Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Microsoft > Osiągnięcia

Osiągnięcia Dyskusje o Osiągnięciach i Gamerscore.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13-10-2009, 18:14   #1
Dawidek098
Stały bywalec
Dawidek098 Wkroczył na dobrą drogę

Dawidek098's Avatar

Reputacja: 10

Lista Osiągnięć
 360 stopni Jakość, nie ilość Achievement Whore 
Liczba Osiągnięć: 4

Domyślnie Risen

Nikt nie potrzebuje pomocy do gry? :P
Ja mam pytanie. Jak można szybko zarobić trochę złota? Potrzebuję sporo, a nie mogę dostać. Jest jakiś sposób czy coś?

Dawidek098 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-10-2009, 18:36   #2
KrisK
Nowy
KrisK Wkroczył na dobrą drogę

KrisK's Avatar

Lista Osiągnięć

Domyślnie Odp: Risen

"Ładnych" sposobów na zarobek w grze nie ma. W gothicu opłacalna była zabawa w np. Kowala - tutaj miecze oraz rudę można sprzedawać za marne grosze. Najbardziej dochodowe jest zwykłe łażenie po ruinach i szukanie większych kwot złota, no i zbieranie roślin we wczesnych etapach gry.

Złota jakoś nigdy mi specjalnie nie brakowało, a na sobie zawsze miałem najmocniejszą zbroję oraz najpotężniejszy miecz na plecach. Bo w sumie pieniędzy nie ma na co wydawać (nie licząc miksturek które trzeba kupować w hurtowych ilościach).

Ostatnio edytowane przez KrisK : 13-10-2009 o 18:38
KrisK jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-10-2009, 12:55   #3
Dawidek098
Stały bywalec

Dawidek098's Avatar

Lista Osiągnięć

A wiecie może, gdzie znajdę naszyjnik z pereł dla pewnej kobiety z Harbour Town? Szukam, szukam i doszukać się nie mogę:/

Stary 14-10-2009, 13:34   #4
QBalu
Fanatyk
QBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innych

QBalu's Avatar

Miasto: Nowa Sól
Reputacja: 747

Lista Osiągnięć
Swój! Zbieram puchary Platynki jak dziewczynki Przybij piątkę! 
Liczba Osiągnięć: 10

W skrzyni na farmie, na której wykonuje się jedne z pierwszych zadań: zbiera się roślinki z pola i zabija wilki z pobliskiej jaskini.
HINT - Pierścień równie dobrze można ukraść od tej kobiety.
Stary 14-10-2009, 20:58   #5
Dawidek098
Stały bywalec

Dawidek098's Avatar

Lista Osiągnięć

Dobra dzięki, poradziłem sobie.
Mam jeszcze dwa pytania.
Gdzie znajdują się trzej synowie tej Tildy(czy jakoś tak)? Znalazłem jednego w obozie bandytów. Gdzie są pozostali dwaj?
I jeszcze jedno, Teraz robię zadania dla inkwizycji. Czy jak zrobię wszystko w Harbour Town, to będę mógł potem przyjmować zlecenia w obozie bandytów dla Don'a? Nic mi nie zrobi?
ps. Jest taki quest " Peace and Order". Kiedy na mapce pojawią się osoby, których mam się pozbyć? Gram od nowa i wcześniej pojawiały mi się, teraz ich nie widać.
Z góry dzięki.

Stary 14-10-2009, 22:18   #6
QBalu
Fanatyk
QBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innych

QBalu's Avatar

Lista Osiągnięć

Jeden z klasztorze, drugi w obozie bandytów, trzeci w chatce w lesie, zleca quest odzyskania pierścieni od szkielecich lordów.
Albo inkwizycja, albo obóz bandytów. innej opcji nie ma.
PS. Musisz zrobić większość questów dla klasztoru w mieście, wtedy stopniowo będziesz mógł wypraszać bandytów z miasta.
Stary 15-10-2009, 06:24   #7
Dawidek098
Stały bywalec

Dawidek098's Avatar

Lista Osiągnięć

Wielki dzięki QBalu.
Czyli aby odnaleźć tych synów to muszę najpierw iść do obozu bandytów, a potem wstąpić do klasztoru? A ten klasztor jest gdzie? Na takiej górze? Co wita mnie taki gość, muszę mu piwo dać. Tak?

Stary 15-10-2009, 07:52   #8
QBalu
Fanatyk

QBalu's Avatar

Lista Osiągnięć

Możesz pogadać z nimi w dowolnym momencie. Po wstąpieniu do klasztoru nic nie stoi na przeszkodzie, abyś udał się do obozu na bagnach i odwrotnie, ale misji przeciwnej frakcji robić już nie będziesz mógł.
Stary 29-10-2009, 21:05   #9
Dawidek098
Stały bywalec

Dawidek098's Avatar

Lista Osiągnięć

Aha, czyli wybór do końca gry. Rozumiem, że gdy zrobię 4 questy dla danej frakcji, to już automatycznie do niej przystępuję bez możliwości przejścia do drugiej?
I jeszcze parę pytań:
1. Które osiągnięcia są związane z działaniem dla Don'a, a które na inkwizycji?
2. The test of Master Ignatius - to jest w inkwizycji? Muszę zrobić 4 zadania dla nich i automatycznie wkroczę tam i będę mógł wykonać tego questa? Czy jak to jest?
3. The mystery of the eastern temple - gdzie mogę uruchomić te zadanie?
4. Gdzie jest Balturo?
5. The fourth seal of rune magic - gdzie mogę uruchomić te zadanie?
6. The Legend of the Gyrger - j/w
7. Secure the volcano keep - j/w
8. Czy sekretne osiągnięcia są powiązane z głównym wątkiem? Nie da się ich pominąć?
9. Order i Mage, to jest w inkwizycji? Wybieram sobie taką specjalizację czy co?
I ostatnie. Nie da się zdobyć wszystkich osiągnięć za jednym podejściem?
Z góry dzięki za odpowiedź [IMG]http://*************/images/smiles/smile.gif[/IMG]

Stary 30-10-2009, 07:56   #10
QBalu
Fanatyk

QBalu's Avatar

Lista Osiągnięć

No to jadziem.

Pytanie na rozgrzewkę: Nie, możesz zrobić 4 zadania dla jednej strony i 4 dla drugiej, wybór zamykasz sobie w momencie porozmawiania z Carlosem lub gościem w tajemnym wyjściu z miasta.

1. Zakon -
Peacekeeper, Master Detective
Don -
Fence, Sidelined, Freedom Fighter

2. Zadanie dostaniesz w klasztorze. Jest to jedno z zadań, które musisz tam wykonać, aby ruszyć fabułę dalej. Oczywiście o ile wybrałeś drogę inną niż bandyta.

3. Jedno z głównych zadań fabularnych, nie da się pominąć. Dostaniesz je od Finchera(?), typa, który stoi zawsze w okolicy Estebana. Otrzymasz je niezależnie od wybranej frakcji.

4. A któż to taki?

5. Zadanie dostępne tylko dla maga. Nie da się pominąć (chyba, że nei jesteś magiem)

6 i 7. Misje główne, nie da się pominąć.

8. W większości przypadków. Jedynie te 3 można pominąć: Master Detective, Freedom Fighter, The Traveler.

9. Na samym początku gry, kiedy dotrzesz na farmę masz możliwość wykonania kilku pierwszych prac. Jeżeli najpierw weźmiesz zadanie polegające na zabicu wilków to po jego wykonaniu na farmie zjawi się członek inkwizycji. Jeżeli Cię zauważy zostaniesz wzięty na siłę do klasztoru. Nie będziesz miał wyjścia i zostaniesz klasztornym wojownikiem. Oczywiście można ominąć tego gościa, co pozwoli na dotarcie do miasta. Ciekawostka - człowieka tego nie będzie tam, jeśli najpierw zabijesz wilki, a dopiero później weźmiesz to zadanie.
By zostać magiem musisz udać się do miasta i wykonać zadanie Peacekeeper, dzięki temu od Carlosa dostaniesz list polecający i będziesz mógł wybrać czy chcesz być wojem, czy jednak magiem.

I ostatnie - nie

Ostatnio edytowane przez QBalu : 30-10-2009 o 07:58
QBalu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-11-2009, 13:12   #11
pejblo
Znajomy
pejblo Wkroczył na dobrą drogę

Miasto: Lublin --> Czechów
Reputacja: 27
Send a message via Skype™ to pejblo

Lista Osiągnięć
Pokaż się! Na dobre i na złe Jakość, nie ilość Achievement Whore 
Liczba Osiągnięć: 5

Dobra jest sprawa. Porwali mnie te złe chłopki i jestem w tym "klasztorze". Ukończyłem ten trening walki i teraz muszę zrobić te scrolle. Został mi ostatni i jego musze wziąć od Abraxa (czy jakoś tak). Zrobiłem tą misję, co trzeba mu zioła zbierać i dalej nie wiem co robić. Pomóżcie
pejblo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-11-2009, 13:30   #12
r1p
No-life
r1p Celebrytar1p Celebrytar1p Celebrytar1p Celebrytar1p Celebrytar1p Celebrytar1p Celebrytar1p Celebrytar1p Celebrytar1p Celebrytar1p Celebryta

r1p's Avatar

Miasto: Nysa
Reputacja: 3496

Lista Osiągnięć
Celebryta Handlowiec Dopiero się rozkręcam! Lubiany 
Liczba Osiągnięć: 12

Troche enigmatycznie to napisałeś ;d Ściągnij se poradnik z gola jak nie dajesz rady, ostatnio była aktualizacja to wszystko jest dokładnie opisane

r1p jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-11-2009, 14:11   #13
Nowaczek
Nowy
Nowaczek Wkroczył na dobrą drogę

Nowaczek's Avatar

Miasto: Tarnów
Reputacja: 12

Lista Osiągnięć
PlayStation 3 is my Home Go! Go! PSP/Vita Achievement Whore Na dobre i na złe 
Liczba Osiągnięć: 7

Wydaje mi się że musisz przeczytać wszystkie księgi w bibliotece i porozmawiać z tym nauczycielem który siedzi na ławce naprzeciw głównej komnaty w której znajduje się Inkwizytor Mendoza.
Stary 01-11-2009, 15:00   #14
Assassin
Spambot
Assassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin Niewiarygodne

Assassin's Avatar

Reputacja: 12730

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live I love Apple Ten jedyny Stary dziad! 
Liczba Osiągnięć: 28

Właśnie przeglądam poradnik z gola, przekonał mnie żeby kupić Risena. To po prostu stary dobry Gothic, idź, zabij, przynieś, ukradnij, pomoż itp. nie tam jakieś skomplikowane wybory moralne czy co tam jeszcze. Odpowiednia długość gempleju, nie gra, ktorej przejście zajmuje 100h+ i w połowie się nudzi. Uj tam ze złą grafiką i bugami, liczy się miód płynący z Gothic'owej serii. Kase zbieram i kupuje. Słychać coś o DLC, bo jeżeli tak to będzie to pierwsza gra, do której zakupie dodatek. Wiem, że się tak wypowiadam o grze, w którą nawet nie grałem, ale jeżeli to spadkobierca gothica to musi być idealna dla mnie.
Jeżeli ktoś ma problemy z misjami to polecam ściągnąć poradnik z gola, bo widać, że jest solidnie zrobiony.
Stary 01-11-2009, 19:56   #15
r1p
No-life
r1p Celebrytar1p Celebrytar1p Celebrytar1p Celebrytar1p Celebrytar1p Celebrytar1p Celebrytar1p Celebrytar1p Celebrytar1p Celebrytar1p Celebryta

r1p's Avatar

Lista Osiągnięć

DLC ponoć w drodze. Do Gothica 2 był (świetny) do Gothica 3 też (ponoć beznadziejny, ale to inne studio robiło) więc do Risena też powinien być dodatek ;d Ja oczywiście ci bardzo zakup polecam jeżeli nie masz możliwości zagrania na PC

Stary 01-11-2009, 21:21   #16
Assassin
Spambot
Assassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin Niewiarygodne

Assassin's Avatar

Reputacja: 12730

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live I love Apple Ten jedyny Stary dziad! 
Liczba Osiągnięć: 28

O tak jeżeli dodatek będzie stał na takim poziomie jak dodatek do gothica 2 to będzie jedno z najlepszych DLC na XBL. Noc kruka był mistrzostwem świata, choć był wymagający długo nie mogłem smoków rozwalić, aż w końcu odnalazłem sposób (przyzwanie demona). W zmierzch bogów nie grałem, bo od innego studia był i dobrze, gófno nie gothic. Na PC nie mam możliwości, bo mój szcześcioletni komputer nie da sobie rady.

A tak wogóle to ile trzeba razy przejść żeby calak był?
Stary 01-11-2009, 21:41   #17
Nowaczek
Nowy
Nowaczek Wkroczył na dobrą drogę

Nowaczek's Avatar

Miasto: Tarnów
Reputacja: 12

Lista Osiągnięć
PlayStation 3 is my Home Go! Go! PSP/Vita Achievement Whore Na dobre i na złe 
Liczba Osiągnięć: 7

Jeżeli osiągnięcia na PC są takie same jak na Xboxie to tak z dwa razy.
Stary 02-11-2009, 14:36   #18
r1p
No-life

r1p's Avatar

Lista Osiągnięć

No za 1. przejściem nawet 500 nie dostaniesz jeżeli sie troche nie postarasz o nie ;d Mi sie nie bardzo chce nabijać, przejde sobie jeszcze 1. rozdział jako bandyta i odkładam na półke do dlc. Mam nadzieje, że będzie jakieś porządne za 1600mp, a nie nowy mieczyk za 400mp xd No i przydałby sie patch do momentu premiery dlc.

Stary 02-11-2009, 22:42   #19
Dawidek098
Stały bywalec

Dawidek098's Avatar

Lista Osiągnięć

QBalu - Jesteś wielki Wielkie dzięki stary.
Oczywiście mój post wiąże się z kolejnym pytaniem..
Mam aktualnie wykopać 5 skarbów. Jeden już wykopałem, tu przy obozowisku bandytów. Kojarzysz tę misję? To ta z tą Patty i jej ojcem. Gdzie jest reszta skarbów?
Jeszcze jedno, The mystery of the eastern temple - szukałem wszędzie wejścia, ale nie znalazłem. To się potem samo odkryje czy jak?
No dobra, to już naprawdę ostatnie. Mam dostać się do Cyrusa, tylko nie wiem którędy iść.. to ten quest "Cyrus is late".
Z góry dzięki

Stary 02-11-2009, 23:26   #20
QBalu
Fanatyk

QBalu's Avatar

Lista Osiągnięć

Pora, abyś zaczął korzystać z mapki. Jeżeli masz/nabędziesz mapkę danego obszaru, to większość questów (głównie tych głównych) będzie zaznaczona kropkami na mapce
Quest ze skarbami da się zrobić chyba tylko z mapką, bo znalezienie ich wszystkich na własną rękę zajęłoby dziesiątki godzin.
Świątynia też będzie zaznaczona na mapce. Musisz udać się na bagna. Kiedy zobaczysz trzęsawiska trzymaj się prawej strony, do wejścia musisz iść pod górę.
Cyrus - i tu niespodzianka - także będzie zaznaczony na mapie

Pytaj, pytaj. Będę w stanie to pomogę

Xbox Online Center Forum > Microsoft > Osiągnięcia

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania