Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > PC > Sprzęt i oprogramowanie

Sprzęt i oprogramowanie Dyskusje o komputerowym sprzęcie i programach.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-03-2011, 18:30   #41
karol191
Stały bywalec
karol191 Wkroczył na dobrą drogę

karol191's Avatar

Miasto: Warszawa
Reputacja: 43

Lista Osiągnięć
Zapalczywy Konsekwentny Swój! Mister Chief 
Liczba Osiągnięć: 5

Domyślnie Odp: Konfiguracja PC

Nie no wiem sry, ale spytaj sie tam i tak, bo tam ludzie zajmuja sie tylko pctami ^^ .
Podalem zestawy jak cus.
Ps2 I nigdy nie kupuj gotowych bo tam to nawet zasilacz jest no-name.
Stary 04-04-2011, 19:03   #42
Assassin
Spambot
Assassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin Niewiarygodne

Assassin's Avatar

Reputacja: 12730

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live I love Apple Ten jedyny Stary dziad! 
Liczba Osiągnięć: 28

Mam możliwość zakupu takiego sprzętu: amd athlon64 2,2ghz dual core 4200+ 2gb ram + nvidia geforce 9600gt 1024mb / 256bit /ddr2 Palit + dysk 160gb + dvd + plus obudowa z dobrym zasilaczem za 500zł. IMO się opłaca, ale się pytam dla pewności. 1gb ramu bym dokupił, to groszowe sprawy, dysk zewnętrzny 500gb mam, tylko procka pewny nie jestem, da rade?

P.S. Komp ma 3 lata.

Ostatnio edytowane przez Assassin : 04-04-2011 o 19:06
Assassin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-04-2011, 19:04   #43
MaKsIk PL
Stały bywalec
MaKsIk PL Po prostu miły człowiekMaKsIk PL Po prostu miły człowiekMaKsIk PL Po prostu miły człowiekMaKsIk PL Po prostu miły człowiekMaKsIk PL Po prostu miły człowiek

MaKsIk PL's Avatar

Reputacja: 438

Lista Osiągnięć
Zbieram puchary Platynki jak dziewczynki Przybij piątkę! Na dobre i na złe 
Liczba Osiągnięć: 11

Procek i karta jedyne komponenty o jakie bym się martwił.

MaKsIk PL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2011, 00:05   #44
Assassin
Spambot
Assassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin Niewiarygodne

Assassin's Avatar

Lista Osiągnięć

Pomogłeś mi i to bardzo.

Może inaczej zapytam: jest jakaś stronka, na której możemy sprawdzić moc komputera? W sensie wpisuje sobie procek, kartę, ram itp. i pokazuje mi np. na jakiś gierkach osiągi kompa.
Stary 09-04-2011, 13:03   #45
Parker
Stały bywalec
Parker Daje dobry przykładParker Daje dobry przykładParker Daje dobry przykładParker Daje dobry przykładParker Daje dobry przykładParker Daje dobry przykład

Miasto: Pruszków
Reputacja: 538

Lista Osiągnięć
Jakość, nie ilość Konsekwentny Achievement Whore 360 stopni 
Liczba Osiągnięć: 4

jest niby strona canyourunit.com (chyba taka nazwa), sama wczytuje Twoje parametry, sprawdzasz daną grę i widzisz na jakich ustawieniach możesz pograć itd. Polecałbym sprawdzić w 3dMark'u i będziesz miał jakąś orientację co do wydajności kompa.
Stary 09-04-2011, 14:29   #46
Assassin
Spambot

Assassin's Avatar

Lista Osiągnięć

No fajnie tylko co mi ze sprawdzania wydajności po zakupie?
Stary 09-04-2011, 20:11   #47
Parker
Stały bywalec
Parker Daje dobry przykładParker Daje dobry przykładParker Daje dobry przykładParker Daje dobry przykładParker Daje dobry przykładParker Daje dobry przykład

Lista Osiągnięć

To w takim razie się nie zrozumieliśmy. Myślałem, że masz już dane części. W takim razie wątpię, żeby była taka strona, która Ci wydajność sprzętu, który sobie wpiszesz. On może z różnych przyczyn być bardziej lub mniej wydajnych. Poza tym chyba po samym procku, grafie, ramach jesteś w stanie stwierdzić czy dana gra będzie chodziła znośnie/dobrze/wyjebanie. Nie widzę tutaj żadnego problemu (chyba, że komuś na serio nie chce się ruszyć głową, albo jest całkowicie zielony).
Stary 09-04-2011, 21:42   #48
Assassin
Spambot

Assassin's Avatar

Lista Osiągnięć

Tak, jestem w stanie mniej więcej stwierdzić jaką komputer ma moc, myślałem tylko, że ktoś mi odpisze jasno: nie kupuj, procek jest ujowy, nie opłaca ci się za taką cenę/bierz, procek daję radę, za taką cenę opłaca ci się.
Stary 09-04-2011, 21:58   #49
Parker
Stały bywalec

Lista Osiągnięć

Dopiero teraz spojrzałem na Twojego wczesnego posta. Chodzi Ci o ten zestaw, który możesz kupić za 500zł tak? Więc najpierw powiem obiektywnie: komponenty mają swoje lata, sprzęt nie jest zbyt wydajny, w nowe gierki pograsz swobodnie jedynie na niskich/średnich detalach. 500zł to troszkę mniej niż zapłaciłbyś za ten zestaw kupując części oddzielnie, więc jeśli nie potrzebujesz demona prędkości, a jedynie przyzwoitego kompa to byłbym za (oczywiście jeśli te komponenty są w niezłym stanie i komp nie ma żadnych ukrytych wad).
Subiektywnie: brałbym, bo akurat takiego zestawu mi potrzeba. Taniego i niekiepskiego.
Stary 09-04-2011, 22:02   #50
Assassin
Spambot

Assassin's Avatar

Lista Osiągnięć

No, o taką odpowiedź właśnie mi chodziło, dzięki.
Stary 26-04-2011, 22:10   #51
Vox
Znajomy
Vox Wkrótce będzie sławny

Vox's Avatar

Miasto: Tarnowskie Góry
Reputacja: 86

Lista Osiągnięć
Na dobre i na złe I love Apple Jeden ekran to mało Achievement Whore 
Liczba Osiągnięć: 7

Chciałem kupić sobie nowego kompa mam do wydania ok. 2000zł+ pieniądze ze sprzedaży obecnego i proszę kogoś kto sie na tym zna o pomoc w dobraniu odpowiednch komponentów. Głownie zależy mi zeby płynnie bez zadnych problemów pograć w Wiedźmina 2 na wysokich ustawieniach no i oczywiście resztę najnowszysch tytułów. Jeśli chodz o karte graficzną to nie mam pojęcia jaka wybrać zeby była w rozsądnej cenie i starczyła przez najbliższy rok/dwa. Jeśli chodzi o procesor to napewno ma to byc intel ale zastanawiam się między i5 a i7. Nie wiem czym się rożnią (poza ceną oczywiście) bo oba z tego co wiem posiadają 4 rdzenie. Obecnie posiadam intel core 2 duo 2.2, gf8800gt, 4gb ram ddr2, plyte dokladnie nie wiem jaką ale nie dziala napewno z i5 i i7 i zasilacz 400w tak więc wydaje mi sie że z obecnego zestawu mogę zostawić tylko zasilacz a reszta do wymiany. Proszę o pomoc
Stary 26-04-2011, 22:48   #52
Parker
Stały bywalec

Lista Osiągnięć

Wnoszę, że za starego kompa weźmiesz jakieś 500-600zł (coś koło tego). co do zasilacza to te 400W (nawet jeśli markowe) może być ciut za mało na taki zestaw. Za jakieś 2500zł proponowałbym coś takiego:
Procesor : Intel Core i5 2500K
Chłodzenie Procesora : Xigmatek Gaia SD1283
Płyta Główna : ASRock P67 PRO3 B3
RAM : GoodRam 4GB 1333MHZ
Karta Graficzna : Radeon HD6870 1GB
HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3
Napęd : Samsung SH-223C SATA
Core i7 byłby opłacalny, gdybyś miał sporo większy budżet na kompa, tak to trzeba by pójść kosztem karty graficznej, co nie byłoby najlepszym rozwiązaniem. Core i5 jest tutaj idealny, bo w żaden sposób nie spowalnia Ci karty graficznej, poza tym sam w sobie jest naprawdę mocny.
Jeśli chodzi o zasiłkę to właśnie sprzedaję swojego kompa i mam na sprzedaż Corsair'a 520W HXEU. Mogę Ci go sprzedać za 180zł. Myślę, że kto jest w temacie przyzna, że to jeden z najlepszych zasilaczy w swojej klasie i w tej cenie nie dostaniesz lepszego. Jest przede wszystkim bezpieczny, cichy, ma odpinane kable, co ułatwia utrzymanie ładu w obudowie. Zostało ponad 2 lata gwarancji. Gdybyś był zainteresowany to mogę podesłać fotki.
Pzdr
Stary 19-05-2011, 15:09   #53
[InSanE]
Uzależniony
[InSanE] Wzór dla innych[InSanE] Wzór dla innych[InSanE] Wzór dla innych[InSanE] Wzór dla innych[InSanE] Wzór dla innych[InSanE] Wzór dla innych[InSanE] Wzór dla innych

[InSanE]'s Avatar

Reputacja: 805

Lista Osiągnięć
Platynki jak dziewczynki Przybij piątkę! 4 The Players Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 18

Czy ten komp jest serio taki "mega fajny"? Muszę zainwestować w laptopa, cena +- 3,5 tysiaka. Do spraw biurowych, żebym go nie musiał wymieniać za 2 lata bo zdechnie, żeby nie cykał i nie łapał zwiech i fajnie by było jakąś nową grę odpalić, np. Wiedźmina 2.

Luknijcie eksperci:

http://allegro.pl/laptop-asus-n73sv-n73-i7-2630qm-8g-500g-gt540m-1gb-i1607563513.html

Czy to dobry wybór? Pewnie co ludzik, to inna opinia, ale taki informatyk od ojca z roboty tak zachwala tego kompa, więc ja - laik, trochę się tym modelem podjarałem

[InSanE] jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-05-2011, 16:39   #54
mataman
Spambot
mataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebryta

mataman's Avatar

Reputacja: 4117

Lista Osiągnięć
Jakość, nie ilość 360 stopni PlayStation 3 is my Home I love Apple 
Liczba Osiągnięć: 12

Do biura aż nadto, do gier juz gorzej. Średnia karta graficzna nie pozwoli na szaleństwa przy takim Wiedzminie 2. Za ta kasę masz desktopa wypasionego.
Stary 19-05-2011, 16:42   #55
[InSanE]
Uzależniony
[InSanE] Wzór dla innych[InSanE] Wzór dla innych[InSanE] Wzór dla innych[InSanE] Wzór dla innych[InSanE] Wzór dla innych[InSanE] Wzór dla innych[InSanE] Wzór dla innych

[InSanE]'s Avatar

Lista Osiągnięć

Dzięki za odpowiedź A mógłbyś zatem polecić coś lepszego, tzn. konkretny, zajebisty model?

Co myślicie o tym?

http://www.komputronik.pl/product/12...30ew_8_GB.html

Ps. Sorry za takie "strzały", ale wypadłem z rynku piecowego dobre parę lat temu :P

Stary 19-05-2011, 18:10   #56
Parker
Stały bywalec

Lista Osiągnięć

Kolega z tego co widzę prosi o poradę w kupnie laptopa, więc nie wychodźcie tutaj z wiadomością "kup desktopa, będzie wydajniejszy"(nikt Ameryki nie odkryje).
Akurat sam kupuję laptopa, więc mogę co nieco pomóc. Ten laptop z pierwszego linka odpada. Nie jest wart tej ceny. Wnoszę, że laptop będzie do gier, więc nie kupuj core i7, ponieważ ta karta 540m, nawet i3 nie będzie wykorzystywany w całej swojej mocy. 540m nadaje się do gier i to spokojnie. Wszystkie nowinki na min. średnich detalach będą Ci chodzić płynnie (to jakby odpowiednik 8800GS w stacjonarnym).
Ja osobiście chcę laptopa w mniejszej cenie i upodobałem sobie ciekawy kąsek :
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/2122543 karta 5650 minimalnie słabsza od 540m, ale w tej cenie nie ma nic lepszego. W cenie od razu win 7, więc to jednak kolejny komfort. Moim zdaniem nie ma co łożyć ogromnych pieniędzy na laptopa, żeby na siłę dołożyć kilka klatek, po kilku latach straci on bardzo dużo na wartości. Dla przykładu, kupiłem dwa lata temu laptopa dla taty, dzisiaj jest on warto jedynie 450zł mniej, co moim zdaniem obrazuje, że należy wybierać z głową, a nie pod namowami innych itd.
Ale powtórzę, żebyś na pewno nie popełnił błędu : Ten laptop, który zachwala tak ten Twój informatyk powinien być tańszy o prawie 1000zł.
Stary 19-05-2011, 23:17   #57
[InSanE]
Uzależniony

[InSanE]'s Avatar

Lista Osiągnięć

Dzięki wielkie za odpowiedź Czyli Asusa wypierdzielam z listy zakupów Ktoś jeszcze może się wypowiedzieć o Toshibce zaprezentowanej przez kolegę wyżej?

Stary 20-05-2011, 14:45   #58
[InSanE]
Uzależniony

[InSanE]'s Avatar

Lista Osiągnięć

Parker, dzięki za wiadomość na priv, ale nie ukrywam, że gubię się w tym wszystkim :/

Jeszcze raz gwoli przypomnienia.

Kwota do rozdysponowania: +- 3,5 tys. zł.
Cel zakupu: porządny laptop. Szybki, dobry do spraw biurowych, żeby nie "cykał" i nie otwierało się każde dziadostwo 30s. Żeby można było bez problemów odpalać na nim multimedia i gry, czyli by taki np. Wiedźmin 2 pokazał pazur, a nie ciął się na średnich detalach. Chcę 8 giga ramu koniecznie. Przydałby się blu-ray, choć niekoniecznie.
Ważne, by po paru latach się nie spierdzielił i by nie było z nim problemów, tym samym by nie był złomem.

Preferowane marki (ale to sprawa drugorzędna): HP, Asus, Toshiba, Sony Vaio.

Ile ludzi, tyle opinii. Gubię się już w tym wszystkim. Ktoś mówi, że coś jest fajne, pytasz innego - mówi, że padaka. I bądź tu mądry... Najlepiej kupić szybko i problem z głowy =]

Proszę o jakieś parę linków z czymś, co warto kupić i co by odpowiadało moim potrzebom

Stary 20-05-2011, 15:54   #59
mataman
Spambot
mataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebryta

mataman's Avatar

Reputacja: 4117

Lista Osiągnięć
Jakość, nie ilość 360 stopni PlayStation 3 is my Home I love Apple 
Liczba Osiągnięć: 12

Jakiego lapa byś nie kupił to i tak w grach na co najwyżej średnich ustawieniach pograsz płynnie.
Stary 21-05-2011, 12:34   #60
Parker
Stały bywalec

Lista Osiągnięć

Nawet nie wiesz jak grubo się mylisz :P Podam przykład : http://allegro.pl/laptop-dell-latitu...617423590.html
Jeden z mocniejszych laptopów, ale nie najmocniejszy. Jak chcesz to zobacz sobie testy i zobaczysz jak bardzo "ścina" na średnich

Xbox Online Center Forum > PC > Sprzęt i oprogramowanie

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania