tym dostanę. Tylko od razu mówię - wyp*erdalać z poradami typu "zadzwoń na helpline", bo tam takie tumany siedzą, że nawet nie wiedzą, gdzie się pendrive wkłada.
Stary 29-05-2012, 23:43   #2
inX
Wariat
inX Wzór dla innychinX Wzór dla innychinX Wzór dla innychinX Wzór dla innychinX Wzór dla innychinX Wzór dla innych

inX's Avatar

Miasto: DL i DW
Reputacja: 665

Lista Osiągnięć
Your e-penis must be huge!  Konsekwentny Jakość, nie ilość 
Liczba Osiągnięć: 6

Domyślnie

Intel jest uruchomiony tylko wtedy jak nie korzystasz z wymagających aplikacji itd, kiedy np odpalisz crysisa czy inne zżerajace oprawę 3d itd apkę wtedy powinna załączyć się mocniejsza grafa :p

Btw. Bucz od kiedy sterownikami od AMD można ingerować w kartę konkurenta Intela czy Nvidii.

Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Wiadomość dodana 22:43 ---------- Pierwotna wiadomość opublikowana 22:03 ----------

Bucz, tak sobie siedzę i myślę nad tym twoim przypadkiem, oczywiście ten INTEL to jest GPU od CPU, bo sandbridge mają zintegrowane w sobie k.graficzną, więc przypadkiem czy nie możesz tego INTEL'a wyłączyć przez Biosa ? i wtedy bawić się z AMD aby go ustawić ? albo on sam przeskoczy, niestety nie mam tego przed oczami, więc eeh.., ale możesz zobaczyć.
Stary 30-05-2012, 00:14   #3
Butch
No-life
Butch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch Celebryta

Butch's Avatar

Miasto: Újszandec
Reputacja: 4039

Lista Osiągnięć
Książkotwarz Old School Playaz Konsekwentny Pokaż się! 
Liczba Osiągnięć: 15

Domyślnie Odp: RADEON HD 6490 M

Już zrobiłem, póki co działa, zobaczymy, jak długo.
Stary 02-06-2012, 23:18   #4
FalsoVero
Znajomy
FalsoVero Jest wokół niego pozytywna auraFalsoVero Jest wokół niego pozytywna auraFalsoVero Jest wokół niego pozytywna aura

FalsoVero's Avatar

Miasto: Szczecin
Reputacja: 211

Lista Osiągnięć
Wyginam śmiało ciało Go! Go! PSP/Vita Konsekwentny Jakość, nie ilość 
Liczba Osiągnięć: 13

Domyślnie Odp: RADEON HD 6490 M

Cytat:
Napisał Butch Zobacz post
Trzy dni mam nowego kompa i po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu - chcesz grać spokojnie, kup konsolę, ******* PCty, sterowniki, wymianę sprzętu i jebanie się w tym gównie.
Po pierwsze kupiłeś laptopa który nie jest do grania, po drugie kupiłeś HP to kolejny błąd. Dałeś 2tysie za laptopa który do prawdziwego grania się nie nadaje. Rozumiem mobilność i tak dalej, jeżeli o to chodziło to ok. Ale jeżeli masz go do internetu i po to żeby leżał w domu i myślałeś, że na tym killerze będziesz mógł pograć to było najpierw zasięgnąć opinii. Ja mam PC i gram spokojnie. Zainstalowałem win, sterowniki które dał mi producent i się niczym nie martwię, BA! Powiem nawet, że jest większy fun ze wzgledu na grafikę,fpsy itp itd.

Co do przypadku.
Według zamysłu komputer w pulpicie, czy w przeglądaniu internetu używa karty intela, gdy zaczyna się obciążać sam powinien przełączyć na radka. Coś w biosie jest nie tak

Ostatnio edytowane przez FalsoVero : 02-06-2012 o 23:20
FalsoVero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Xbox Online Center Forum > PC > Sprzęt i oprogramowanie

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania