Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Microsoft > Xbox 360

Xbox 360 Wszystko obrócone o 360 stopni, dokładnie zbadane i przedyskutowane w tym miejscu!

Zobacz wyniki ankiety: Jaka była dzisiaj pogoda?
Ładna 3 0.20%
Średnia 6 0.40%
Brzydka 1 500 99.40%
Głosujących: 1509. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14-01-2010, 15:15   #1
FireFlow
Fanatyk
FireFlow Jest wokół niego pozytywna auraFireFlow Jest wokół niego pozytywna aura

FireFlow's Avatar

Miasto: N/A
Reputacja: 180

Lista Osiągnięć
I ja tam byłem 2! Zapalczywy 360 stopni  
Liczba Osiągnięć: 19

Domyślnie Akcja MS "Nie przerabiam, nie kradnę"

Czy wierzycie w słowa w tym video :http://www.youtube.com/watch?v=D9y2w...layer_embedded
np: Jak by nie było piractwa to gry były by tańsze.Dla mnie to żałosne,nie dali nam Polskiego Live a chcą abyśmy płacili im jak cywilizowany kraj.

Co do samej akcji to oczywiście jest ona pozytywna,ale niektóre argumenty są nieodpowiednie jak dla naszego kraju o czym każdy chyba wie.

FireFlow jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-01-2010, 15:24   #2
Manolito
Stały bywalec
Manolito Wkrótce będzie sławny

Manolito's Avatar

Miasto: Zielona Góra
Reputacja: 98

Lista Osiągnięć
Konsekwentny Złomiarz Przybij piątkę! Na dobre i na złe 

Domyślnie Odp: Akcja MS "Nie przerabiam, nie kradnę"

Ceny gier są takie, a nie inne i cięzko jest to zmienić. Wszędzie na świecie ceny gier konsolowych są na prawie tym smaym poziomie, tyle że u nas z powodu piractwa i słabej sprzedaży długo po premierze takie pozostają, a np. w Wielkiej Brytanii dzięki dużej sprzedaży szybko idą w dół. A Live? U nas jest duże piractwo, mała sprzedaż gier, a więc nie ma Live, bo M$ to się nie opłaca. Gdyby wzrosła sprzedaż to na pewno Live by u nas był. Teraz tylko nie mówie, że gdyby ceny były niższe to i ciractwo było by mniejsze, bo to jedna wielka ściema. Super gry na PC można kupić już za 20 zł, czyli bardzo mało, a i tak piractwo jest gigantyczne. To nie wysokie ceny, a mentalnośc graczy jest problemem. Nie masz kasy na gry to po co w ogóle kupujesz konsole?
Stary 14-01-2010, 15:31   #3
juve26
Wariat
juve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebryta

juve26's Avatar

Miasto: Warszawa
Reputacja: 3726

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Swój! Celebryta Lubiany 
Liczba Osiągnięć: 36

Fajnie, że zdecydowali się na taką akcję, niemniej nigdy nie zrozumiem, dlaczego np PC jest piracony na potęgę i ma gry tanie jak barszcz, a PS3 jest antypirackie, ale ceny ma ciągle na poziomie xboxowym. Mogę się co najwyżej domyślać, że dzięki oryginałom na pleju mamy polski PSN, więc moooże kiedyś lajw do nas również zawita...

No, ale sam plus za próbę, chociaż nie wiem, czy cokolwiek to da

edit: w sumie racja, Manolito. Jak tak teraz sobie przypominam, to faktycznie ceny gier premierowych u nas i np w UK są takie same, więc mniejsze piractwo raczej niewiele da, ale sam fakt posiadania polskiego lajwa byłby fajny. No i jeszcze argument z Fifą był niezły, nawet sobie nie zdawałem z tego sprawy

Ostatnio edytowane przez juve26 : 14-01-2010 o 15:58
juve26 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-01-2010, 16:55   #4
Hosen
Spambot
Hosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądze

Hosen's Avatar

Miasto: Złotoryja
Reputacja: 2321

Lista Osiągnięć
Zdarta klawiatura Złomiarz 360 stopni Cztery ściany 
Liczba Osiągnięć: 9

Problem piractwa na Xie jest spory w Polsce. Wystarczy wejść na fora o iso i zobaczyć ilu drze morde bo płyty wypalić nie potrafi. Z drugiej zaś strony - nasz oddział powinien zdawać sobie sprawę ile ludzi gry importuje, ponieważ raz, że się to opłaca, a dwa ostatnia moda na dołączanie zdrapek na DLC u nas nie obowiązuje. Tu raczej o Live, zdrapki, ceny gier tzreba było by powalczyć, bo użytkownik musi czuć, że nie wydał pieniędzy na darmo. Jeśli ja płacę za Live i ostatnio z powodu blokady nie mogłem trailera ME2 pobrać (nie wiem jakim cudem), i kupuję GoW2 bez map, no to chyba mam prawo się wrukwić i olać nasz rynek - już nie mówiąc o piraceniu a wydawaniu kasy za granicą. Przez co zaniżam statystyki i kręci to się wszystko w złą stronę. Tak sądze. Stąd, zacznijmy może od jakości usług i produktów, a dopiero później przedstawiajmy argumenty "za" odnośnie używania oryginałów. Bo straszenie ludzi, że pójdą za kraty to sry, ale to jest słabe. Tak jak w przypadku płacenia tego żenującego abonamentu RTV, za pieprzone programy typu Kocham Cie Polsko, albo za sztuczne emocje Kraśki w Wiadomościach. Już o sprawdzaniu Windowsów na kompie nie wspominając. Raczej mniej bym straszył paragrafami (tu odnośnie filmiku i Fun Day) użytkowników. Taki bym rozesłał po serwisach z konsolami i zajął się allegro, które kipi od ogłoszeń dot. flasha. Użytkownikom zaszczepiał bym kulture grania, kolekcjonowania gier i tego co z nimi związane. No bo sry, ale pizda jesteś nie gracz jak zamiast kolekcji gier masz milion GS zdobyte na TDKu i jeszcze się tym chwalisz. Nie ma hobby, w którym liczą się podróby. Czy znaczki, czy monety, czy obrazy u burżujstwa. Nawet zbieracz zapalniczek pogradzi jakimś "Zipppo". Dlatego ta akcja, jak najbardziej na plus, niech bardziej tworzy kulture grania, taka jaka powinna być i zmienia mentalność naszego narodu, a nie macha palcem w strone piratów odgrażając się konsekwencjami prawnymi. No i niech da też coś od siebie. Ejmen.
Stary 14-01-2010, 17:32   #5
FireFlow
Fanatyk
FireFlow Jest wokół niego pozytywna auraFireFlow Jest wokół niego pozytywna aura

FireFlow's Avatar

Miasto: N/A
Reputacja: 180

Lista Osiągnięć
I ja tam byłem 2! Zapalczywy 360 stopni  

Co do zdrapek, wiem,ze w GRACH od EA np do Dragon Age,zdrapki nie ma w pudełku,ale dzwonisz na infolinie ,podajesz keye z ksiązki i klucz podaje telefonem!

Mnie blokada tez strasznie wkurza,ale ja nie mam problemów z obejściem jej ale fakt faktem,gre kupisz w Polsce a dodatku juz nie, debilizm i weś popieraj polityke MS.Z tego co wiem to usługi tworzy się dla klienta (aby go zachecić) a nie dać w nagrodę!

FireFlow jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-01-2010, 18:03   #6
InFeS
Znajomy
InFeS Wkroczył na dobrą drogę

InFeS's Avatar

Miasto: Kalisz
Reputacja: 10

Lista Osiągnięć
Promotor Słuchacz 360 stopni Pokaż się! 
Liczba Osiągnięć: 4

Jak wprowadzą Xbox Live to pogadamy. Tak Nas ograniczają jakbyśmy byli z Afryki, oczywiście bez urazy dla ludzi którzy tam mieszkają. Niczym bezludzie. Na konsolach więcej kupie osób niż na PC'ta a jednak konsolowe gry są droższe więc niech nie pierd...(zaprzeproszeniem) że będzie taniej. Już dawno powinno być a nie jest(jeśli chodzi o konsolowych graczy).
Stary 14-01-2010, 18:39   #7
Mustang
Wariat
Mustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumny

Mustang's Avatar

Miasto: Wrocław
Reputacja: 1488

Lista Osiągnięć
Aniołek Książkotwarz Gra roku 2012 No-life? 
Liczba Osiągnięć: 30

Już to widzę jak po wprowadzeniu możliwości wpisania własnego adresu, płacenia kartą za punkty i usunięciu blokady regionalnej, piraci ochoczo porzucają kopie.
Stary 14-01-2010, 18:52   #8
Q-Jot
Guest

Reputacja:

Co ta akcja ma na celu ? Jest nieprzemyślana i totalnie żenująco słabo PRowana ,żeby znaczyła coś i była zapamiętana .Rozumiem ,że usuną flashe z Allegro .Phi ,nigdy ich tam być nie powinno .Zrobili konkurs ,w którym można wygrać stos gier .Wow ,ja pierdziu ! W Kosmos wyjebane jak Gagarin .Jedna osoba to dostanie i ze 3 osoby po bonie 50zł do Empiku ,ale jak zrobią zakupy za 5 baniek .Dali wywiady z dziennikarzami i osobami z branży .To psu w dupe bym się zdziwił jak te ,opiniotwórcze i modelowe wzory graczy by grały na piratach .Od razu by polecieli z roboty .Pewnie i tak promki dostają .Ja chcę wywiad z 16 latkiem ,mającym konsolę ,ze średnio zamożnej rodziny ,niech powie ,że nie pójdzie na piwo z kumplami a dziewczyny do kina też nie zaprosi bo chce sobie kupić w miesiącu 2 gry (!)a te kosztują nawet w Classiach 200zł .Pozdro i siemano .I go gówno obchodzi ,że 50% kraju piraci ,że gry są tańsze niż w UK o 30zł (beznadziejne porównanie 199zł vs. 59 euro) i że MicroSoft ,jedna z najbogatszych korporacji na świecie ,której prestiż wyrósł GŁÓWNIE przez to ,że ich system operacyjny przejął monopol dzięki piractwie nie chce wprowadzić Xbox Live w Polsce ,za który i tak się płaci 100zł rocznie .No XBL to chyba już w Polsce nawet nie spiracimy .Straszcie mnie więzieniem .Jak będę chciał piracić to i tak to zrobię .Jak chcę kupić oryginalną grę to ją kupię ,ale chcę mieć pierdoloną zdrapkę w pudełku ,specjalny content dla pierwszego właściciela gry ,promocje (jak ta od Ubisoft 2 gry za 199zl) bo Polsce nie można zarzucić ,że jest krajem mniej cywilizowanym niż jakikolwiek inni kraj europejski .Cena gry 149zł ,ban każdemu piratowi online i niech nie płaczą jak im źle bo i tak sprzedają pewnie więcej gier niż za generacji PS2 .
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-01-2010, 19:11   #9
Fighter Pl
Spambot
Fighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl Celebryta

Fighter Pl's Avatar

Miasto: Dark Souls
Reputacja: 3646

Lista Osiągnięć
4 The Players Święty Graal Aniołek Widz 
Liczba Osiągnięć: 41

Kocham nie biję...
Fighter Pl jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-01-2010, 19:13   #10
kroolik37
Gang Świeżaków
kroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narody

kroolik37's Avatar

Reputacja: 6515

Lista Osiągnięć
Jeden ekran to mało Stary dziad! Zdarta klawiatura Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 24

Proponuję stworzyć akcję " Nie pożyczam. Nie kupuję używanych gier", w końcu wydawcy wtedy też tracą! Wg. mnie, niektóre komentarze video na tej stronie są żenujące. Nie będę cytował po nazwisku, ale jak ktoś mówi, że piracenie jest to okradanie osób, które robią pudełka, pakują gry itd. to nie wiem co mam zrobić, czy się śmiać czy płakać z żenady. To chyba jest oczywiste, że jak ktoś wypuszcza grę, to wypuszcza ją w takiej ilości jaką sobie przedtem ustalił. A nie, że biedne Chińczyki będą mieli o połowę mniej sushi, dlatego, że jakiś Polaczek sobie tą grę ściągnie a nie kupi. Jeżeli ktoś używa już jakiś argumentów, to niech te argumenty będą przynajmniej sensowne, a nie za przeproszeniem z dupy wzięte.
Stary 14-01-2010, 19:16   #11
Q-Jot
Guest

Reputacja:

Pamiętajcie ,że złodziej kradnie oryginał ,a pirat go kopiuje .Nie można nazywać więc pirata złodziejem .Jedynie powielaczem .Jezus też kopiował ryby ,chleb i wino i nikt nie mówił ,że piraci
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-01-2010, 19:16   #12
sobol
Spambot
sobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narody

sobol's Avatar

Miasto: Podobno Stolica
Reputacja: 6427

Lista Osiągnięć
Ten jedyny Zapalczywy Lubiany Książkotwarz 

Cytat:
Napisał kroolik37 Zobacz post
Proponuję stworzyć akcję " Nie pożyczam. Nie kupuję używanych gier", w końcu wydawcy wtedy też tracą! Wg. mnie, niektóre komentarze video na tej stronie są żenujące. Nie będę cytował po nazwisku, ale jak ktoś mówi, że piracenie jest to okradanie osób, które robią pudełka, pakują gry itd. to nie wiem co mam zrobić, czy się śmiać czy płakać z żenady. To chyba jest oczywiste, że jak ktoś wypuszcza grę, to wypuszcza ją w takiej ilości jaką sobie przedtem ustalił. A nie, że biedne Chińczyki będą mieli o połowę mniej sushi, dlatego, że jakiś Polaczek sobie tą grę ściągnie a nie kupi. Jeżeli ktoś używa już jakiś argumentów, to niech te argumenty będą przynajmniej sensowne, a nie za przeproszeniem z dupy wzięte.
tylko przypominam ze nawet takie game.co.uk sprzedaje gry z drugiej reki i to calkowicie legalnie
a tak przy okazji karane jest udostepnianie nie sciaganie piratow

WYSŁANE Z KRZESŁA OBROTOWEGO FIRMY INTAR TOOLS staram się nie ignorować P.Damiana

Ostatnio edytowane przez sobol : 14-01-2010 o 19:22
sobol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-01-2010, 19:23   #13
lvizzz
Fuck games, games suck
lvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca świata

lvizzz's Avatar

Miasto: London
Reputacja: 8112

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Ten jedyny Weteran Xbox Live Aniołek 
Liczba Osiągnięć: 46

Cytat:
Napisał malysobol Zobacz post
tylko przypominam ze nawet takie game.co.uk sprzedaje gry z drugiej reki i to calkowicie legalnie
W ogole rynek na Wyspach jest wypelniony grami pre-owned.Tak tu juz jest:ludzie, kupuja, przechodza, wymieniaja.A jak jest w Stanach, mozna uslyszec chociazby od Zeratula w EF.Jesli ktos siedzi w temacie, to wie, jak wielka firma jest Gamestop.
OK, dopiero wrocieem z roboty, patrze, nowy watek, jakas dyskusja sie wywiazala, fajnie.Cos sie dzieje.
lvizzz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-01-2010, 19:30   #14
kroolik37
Gang Świeżaków
kroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narody

kroolik37's Avatar

Lista Osiągnięć

Zobacz ile taki przeciętny pracownik zarabiam TAM a ile przeciętny pracownik zarabia tutaj, w Polsce. A jakie są różnice w cenach nowych gier? Nie ma żadnej. Jeżeli ludzie, którzy wydają grę nie potrafią przystosować się do przeciętnych płac w danym państwie, to automatycznie muszą zdawać sobie sprawę z tego, że ludzie nie będą kupować tych gier, tylko będą piracić, niestety.
Stary 14-01-2010, 19:37   #15
Pawel1995k
Uzależniony
Pawel1995k Zobaczymy co z niego wyrośnie

Pawel1995k's Avatar

Miasto: Warszawa
Reputacja: 4

Lista Osiągnięć
Konsekwentny 360 stopni Jakość, nie ilość Achievement Whore 
Liczba Osiągnięć: 5

Ehhh....Jedno słowo: ŻAŁOSNE! Ludzie, no w mordę dajcie lepsze argumenty. "Nasza kochana FIFA jest przez chętnie kupowana.." CO TO ZA KOMENTARZ? Ich inteligencja przekracza normy. Niech się zastanowią. Przeciętny Zenek nie ma kasy na wszystkie gry. Oczywiście przeciętny Zenek nie ma kupować wszystkich gier. Zapewne w waszych głowach pojawia się myśl: "To niech oszczędza". A Polacy w końcu zazdroszczą każdemu, więc chcą mieć coś co inny ma. Taka mentalność. Więc przerabia konsolę. Poza tym wina MS w tym jest też taka, że prawie w ogóle nie banują. Taki lukk zbanowany trafia się raz na ruski rok. To jest żałosne. Najpierw niech zaostrzą kary i się przyłożą do karania, a potem niech czekają na efekty.
Stary 14-01-2010, 19:44   #16
sobol
Spambot
sobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narody

sobol's Avatar

Miasto: Podobno Stolica
Reputacja: 6427

Lista Osiągnięć
Ten jedyny Zapalczywy Lubiany Książkotwarz 

Cytat:
Napisał kroolik37 Zobacz post
Zobacz ile taki przeciętny pracownik zarabiam TAM a ile przeciętny pracownik zarabia tutaj, w Polsce. A jakie są różnice w cenach nowych gier? Nie ma żadnej. Jeżeli ludzie, którzy wydają grę nie potrafią przystosować się do przeciętnych płac w danym państwie, to automatycznie muszą zdawać sobie sprawę z tego, że ludzie nie będą kupować tych gier, tylko będą piracić, niestety.
Powiem Ci szczeze kroolik ze teraz to ja nie rozumiem twojego wpisu my Ci tu ladnie wyjasnilismy ze kupowanie gier z drugiej reki jest czyms calkowicie normalnym a o co tobie teraz chodzi ?

WYSŁANE Z KRZESŁA OBROTOWEGO FIRMY INTAR TOOLS staram się nie ignorować P.Damiana
sobol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-01-2010, 19:48   #17
kubus230195
Znajomy
kubus230195 Wkroczył na dobrą drogę

kubus230195's Avatar

Miasto: Bydgoszcz
Reputacja: 14

Lista Osiągnięć
360 stopni Konsekwentny Pokaż się! Achievement Whore 
Liczba Osiągnięć: 5

ogolnie mnie ten xbox chociarz nie xbox a xbox live tak wkur*ia ze chyba przezucam sie na ps3. ludzie, nie moge nawet last.fm z poziomu konsoli posluchac ! <olaboga>
Stary 14-01-2010, 20:00   #18
kroolik37
Gang Świeżaków

kroolik37's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał malysobol Zobacz post
Powiem Ci szczeze kroolik ze teraz to ja nie rozumiem twojego wpisu my Ci tu ladnie wyjasnilismy ze kupowanie gier z drugiej reki jest czyms calkowicie normalnym a o co tobie teraz chodzi ?
Sobol, proszę.. czytaj uważniej. Chodziło mi o ceny nowych gier, takich pre-ordery itd. o to, że W USA,GB i Polsce, ceny tych gier są takie same lub bardzo zbliżone, tyle, że Mietek w GB na budowie zarobi 6 tyś. zł miesięcznie, a w Polsce 1,500 złotych miesięcznie. Rozumiesz?
Stary 14-01-2010, 20:06   #19
Q-Jot
Guest

Reputacja:

Poyebany jesteś .Na budowie się dużo zarabia .
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-01-2010, 20:07   #20
kroolik37
Gang Świeżaków

kroolik37's Avatar

Lista Osiągnięć

To był przykład porównawczy ciołku.

Xbox Online Center Forum > Microsoft > Xbox 360

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania