Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Microsoft > Osiągnięcia

Osiągnięcia Dyskusje o Osiągnięciach i Gamerscore.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15-12-2011, 19:14   #6361
CwirCwir
Początkujący
CwirCwir Wkroczył na dobrą drogę

CwirCwir's Avatar

Miasto: Tychy
Reputacja: 26

Lista Osiągnięć
Jakość, nie ilość Achievement Whore Konsekwentny 360 stopni 
Liczba Osiągnięć: 4

Domyślnie Odp: Mistrzowie "calaków"

Fable 3 1250/1250

Po naprawdę ciężkich poszukiwaniach wszystkich ukrytych rzeczy do zebrania i wbiciu zglitchowanego (przynajmniej dla mnie) aczka, wpadł upragniony calak w tej grze. Gra przyjemna choć krótka, a i zbyt prosta przy tym. Wielkim minusem był brak bossów... Ale za to grafika miła dla oczu jak również i muzyka dla uszu. Aczki nie były trudne wystarczyło trochę nad grą posiedzieć.
Za pomoc chciałbym podziękować ArniHell, gdyby nie on nie zebrałbym wszystkich broni .

7+/10 jak dla mnie.

CwirCwir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-12-2011, 11:48   #6362
SEPHIROTH POL
Początkujący
SEPHIROTH POL Grabi sobie

SEPHIROTH POL's Avatar

Reputacja: -58

Calak w Sacerd 2*, sorki, na szybko piszę i nie patrzę na ekran, chodziło mi oczywiście o Sacred 2

Gratulacje lokiGEO za calaczka w Bayonetce

Ostatnio edytowane przez SEPHIROTH POL : 18-12-2011 o 13:42
SEPHIROTH POL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-12-2011, 09:14   #6363
promilek
Stały bywalec
promilek Celebrytapromilek Celebrytapromilek Celebrytapromilek Celebrytapromilek Celebrytapromilek Celebrytapromilek Celebrytapromilek Celebrytapromilek Celebrytapromilek Celebrytapromilek Celebryta

promilek's Avatar

Reputacja: 2795

Lista Osiągnięć
4 The Players Ten jedyny Wyginam śmiało ciało Stary dziad! 
Liczba Osiągnięć: 26

Red Dead Redemption 1500/1500

Gra "Miód-malina". Pod każdym względem jest świetna. Piękna graficznie, misje świetne, duży świat. I niech nikt nie mówi, że płyty DVD mają zbyt małą pojemność. Tytuł ten pokazuje jak wiele można "upchnąć" na 1 Płycie! Już dawno nie grałem w tak świetną grę. Podstawka była dla mnie rewelacyjna, lecz gościa, który wymyślił zakończenie powinno się wychłostać! Niestety gorzej było w przypadku zombiaków. Nie spodobały mnie się tak jak podstawka, ale im dłużej grałem, tym było lepiej, lecz bez rewelacji. Najwięcej problemów sprawiło mi zabicie nietoperza tomahawkiem, ale wystarczyło kilka(sporo) prób i się udało. Nigdy nie oceniam gier, gdyż nie wiem jaką ocenę wystawić, lecz tym razem to zrobię. Jak dla mnie ta gra zdecydowanie zasługuje na mocne 9+/10.

Szczególne podziękowanie za multi dla: frosztiPL i Colin84PL, gdyż spędzili ze mną najwięcej czasu, oraz Razor22 PL za misje co-op na poziomie Advanced. Podziękowania również dla osób z ustawki na pokera itp, trochę ich było, większość z tzw. "łapanki", nie pamiętam dokładnie kto był. Dzięki.
Stary 17-12-2011, 11:02   #6364
Hunty
Początkujący
Hunty Wkrótce będzie sławny

Hunty's Avatar

Reputacja: 76

Lista Osiągnięć

Lego Batman 1000/1000

Dość łatwy calaczek, momentami bardzo nużący ( w końcu ile można gapić się na klocki ?) Gra dostaje ode mnie 6/10

PS. Youtube jest bardzo przydatny przy kolekcjonowaniu całego crapu z tej gry
Stary 17-12-2011, 11:19   #6365
CzarO17
Fanatyk
CzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 Celebryta

CzarO17's Avatar

Reputacja: 4360

Lista Osiągnięć
No-life? 4 The Players Przybij piątkę! Stary dziad! 
Liczba Osiągnięć: 28

Sherlock Holmes vs Jack the Ripper - 1000/1000
Gra typu CSI, ale dawniejszych czasów. Jeśli nie miałbym możliwości korzystania z guide'ów to zapewne potrwało by mi to o wiele dłużej + wielkiego wytężenia znajomości angielskiego, na szczęście guide się znalazło i wszystko poszło bez większych problemów.
Ciekawostka: kiedy grałem w tą grę cały czas mi się wydawało, że czas szybciej leciał, bo większość przegrałem wieczorami i gra mnie zanudzała, gdy grałem dłużej niż 2h. Przy 3. podejściu calaczek pękł i GS podskoczył, więc radocha.
Za giereczkę dziekuję Fuji'emu <3 : *
Mam zamiar teraz wycalakować Beowulfa, ale gdy patrzę na same pudełko oczy mi się same mrużą i zbiera się na wymioty, więc nie wiem jak to z tym szmelcem będzie.
Stary 17-12-2011, 17:28   #6366
Assassin
Spambot
Assassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin Niewiarygodne

Assassin's Avatar

Reputacja: 12730

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live I love Apple Ten jedyny Stary dziad! 
Liczba Osiągnięć: 28

U mnie też ten syf na półce stoi, ale nie tknę tego, chyba, że naprawdę nie będę miał w co grać, jednak wątpię żeby tak było.
Stary 17-12-2011, 17:35   #6367
igor8472
da Sztig
igor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narody

igor8472's Avatar

Miasto: Festung Breslau
Reputacja: 5090

Lista Osiągnięć
VIP Filantrop Donator o wielkim sercu Widz 
Liczba Osiągnięć: 33

A szkoda bo obok Gray Matter najlepsza przygodówka na boxa.

Kokodżambo i do przodu.
igor8472 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-12-2011, 23:38   #6368
Xzaara
Znajomy
Xzaara Wzór dla innychXzaara Wzór dla innychXzaara Wzór dla innychXzaara Wzór dla innychXzaara Wzór dla innychXzaara Wzór dla innychXzaara Wzór dla innychXzaara Wzór dla innych

Xzaara's Avatar

Reputacja: 985

Lista Osiągnięć
Old School Playaz  Konsekwentny Kobiety też grają! 
Liczba Osiągnięć: 11

Całkowicie się z tobą zgadzam @igor8472, to były dwie świetne przygodówki, teraz już się takich zbyt wiele nie produkuje.

a przy okazji...

Asassins Creed Revelations 1090/1090 – szybki, przyjemny calak. Gra nie ma sobie nic do zarzucenia… poza jednym: zawiewa nudą. Bardzo lubię całą serię i czekałam na tą grę z niecierpliwością, jednak po jej ukończeniu czuję, że był to tylko kolejny odcinek. Zabijanie stało się chlebem powszednim, gdzieś zatraciło się poczucie asasyńskiej misji i żaden arsenał broni nie był w stanie tego zamaskować. Miałam wrażenie, że twórcy nie mieli pomysłu co zrobić z templariuszami (w tej części wypowiadali przed śmiercią wyjątkowo puste frazesy), Desmondem i tą nieszczęsna „obcą cywilizacją”, którą kiedyś doczepili na siłę do fabuły. Seria stoi na zakręcie i twórcy muszą się wziąć do pracy żeby tchnąć w nią trochę świeżości, inaczej marka utraci swoją świetność i dobre wyniki sprzedaży.

Największa pochwała należy się chyba za dopracowanie trybu multiplayer: w końcu nie trzeba czekać na mecz, gra się płynnie i w miarę przyjemnie a dodatkowe punkty i przedmioty do kupienia uatrakcyjniły rozgrywkę ...no może tylko dlc trochę niepotrzebnie i na siłę dodali.

Za pomoc przy achivach DLC podziękowania wędrują do: dr M3000, Wookash00, ces4rz.
Stary 18-12-2011, 13:54   #6369
SEPHIROTH POL
Początkujący
SEPHIROTH POL Grabi sobie

SEPHIROTH POL's Avatar

Reputacja: -58

Calak w Halo Reach - 1700/1700. Dziękuję za wspólny boosting: BlackJack PL, Muroga i Szkieli.
Stary 18-12-2011, 14:26   #6370
muroga
Banned
muroga Wkroczył na dobrą drogę

Miasto: Japan, Edo
Reputacja: 20

Lista Osiągnięć
Promotor Old School Playaz PlayStation 3 is my Home 360 stopni 
Liczba Osiągnięć: 5

Ustawka była przednia, thnx i pozdro
muroga jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-12-2011, 20:54   #6371
Sawyer1
Wariat
Sawyer1 Daje dobry przykładSawyer1 Daje dobry przykładSawyer1 Daje dobry przykładSawyer1 Daje dobry przykładSawyer1 Daje dobry przykład

Sawyer1's Avatar

Miasto: Wieluń
Reputacja: 451

Lista Osiągnięć
Top 10 Dopiero się rozkręcam! Stary dziad! Hall of Fame Star 
Liczba Osiągnięć: 32

Duke Nukem Forever 1205/1205 - calak ktorego chcialem juz dawno zrobic szczegolnie jestem dumny z osiagniecia za przejscie gry na veteranie i zdobycie 1mln pkt w pinballu zarowno w podstawce jak i w dlc doctor cos tam ... ogolnie grze daje za calosc 6/10 chyba jeden z najwiekszych niewypalow tego roku
Stary 18-12-2011, 22:24   #6372
Marlowe
Początkujący
Marlowe Wszyscy go tu znająMarlowe Wszyscy go tu znająMarlowe Wszyscy go tu znająMarlowe Wszyscy go tu znająMarlowe Wszyscy go tu znająMarlowe Wszyscy go tu znają

Marlowe's Avatar

Miasto: Poznań
Reputacja: 599

Lista Osiągnięć
Bogacz Old School Playaz Wyginam śmiało ciało 360 stopni 
Liczba Osiągnięć: 4

Assassin's Creed II 1000/1000 - Pierwszy całek "detalicznej" gry Bardzo ciekawy tytuł, krok naprzód względem części pierwszej - większa różnorodność zadań. Minusy to na pewno nie zbalansowany system ekonomiczny (gdzieś w 3/4 gry miałem 0,5 miliona florenów z którymi nie miałem co zrobić).

PSX->N64->DC->PS2->X360->XONE->PS4
Marlowe jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-12-2011, 11:39   #6373
Sawyer1
Wariat
Sawyer1 Daje dobry przykładSawyer1 Daje dobry przykładSawyer1 Daje dobry przykładSawyer1 Daje dobry przykładSawyer1 Daje dobry przykład

Sawyer1's Avatar

Miasto: Wieluń
Reputacja: 451

Lista Osiągnięć
Top 10 Dopiero się rozkręcam! Stary dziad! Hall of Fame Star 
Liczba Osiągnięć: 32

South Park Let's Go Tower Defense Play! - 200/200 uwielbiam takie gry gdzie trzeba sie bronic u mnie gra jest zaraz po plants vs zombies
Stary 20-12-2011, 12:53   #6374
Ownon
Fanatyk
Ownon Wszyscy go tu znająOwnon Wszyscy go tu znająOwnon Wszyscy go tu znająOwnon Wszyscy go tu znająOwnon Wszyscy go tu znająOwnon Wszyscy go tu znają

Ownon's Avatar

Miasto: Wawa
Reputacja: 596

Lista Osiągnięć
Byłem pierwszy! Szybko i wściekle Hall of Fame Star  
Liczba Osiągnięć: 12

Driver: San Francisco - 1000/1000
Spoiler:
naprawdę mnie mile zaskoczyła ta gra, pomimo głupiej jak but historii i faktu że wykonuje się misje, które tanner sobie tylko uroił multi też naprawdę przyjemne, jak już człowiek zacznie ogarniać tryby, ale jednak zrobienie wszystkich osiągnięć multiplayer trochę zajmuje, a i ustawki się przydają, bo w niektórych trybach mało ludzi bywa

Ostatnio edytowane przez Ownon : 02-03-2012 o 16:26
Ownon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-12-2011, 14:22   #6375
QBalu
Fanatyk
QBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innychQBalu Wzór dla innych

QBalu's Avatar

Miasto: Nowa Sól
Reputacja: 747

Lista Osiągnięć
Swój! Zbieram puchary Platynki jak dziewczynki Przybij piątkę! 
Liczba Osiągnięć: 10

Dzięki za spojler
Stary 22-12-2011, 14:30   #6376
Snake
Spambot
Snake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake Niewiarygodne

Snake's Avatar

Miasto: Poznań
Reputacja: 12679

Lista Osiągnięć
Nie mam nic lepszego do roboty Ten jedyny Stary dziad! Książkotwarz 
Liczba Osiągnięć: 30

Brawo Ownon. Brawo ku*wa.
Stary 22-12-2011, 14:48   #6377
wrog
El Presidente
wrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodne

wrog's Avatar

Miasto: Kutno
Reputacja: 11542

Lista Osiągnięć
4 The Players Platynki jak dziewczynki Forever Alone Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 47

Spoiler? Od pierwszej zapowiedzi gry wiadomo, że główny bohater ma wypadek i zapada w śpiączkę...
Stary 22-12-2011, 16:33   #6378
MANDo
Spambot
MANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo Celebryta

MANDo's Avatar

Miasto: Lublin
Reputacja: 2894

Ja nie widziałem, a oglądałem trochę materiałów o tej grze, big lol. .
MANDo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-12-2011, 12:04   #6379
lvizzz
Fuck games, games suck
lvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca świata

lvizzz's Avatar

Miasto: London
Reputacja: 8112

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Ten jedyny Weteran Xbox Live Aniołek 
Liczba Osiągnięć: 46

The Elder Scrolls V: Skyrim a.k.a nakvrwiam w smoki-1000/1000:czy 110 godzin spedzone w single player game to duzo czy malo jak na dzisiejsze standardy?Czy czajace sie gdzies w tle drugie tyle contentu jest naprawde tym, czego potrzebuja gracze?Czy mozna grac w jedna gre 300 godzin-nie multi, MMO-i miec frajde odkrywajac nowe rzeczy?

Najnowsza odslona serii Elder Scrolls to gigant, gargantuiczny twor pozerajacy kazda minute wolnego czasu; zasysajacy mysli, wrzucajacy w olbrzymia rzeczywistosc twor-Bethesdy twor moze nie doskonaly, ale ocierajacy sie doskonalosc, wszak jako tak slabe istote mozemy tylko wznosic sie ponad ludzkie ograniczenia, a TES V:S pokazuje, iz nie wszystko w RPG zostalo pokazne.Todd Howard i s-ka wskazuja palcami wysepke MMO i mowia:'My tez tak potrafimy, my zrobimy to dla jednego gracza'.Bo taka analogie nalezy-nic nie nalezy, to tylko ja-wysnuc:Skyrim jest gra MMO wzieta w nawias, postawiona nie na serwerach, a na dyskach/plytach graczy-co zrobia-ich wola.Skyrim, Skyrim, Skyrim, ciagle lopocze sie w glowie mej ta nazwa, slysze okrzyki bojowe, Thu'ums odbijajace sie od scian lochow, Fus Ro Dahhhh!, na pochybel wrogom, walka, krew i honor-yyy, moze niekoniecznie to mialem na mysli, daleko mi do rasizmu-wszystkim tym jest SKYRIM.Gra geniusz, gra.....to juz nawet nie jest gra, to jest meta-gra:ilosc wszelkiego rodzaju zdarzen, qustow zadan, NPC, zbroii, czarow, oreza, mozliwosci-przytlacza.Czy uwierzycie, ze na tyle godzin gry poznalem tak na dobra sprawe jedno tylko miasto, Whiterun, moze jeszcze Riften, ale to ze wzgledu na Gildie Zlodziejaszkow, u ktorych spedzilem sporo czasu.A gdzie wykute w kamieniu Markath, gdzie konrolowane przez Imperium Solitude, tak zapierajace dech w piersiach gdy zobaczyc je pierwszy raz z odpowiedniej perspektywy?Gdzie niezbadane kopalnie, gdzie zapomniane skarby, gdzie to wszystko, czego ja, jako jeden tylko gracz, nie zbadalem?Czy Skyrim da sie skonczyc, czy mozna ukonczyc gre z 100% completion?Powatpiewam, chyba ze wezmiemy pod uwage wszelkie niuanse, rozgrywanie na kilka frakcji, a co za tym idzie sejwow.Czyli sie nie da-nie da sie w 'normalny' sposob.Do tej pory ciezko mi bylo sobie wyobrazic przeniesienie mechanizmow z rozgrywki MMO na nastawiona na jednego gracza produkcje-teraz tylko czekam na Fallout 4, bo moze byc tylko lepiej.
Skyrim posiada ta unikatowosc, ze nie nudzi:wiele RPG czy MMO wskazuje nam palcem gdzie mamy isc, co mamy zrobic, jakie szczury w piwnicy zabic.Skyrim, owszem, pokazuje i to, lecz pokazuje nam o wiele wiecej:mozliwosci wyboru sciezek jest ogromna ilosc, czesto zdarzalo mi sie sie isc na questa, ktory planowalem sobie na wieczor po pracy, trzy godziny, bo ktos potrzebowal pomocy, bo walczylem ze smokiem, bo zboczylem-sic-z obranej sciezki, kolo polnocy lapac sie za glowe:'Co ja robie, gdzie ja jestem', a pozniej siedziec dwie kolejne godziny zeby osiagnac zamierzony plan.Bethesda osiagnela mistrzostwo w stylu:'jeszcze jeden quest, jeszcze tylko te lochy'.Tak, tez myslalem, ze Fallout to jest to, ze nic wiecej nie da sie wymyslic.Da sie:gdy w F3 po intensywnym graniu ukazuje sie caly Wasteland, a grajacy ma swiadomosc doswiadcznienia praktycznie wszystkiego, to w Skyrim tak naprawde ciezko powiedziec cokolwiek.Ja osobiscie nie tknalem watkow z wojna domowa, podzialem na Imperium i Stormcloaks:tzn.:poznalem, ale rzeczy zwiazane z glownym watkiem.A gdzie reszta, gdzie wojna wywiadow, misje dla frakcji, zdrady, poszukiwania, przekupstwa i zabojstwa?

Znow:meta-gra:samo robienie Deadric zajelo mi weekend intesywnego grania, a przeciez to jedna tylko z warstw w Skyrim, jedna z najbardziej interesujacych, jesli moge dodac.Questy od bogow ciemnosci wprowadzaja w klimat Tamriel, ukazuja ich-Prince-jako calkowicie inne jestestwa, pozbawone uczuc, pragnace wladzy i majace tysiaclecia na zrealizowanie wlasnych planow.Gracz, jak champion, pojawia sie na ich drodze tylko raz, ale coz za spotkanie to jest:ognie, trucizny, gadajace psy, utrata filmu po imprezie, sen szalenca, krew, zabijanie, pozoga.

Pamietacie pierwsze wyjscie z bunkra w F3-Bethesda mi to skopala, bo wyszedlem w nocy, wiec wrazenie nie bylo jakies porywajace. W Skyrim owe momenty katharsis zdarzaja sie nad wyraz czesto, przez to tracac nieco ze swojego impaktu, ale z drugiej strony ukazuja z jakim monstrum mamy do czynienia.Wiadomo:pierwszy widok swiata po wprowadzajacym quescie-tutorialu jest niezapomniany:ogrom, gory dookola, w lasach zwierzyny bez liku, gdzies w oddali rwacy strumyk.I tak jestesmy sobie pozostawieni, co zrobimy, od czego zaczniemy, jak poprowadzimy fabule-zalezy od nas.Poczatek moze wydawac sie trudny, bo za cholere nie wiadomo za co sie zabrac, malo lokacji na mapie odkrytych, zimno i chcemy do domu; moge dodac od siebie, ze odkrycie mapy wcale spraw nie ulatwia:ilosc rzeczy do zrobienia przytlacza, chcemy zrobic to, tamto, i moze jeszcze to.Ale kiedy, kiedy, gdy jestesmy porwani przez fabule Dark Brotherhood-swietny poczatek, smieszny na swoj sposob.

TES V:S nie zachwyca grafika-widac poprawe wzgledem F3, ale nie jest sie jakos porazonym.Co poraza, to mechanizm odpowiedzialny za zachowania NPC, opcje dialogowe, wybory-chyba tylko raz gra pokazala mi w prostacki sposob jak owe algorytmy wplywaja na rozgrywke:odkrylem jakies lochy, wrocilem do Whiterun, nagle pojawil sie kurier z listem od 'przyjacielem', w ktorym stalo, ze ktos tam w tym lochu potrzebuje pomocy, czy jak to bylo.Ale tylko jeden raz, cala reszta zabawy zostala skrzetnie ukryta pod warstwami kodu.Jak to w grach od Bethesdy sa bugi, sa bledy, niektore dosyc duze i wkurzajce, wiec czeste sejwowanie powinno stac sie druga natura, lecz jesli pomysli sie nad tym, ile zaleznosci gra przelicza, wszystko jest dynamiczne, wszystko jest w ruchu....wow, szczeka opada.Trudno jest opisywac tak zlozone elementy osobom, ktore nie graly, bo owe zaleznosci nalezy doswiadczyc i zobaczyc na wlasne oczy zeby zdac sobie sprawe ile pracy zostalo wlozone w caly system Skyrim.

Zeby nie wchodzic gleboko w sprawy bardziej techniczne:voice acting stoi pod wysokim poziomem-nie jest to Uncharted, ale przy tak wielkiej ilosci postaci wykonano i tak tytaniczna prace:slychac rozne akcenty, rasa kotow zwlaszcza wyroznia sie na tle innych.Co prawda nie ma spojnosci zachowanej, tzn.:w danym miescie mozemy uslyszec rozne akcenty, ale pod wzgledem imersji wcale ow fakt nie przeszkadza.
Na co chcialbym zwrocic jeszcze uwage, to setting:na pierwszy rzut oka nie jest wcale zachecajacy, bo gory dookola, masa sniegu, co jakis czas jestemy atakowani przez burze czy inna zamiec sniezna, ale o dziwo sprawdza sie to!Czuc klimat nordycki, nie tylko ze wzgledu na pogode, ale i na cale otoczenie:budownictwo, religie, cala kultura wlasciwie, wszelkiego rodzaju zdobienia, ozdoby, jakies male przedmioty-wiemy, ze jestemy gdzies na polnocy, gdzie zycie jest twarde, natura nie wybacza bledow, ale mieszkancy sa pelni honoru, wierza w to, co mowia.Czajace sie w podziemiach potwory, nieumarli uzywjacy smoczych okrzykow, wyznawcy i kaplani smokow-niepowtarzalne ale i bardzo nordyckie.Zeby nie bylo:sa i sloneczne dni, wloczymy sie po lakach, ale to gory sa tym elementem, ktory nadaje calosci smaczku i niepowtarzalnosci.No i smoki!!!!
Gory sa piekne w Skyrim:widok szczytow otulonych mgla zachwyca, zwlaszcza gdzies z daleka-wyglada to przepieknie, az chce sie podrozowac po swiecie, dotrzec do niezbadanych ruin;widok na cala reszte, zwlaszcza pola i laki, jest juz mniej porazajacy-mozna zauwazyc strukture i budowe gry, ale nie przeszkadza to jakos specjalnie.

Skyrim tez stal sie fenomenem kulturowym;nie tak duzym jak Call of Duty, ale kazdy, kto siedzi troche w temacie gier, albo w necie ogolnie, zauwazyl jak wielki slad produkcja ta zostawila:wszelkie te arrows in the knee, przerobki muzyczne, memy, komiksy, tworczosc fanowska-ogrom tego.Pamietajmy, ze najnowszy Elder Scrolls to gra hardcorowa, przeznaczona niby dla doswiadczonych graczy, ale 10 milionow ponoc poszlo do sklepow.Czym innym jest fakt, ile osoba skonczy Skyrim;juz GTA IV pokazalo, ze duza czesc graczy fabuly po prostu nie skonczyla.Ale jestemy na OC, tutaj o wielkosci marki swiadcza cyferki i sprzedaz, dlatego MW3 jest gra zeslana przez boga i najlepsza gra ever.

Jesli mialbym wskazywac na bledy i minusy, to nasuwaja mi sie na mysl tylko dlugie loadingi.W czasie 'normalnej' gry nie przeszkadzaja az tak bardzo, ale gdy wykonujemy questy dla gildii zlodzieji, dlugie czekanie staje sie irytujace:tworcy wrzucili NPC od ktorych dostajemy questy na lokacje wewnatrz lokacji, wiec trzeba zrobic fast travel do miasta, wiadomo:loading, wejsc a lokacje:loading, a pozniej jeszcze na jedna:loading, a pozniej odbyc ta sama droge wspak.Zdaje sobie sprawe, ze tak dzialaja gry od Bethesdy, taka maja techologie, ale ja tez mam prawo ponarzekac.Na glitche narzekac nie bede-duzo ich, ale nie jest to New Vegas.Jak juz wspomnialem, przy takiej ilosci NPC i dynamice, i tak calosc wypada na plus.

Wlasnie zdalem sobie sprawe, ze co bym nie pisal, to i tak Skyrim nie opisze:gra jest tak olbrzymia, ze mozna skupiac sie tylko na malych wycinkach rzeczywistosci, danej linii fabularnej czy frakcji;calosc jest niepisywalna, bo zbyt wielka i skomplikowana.Doswiadczyc Skyrim-tak, mozna, ale doswiadczenie czesto traci na impecie, gdy je ubrac w slowa, wiec nie pozostaje mi nic innego jak zakonczyc ta jalowa pogadanke.Zagrajcie w Skyrim;wiem, ze kilkukrotnie juz w tym roku wskazywalem na gry, w ktore trzeba zagrac, ale tez z nielichym rokiem mielismy do czynienia:Portal 2, nowy Deus, Gyrosy, to tylko kilka tytulow, ale Skyrim dostaje ode mnie tytul GOTY. Wielkim milosnikiem fantasy tez nie jestem, wole inne settingi, wiec sam juz ten fakt swiadczy o wspaialosci gry od Bethesdy.Gdyby zrealizowac zamysl Howarda w swiecie Fallouta, to mialbym swoja gre absolutna, ale i tak Skyrim zaliczam do scislej czolowki na mojej liscie.

Ocena:GOTY, gra bliska idealu.
lvizzz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-12-2011, 12:34   #6380
coolbary
Stały bywalec
coolbary Wzór dla innychcoolbary Wzór dla innychcoolbary Wzór dla innychcoolbary Wzór dla innychcoolbary Wzór dla innychcoolbary Wzór dla innych

coolbary's Avatar

Miasto: Hrubieszów
Reputacja: 661

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live Ten jedyny Widz Książkotwarz 
Liczba Osiągnięć: 20

Lvizzz, ale pojechałeś .
Szacun za calaka.

Ostatnio edytowane przez coolbary : 25-12-2011 o 12:44
coolbary jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz