Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Online Center > Gry Multiplatformowe

Gry Multiplatformowe Dyskusje o grach, które mają ukazać się na więcej niż jedną platformę.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20-03-2010, 18:13   #81
Assassin
Spambot
Assassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin Niewiarygodne

Assassin's Avatar

Reputacja: 12730

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live I love Apple Ten jedyny Stary dziad! 
Liczba Osiągnięć: 28

Domyślnie Odp: Final Fantasy XIII

Nigdy nie grałem w żadną część, serię znam jedynie z nazwy, więc się pytam. Myślałem żeby kupić, ale nienawidzę wszystkiego co ma turowe walki, więc odpuszczam.
Stary 20-03-2010, 18:15   #82
azurekcja
Znajomy
azurekcja Wkroczył na dobrą drogę

Reputacja: 10

Lista Osiągnięć
Przybij piątkę! Jakość, nie ilość PlayStation 3 is my Home Złomiarz 
Liczba Osiągnięć: 9

Cytat:
Napisał Assassin Zobacz post
Czy w tej grze walki są turowe?
Ładuje się pasek ATB, żeby wykonywać czynności ale nie jest to aż tak turowe jak większość finali

Wpisz sobie na YT ffxiii gameplay, co za problem ?

azurekcja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-03-2010, 18:40   #83
Assassin
Spambot
Assassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin Niewiarygodne

Assassin's Avatar

Reputacja: 12730

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live I love Apple Ten jedyny Stary dziad! 
Liczba Osiągnięć: 28

Walki są turowe, to mi wystarcza, odpuszczam.
Stary 20-03-2010, 18:46   #84
Fighter Pl
Spambot
Fighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl Celebryta

Fighter Pl's Avatar

Miasto: Dark Souls
Reputacja: 3646

Lista Osiągnięć
4 The Players Święty Graal Aniołek Widz 
Liczba Osiągnięć: 41

Cytat:
Napisał BrakTuSensuPL Zobacz post
A jakich Ty bys sie spodziewal po FF ?
Nie ma walk turowych drogi krooliku Walki są strasznie podobne do tych z FF X-2.

Ostatnio edytowane przez Fighter Pl : 20-03-2010 o 18:48
Fighter Pl jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-03-2010, 21:28   #85
acePL
Znajomy
acePL Wkrótce będzie sławnyacePL Wkrótce będzie sławny

Miasto: Jankowice Rybnickie
Reputacja: 131

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live Konsekwentny Wiisi mi to PlayStation 3 is my Home 
Liczba Osiągnięć: 7

Po 24h i 20m wbiłem na Gran Pulse Nich mi teraz ktoś powie jak udać sie do tego magicznego miejsca?

http://www.youtube.com/watch?v=foeEnz2yjhM

Widzę, że na filmiku zadają dużo większe obrażenia niż ja w tej chwili. Czy po przejściu całej gry można do tego miejsca wrócić i levelować?

acePL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-03-2010, 21:33   #86
QBalu
Fanatyk
QBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innych

QBalu's Avatar

Miasto: Nowa Sól
Reputacja: 747

Lista Osiągnięć
Swój! Zbieram puchary Platynki jak dziewczynki Przybij piątkę! 
Liczba Osiągnięć: 10

Kurdę, filmik z początku 8 rozdziału normalnie mną pozamiatał. Chodzi o walkę Ramuha z Ifrytem. Graficzny majstersztyk.
Ciekawość wzięła górę i zaglądnąłem na listę dostępnych summonów. Ze starej gwardii został tylko Bahamut, a 2óch to w ogóle nie kojarzę, choć summony z Finali 6 i 7 mam w małym palcu. Chciałbym zobaczyć chorą wizję mecha-Ramuha <rotfl>
Stary 21-03-2010, 23:38   #87
MANDo
Spambot
MANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo Celebryta

MANDo's Avatar

Miasto: Lublin
Reputacja: 2894

Jak oceniacie wersję na teoretycznie gorszą kąsolę? (syndrom juvego :/ ) Widziałem cutscenki renderowane to jakość kompresji zalatywała amatorszczyzną
MANDo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-03-2010, 00:15   #88
azurekcja
Znajomy

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał acePL Zobacz post
Po 24h i 20m wbiłem na Gran Pulse Nich mi teraz ktoś powie jak udać sie do tego magicznego miejsca?

http://www.youtube.com/watch?v=foeEnz2yjhM

Widzę, że na filmiku zadają dużo większe obrażenia niż ja w tej chwili. Czy po przejściu całej gry można do tego miejsca wrócić i levelować?
Spoiler:
Można. Nawet po pokonaniu ostatniego bossa można dalej grać. Co do obrażeń, nie wiem o co kaman jak na razie... koleś zadaje dużo większy dimidż niż ja, mimo, że z tego co widzę mam znacznie bardziej rozwinięte postacie niż on po ok 8k HP. Można to kwestia oręża? Grałem od początku bez żadnego grama opisu, ale teraz sięgam po GQ, żeby wszystko wymaksować i pozdobywać

BTW... ja mam gdzieś 1100 str Light obecnie i obrażenia Behemotowi z tym enfire zadaję gdzieś pod 25k. Więc nie wiem jak on w 24h może zadawać takie kolosalne kwoty ... Na bank musi mieć coś w stylu Ultima Weapon ;P

A to miejsce na filmiku to jest przy wejściu do jaskiń... idź ciągle na północ na mapie i powinieneś dojść. Ale Twoja walka raczej na pewno nie będzie wyglądała tak jak u tego kolesia na filmiku Zresztą zobaczysz :p.

Ostatnio edytowane przez azurekcja : 22-03-2010 o 00:23
Stary 22-03-2010, 01:38   #89
kbrs
Spambot
kbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narody

kbrs's Avatar

Reputacja: 5252

Od paru lat nie grałem w fajnego jrpga który by mnie wkrecil, ffxiii mnie mega kusil w końcu dzisiaj kupiłem (do tego limitke, a co mi tam hehe) i jak na razie jest super! Szkoda tylko ze grafa trochę ssie i rozmycia i brak aa jednak przeszkadzają. Poza tym jest świetnie, trochę tak casualowo co mi się właściwie podoba :F
Stary 22-03-2010, 18:36   #90
Bender
Uzależniony
Bender Jest wokół niego pozytywna auraBender Jest wokół niego pozytywna aura

Bender's Avatar

Reputacja: 167

Lista Osiągnięć
No-life? Your e-penis must be huge! Achievement Whore Stary dziad! 
Liczba Osiągnięć: 18

Korzystałem z tego miejsca do nabijania CP, które pokazał na filmiku ace. Jest całkiem niezłe, mam dodatkowo Growth Egg (podwaja XP za każdą walkę), więc dostaję 13200 za walkę, która trwa tylko 11 sekund :P. Jednak najlepszy farming jest na tych wielkich stworach (adamantoise), 40 000 za walkę (przy Growth Egg 80 000), a dodatkowo czasami trafia się platinum ingot (można sprzedać za 150 000 gil), a co bardziej wartościowe można trafić trapezohedron (miałem farta i trafiłem 2 w kolejnych 2 walkach pod rząd) , ogólnie gierka mnie wkręciła na maxa. I nie słuchajcie się dziwnych recenzji, imo jest to gra, w którą po prostu trzeba zagrać.
Stary 22-03-2010, 22:37   #91
Fighter Pl
Spambot
Fighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl Celebryta

Fighter Pl's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał Bender Zobacz post
Korzystałem z tego miejsca do nabijania CP, które pokazał na filmiku ace. Jest całkiem niezłe, mam dodatkowo Growth Egg (podwaja XP za każdą walkę), więc dostaję 13200 za walkę, która trwa tylko 11 sekund :P. Jednak najlepszy farming jest na tych wielkich stworach (adamantoise), 40 000 za walkę (przy Growth Egg 80 000), a dodatkowo czasami trafia się platinum ingot (można sprzedać za 150 000 gil), a co bardziej wartościowe można trafić trapezohedron (miałem farta i trafiłem 2 w kolejnych 2 walkach pod rząd) , ogólnie gierka mnie wkręciła na maxa. I nie słuchajcie się dziwnych recenzji, imo jest to gra, w którą po prostu trzeba zagrać.
A gdzie zdobyłeś przedmiot Growt Egg? I gdzie podbiłeś statsy drużyny? Ja ostatnio rzuciłem się na(spoilerek) tego wielkiego potwora(mamuta)- raz tupnął nogą i zamiótł całą drużynę

Ostatnio edytowane przez Fighter Pl : 23-03-2010 o 22:46
Stary 22-03-2010, 23:12   #92
acePL
Znajomy

Lista Osiągnięć

Cytat:
Kurde Bender ja w ciagu 6h zrobiłem 999999 CP (więcej nie można;/) u mnie walka trwa jakieś 36-45s! Jak Ty to robisz w 11???

Wymasterowałem wszystkie postacie na 4lv na maxa i zostawiłem jakieś 300k na 5lv i lecę dalej z fabułą

Stary 23-03-2010, 00:19   #93
azurekcja
Znajomy

Lista Osiągnięć

Lepszym miejscem wydaje się lokacja przed walką z Taimatem. (tam gdzie się wchodzi do góry taką ścieżką)
Chodzi o tego generała i mobka z kataną, razem dają około 35 000 cp.
Rzucamy niewidzialność i podchodzimy z pre-emptivem... katujemy w kilka sekund moba z kataną, zostaje sam generał i haraszo. Walka krótka - może nie jest to 11 sekund... ale też niedługo, a trzy razy więcej CP. Z jajem 70k CP. Prawie tyle co za tego mamuta wielkiego na Gran Pulse.

Jest już późno, więc dokładniej napiszę potem o tym, muszę jeszcze dokładnie sprawdzić ile zajmuje walka i czy na bank jest to 35k CP.

Stary 23-03-2010, 00:32   #94
kbrs
Spambot
kbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narody

kbrs's Avatar

Reputacja: 5252

pytanie, jak sie uzywa przedmiotow poza walka? jestem na poczatku i dostalem pare bajerow bylo napisane ze moge uzyc czegos (depresol czy cos takiego) zeby zaskoczyc przeciwnika ale jak w chodze w itemy to moge to jedynie zaznaczyc
Stary 23-03-2010, 00:37   #95
Bender
Uzależniony

Bender's Avatar

Lista Osiągnięć

Dobra opiszę wszystko od początku. Fighter Growth Egg zdobywasz po zaliczeniu misji 55, do której można podchodzić po wykonaniu najpierw misji 1-14 (odblokowujesz chocobosy, dzięki którym można dostać się do niedostępnych wcześniej miejscówek). Sam Cieth Stone aktywujący misję 55 znajduje się w Oerba Village (boczne ścieżka od pokonania stworków z misji 28), a Neochu, którego trzeba pokonać jest w Archylte Steppe – Aggra's Pasture. Ja pokonałem go (i chyba jest to najlepszy sposób) przy użyciu zaklęcia Death (Vanille level 4 Saboteour, zaklęcie zajmuje 5 segmentów ATB).

Polecam przed tym zaopatrzyć każdą z 3 postai w: Aurora Scarf (daje pełny pasek ATB przed każdą walką; kupujemy w sklepie Whistlewind Scarf, ulepszamy do gwiazdki i upgradeujemy do A Scharf), Sprint Shoes (auto-haste - przyspieszenie na około 1-2 min na początek każdej walki; otrzymujemy przez ulepszenie Tetradic Tiara do gwiazdki i dismantle lub poprzez ulepszenie Tetradic Crown do gwiazki, następnie dismantle, otrzymujemy Hermes Sandals - ulepszamy do gwiazdki i przekształcamy w Sprint Shoes).

Samo Tetradic Tiara i Crown możemy zdobyć dzięki Chocobo (za którymś razem je wykopie lub poprzez walkę z bosem z 7 misji - za n-tym podejściem w końcu dostaniemy Tetradic Tiara lub Crown).

Polecam korzystać z przedmiotów typu Collectors Catalog (większe prawdopodobieństwo pozostawienia przez przeciwnika Common Drop), Connoiseur Catalog (czy jakoś tak - otrzymujemy po upgradzie Collectors Catalog lub można go znaleźć w Taejin Tower - zwiększa prawdopodobieństwo pozostawienia przez przeciwnika Rare Drop - rzadkich przedmiotów), no i z Growth Egg (2xCP za każdą walkę).

Co do Twojego pytania ace o 11 sekund, używam takiej taktyki: Leader - Fang jako COM (lvl 5 Commando, lvl 5 Saboteur, lvl 5 Sentinel), dodatkowo Lightning jako RAV (5 COM, 5 RAV, 5 MED) i Vanille jako RAV (5 RAV, 5 SAB, 5 MED). Nie używam żadnych specjalnych broni, mam je na Tier 1 - 1 poziom, kluczem jest tu stosowanie opisanych wcześniej Aurora Scarf i Sprint Shoes przez nasze 3 główne postaci - dzięki nim staggerujemy behemotha i tego 2 kotka praktycznie na dzień dobry, Fang podbija behemotha do góry i szybko się go pozbywamy, a 2 kotek cały czas jest zestaggerowany i dokańczamy dzieło (nie udało mi się zejść poniżej 11 sekund na razie, ale myślę, że da radę, zazwyczaj zajmuje to 11-12 sekund).

---------- Wiadomość dodana 00:37 ---------- Pierwotna wiadomość opublikowana 00:36 ----------

Cytat:
Napisał kbrs Zobacz post
pytanie, jak sie uzywa przedmiotow poza walka? jestem na poczatku i dostalem pare bajerow bylo napisane ze moge uzyc czegos (depresol czy cos takiego) zeby zaskoczyc przeciwnika ale jak w chodze w itemy to moge to jedynie zaznaczyc
Poza walką naciskasz LB

------------------------------
Fighter, żeby pokonać adamantoise (tego mamuta?, żółwia? z kłami), od razu na początku robisz Summon (Vanille jako leader na level 4-5 Saboteur z dobrą magią), potworek się przewraca i masz trochę czasu. Zanim wstanie i tupnie 1-2 razy, rzucasz do bólu zaklęcie Death (automatyczna śmierć) - na 5 prób udają się 2-3. Najlepiej używać do tego Malboro Wand (ulepszony debuffing), którą utrzymuje się po ulepszeniu Beladonna Wand).

Ostatnio edytowane przez Bender : 23-03-2010 o 00:47
Bender jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-03-2010, 06:57   #96
Fighter Pl
Spambot

Fighter Pl's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Dobra opiszę wszystko od początku. Fighter Growth Egg zdobywasz po zaliczeniu misji 55, do której można podchodzić po wykonaniu najpierw misji 1-14 (odblokowujesz chocobosy, dzięki którym można dostać się do niedostępnych wcześniej miejscówek). Sam Cieth Stone aktywujący misję 55 znajduje się w Oerba Village (boczne ścieżka od pokonania stworków z misji 28), a Neochu, którego trzeba pokonać jest w Archylte Steppe – Aggra's Pasture. Ja pokonałem go (i chyba jest to najlepszy sposób) przy użyciu zaklęcia Death (Vanille level 4 Saboteour, zaklęcie zajmuje 5 segmentów ATB).

Polecam przed tym zaopatrzyć każdą z 3 postai w: Aurora Scarf (daje pełny pasek ATB przed każdą walką; kupujemy w sklepie Whistlewind Scarf, ulepszamy do gwiazdki i upgradeujemy do A Scharf), Sprint Shoes (auto-haste - przyspieszenie na około 1-2 min na początek każdej walki; otrzymujemy przez ulepszenie Tetradic Tiara do gwiazdki i dismantle lub poprzez ulepszenie Tetradic Crown do gwiazki, następnie dismantle, otrzymujemy Hermes Sandals - ulepszamy do gwiazdki i przekształcamy w Sprint Shoes).

Samo Tetradic Tiara i Crown możemy zdobyć dzięki Chocobo (za którymś razem je wykopie lub poprzez walkę z bosem z 7 misji - za n-tym podejściem w końcu dostaniemy Tetradic Tiara lub Crown).

Polecam korzystać z przedmiotów typu Collectors Catalog (większe prawdopodobieństwo pozostawienia przez przeciwnika Common Drop), Connoiseur Catalog (czy jakoś tak - otrzymujemy po upgradzie Collectors Catalog lub można go znaleźć w Taejin Tower - zwiększa prawdopodobieństwo pozostawienia przez przeciwnika Rare Drop - rzadkich przedmiotów), no i z Growth Egg (2xCP za każdą walkę).

Co do Twojego pytania ace o 11 sekund, używam takiej taktyki: Leader - Fang jako COM (lvl 5 Commando, lvl 5 Saboteur, lvl 5 Sentinel), dodatkowo Lightning jako RAV (5 COM, 5 RAV, 5 MED) i Vanille jako RAV (5 RAV, 5 SAB, 5 MED). Nie używam żadnych specjalnych broni, mam je na Tier 1 - 1 poziom, kluczem jest tu stosowanie opisanych wcześniej Aurora Scarf i Sprint Shoes przez nasze 3 główne postaci - dzięki nim staggerujemy behemotha i tego 2 kotka praktycznie na dzień dobry, Fang podbija behemotha do góry i szybko się go pozbywamy, a 2 kotek cały czas jest zestaggerowany i dokańczamy dzieło (nie udało mi się zejść poniżej 11 sekund na razie, ale myślę, że da radę, zazwyczaj zajmuje to 11-12 sekund).

---------- Wiadomość dodana 00:37 ---------- Pierwotna wiadomość opublikowana 00:36 ----------

Poza walką naciskasz LB

------------------------------
Fighter, żeby pokonać adamantoise (tego mamuta?, żółwia? z kłami), od razu na początku robisz Summon (Vanille jako leader na level 4-5 Saboteur z dobrą magią), potworek się przewraca i masz trochę czasu. Zanim wstanie i tupnie 1-2 razy, rzucasz do bólu zaklęcie Death (automatyczna śmierć) - na 5 prób udają się 2-3. Najlepiej używać do tego Malboro Wand (ulepszony debuffing), którą utrzymuje się po ulepszeniu Beladonna Wand).
Dzięki wielkie. Wszystko jest jasne ale ja mam za słabo dopakowane postacie nawet na te pierwsze misje. Jestem na Gran Pulse i jedyne potworki, które mogę ubijać to te małe wilki Dziś zabieram się dalej za grę . Dzięki wielkie za rady.

Polecam tą stronkę: http://ff-13.info/

Ostatnio edytowane przez Fighter Pl : 23-03-2010 o 07:01
Stary 23-03-2010, 12:32   #97
Mr Jim
Znajomy
Mr Jim Wkrótce będzie sławny

Mr Jim's Avatar

Reputacja: 79
Wyślij wiadomość przez AIM do Mr Jim

Lista Osiągnięć
Sam na szczycie  Konsekwentny Go! Go! PSP/Vita 
Liczba Osiągnięć: 16

Najlepsze miejsce do expienia jest w The Mah'habara - Abandoned Dig .6 x Cryohedron ("Ice bomb" ). Ustawiamy 2 x COM , RAV(nasza postac).Wkładamy Auto haste i auto brave do COM , wystarczy u jednej postaci + accesory do +str.Walka trawa 4-5 sec i mamy 14280 CP (z Growth Egg ).Exp leci jak szalony a do tego dropują BOMB CORE (daja dużo expa do lv na bron lub akcesory) .

Ostatnio edytowane przez Mr Jim : 23-03-2010 o 14:37
Mr Jim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-03-2010, 23:51   #98
acePL
Znajomy

Lista Osiągnięć

Ostatni boss to masakra!!! Walczyłem z nim od 20:00 a pokonałem go po 3h 46m i po ok. 15 próbach. Testowałem rożne taktyki, aż trafiłem na idealną. Nie zadałem nawet jednego ciosu a jednak cfaniak poległ. Walka trwała równe 7min, ale jestem happy

------------
Edit: To był jednak przed ostatni boss.

Ostatnio edytowane przez acePL : 24-03-2010 o 00:09
Stary 25-03-2010, 09:37   #99
Fighter Pl
Spambot

Fighter Pl's Avatar

Lista Osiągnięć

Ja mam pytanko co do kasy. Gdzie na Gran Pulse najlepiej zbierać kasę? Bo jak na razie to mam za mało przedmiotów by porobić jakieś konkretne upgrade'y.
Stary 25-03-2010, 11:21   #100
Bender
Uzależniony

Bender's Avatar

Lista Osiągnięć

Można walczyć z adamantortoise i liczyć na to, że od czasu do czasu zrzucą platinum ingnot (można sprzedać za 150 000 gil), ew. w Taejin Tower jest jakaś misja (24 albo 26 - nie pamiętam), która zawsze daje Ci przedmiot, który możesz opchnąć za 6000 gil.

Xbox Online Center Forum > Online Center > Gry Multiplatformowe

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania