Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Inne > Filmy i seriale

Filmy i seriale Co ostatnio obejrzałeś?

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-11-2014, 10:15   #2941
ramzes5a
Znajomy
ramzes5a Można na niego liczyćramzes5a Można na niego liczyćramzes5a Można na niego liczyć

ramzes5a's Avatar

Miasto: Bristol
Reputacja: 275

Lista Osiągnięć
Go! Go! PSP/Vita Wyginam śmiało ciało I love Apple Zapalczywy 
Liczba Osiągnięć: 15

Domyślnie Odp: Ostatnio widziałem i (nie)polecam

oglądał ktoś już Interstellar? film z strony wizualnej wygląda bardzo ładnie i muzyka trzyma w napięciu ale na pewno nie jest to produkcja dla każdego, jedna osoba może się wynudzić całkowicie na filmie a druga będzie wszystko pochłaniała jak gąbka. Ja sam spodziewałem się czegoś innego i sam nie wiem co jeszcze myślę o tym filmie. Dziwne. Najbardziej szokujące co mi się podobało a za razem przerażało to idea że: (bardzo mały spoiler)
Spoiler:
czas np. 1 godziny na jednej planecie równa się np. 7 lat na Ziemi...i gdzie Cooper przez ten krótki czas który spędził na jednej planecie ogląda później wiadomości video jak jego syn się zmienia
.
Jeszcze muszę widocznie ochłonąć i dokładnie sobie pomyśleć o tym filmie bo dopiero co do mnie niektóre rzeczy docierają.
Ogółem reakcja wszystkich w kinie jak pojawiły się napisy końcowe to: .......... nie było żadnego wow
Stary 08-11-2014, 15:22   #2942
lvizzz
Fuck games, games suck
lvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca świata

lvizzz's Avatar

Miasto: London
Reputacja: 8112

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Ten jedyny Weteran Xbox Live Aniołek 
Liczba Osiągnięć: 46

Też byłem na Fury, więc swoje trzy grosze do recki Jaskra dorzucę, jestem też gotowy na dyskusję.

Są spoilery, więc czytacie na własną odpowiedzialność.

Film składa się z dwóch części, dobrej i złej. Pierwsza skupia się na ukazaniu zaplecza wojny, tylko czasami mamy możliwość obejrzenia walki frontalnej. Widzimy całą machinę wojenną uruchomioną do przemielenia ludzkiego mięsa, przemieszczających się żołnierzy, wykonywanie nowych rozkazów. Życie ludzkie nie ma żadnego znaczenia - jakby kiedykolwiek miało - śmierć czyha na każdym kroku, zabijanie jeńców jest czymś oczywistym, inne zabawy wojenne zresztą też. Bardzo dobry jest Jon Berthal, znany niektórym jako Shane z Chodzących Trupów, o dziwo niezły jest LeBouf - że też ktoś go chce zatrudniać, bo tych głupotach co robił - Brad Pitt nie ma za wiele do zagrania.

Najlepsza scena to ta, gdzie Collier i świeżak Edison odwiedzają mieszkanie dwóch kobiet - czuć to zmęczenie wojną, ale też potrzebę przeżycia czegoś normalnego, jak zjedzenie posiłku przy stole, albo zagranie piosenki na pianinie. Oczywiście taka idylla nie może trwać wiecznie, bo z buciorami wpada reszta załogi czołgu; spodziewałem się takiej zagrywki i kontrastu, bo to po prostu dobra robota scenariuszowa, ale szkoda że nie było mocniej, żeby pierdolnąć widza niczym pięścią.

Lubię realizm w kinie, a w pierwszej połowie bardzo go dużo: czołgi to czołgi, nie jakieś CGI dla debili, coś tam nawet słyszałem, że twórcom udało się uruchomić jedyne sprawne egzemplarze na świecie, ale nie powołujcie się na mnie, są trudne warunki pogodowe, błoto wszędzie - w końcu wiosna -wszyscy umorusani.

I niestety wszystko to zostaje zniszczone, cały klimat filmu szlag trafia. Pal licho potyczkę 4 Shermanów z Tygrysem, z której oczywiście ledwo wychodzi tytułowa Fury.

Czołg zostaje unieruchomiony i zaczynają się klisze: cała załoga zostaje przy Wardaddy, ale to też mogę przełknąć. Ale jak zobaczyłem masę Niemców - cholera wie ile ich było, batalion to może za dużo, ale kompania pewnie tak - przyśpiewujących sobie piosnkę nazistowską, bo czemu nie, w końcu jest kwiecień '45, koniec wojny, maszerujących otwarcie jakby nigdy nic, to pomyśłalem: "Naprawdę?!"

I wyobraźcie sobie, dochodzi do walki. Niemcy atakują czołg frontalnie, później flankują, a jak 1/3 stanu zostaje wybita, to przypominają sobie, że przecież mają panzerfausty. Co najlepsze pochowane w skrzyniach, mimo że w scenie przemarszu dzierżyli je na ramionach.

I tak się mordują obydwie strony, jakiś oficer krzyczy do bardzo złych Niemców, że to 'jest nasza ziemia', kurczę, myślałem że ten tekst jest zarezerwowany dla Rosjan. Zielonemu udaje się przeżyć, też zresztą w głupi sposób, bo jeden z Niemców go zauważa skulonego pod czołgiem, ale nie raportuje, bo po co. Właśnie mu połowę kolegów Amerykańskie świnie wybiły, więc naturalną postawą byłaby zemsta i chwilka zabawy z jeńcem, ale co tam. Fuck logic.

To udramatyzowanie w napisach początkowych, o którym wspomina Iskierka, też mnie denerwowało.

Niemcy w drugiej części to mniej więcej kategoria wzięta z filmów o Indianie Jonesie, brakowało tylko oficera z Gestapo w czarnym płaszczu.

Bardzo dobry jest dźwięk, wszystko brzmi naturalnie i mięsiście, za to duży plus. Wizualnie też jest świetnie, kręcenie zdjęć w tak małej przestrzeni, jaką jest kabina czołgu, do łatwych zadań nie należy.

Film miał spory potencjał, widać, że pomysł na scenariusz też był, tylko że zabrakło energii na końcówkę; brak najzwyczajniej plotu i jakiegoś większego celu, dla którego widz siedziałby w kinie.

Szkoda, polecam miłośnikom militariów - jakbym miał iść na wojnę, czego bardzo nie chcę, to właśnie w czołgu widziałbym swoje miejsce - reszta niech ściąga. Trochę szkoda kasy na kino.

The Walking Dead sezony 1-3: to już chyba moje trzecie podejście do tego serialu, w końcu się zdeterminowałem i postanowiłem obejrzeć to, co jest dostępne na Amazon Instant.

To, że serial sporo się różni od komiksu, to już wszyscy wiedzą - w oryginale taka Andrea żyje, jako jedyna z oryginalnej grupy, jest mega snajperką, no i stała się partnerką Ricka, gdzie w serialu ginie w jakiś beznadziejny sposób - i sam nie rozumiem fenomenu i popularności, jaką cieszy się seria. Telewizyjny Walking Dead jest tylko marnym odbiciem oryginału, jedynym pozytywem jest gore i duże production value, chociaż digitalizowana krew jest aż nazbyt widoczna. Co do gore: dobrze, są flaki, jest mięso, w końcu to zombie apokalipsa, nie ma przeproś, i tutaj nawet się dziwię kategoriom wiekowym, bo zdaje się, że serial ma 15.

Najławiej i najszybciej jakość produkcji można przedstawić za pomocą sinusoidy, gdzie przez przeważającą wiekszość czasu wykres znajduje się pod osią x, czasami tylko wyskakując ponad, dosyć mocnymi skokami, żeby po odcinku powrócić w sferę nudy i bylejakości.

2 sezon to była mordęga, nic nie miało sensu, postaci zachowywały się niczym bezmózgie zombie, brakowało konsekwencji w zachowaniu, jednostki włóczyły się bez ładu i składu po okolicy, jakby nigdy nic. Przypominało mi to, czym zostaliśmy obdarowani w Lost, tylko że tam w tle poruszały się masy randomów, ginące od czasu, a na pierwszym planie mogliśmy śledzić losy Jacka i spółki. Tutaj tylu postaci nie ma, więc wygląda rzecz jeszcze gorzej. Masa bzdur, zaprzeczeń, dziur scenariuszowych, autentyzmu psychologicznego, ale co najgorsze: gra aktorska jest zła, brak postaciom emocji, bohaterowie często są irytujący.

Postać Daryla nawet niezła, sam byłem zaskoczony, a myślałem że to debil z kuszą będzie, żeby wyglądało bardziej cool.

Trzeci sezon stracił całą swoją dramaturgię, bo zaczął się dobrze, przez zmiany co do oryginału: Rick nie traci dłoni, Andrea romansuje z governorem, Michonne nie obcina mu ręki iczego tam jeszcze. Governor nie taki straszny, przy pierwszym ataku na więzienie wybija większość swoich ludzi, pozostawiając tylko dwóch sługusów przy życiu, no czysty debilizm.

Serialowe Walking Dead to najgorszy z możliwych średniaków: nie mam nawet specjalnie co pisać, tak wszystko jest średnie. Nie będzie mi śpieszno żeby obejrzeć dalszy ciąg.

EDIT:

Na Interstellar wybieram - czy też wybierałęm się - do IMAX, bo film był kręcony na kamerach 70 mm, ale nerdowe recki mówią, że mimo całej otoczki i pięknego dzieła wizualnego, obraz jest chłodny, odarty z emocji i rozczarowujący, że powinien kręcić go Spielberg.

Ostatnio edytowane przez lvizzz : 08-11-2014 o 19:33
lvizzz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-11-2014, 18:10   #2943
ramzes5a
Znajomy
ramzes5a Można na niego liczyćramzes5a Można na niego liczyćramzes5a Można na niego liczyć

ramzes5a's Avatar

Miasto: Bristol
Reputacja: 275

Lista Osiągnięć
Go! Go! PSP/Vita Wyginam śmiało ciało I love Apple Zapalczywy 

Cytat:
Napisał lvizzz Zobacz post
Na Interstellar wybieram - czy też wybierałęm się - do IMAX, bo film był kręcony na kamerach 70 mm, ale nerdowe recki mówią, że mimo całej otoczki i pięknego dzieła wizualnego, obraz jest chłodny, odarty z emocji i rozczarowujący, że powinien kręcić go Spielberg.
Jeśli ktoś się spodziewa zobaczyć drugą Incepcję to na pewno się rozczaruje, tak było właśnie ze mną. Skończyłem seans bardziej zdziwiony jednak niż rozczarowany. a Spielberg bardziej moim zdaniem bajkę by z tego zrobił.
Stary 15-11-2014, 17:07   #2944
YuSuzuki
Saudades...
YuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świata

YuSuzuki's Avatar

Miasto: Kamaishi
Reputacja: 7914

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live Ilość, nie jakość Your e-penis must be huge! Swój! 
Liczba Osiągnięć: 32

Wczoraj w pracy zobaczyłem trzy pierwsze odcinki The Walking Dead(była druga w nocy), choć nie jestem zwolennikiem tych klimatów, w tym przypadku kopara mi opadła,pierwszy odcinek zwalił mnie z nóg,jestem pod ogromnym wrażeniem prezentacji zombiaków, jakoś zintegrowałem się z bohaterami serialu i nie wiem co będzie dalej (jest kilka sezonów).Dziś oglądam do rana.....
Stary 15-11-2014, 18:21   #2945
evlqpa
Stały bywalec
evlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumny

evlqpa's Avatar

Miasto: Tczew
Reputacja: 1430

Lista Osiągnięć
Aniołek Lubiany Na dobre i na złe Konsekwentny 
Liczba Osiągnięć: 10

Świetny zerial, trudno się oderwać od tv, przy okazji polecam breaking bad jeśli nie widziałeś, chociaż to zupełnie inne klimaty
Stary 15-11-2014, 20:41   #2946
Assassin
Spambot
Assassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin Niewiarygodne

Assassin's Avatar

Reputacja: 12730

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live I love Apple Ten jedyny Stary dziad! 
Liczba Osiągnięć: 28

Później jest tylko gorzej.
Stary 15-11-2014, 21:03   #2947
lvizzz
Fuck games, games suck
lvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca świata

lvizzz's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał Assassin Zobacz post
Później jest tylko gorzej.
Początek też dobry nie jest, właściwie ciężko wskazać coś dobrego w tym serialu.
Stary 15-11-2014, 23:41   #2948
evlqpa
Stały bywalec
evlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumny

evlqpa's Avatar

Lista Osiągnięć

mam wrażenie że oglądaliśmy dwa różne seriale
Stary 16-11-2014, 00:05   #2949
Snake
Spambot
Snake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake Niewiarygodne

Snake's Avatar

Miasto: Poznań
Reputacja: 12679

Lista Osiągnięć
Nie mam nic lepszego do roboty Ten jedyny Stary dziad! Książkotwarz 
Liczba Osiągnięć: 30

TWD zapowiadał się bardzo dobrze w pierwszym sezonie kilka grubszych akcji ale pamiętam, że połowie drugiego powiedziałem sobie dość bo zasypiałem dosłownie oglądając te nudy.
Stary 16-11-2014, 00:19   #2950
Grzegorzo
Fanatyk
Grzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo Celebryta

Grzegorzo's Avatar

Miasto: Temptation
Reputacja: 2919

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Swój! Celebryta  

Cytat:
Początek też dobry nie jest, właściwie ciężko wskazać coś dobrego w tym serialu.
Intro jest zajebiszcze i klimatyczne. Inna sprawa, że do serialu ma się to nijak
Grzegorzo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-11-2014, 00:46   #2951
Assassin
Spambot
Assassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin Niewiarygodne

Assassin's Avatar

Lista Osiągnięć

Ogólnie ten serial to bieda, nie wiem czemu go oglądam.
Stary 16-11-2014, 00:59   #2952
Snake
Spambot
Snake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake Niewiarygodne

Snake's Avatar

Miasto: Poznań
Reputacja: 12679

Lista Osiągnięć
Nie mam nic lepszego do roboty Ten jedyny Stary dziad! Książkotwarz 
Liczba Osiągnięć: 30

Bo mama i tata jeszcze ci nie kupili nowej konsoli

Spoiler:

Stary 16-11-2014, 01:26   #2953
Grzegorzo
Fanatyk
Grzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo Celebryta

Grzegorzo's Avatar

Lista Osiągnięć

Widać ktoś nie odśnieża podjazdu
Stary 16-11-2014, 01:32   #2954
Assassin
Spambot

Assassin's Avatar

Lista Osiągnięć

Kurhwa, co to za podśmiechujki? Nie kupiłem X1, bo mam życie, wyjdźcie na dwór .
Stary 16-11-2014, 10:42   #2955
lvizzz
Fuck games, games suck

lvizzz's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał evlqpa Zobacz post
mam wrażenie że oglądaliśmy dwa różne seriale
Mam wrażenie, że masz zły gust.
Stary 16-11-2014, 11:16   #2956
YuSuzuki
Saudades...
YuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świata

YuSuzuki's Avatar

Miasto: Kamaishi
Reputacja: 7914

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live Ilość, nie jakość Your e-penis must be huge! Swój! 
Liczba Osiągnięć: 32

Przestańmy pieprzyć o gustach,każdy ma swoje wyrobione zdanie i nic tego nie zmieni,nara

---------- Wiadomość dodana 11:16 ---------- Pierwotna wiadomość opublikowana 11:11 ----------

średnia 8.1/10 na FilmWeb,nie sądzę ,że 80 tys. osób się myli
Stary 16-11-2014, 11:18   #2957
evlqpa
Stały bywalec

evlqpa's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Mam wrażenie, że masz zły gust.
Nie zabronię ci tak myśleć, w końcu to (jeszcze) wolny kraj, także luz.
Stary 16-11-2014, 12:46   #2958
Grzegorzo
Fanatyk

Grzegorzo's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Kurhwa, co to za podśmiechujki? Nie kupiłem X1, bo mam życie, wyjdźcie na dwór .
Taaa, to jest życie Pany
Cytat:
Viva Piniata (pierwsza część), gra nie jest jakimś gównem, nawet mi się podobała.
Stary 16-11-2014, 13:29   #2959
igor8472
da Sztig
igor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narody

igor8472's Avatar

Miasto: Festung Breslau
Reputacja: 5090

Lista Osiągnięć
VIP Filantrop Donator o wielkim sercu Widz 
Liczba Osiągnięć: 33

Ostatnio zacząłem oglądać Doctora Who (nowa seria od 2005). Znajomek polecił jako 'jakieś fajne sf' więc przy pierwszym odcinku kopara mi lekko opadła, spodziewałem się typowych 'poważnych' klimatów.
Serial pozytywnie pokręcony, czasem jest nieco infantylnie ale ogólnie ogląda się owe podróże w czasie tytułowego Doktora i jego towarzyszki bardzo przyjemnie i serial polecam.

Kokodżambo i do przodu.
igor8472 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-11-2014, 13:31   #2960
kbrs
Spambot
kbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narody

kbrs's Avatar

Reputacja: 5252

średnia na filmwebie to faktycznie wazny wyznacznik

jedyne co jest dobre w twd to zombie, tyle.
kbrs jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Xbox Online Center Forum > Inne > Filmy i seriale

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania