Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > PC > Games for Windows

Games for Windows O grach na PC - z LIVE i bez LIVE.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-02-2015, 16:21   #1
Natan93PL
Fanatyk
Natan93PL Wzór dla innychNatan93PL Wzór dla innychNatan93PL Wzór dla innychNatan93PL Wzór dla innychNatan93PL Wzór dla innychNatan93PL Wzór dla innychNatan93PL Wzór dla innych

Natan93PL's Avatar

Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Reputacja: 838

Lista Osiągnięć
Swój! Na dobre i na złe Aniołek Lubiany 
Liczba Osiągnięć: 21

Domyślnie Total War: ATTILA

Jako fan tej zacnej seri zagrywa sie od Roma:Total War.Co tu by mówić najlepsza strategia na komputery pc z pod znaku total war.Przeogromne armie i świetna grafika.Oraz oblężenia na duzą skale oraz bitwy.I do poboju spory teren oj spory.Premiera odbędzie sie 17 Lutego.Troche o czasach w których przyjdzie nam grać.Pośród głodu, chorób i wojny, na wschodnich stepach wyrasta nowa siła. Wraz z milionem konnych pojawia się nowy król, chciwie spoglądający w kierunku Rzymu.Kolejna odsłona wielokrotnie nagradzanej serii na PC, łączącej strategię turową z taktyką w czasie rzeczywistym, Total War: ATTILA przenosi graczy do 395 roku n.e., w czasy apokaliptycznej wrzawy u świtu średniowiecza.Jak daleko się posuniesz, aby przetrwać? Czy wypędzisz ucisk z tego świata i stworzysz barbarzyńskie lub wschodnie królestwo na swoją modłę? Czy przygotujesz się na nadejście burzy jako ostatni obrońca cesarstwa rzymskiego w ostatecznym wyzwaniu przetrwania i strategii?
Bicz Boży nadciąga. Twój świat stanie w płomieniach...
Gemplay

Edycja Specjalna zawiera:

Biografia Attyli:
Jest to biografia Attyli, autorstwa Nica Fieldsa, opublikowana przez uznanych specjalistów historii militariów z wydawnictwa Osprey Publishing i oparta się na najnowszych badaniach naukowych. Pięknie ilustrowana mapami, fotografiami archeologicznymi i specjalnymi rysunkami dokładnie oddaje życie, czasy i okrutne uczynki jednego z najbardziej niesławnych dowódców. Ta pozycja jest obecnie dostępna jedynie jako część edycji specjalnej gry Total War: ATTILA.
Plakat nawiązujący do gry:
Ten dwustronny plakat ukazuje oryginalną mapę kampanii gry Total War: ATTILA na jednej stronie, a na drugiej przewodnik po dostępnych grywalnych frakcjach.
Pakiet kultur przodków Wikingów:
Dla tych, którzy zamówią Edycję Specjalną przed lub w dniu premiery, dołączony zostanie dodatek zawierający trzy kolejne grywalne nordyckie frakcje.

DLC do Preorderów

http://www.avpgalaxy.net/ Serialo Men

Ostatnio edytowane przez Natan93PL : 09-02-2015 o 16:36
Natan93PL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-02-2015, 09:06   #2
Aczik
Fanatyk
Aczik CelebrytaAczik CelebrytaAczik CelebrytaAczik CelebrytaAczik CelebrytaAczik CelebrytaAczik CelebrytaAczik CelebrytaAczik CelebrytaAczik CelebrytaAczik Celebryta

Aczik's Avatar

Miasto: Puławy
Reputacja: 3470
Domyślnie Odp: Total War: ATTILA

oj tak, to gra na wiele godzin Ja sam miałem zacząć ruszać serię od samego początku, no ale tak wyszło, że jednak nie dam rady

Master of Diablo: Prepare to Die

Not used in anger. Not used for vengeance. But now... now I'm not so sure. And besides... This isn't my sword.

Wstawiam w wolnej chwili do tematów ciekawostki i nowości odnośnie gier, jak mi czas na to pozwala.
Aczik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-02-2015, 10:37   #3
Grzegorzo
Fanatyk
Grzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo Celebryta

Grzegorzo's Avatar

Miasto: Temptation
Reputacja: 2919

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Swój! Celebryta  
Liczba Osiągnięć: 15

Znak czasu, z tymi frakcjami, jako dlc
Ciekawe, czy CA w końcu zrobi Totala na konsole. W końcu w '10 powiedzieli, że przyczyną jest mało mocy, a teraz chyba jej wystarczy. Na pc raczej nie gram i ost TW był Rome. (Dziś średnio grywalny, bo ma sporo wkurzajacych ******* typu przyjęta z góry sława i pozycja kraju i Grecja choćby podbiła połowę świata, to Rzym i tak ich wysmieje)
Grzegorzo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-02-2015, 01:23   #4
Natan93PL
Fanatyk
Natan93PL Wzór dla innychNatan93PL Wzór dla innychNatan93PL Wzór dla innychNatan93PL Wzór dla innychNatan93PL Wzór dla innychNatan93PL Wzór dla innychNatan93PL Wzór dla innych

Natan93PL's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał Grzegorzo Zobacz post
Znak czasu, z tymi frakcjami, jako dlc
Ciekawe, czy CA w końcu zrobi Totala na konsole. W końcu w '10 powiedzieli, że przyczyną jest mało mocy, a teraz chyba jej wystarczy. Na pc raczej nie gram i ost TW był Rome. (Dziś średnio grywalny, bo ma sporo wkurzajacych ******* typu przyjęta z góry sława i pozycja kraju i Grecja choćby podbiła połowę świata, to Rzym i tak ich wysmieje)
Konsole nie dadzą rady udzwignoc takie rome total war 2 nie ma takie opcji by musieli wymyślać iny silnik na konsole.Ale kto wie może czegoś kiedy sie doczekamy.
W jedynke tez grałem soguna tez itp.Total war z czesc na czesc jest bardzo rozbudowany i to mi sie podoba.Ale jesli chodzi o total war ogólnie
to ty decydujesz jak sie potoczą historia danego ze tak powiem zwanego mocarstwa np starożytnego.Jesli umiesz grac grekami to na pewno rozgromisz rzymian grecią.A grecy np mają dobre falangi i hoplitów kazda frakcja ma dobre i słabe strony.Ja raz grałem brytami dla odmiany czyli Icenami i nikt mi nie podskoczył a grałem na przedostatnim poziomie trudnoś.A tam juz nie ma przelewek.To jest total war trzeba cierpliwość strategie i powoli rozmyślasz.Bo narobisz sobie wrogów.A walka na wielu frontach jest jak wiadomo czasochłonna i nieopłacalna.I na steam masz od groma modow nowych jednostek itp ulepszających gre.I wtedy gra sie cudownie.A wiadomo ze sama przyjemność jest toczenie bitew sam a nie automatycznie prze komputer.
Nie mają szans jak walczę osobiście [:

Prosze moj zajety teren np icenami na przedostatnim poziomie trudności.A icenami startuje sie z brytani z jedna miastem z tego co pamietam.

A jesli o mnie chodzi to zawsze lubie i bede grał rzymianami.

Cytat:
Napisał Aczik Zobacz post
oj tak, to gra na wiele godzin Ja sam miałem zacząć ruszać serię od samego początku, no ale tak wyszło, że jednak nie dam rady
Zacznij o Total war Rome 2 teraz jest wersja empire Edycja ze wszystkim dlc jakie wyszły w tamtym roku.Pewnia gra na wiele godzin ja mam np godzin w romie 2 teraz 332godz i to jeszcze nie koniec

Ostatnio edytowane przez Natan93PL : 11-02-2015 o 01:52
Stary 12-02-2015, 21:32   #5
Natan93PL
Fanatyk

Natan93PL's Avatar

Lista Osiągnięć

Stary 12-02-2015, 22:22   #6
Grzegorzo
Fanatyk
Grzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo Celebryta

Grzegorzo's Avatar

Lista Osiągnięć

Co do Twojego poprzedniego postu, to mi chodziło o piereszego Roma, tam był taki system "sławy i szacunku" z góry przydzielony, co stanowilo dużą wadę

Co do falangi to racja, bardzo mi się podobało te zróżnicowanie jednostek i frakcji, każda ma inną strategię, która trzeba opanować

Nie powiem, narobiles smaku na Totala Mam wciąż nadzieję, że np ten Warhamer ukaże się na konsolach i duża sprzedaż będzie sporym argumentem przy kolejnych częściach normalnych wersji
Stary 12-02-2015, 23:04   #7
Natan93PL
Fanatyk

Natan93PL's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Co do Twojego poprzedniego postu, to mi chodziło o piereszego Roma, tam był taki system "sławy i szacunku" z góry przydzielony, co stanowilo dużą wadę

Co do falangi to racja, bardzo mi się podobało te zróżnicowanie jednostek i frakcji, każda ma inną strategię, która trzeba opanować

Nie powiem, narobiles smaku na Totala Mam wciąż nadzieję, że np ten Warhamer ukaże się na konsolach i duża sprzedaż będzie sporym argumentem przy kolejnych częściach normalnych wersji

Aha spoko ja nawet nie pamiętam takiego systemu w romie jedynce.Pamietam np ze tez się parło na przód swoim mocarstwem starożytnym też.I pamiętam ten dodatek Rome: Total War - Barbarian Invasion.Attila bardzo będzie przypominać te czasy różnice lat widać.Bo babarian toczy sie w czasach 363 a 476 rokiem naszej ery, czyli po śmierci ostatniego władcy zjednoczonego Rzymu.A Attila rozpoczyna się w roku 395, a więc kilkadziesiąt lat przed upadkiem zachodniej części rzymskiego cesarstwa i początkiem średniowiecza.Az ja sobie walne kilka rundek

Recenzja jest juz

http://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=10271

Stary 13-02-2015, 00:36   #8
Grzegorzo
Fanatyk

Grzegorzo's Avatar

Lista Osiągnięć

Przeczytałem ją i w sumie byłaby ok gdyby nie kilka spraw.
pierwsze primo to "wszystkie frakcje są równe". Taa hunowie jak ruszą z kopyta to dopiero sojusz rzymu z frankami coś może zdziałać
Drugie primo to mówienie, ze hordy są czymś fajnym. nosz kurywa, ile to było planowania, aby wybić wszystkich sasow tak, aby czasem z tego horda nie powstała.
Przeciwnik w sumie w bitwie nigdy nie był super mądry, ale też na maksa zły nie, nie przesadzajmy
Poza tym mam wrażenie, że jest mniej frakcji niż w BI?

Chyba jednak zagram w TW BI Wschodnim Imperium i rozwale kilku arabów i barbarzyńców
Stary 13-02-2015, 17:48   #9
Natan93PL
Fanatyk

Natan93PL's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Przeczytałem ją i w sumie byłaby ok gdyby nie kilka spraw.
pierwsze primo to "wszystkie frakcje są równe". Taa hunowie jak ruszą z kopyta to dopiero sojusz rzymu z frankami coś może zdziałać
Drugie primo to mówienie, ze hordy są czymś fajnym. nosz kurywa, ile to było planowania, aby wybić wszystkich sasow tak, aby czasem z tego horda nie powstała.
Przeciwnik w sumie w bitwie nigdy nie był super mądry, ale też na maksa zły nie, nie przesadzajmy
Poza tym mam wrażenie, że jest mniej frakcji niż w BI?

Chyba jednak zagram w TW BI Wschodnim Imperium i rozwale kilku arabów i barbarzyńców

Tą recenzje czyta sie lepiej
http://gamezilla.komputerswiat.pl/re...tal-war-attila

Juz tyle godzin mam przegranych w każdym total war ze powiem ze odpowiednia strategia pokona każde przeciwnika.W attila to jest akurat ten okres czasowy ze sa hordy.Ale poprowadzenie nie umyślne takiej hordy wiaze sie z porażką.Oj w BI tez było ciężko z tymi hordami chociaż ich wtedy tak sie nie nazywało to były niezliczone armie barbarzyńców próbujące zdobyć Rzym.Bo tez cały czas atakowali pamiętam z kazdej strony Rzym.I była jadka tu tez bedzie.Wiadomo będzie można poczuć ten okres na własnej skórze.
Jak juz TW BI bym nie właczym.Bo te total war mi sie bardziej podobają jak masz dobrego kompa to bież sobie na początek Rome 2 total war.Jesli jestes wielkim fanem jedynki bież w ciemno ja od jedynki zaczynałem przygode oj hoho dawno temu.

Nowy filmik

Ostatnio edytowane przez Natan93PL : 13-02-2015 o 17:55
Stary 13-02-2015, 17:57   #10
Grzegorzo
Fanatyk

Grzegorzo's Avatar

Lista Osiągnięć

Właśnie z kompem problem. W domu to TW: R to max, w poznaniu tego medievala 2 ogarnie
Stary 13-02-2015, 19:38   #11
Natan93PL
Fanatyk

Natan93PL's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Właśnie z kompem problem. W domu to TW: R to max, w poznaniu tego medievala 2 ogarnie
To cie nie pociesze.Bo ja kompa składałem specjalnie pod nowe total war i kompa za 2700 zł złożyłem co w sklepie 4000 zł kosztuje.I na ustawieniach graficznych ultra w Full HD bez problemu śmiga.Rome 2.

Stary 14-02-2015, 19:22   #12
Natan93PL
Fanatyk

Natan93PL's Avatar

Lista Osiągnięć

Stary 15-02-2015, 23:34   #13
Natan93PL
Fanatyk

Natan93PL's Avatar

Lista Osiągnięć

Stary 18-02-2015, 06:09   #14
Natan93PL
Fanatyk

Natan93PL's Avatar

Lista Osiągnięć

Recenzja

Jako weteran tej zacnej serii mam przyjemność przedstawić grę Total War:ATTILA.O tak te czasy to upadek Rzymu oraz migracje wielkich hord barbarzyńskich,uciekających przed hunami.Ale to wciąż gra z serii Total War.CA w końcu sobie wzięła do serca poprzednie niesnaski z premiery roma 2 i gra się przecudnie.Grafika stoi na bardzo wysokim poziomie jeśli chodzi o detale jednostek,budynków itp.Sztuczna inteligencja została poprawiona chociaż nieraz robi śmieszne rzeczy,ale jest lepiej niż na premierę rome 2.Na pochwałę też zasługuje mapa kampani i jej detale typu:piękne drzewa,stawy które przypominają wodę w ciepłych krajach.Bardzo fajne są też wydarzenia historyczne jak np: narodziny Attyly(Zwanego Biczem Bożym).Powrócono do starych i dobrych wyglądów kart jednostek,co bardzo cieszy oraz do drzewek rodowych.Bardzo fajnie zostały rozbudowane też legiony o dodatkowe atrybuty.Nasz dowódca też dostał dodatkowe punkty typu rodzaj ekwipunku jak np:miecz czy tarcza.Tylko boli jedno ze Multiplayer dalej pozostał taki sam,a przydało by się coś podobnego z Total War: SHOGUN 2 jak tworzenie swojego shoguna i armi.Grzechem by było nie wspomnieć o wspaniałych rozwałkach jakie robią machiny oblężnicze na budynkach które od razu się palą a ogień się rozprzestrzenia.Również jednostki wroga palą się jak zostaną trafione pociskiem.
Podsumowując Total War: ATTILA polecam każdemu weteranowi serii.Nowi gracze również się w tej części odnajdą i będą cieszyć się tą wspaniałą grą.
Moja ocena 8+/10
+Przepiękna grafika
+Rozbudowane legiony oraz ich dowódcy
+Stare dobre karty jednostek oraz drzewko rodowe
+Multiplayer grywalny
+Potęga machin oblężniczych(Rozprzestrzeniający się ogień po osadzie oraz zguba jednostek)
+To wciąż stara dobra gra z serii Total War
+Detale na mapie świata zachwycają
+Wydarzenia Historyczne
+Sztuczna inteligencja na mapie Kampani i podczas starć
+Ładne karty budynków i jednostek
+Opcja hordy u barbarzyńców.Oraz opcja spalenie ziemi przy zdobyciu osady
+Ścieżka dźwiękowa pieści ucho.
- Optymalizacja gry
-Drobne błędy i bugi
-Multiplayer grywalny lecz jest bardzo dużo rzeczy które przydało by się w nim zmienić i ulepszyć
-Brak na starcie plemienia Brytów( Icenow) żeby pomęczyć Rzymian od strony brytani

Ostatnio edytowane przez Natan93PL : 28-02-2015 o 17:11
Stary 19-02-2015, 01:01   #15
Grzegorzo
Fanatyk

Grzegorzo's Avatar

Lista Osiągnięć

Od razu wszystkie frakcje są dostępne czy jak w starszych częściach trzeba je odblokowac?

Jak się sprawują bitwy morskie?

Ile max jednostek w bitwie?
Stary 20-02-2015, 12:14   #16
Natan93PL
Fanatyk

Natan93PL's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Od razu wszystkie frakcje są dostępne czy jak w starszych częściach trzeba je odblokowac?

Jak się sprawują bitwy morskie?

Ile max jednostek w bitwie?

Od razu wszystkie są dostępne jak masz dlc z preorderów to masz dodatkowo jeszcze plemiona wikingów .Jednostek na ekranie jest ile ty sobie zapragniesz.Ludzie na multi walczą po 4vs4 widziałem wiec można sobie policzyć ze to w H dużo.Bitwy morskie gra się tez przyjemnie.

Ostatnio edytowane przez Natan93PL : 20-02-2015 o 12:19
Stary 02-03-2015, 09:04   #17
Natan93PL
Fanatyk

Natan93PL's Avatar

Lista Osiągnięć

Nowe DLC na horyzoncie

Stary 02-03-2015, 09:45   #18
Grzegorzo
Fanatyk

Grzegorzo's Avatar

Lista Osiągnięć

Masz jakiś filmik dobrej bitwy? Ale takiej konkretnej
Stary 02-03-2015, 23:08   #19
Natan93PL
Fanatyk

Natan93PL's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Masz jakiś filmik dobrej bitwy? Ale takiej konkretnej
Tu masz bitwe multiplayer ładnie prezentującą się.

Total War: ATTILA - Multiplayer Sasanidzi vs Rzym i Alanowie:

Stary 03-03-2015, 10:35   #20
Natan93PL
Fanatyk

Natan93PL's Avatar

Lista Osiągnięć

Nowe DLC w drodze.

Pakiet Kultur Długobrodych dodaje trzy nowe grywalne frakcje do Total War™: ATTILA. Longobardowie, Burgundowie i Alemanowie są dostępni w kampanii dla jednego i wielu graczy, a także w bitwach własnych i dla wielu graczy.

Po setkach lat zagrożenia ze strony Cesarstwa Rzymskiego, te trzy potężne i wojownicze królestwa germańskie nareszcie są gotowe na rozpoczęcie kampanii ekspansyjnych z terenów ojczystych. Na południu leży Cesarstwo Zachodniorzymskie, którego terytoria graniczne są słabe i gotowe do splądrowania. Dzięki niepowtarzalnej mieszance budynków, jednostek bojowych i premii frakcji, Longobardowie zamierzają wykorzystać niespokojne czasy.

Historycznie, frakcje te przekształciły się w wielkie imperia okresu średniowiecza. Czy poprowadzisz ich potężne wojska i także powołasz do życia własne cesarstwo?

Premia kulturalna (Królestwa barbarzyńskie)
Nowe królestwa: współczynnik konwersji budynków -50%

Niepowtarzalny, fabularny ciąg wydarzeń: Ballada o Yborze
Gra tymi frakcjami daje ci możliwość rozegrania nowej serii połączonych wydarzeń fabularnych. Ballada o Yborze przedstawiona jest w postaci germańskiej sagi, w której kierujesz losami słynnego bohatera w serii rozwidlających się wyborów fabularnych. Gdy saga ma się ku końcowi, Ybor staje się dostępny jako generał dla twoich armii i zostaje wyposażony w premie, które odpowiadają dokonanym przez ciebie wyborom.

Niepowtarzalne premie frakcji
Frakcje te posiadają niepowtarzalne premie, które wyróżniają ich styl gry w głównej kampanii Total War: ATTILA™.
Burgundowie: Urodzeni myśliwi
Chłodna determinacja: +25% odtwarzania jednostek
Twardy pokarm: +10 jedzenia dla każdego regionu o słabej żyzności
Alemanowie: Germańska jedność
Ludy graniczne: 15% zwiększona wartość ataku wręcz przeciwko Rzymianom.
Królewski splendor: +50% do promienia wpływu generała w bitwie.
Longobardowie: Wybrańcy Godana
Uwolnieni: +50% więcej wojowników zostaje zwerbowanych z szeregów pokonanych sił wroga.
Furia ręki naszego stworzyciela: +10% morale jednostek w trakcie walk z armiami innej religii.

Niepowtarzalne cele misji
Gracze rozgrywający kampanię Longobardami, Burgundami lub Alemanami otrzymują unikatową serię celów misji w trakcie kampanii. Wśród nich znajduje się nowy cel opcjonalny, który zapewnia konkretny zastrzyk bogactwa za opuszczenie osad i wkroczenie na ścieżkę ludu migrującego.

Niepowtarzalne jednostki
Prócz jednostek germańskich barbarzyńców, Burgundowie, Longobardowie i Alemanowie otrzymują też dostęp do szeregu niepowtarzalnych jednostek bojowych:
Burgundowie
Wąsaci harcownicy
Wąsaci oszczepnicy
Miotacze
Elitarni procarze
Burgundzcy konni topornicy
Wąsaci lansjerzy
Królewscy lansjerzy
Burgundzcy topornicy
Ogary
Alemanowie
Szlachcice obwieszeni biżuterią
Łupieżcy
Alemańscy łupieżcy
Elitarni alemańscy łupieżcy
Jeźdźcy Chndomara
Dezerterzy Protectores
Przejęta Cheiroballistra
Longobardowie
Młode wilki
Ludzie Godana
Wybrani Godana
Kopalniane konie
Zabójcy koni
Longobardzcy wojownicy z maczugami
Wojownicy z maczugami w zbrojach łuskowych

Niepowtarzalne budynki
Burgundowie
Nowa ścieżka rozwoju budynków przetwarzania jedzenia: peklownia -> wędzarnia -> magazyn z solą
Alemanowie
Dwór niezliczonych królów: ulepszenie poziomu 5 hali starszyzny
Nowa ścieżka rozwoju budynków obróbki klejnotów: złoże klejnotów -> szlifierz klejnotów -> rzeźbiarz klejnotów -> koneser klejnotów
Longobardowie
Nowa ścieżka rozwoju budynków wyzwolonych niewolników: plac wyzwoleń -> komuna wyzwoleńców
Kat
Dwór tancerzy Godana

Nowe dodatki
Pakiet Kultur Długobrodych zawiera nowe dodatki, które wzmacniają umiejętności i zdolności kluczowych postaci w kampanii:
Sprzączka z Pforzen: premia obrony przy oblężeniu.
Nóż ofiarny: tańsze budynki religijne i większe oddziaływanie religii
Kapłan Godana: zwiększa zadawane obrażenia i umiejętność walki wręcz kosztem zbroi
Życzliwy oszust: zwiększa ilość pieniędzy zyskiwanych z malwersacji.

Historia frakcji

Burgundowie
Choć w roku 98 n.e. okupowali wschodnią część Europy Środkowej i byli otoczeni przez inne społeczności plemienne, dowody archeologiczne i lingwistyczne sugerują, że Burgundowie pochodzą z wyspy Bornholm na Morzu Bałtyckim. W pierwszym wieku naszej ery Burgundowie byli jednak aktywni na kontynencie. Przez wieki umacniali swą pozycję jako potęgi na północy i wschodzie Europy. Choć pokonani przez Rzymian i otaczających ich wrogów, w IV wieku, wraz z osłabieniem Cesarstwa Zachodniorzymskiego, zapuszczali się coraz bardziej na jego terytorium. W związku z tym, Burgundowie mają teraz okazję przeprawić się przez Ren i zająć należne im miejsce – w świecie wolnym od okowów Rzymu!

Alemanowie
Jako duchowi spadkobiercy Swebów, Alemanowie zamierzali rozpocząć nowe życie z dala od nomadycznego terroru Hunów i im podobnych. Mimo kilku porażek, szczególnie w bitwie nad Lacus Benacus, byli poważnymi wrogami Rzymu i udało im się wydrzeć spore połacie jego zachodniego terytorium. Wspólnie wciąż prowadzili wojnę. Prowadzeni przez plemienny związek ważniejszych i mniej ważnych królów, książąt i wodzów twierdzących, że płynie w nich królewska krew, Alemanowie posiadali szeroki wachlarz germańskich jednostek. Ich przeznaczenie, choć niepewne, leży na ogromnych połaciach ziemi za Renem. Ich nieustępliwość i krwawa determinacja przesądzą o realizacji ich ambicji!

Longobardowie
Kiedy niewielkie, acz dumne plemię Wannilów zmierzyło się z Wandalami, ich bóg, Godan, przyrzekł, że da zwycięstwo plemieniu, które jako pierwsze zobaczy w dniu bitwy. Gdy zobaczył Wannilów z ich kobietami-wojownikami, zapytał: "kim są ci długobrodzi?" i przyznał im zwycięstwo. Plemię od tego czasu nazywane było Longobardami czy "długobrodymi". Mieszkają teraz wzdłuż rzeki Łaby, z dala od swych korzeni. Prowadzeni przez króla, który, gdy tylko może, dzieli się swoją władzą z ludem, są zdeterminowanym plemieniem, które przetrwało wiele burz i osiągnęło wielkość. Historia Longobardów pełna jest trudów i krwawych konfliktów, a w przyszłości na pewno czeka ich jeszcze więcej. A jednak Longobardowie zwyciężą, dzięki nowej sile! Zmierzą się z każdym przeciwnikiem, którego ześlą im bogowie!

Odpowiedz

Xbox Online Center Forum > PC > Games for Windows

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania