Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Microsoft > Xbox 360

Xbox 360 Wszystko obrócone o 360 stopni, dokładnie zbadane i przedyskutowane w tym miejscu!

Zobacz wyniki ankiety: Jaka była dzisiaj pogoda?
Ładna 3 0.20%
Średnia 6 0.40%
Brzydka 1 500 99.40%
Głosujących: 1509. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18-01-2010, 19:40   #201
wrog
El Presidente
wrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodne

wrog's Avatar

Miasto: Kutno
Reputacja: 11542

Lista Osiągnięć
4 The Players Platynki jak dziewczynki Forever Alone Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 47

Domyślnie Odp: Akcja MS "Nie przerabiam, nie kradnę"

Z tymi restrykcjami chodziło mi głównie o ofertę ewentualnego polskiego Marketplace. Pamiętasz może jak było z Indiami? Tam na początku strasznie ludzie narzekali, że coś ląduje wszędzie za wyjątkiem Indii. Zawsze istnieje też taka opcja - skoro musimy, to damy Wam ten Live, ale sorry, pobierzecie to, co Wam pozwolimy, bo nie będziemy się narażać wydawcom i udostępniać tego, czego oni nie chcą.

Według mnie należy brać pod uwagę taką wersję wydarzeń, że polski Xbox Live ograniczy obecne możliwości i w niektórych sprawach może być lepiej, w niektórych gorzej. Ale to cały czas hipotetyczna dyskusja, bo wprowadzenie XBL w Polsce to jakieś science-fiction.

Spójrzmy prawdzie w oczy, ta akcja za dużo nie da (tak jak ta antypiracka). Widzę, że MS PL już próbuje pacyfikować ludzi. Gdyby to wyszło poza Polskę rzeczywiście, gdyby udało się zagarnąć Czechów, Słowaków, Rosjan, to przynajmniej byśmy się przypomnieli gdzieś u góry (nie żeby to coś dało, tam rządzą słupki i wyniki, nie krzyk z dołu). Dobijają mnie jednocześnie argumenty typu - nie będzie Live, to gry za pół ceny, bo wybrakowane. Przecież to jest niemożliwe. Albo rzucanie się na MS, bo nie ukrywa, że XBL faktycznie jest u nas. Naprawdę byłoby lepiej, gdyby uparcie twierdzili, że XBL nie ma?

Ostatnio edytowane przez wrog : 18-01-2010 o 19:43
wrog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-01-2010, 19:45   #202
NikoBellic07
Nowy
NikoBellic07 Wkroczył na dobrą drogę

Miasto: Okolice Mława
Reputacja: 10

Lista Osiągnięć

Ciekawe ile jest polskich użytkowników XBOX LIVE kupujących oryginały... z 50,000 ??
NikoBellic07 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-01-2010, 21:35   #203
Pawel1995k
Uzależniony
Pawel1995k Zobaczymy co z niego wyrośnie

Pawel1995k's Avatar

Miasto: Warszawa
Reputacja: 4

Lista Osiągnięć
Konsekwentny 360 stopni Jakość, nie ilość Achievement Whore 
Liczba Osiągnięć: 5

Cytat:
Według mnie należy brać pod uwagę taką wersję wydarzeń, że polski Xbox Live ograniczy obecne możliwości i w niektórych sprawach może być lepiej, w niektórych gorzej. Ale to cały czas hipotetyczna dyskusja, bo wprowadzenie XBL w Polsce to jakieś science-fiction.
Niby dlaczego miałby być ograniczony? Polska to też kraj, tylko że dostałby później. Poza tym cieszmy się, że chociaż mamy przybrany Live. MS jak by chciał, to by dawno już pobanował "nielegalnych imigrantów". Ja osobiście też narzekam na brak live'a. No ale cóż. Zawsze może być gorzej. I tego się trzymam.
Stary 19-01-2010, 02:17   #204
ConayR
Znajomy
ConayR Wkroczył na dobrą drogę

ConayR's Avatar

Reputacja: 42

Lista Osiągnięć
Promotor Wyginam śmiało ciało Achievement Whore Hall of Fame n00b 
Liczba Osiągnięć: 23

Cytat:
Napisał juve26 Zobacz post
Każdy, kto ma trochę oleju w głowie i orientuje się w lajwowych sprawach, zdaje sobie sprawę z tego, że np last.fm działa w niewielkiej ilości krajów, a rozszerzenie video mp na inne kraje dopiero niedawno zostało zapowiedziane. Ale pisanie 'restrykcje pewno będą ostrzejsze niż teraz'? Bez przesady! Nasz rząd ma inne problemy na głowie, niż kopiowanie niemców i blokowanie nam dodatków do gierek.
Mieszasz dwa pojęcia. Rząd nigdzie niczego nie blokuje. Rząd może zbudować prawo, które na coś pozwala a coś innego karze. Niemiecki rząd np. karze za dystrybucję pewnego typu treści (w tym celu istnieje BPjM) i żaden dystrybutor nie odważy się serwować zakazanych treści w Niemczech. Nie blokuje niczego rząd, blokuje dystrybutor zgodnie z lokalnym prawem.

W Polsce nie ma cenzury, ale tak jak w każdym niemalże państwie na świecie mamy prawo handlowe i powiązane z nim prawo międzynarodowe. Jeśli firma X wyprodukowała grę Y, to ma prawa do rozporządzania jej dystrybucją. Przeważnie prawa do dystrybucji nabywa jakiś wydawca (ATVI, EA, THQ, MS, Sony, Ubi,...). Rzecz w tym, że nabywa prawa w pewnym zakresie a nie nieograniczone. Dlatego np. w różnych regionach tę samą grę dystrybuują inni wydawcy. Np. za dystrybucję CoD:MW2 w Japonii odpowiada Square-Enix.

Posługując się tym przykładem, jeśli SE nie nabyło praw do dystrybucji DLC do MW2, nie może być na japońskim PSS albo XBLM dostępne DLC do tej gry. I dystrybutor ma pełne prawa do nabywania licencji w takim zakresie, w jakim uważa za opłacalne. MW2 akurat sprzedało się całkiem dobrze, ale gdyby to było, bo ja wiem, Matt Hazard, płacenie za prawa do dystrybucji DLC w Japonii mogłoby być nieopłacalne (licencjonowanie jest często bardziej złożone niż odpalanie działki autorom).

Wracając na grunt polski mamy następującą sytuację. Obecnie, z niewielkimi wyjątkami, Microsoft przymyka oko na fakt, że Polacy rejestrują się podając zachodnie adresy, kupują DLC, pobierają różne rzeczy. Wydawca publikuje coś na XBLM i mówi "mam prawa wydawnicze na cały świat z wyjątkiem Niemiec i Japonii". Treść nie jest blokowana tym samym w Polsce. W sytuacji, gdy zacznie istnieć w Polsce rynek cyfrowej dystrybucji, wydawcy będą musieli bardziej uważać, bo przestaniemy być (z braku lepszego określenia) szarą strefą.

I nie, ja też nie rozumiem dlaczego do tej pory było kilka rzeczy, także od MS, które były blokowane w Polsce. Ale jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi pewnie o pieniądze - dotyczyło to m.in. Gyrosów, które MS wydawał, ale tworzył Epic. Nie zdziwiłbym się, gdyby miała miejsce opisana wyżej zasada z Mattem Hazardem.

Czy faktycznie rzeczy by poznikały? Niekoniecznie, ale trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że w momencie w którym pojawiłoby się w Polsce Live, dotknąłby nas bardziej skrupulatny nadzór odnośnie tego co jest a co nie jest dostępne. No i Live wciąż nie pozwala na migrację konta z kraju A do kraju B, więc ilość oburzonych z sytuacji "udawaj dalej albo strać gamerscore" byłaby zapewne znaczna.

I to jest w sumie szczypta tego, co mam do zarzucenia "kontrakcji". To banda krzykaczy, którzy spędzili życie w fotelu i wydaje im się, że wszystko jest proste i do zrobienia od tak.

Z drugiej strony mam też niesamowicie negatywne odczucia co do akcji MS. Obok, powiedzmy, drobiazgów jest gigantyczna nielogiczność w argumentacji polskiego oddziału.

Po pierwsze: dystrybucja cyfrowa jest sposobem na walkę z piractwem, więc wprowadzenie funkcjonalnego Live Marketplace jest długofalową strategią na walkę z piractwem właśnie. To znacznie bardziej produktywne działanie niż miesięczna akcja ze straszeniem w haśle.

Po drugie: kody na DLC w pudełkach z grami są sposobem na ograniczenie rynku wtórnego jak i piractwa. Znowu coś, co mogłoby posłużyć jako długofalowy wabik skłaniający ludzi do zakupu (i trzymania!) oryginałów zostaje wykastrowane z gier w Polsce. Na szczęście rozumie to np. EA (cieszy mnie to tym bardziej, że szkoda mi kondycji finansowej tej firmy).

A na sam koniec jeszcze przyofftopuję i napiszę coś do tych wszystkich krzykaczy, którzy płaczą z powodu cen gier w Polsce. (i często tłumaczą tym piractwo) Czy dotarło do Waszych małych rozumków, że gra z wyborem języka wydana na rynku polskim w cenie niższej niż analogiczna gra np. na Wyspach Brytyjskich doprowadzi do masowego importu gry z Polski do UK i w efekcie uderzy po kieszeni brytyjskiego wydawcę? Nikt o zdrowych zmysłach dystrybuując grę nie zrobi czegoś takiego (ani sobie ani innemu wydawcy) bo następnym razem sam w ten sposób może oberwać. Dlatego wiele gier jest lokalizowanych i wychodzi w wersji tylko po polsku, taniej.

Czasem odnoszę wrażenie, ze akcje typu "nie sprzedaję wybrakowanego produktu..." tworzą półgłówki, którzy właśnie takich podstawowych rzeczy nie rozumieją. Świat nie jest aż taki prosty.

Ostatnio edytowane przez ConayR : 19-01-2010 o 02:20
ConayR jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-01-2010, 03:01   #205
juve26
Wariat
juve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebryta

juve26's Avatar

Reputacja: 3726

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Swój! Celebryta Lubiany 
Liczba Osiągnięć: 36

Cytat:
Mieszasz dwa pojęcia. Rząd nigdzie niczego nie blokuje. Rząd może zbudować prawo, które na coś pozwala a coś innego karze. Niemiecki rząd np. karze za dystrybucję pewnego typu treści (w tym celu istnieje BPjM) i żaden dystrybutor nie odważy się serwować zakazanych treści w Niemczech. Nie blokuje niczego rząd, blokuje dystrybutor zgodnie z lokalnym prawem.
Użyłem tu czegoś, co można nazwać skrótem myślowym. Polega on na tym, iż upraszczam swoją wypowiedź licząc na to, że Czytający domyśli się o co mi chodzi. Ty się nie domyśliłeś, więc wyjaśniam: zdanie 'rząd karze za dystrybucję pewnych treści, dlatego dystrybutor blokuje je/nie serwuje ich na terenie danego kraju, gdyż obawia się kary' można ująć krócej w 'rząd blokuje pewne treści', bo wychodzi na to samo [czyt. nie ma czegoś w danym kraju].

Cytat:
Wracając na grunt polski mamy następującą sytuację. Obecnie, z niewielkimi wyjątkami, Microsoft przymyka oko na fakt, że Polacy rejestrują się podając zachodnie adresy, kupują DLC, pobierają różne rzeczy. Wydawca publikuje coś na XBLM i mówi "mam prawa wydawnicze na cały świat z wyjątkiem Niemiec i Japonii". Treść nie jest blokowana tym samym w Polsce. W sytuacji, gdy zacznie istnieć w Polsce rynek cyfrowej dystrybucji, wydawcy będą musieli bardziej uważać, bo przestaniemy być (z braku lepszego określenia) szarą strefą.
Przeczytałem to dwa razy i dalej nie rozumiem. Praktyka pokazuje, że rzeczy działają tak:

a) jeśli treść nie jest cenzurowana w ŻADNYM z krajów, to DLC nie ma blokady

b) jeśli, ujmę to tak, zawartość gry jest blokowana np w Niemczech, to DLC ma blokadę również u nas w kraju.

Łatwo można się domyśleć, że działa to mniej więcej tak: jeśli dodatek nie może być dostępny na przykład w Niemczech, to po prostu ms ustala listę adresów ip krajów, które mogą to ściągnąć, zamiast ustalać listę ip krajów, które dodatku ściągnąć nie mogą. Dlatego gdyby np w nowym CoDzie wyszło dlc, w którym strzela się do żab, to w przypadku niechęci Francji do czegoś takiego, my również byśmy sobie tego nie ściągnęli. Twoja wypowiedz sugeruje natomiast, że jeśli coś jest zablokowane w którymś z krajów, to po prostu nie ma tego tam, a my to sobie ściągnąć możemy = wrong.

Cytat:
I nie, ja też nie rozumiem dlaczego do tej pory było kilka rzeczy, także od MS, które były blokowane w Polsce. Ale jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi pewnie o pieniądze - dotyczyło to m.in. Gyrosów, które MS wydawał, ale tworzył Epic. Nie zdziwiłbym się, gdyby miała miejsce opisana wyżej zasada z Mattem Hazardem.
Znowu nie rozumiem, piszesz tak, jakby u nas był ten marketplace i ktoś specjalnie zablokował na polskim marketplace gowowe dodatki, bo potencjał handlowy u nas marny i by się nie sprzedał [xd]. Zresztą spójrz na to tak: głowę dam, że kosmiczni żołnierze [gow2] sprzedali się lepiej od gry w samochody [fm3] w Polsce. Obydwie gry są wydawane przez MS, ale tworzone przez kogoś innego. Jeśli byłoby tak, jak piszesz, to postępowanie MS Polska byłoby nielogiczne, skoro 'wykupił' prawa do rozpowszechniania dlc do Forzy na polskim rynku, a nie zabulił za mapki do gowa2. Sprawa rozpowszechniania dlc jest prosta i jasna, któryś z lajwowych krajów nie może mieć oficjalnie dodatku z powodu cenzury? No to sorry, dostaną go tylko pozostałe lajwowe kraje. Nie ma tu żadnych bzdur typu 'oh, Madagascar Kartz sprzedało się słabo we Włoszech? No to nie wydamy dlc do niego u makaroniarzy, ale niech Polska, i pozostałe 193 kraje na świecie, go sobie ściągną, nie zapłacimy tylko za licencję na dystrybucję w kraju pizzojadów'.

Wiesz co? Bez urazy, ale odłóż na bok teorię, bo to wygląda tak, jakbyś się w internecie naczytał różnych rzeczy, które w praktyce pokrycia nie mają

Na siłę komplikujesz wszystko. Nie wnikam dlaczego, spoko. Ja jakoś nie widzę powodu, dla którego polski wydawca gry nie chciał u nas wydawać dlc do gierek na wirtualnym rynku. Tym bardziej, że w 90% to kolejna rzecz, w której teoria jedno, a praktyka drugie. Hint: istnieje polski PSS z dlc do gier wydawanych w Polsce. Jakoś opłaca się polskim dystrybutorom płacić za prawa do rozpowszechniania dodatków? Hint nr 2: mamy w Polsce oddziały Ubi, EA, MS i pewnie jeszcze jakiś innych wydawców [sorry, nie znam wszystkich na pamięć], na stówę pozyskanie dla nich 'praw' do sprzedawania dlc nie jest takie drogie i ciężkie, jak sugerujesz. Zresztą i tak imo polskie oddziały niewiele mają tu do gadania, Ubi z żabolandii wystawia wirtualny plik na sprzedaż i jest git, ''potencjał handlowy w danym kraju'' ma tu niewiele do gadania.

Serio, teoria nie zawsze równa się praktyka. Nie komplikuj sprawy, tylko spójrz trzeźwo na sytuację, jak to naprawdę wygląda I nie nazywaj ludzi, którzy chcą zrobić coś dobrego 'półgłówkami'.

edit: żeby jeszcze lepiej zobrazować co mam na myśli, wystarczy przywołać przykład apple i ich srajtjuns. Niby też prawo unijne gwarantuje nam możliwość kupowania rzeczy w ich sklepie, ale jak jest, to każdy widzi. Toteż argumentację ConayRa uważam za błędną, w wirtualnych sklepach każdy ma wyj/ebane na prawo i licencje.

Ostatnio edytowane przez juve26 : 19-01-2010 o 04:12
juve26 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-01-2010, 06:10   #206
Mani
Stały bywalec
Mani Jest wokół niego pozytywna auraMani Jest wokół niego pozytywna aura

Reputacja: 181

Lista Osiągnięć
I ja tam byłem 2! Na dobre i na złe Konsekwentny I ja tam byłem! 
Liczba Osiągnięć: 12

Cytat:
Napisał ConayR Zobacz post

A na sam koniec jeszcze przyofftopuję i napiszę coś do tych wszystkich krzykaczy, którzy płaczą z powodu cen gier w Polsce. (i często tłumaczą tym piractwo) Czy dotarło do Waszych małych rozumków, że gra z wyborem języka wydana na rynku polskim w cenie niższej niż analogiczna gra np. na Wyspach Brytyjskich doprowadzi do masowego importu gry z Polski do UK i w efekcie uderzy po kieszeni brytyjskiego wydawcę? Nikt o zdrowych zmysłach dystrybuując grę nie zrobi czegoś takiego (ani sobie ani innemu wydawcy) bo następnym razem sam w ten sposób może oberwać. Dlatego wiele gier jest lokalizowanych i wychodzi w wersji tylko po polsku, taniej.

Czasem odnoszę wrażenie, ze akcje typu "nie sprzedaję wybrakowanego produktu..." tworzą półgłówki, którzy właśnie takich podstawowych rzeczy nie rozumieją. Świat nie jest aż taki prosty.
Przynajmnie owe "półgówki" do których mam ogromny szacun za to własnie ze coś robią a nie akcja z dupy MSPL. Ryan ja nie wiem czy od pobytu w USiA to Tobie w dupie sie poprzewracało ale tutaj halo jest Polska. Tak Polska. Najbogatszy kraj świata gdzie młodemu człowiekowi po studiach proponuje sie na dzien dobry 400 zł netto/m-c. Polska gdzie gry w sklepach kosztują 249 zł (Borderlands w MediaMarkt) podczas gdy ta sama gra w UK stoi po 18 funtów. Ceny gier po prostu nie są proporcjonalne do naszych (polskich) zarobków. Taki gość w UK w za 2-3 godziny pracy może sobie pozwolić na gre, ja w Polsce musze zapierdzielać przez tydzień i szukać dobrej promocji czy to na forach czy allegro bo jak zobaczyłem Lost Planet w Empiku za kosmiczne 269 zł to zacząłem sie zastanawiać co ja tu robie. Smieszna ta akcja MSPL. Zamiast jakiegoś frajera powinni dać kilku profesorów prawa, którzy posługując sie artykułami KK mogliby choć w małym stopniu przybliżyć Polakom jak poważny to problem. Natomiast MS daje mi tu zjebów, których jak wysłuchałem co mieli do powiedzenia to za głowe sie złapałem. Jeden lubi sie nacierać grami bo sprawia mu to przyjemność (SICK Bastard) drugi pieprzy o wymiocinach i gilach z nosa, 3ci aparat gada, że sciagając gre z neta piraci nie dają zarobić panu Mietkowi który te gry pakuje w pudełeczka. PARANOJA. Co pirata interesuje, że komuś zarobić nie da? I teraz jakbym był piratem... niby w jaki sposób gadanie tych kmiotków ma mnie nawrócić ? Mam pomyśleć ze jak kupie orginał i sie nim ponacieram to doznam kosmicznego orgazmu ? BEZ JAJ. Ja sie dziwiłem, że społeczeństwo ma ludzi grających za dzieciaków, psycholi. Juz im sie nie dziwie.

ps. Najśmieszniejsze jest to, że Ci goście "dlaczego nie przerobiłem mojego exboksa" dostają do testów, recenzji itp gry za free od dystrybutora. Wiec słowa "gry są tanie" padające z ust jednego z owych gości budzi conajwyżej u mnie politowanie. Także zamiast takich ćwoków wolałbym gdyby przed kamerą postawili takiego zwykłego młodego człowieka, który powiedziałby dlaczego nie przerobił konsoli.
Mani jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-01-2010, 06:30   #207
SethMethod
Wariat
SethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod Celebryta

SethMethod's Avatar

Miasto: Katowice
Reputacja: 2512

Lista Osiągnięć
Swój! Dopiero się rozkręcam! Celebryta Bogacz 
Liczba Osiągnięć: 20

Cytat:
Napisał juve26 Zobacz post
(...)Zresztą spójrz na to tak: głowę dam, że kosmiczni żołnierze [gow2] sprzedali się lepiej od gry w samochody [fm3] w Polsce. Obydwie gry są wydawane przez MS, ale tworzone przez kogoś innego. (...)
Tak się wtrącę: a czy przypadkiem Turn10 nie jest first party developerem M$? Myślę, że tak, a Epic na pewno nie Tym samym sytuacja z dyspozycją prawami wydawniczymi tytułów obu developerów jest zgoła odmienna tak myślę. Czyli, Juve, chociaż dobrze brzmi to co napisałeś to jednak nie do końca wyszło Ci to porównanie.

SethMethod jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-01-2010, 06:38   #208
juve26
Wariat
juve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebryta

juve26's Avatar

Lista Osiągnięć

A no, mój błąd, ale faktu to nie zmienia - Konar pisze bzdury wyssane z palca [po raz kolejny zresztą]. MS Polska nie sypnęło kasą na licencję do mapek w gowie, żeby móc je rozprowadzać na terenie Polski? Ahahahahaha

Ostatnio edytowane przez juve26 : 19-01-2010 o 06:52
Stary 19-01-2010, 06:49   #209
SethMethod
Wariat
SethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod Celebryta

SethMethod's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał Mani Zobacz post
Polska gdzie gry w sklepach kosztują 249 zł (Borderlands w MediaMarkt) podczas gdy ta sama gra w UK stoi po 18 funtów. Ceny gier po prostu nie są proporcjonalne do naszych (polskich) zarobków.
Wiesz ile kosztują gry w UK? Nowości nierzadko powyżej 50 funtów, więc nie wiem, gdzie ty widziałeś Borderlands za 18 - ebay.co.uk? Przewagę ma UK, pod tym względem, że rynek growy jest zajeb***cie rozwinięty. Każdy sklep ma karty z programem lojalnościowym i no gry z second handu.

Aktualnie w Polsce zaczyna się dobrze dziać, Sony, które zawsze miało najwyższe ceny (z akcesoriami nic się nie zmieniło) oferuje gry za 59 (PSP) i 79 (PS3). Polski oddział M$ stara się jak może z promocją 360-ki. Więcej zrobić się nie da. Jeśli więcej osób zacznie kupować gry będzie jeszcze lepiej.

PS. Kosmicznego orgazmu bez jaj raczej nie osiągniesz...

Ten kto pamięta czasy giełd komputerowych i kartridży do N64 za 399pln ten zrozumie dlaczego ja nie narzekam na aktualną sytuację w kraju. Dziwi mnie tylko podejście niektórych z Was, którzy winią wszystko wokół tylko nie samego siebie za to jak wygląda Wasze życie... W TV naoglądacie się nie wiadomo czego, w głowie tylko konsumpcja i konsumpcja i później żal że nie stać na wszystko. Trzeba było myśleć o tym wcześniej lub zacząć teraz, a nie narzekać, że nie ma się 200 na grę.

Ostatnio edytowane przez SethMethod : 19-01-2010 o 06:55
Stary 19-01-2010, 07:01   #210
juve26
Wariat

juve26's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Ten kto pamięta czasy giełd komputerowych i kartridży do N64 za 399pln ten zrozumie dlaczego ja nie narzekam na aktualną sytuację w kraju. Dziwi mnie tylko podejście niektórych z Was, którzy winią wszystko wokół tylko nie samego siebie za to jak wygląda Wasze życie... W TV naoglądacie się nie wiadomo czego, w głowie tylko konsumpcja i konsumpcja i później żal że nie stać na wszystko. Trzeba było myśleć o tym wcześniej lub zacząć teraz, a nie narzekać, że nie ma się 200 na grę.
Trochę racji masz, dla mnie w sumie jedynym minusem polskiego rynku gier jest to, że gry w sklepach nie tanieją po premierze. Ceny na starcie są do zaakceptowania [no, chyba, że ktoś wyskoczy z jakimś Halo Wars, wtedy porażka].
Stary 19-01-2010, 07:08   #211
SethMethod
Wariat

SethMethod's Avatar

Lista Osiągnięć

Dokładnie na wyspach już miesiąc po premierze gry są dużo tańsze o second handzie nawet nie wspominając. Co do poziomu cen to też już kiedyś o tym pisałem. Ile kosztowało Halo Wars? Ceny gier wydawanych przez M$ Polska i SCEP nie przekraczają 200pln, tylko tytuły wydawane przez innych dystrybutorów mają czasem kosmiczną cenę. RE5 nadal 149pln, kiedy nowsze tytułu mogę mieć za 79pln - żal...

Stary 19-01-2010, 07:16   #212
Pingwin
Redakcja
Pingwin Można na niego liczyćPingwin Można na niego liczyćPingwin Można na niego liczyćPingwin Można na niego liczyć

Pingwin's Avatar

Reputacja: 300

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał SethMethod Zobacz post
Wiesz ile kosztują gry w UK? Nowości nierzadko powyżej 50 funtów, więc nie wiem, gdzie ty widziałeś Borderlands za 18 - ebay.co.uk?
thehut.com / zavvi.com
Stary 19-01-2010, 07:18   #213
juve26
Wariat

juve26's Avatar

Lista Osiągnięć

http://www.youtube.com/watch?v=zaj3fKnNW3g

ahahahahahahahah xDDD
Stary 19-01-2010, 07:21   #214
SethMethod
Wariat

SethMethod's Avatar

Lista Osiągnięć

Pingwin - ale czy te 18Ł to zaraz po premierze było? O to mi chodzi.
To, że ceny w UK szybko spadają pisałem post wyżej...

Stary 19-01-2010, 10:47   #215
elimiko
Znajomy
elimiko Wkrótce będzie sławny

elimiko's Avatar

Miasto: Wrocław
Reputacja: 51
Send a message via Skype™ to elimiko

Lista Osiągnięć
Przybij piątkę! Złomiarz Janko Muzykant Go! Go! PSP/Vita 
Liczba Osiągnięć: 15

Testymonial od gracza coś dla Ciebie juve.

http://www.youtube.com/watch?v=Y9cTSvvcoyU
Stary 19-01-2010, 10:57   #216
wrog
El Presidente
wrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodne

wrog's Avatar

Miasto: Kutno
Reputacja: 11542

Lista Osiągnięć
4 The Players Platynki jak dziewczynki Forever Alone Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 47

Nie można porównywać cen z UK i Polski z bardzo prostego powodu. Tam sklepy mogą sobie pozwolić na takie zjechanie z ceny już krótko po premierze. Zamawiają takie ilości, że są w stanie z dystrybutorem ustalić odpowiednio niską cenę w hurcie. Coś nie schodzi to zaraz cena jest obniżana i pozbywamy się towaru. Polski sklep, który zamawia 100-1000 sztuk (strzelam) i na grze zarabia 10-20zł sobie na takie coś nie pozwoli, bo długo nie pociągnie. Czasem MM, Saturny zaszaleją, ale im przyświeca inny cel - sprzedają gry poniżej ceny zakupu, by przyciągnąć ludzi. Raz kupisz grę, drugim razem przyjdziesz po pralkę i sobie odbijemy.
Stary 19-01-2010, 13:57   #217
Mani
Stały bywalec

Lista Osiągnięć

Wiesz wrogu ja nie mówie, że też odrazu takie promocje mamy dostać na ceny gier bo wiadomo, że sklepy nie mają takiego "zaplecza" aby sobie na takie ścinanie cen pozwolić ale do ku*wy nędzy 1szy ojciec chrzestny gra chyba z 2006 nadal grubo stoi po 259 zł w MM to serio przesada. Gra, która na allegro za 30 zł zejść nie chce w sklepie ponad 8 razy drożej stoi i nikt z tym precedensem nie robi. Jasne niech po premierze gry kosztują te 170-180 zł ale niech miesiąc góra dwa po premierze wzorem innych państw te ceny spadną do pułapu dajmy na to 120 zł. A to że nasze "sklepy" tego nie mogą to tylko ich wina ze im gry nie schodzą. Gdyby robliły promocje wzorem sklepów naszych sąsiadów z zagranicy to sprzedaż byłaby normalna a nie trzymają sie sztywno swoich określonych ram (cena właśnie Ojca chrzestnego i innych staroci po zastraszających cenach) i tylko chyba debil by za tyle kupił tą gre bo ktoś zdrowo myślący poszuka gdzieś gdzie jest taniej (zakładając UK) i statystyki sprzedaży gier wzrosną w UK a nie Polsce, a piractwo mimo iż spada to ciągle jest wysokie.... taaaa a czemu ma być niskie skoro w Polsce oni sami nas zmuszają do nie kupywania tutaj gier ? Czym mają nas przekonać ? Zabieraniem Kodów/zdrapek ? a może ceną czasem 3krotnie wiekszą ?

@ SethMethod

Wiem ile kosztują gry w UK. Nowości po 40Ł. Teraz ile taki gość w UK musi pracować na te 40Ł ? Dzień? A Ty tutaj ile pracować musisz by sobie pozwolić na jakąś nowość? Tydzień ? U nas ceny są nieproporcjonalne do zarobków. A u nich gra po miesiącu czy dwóch trafia do kosza "tanie granie" a u nas cene sztywno potrafią trzymać nawet 3 lata. I to jest wg. Ciebie OK ? jasne, że tam rynek jest bardziej rozwinięty ale na boga czy nasze sklepy nie mogą zacząć sie bardziej rozwijać ? Drobnymi kroczkami chociażby ? Nie. One wolą stać w miejscu. Postanowiły to kilka lat temu i teraz dlatego tak to wygląda jak wygląda.
ps. Wg mnie od nacierania sie płytkami jeszcze nikt nie doznał żadnego orgazmu. A tych gości z filmików powinno sie zacząć leczyć.
Stary 19-01-2010, 14:10   #218
BrakTuSensuPL
Stały bywalec
BrakTuSensuPL Wszyscy go tu znająBrakTuSensuPL Wszyscy go tu znająBrakTuSensuPL Wszyscy go tu znająBrakTuSensuPL Wszyscy go tu znająBrakTuSensuPL Wszyscy go tu znająBrakTuSensuPL Wszyscy go tu znają

Reputacja: 621

Lista Osiągnięć

Mani gdzie Ojciec Chrzestny 1 stoi po 259 ?
Najdrozszy wybór to wg. mnie Auchan starsze gry ktore sa nie przecenione.

Co do pracy na nowosc , nie oszukujmy sie tutaj trzeba pracowac cos kolo 3 dni zalezy ile masz dniowki . W Angli srednia stawka to 6 Ł , nie kazdy tam ma po 10 . Lecz Ci co maja dyszke na taka gierke moga pracowac góra 4 h.

BrakTuSensuPL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-01-2010, 14:32   #219
Mani
Stały bywalec

Lista Osiągnięć

Z tego co pamietam to w MediaMarkt w Zabrzu po tyle ostatnio był.
Stary 19-01-2010, 14:59   #220
InFeS
Znajomy
InFeS Wkroczył na dobrą drogę

InFeS's Avatar

Miasto: Kalisz
Reputacja: 10

Lista Osiągnięć
Promotor Słuchacz 360 stopni Pokaż się! 
Liczba Osiągnięć: 4