Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Microsoft > Osiągnięcia

Osiągnięcia Dyskusje o Osiągnięciach i Gamerscore.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13-05-2012, 13:26   #6681
SEPHIROTH POL
Początkujący
SEPHIROTH POL Grabi sobie

SEPHIROTH POL's Avatar

Reputacja: -58
Domyślnie Odp: Mistrzowie "calaków"

SKYRIM - 1000/1000 - W Skyrimie przeżyjemy dobrą przygodę i pozwiedzamy piękne miejsca, niestety walka jest przeciętna, może się czepiam, ale po Dark Souls wiem jak powinna wyglądać dobra walka, zabrakło tego w Skyrimie a szkoda bo przecież walczy się od początku do końca gry. Najbardziej wkurzały mnie długie loadingi czasem nawet 40sec. a lokacje zmieniamy jak rękawiczki oraz biedni panowie w biednych sklepikach, jak miałem pełny plecak i pełny plecak mojego towarzysza to musiałem objebać z 4 miasta wchodząc do różnych domków a każdy loading krótki nie był więc zajmowało to od pół godz. do godz. żeby wszystko posprawdzać i sprzedać.
Tak czy siak Skyrim jest grą bardzo dobrą i warto w nią zagrać, osobiście wystawiam jej solidną ocenę 8/10.

Jeśli chodzi o calaka to robi się go przyjemnie, cały czas robimy coś innego.

Foty ze statystykami i trochę więcej: http://photo-gamer.com/index.php?opt...47&lang=pl#362
Stary 13-05-2012, 14:53   #6682
Malebolge PL
Stały bywalec
Malebolge PL Wzór dla innychMalebolge PL Wzór dla innychMalebolge PL Wzór dla innychMalebolge PL Wzór dla innychMalebolge PL Wzór dla innychMalebolge PL Wzór dla innychMalebolge PL Wzór dla innych

Miasto: Podmiejsko
Reputacja: 757

Lista Osiągnięć
Na dobre i na złe Byłem pierwszy! Achievement Whore Hall of Fame Star 
Liczba Osiągnięć: 9

The Walking Dead: Episode 1 100/100

Niedawno "odkryłem" serial - oglądam dzielnie pierwszy sezon na Fox-ie A że wkręca niesamowicie zabrałem się za grę, później przyjdzie pora na komiks. Chociaż gra, to za dużo powiedziane - bardziej pasuje interaktywny film, ala "Dragon's Lair" (który niedługo pojawi się na Livie). Ogólnie realizację oceniam bardzo pozytywnie, podoba mi się komiksowa kreska - dużo bardziej niż np w Darkness II. Przechodzi się ją jednym tchem - nie da się oderwać od historii. Jest nieco za krótka, ale zawsze pozostają inne ścieżki do zbadania na drugie podejście. Szczerze mówiąc jestem pod dużym wrażeniem i mam nadzieję że kolejne epizody będą trzymały poziom. Polecam innym i żałuję że nie uświadczymy takiego Jurrasic Park na xboxie
8/10

Ostatnio edytowane przez Malebolge PL : 13-05-2012 o 19:34
Malebolge PL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-05-2012, 15:21   #6683
Jaskier
Poplecznik Koticka
Jaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier Celebryta

Jaskier's Avatar

Miasto: Jastrzębie-Zdrój
Reputacja: 3562

Lista Osiągnięć
Forever Alone Zdarta klawiatura Ten jedyny Swój! 
Liczba Osiągnięć: 28

[PROTOTYPE2] (1000/1000) - z calakiem się nie spieszyłem, bo myślałem, że DLC pt. "Colossal Mayhem" doda osiągnięcia, niestety nie dodało .
Wprawdzie [P2] jest znacznie łatwiejszy i uboższy fabularnie od [P1] (bogate back story siłą rzeczy zostało domeną jedynki), to grało mi się bardzo dobrze i samą grę uważam za takową - bardzo dobry sequel świetnej gry. Znajdywanie znajdziek i wykonywanie zadań pobocznych nie nudziły mi się, nawet kiedy je robiłem po raz drugi (żeby zdobyć calaka trzeba zacząć grę na new game+ i przejść spory jej kawałek). Wiele zmian w gameplay usprawniło rozgrywkę, ale wrażenia drastycznej reformy (na szczęście) nie ma. Z drugiej strony, pomysł twórców aby uzależnić możliwość korzystania ze wszystkich form pojazdów od postępów w fabule (nawet na new game+), z założenia dobry i obecny też w poprzedniej części, został tutaj (IMO) za mocno zaimplementowany: przez 1/3 gry nie można korzystać z czołgów i transporterów opancerzonych, a przez 2/3 z helikopterów. Jednak i bez tego główny bohater jest w prawie każdej sytuacji przepakowany, więc może to i dobrze.

Summa summarum: 9=

"Everyone with a gamerscore lower than yours has no skills, everyone with a gamerscore higher than yours has no life"
Jak ktoś chce wysłać mi zaproszenie przez Live, to proszę o jakąkolwiek treść w wiadomości, inaczej od razu wybieram "odrzuć"
Jaskier jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-05-2012, 18:57   #6684
Assassin
Spambot
Assassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin Niewiarygodne

Assassin's Avatar

Reputacja: 12730

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live I love Apple Ten jedyny Stary dziad! 
Liczba Osiągnięć: 28

Cytat:
Napisał Malebolge PL Zobacz post
The Walking Dead: Episode 1 200/200*

Niedawno "odkryłem" serial - oglądam dzielnie pierwszy sezon na Fox-ie A że wkręca niesamowicie zabrałem się za grę, później przyjdzie pora na komiks. Chociaż gra, to za dużo powiedziane - bardziej pasuje interaktywny film, ala "Dragon's Lair" (który niedługo pojawi się na Livie). Ogólnie realizację oceniam bardzo pozytywnie, podoba mi się komiksowa kreska - dużo bardziej niż np w Darkness II. Przechodzi się ją jednym tchem - nie da się oderwać od historii. Jest nieco za krótka, ale zawsze pozostają inne ścieżki do zbadania na drugie podejście. Szczerze mówiąc jestem pod dużym wrażeniem i mam nadzieję że kolejne epizody będą trzymały poziom. Polecam innym i żałuję że nie uświadczymy takiego Jurrasic Park na xboxie
8/10
*100/100
.
Stary 13-05-2012, 19:35   #6685
Malebolge PL
Stały bywalec
Malebolge PL Wzór dla innychMalebolge PL Wzór dla innychMalebolge PL Wzór dla innychMalebolge PL Wzór dla innychMalebolge PL Wzór dla innychMalebolge PL Wzór dla innychMalebolge PL Wzór dla innych

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał Assassin Zobacz post
*100/100
.
Siedząc na sedesie zauważyłem błąd swój ale ubiegłeś mnie w pędzie ku klawiaturze
już poprawione
Stary 14-05-2012, 00:28   #6686
Mr Perfect
No-life
Mr Perfect Przed nim wspaniała przyszłośćMr Perfect Przed nim wspaniała przyszłośćMr Perfect Przed nim wspaniała przyszłośćMr Perfect Przed nim wspaniała przyszłośćMr Perfect Przed nim wspaniała przyszłośćMr Perfect Przed nim wspaniała przyszłośćMr Perfect Przed nim wspaniała przyszłośćMr Perfect Przed nim wspaniała przyszłośćMr Perfect Przed nim wspaniała przyszłośćMr Perfect Przed nim wspaniała przyszłośćMr Perfect Przed nim wspaniała przyszłość

Reputacja: 1826

Fez 200/200 - Uważam Feza za jedna z nalepszych arcadówek jakie ujrzały swiatło dzienne na XBL, dostajemy kapitalne połączenie platformówki z uber wymagającymi zagadkami, aby zrobić calaka trzeba się ostro napocić bo gra nie prowadzi za raczke, rozkminianie wszystkiego zajmuje multum czasu i prowadzi niekiedy do frustracji lecz kiedy się juz wpadnie na pomysł jak rozwikłać daną zagadke fun gwarantowany. Osobiscie udało mi się wszystko rozkminić bez żadnego wsparcia poza jednym ale właściwie sam przez przypadek na to wpadłem. Pewnego dnia gdy jechałem autobusem ZTM linija 112, stałem zaraz obok kierowcy w pewnym momencie zobaczyłem dziwny kod na ścianie taki sam jak w Fez który od tygodnia mnie wnerwiał. Przez jakis czas myślałem że śnie albo mam zwidy bo jak to możliwe że on się teleportował do autobusu ? na szczeście w domu brat mi wytłumaczył drwiąc przy okazji że jest to kod do smartfona który trzeba zeskanować żeby otrzymać jakieś dane w tym przypadku rozwiazanie zagwostki w Fez. Podsumowując Fez jest grą prawie idealną, niestety mapa jest spartolona oraz denerwują zacinki spowodowane zapisywaniem zwłaszcza podczas skoków po platformach wiec daje 9,5/10 stosunek ceny ( 800MSP) do ilosci i jakosci zabawy w pełni zadowalający. Uwaga gra nie jest dla casuali hehehe

Ostatnio edytowane przez Mr Perfect : 14-05-2012 o 00:54
Mr Perfect jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-05-2012, 01:16   #6687
acePL
Znajomy
acePL Wkrótce będzie sławnyacePL Wkrótce będzie sławny

Miasto: Jankowice Rybnickie
Reputacja: 131

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live Konsekwentny Wiisi mi to PlayStation 3 is my Home 
Liczba Osiągnięć: 7

Cytat:
Napisał Yap Zobacz post
Gears of War 3 [2000/2000] - Nie jestem jakimś tam odjechanym achievement hunterem bo jest to mój chyba pierwszy calak (nie licząc Ninja Gaiden II przed wyjściem pakietu misji), ale czuję naprawdę dużą satysfakcję z tego osiągnięcia. Czuję, że chcę teraz pograć w coś innego. Do GoW3 jeszcze wrócę nie raz.
Gratuluje z całego serca!

Na początku girsów 3 chciałem zdobyć jak najszybciej calaka, sle sytuacja życiowa nie pozostawiła mi czasu na granie więc odpuściłem ;/ Jeżeli znajdę trochę więcej czasu zapewne scalakuje gowa3, ale nie będzie to juz calak jak za czasów gow 1 i gow 2. Teraz czekam na bonus w postaci mnożnika expa. Na starość(28lat) czas stał się cenniejszy niż nakur%2anie w girsy :/

acePL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-05-2012, 03:31   #6688
prObie
Początkujący
prObie Daje dobry przykładprObie Daje dobry przykładprObie Daje dobry przykładprObie Daje dobry przykładprObie Daje dobry przykład

prObie's Avatar

Miasto: Łódź
Reputacja: 471

Lista Osiągnięć
360 stopni  Jakość, nie ilość Zapalczywy 
Liczba Osiągnięć: 6

DiRT 1000/1000 - prosty i baardzo przyjemny calaczek, nawet 1000 mil bardzo przyjemnie się zdobywało.

Minecraft 400/400 - gra wciągnęła mnie tak bardzo że nie wyobrażam sobie nie wbicia w niej calaka, nie był jakoś specjalnie wymagający więc udało się go wbić w 3 dni. Polecam kto jeszcze nie grał bo warto.
Stary 15-05-2012, 13:10   #6689
Baczek PL
No-life
Baczek PL Przed nim wspaniała przyszłośćBaczek PL Przed nim wspaniała przyszłośćBaczek PL Przed nim wspaniała przyszłośćBaczek PL Przed nim wspaniała przyszłośćBaczek PL Przed nim wspaniała przyszłośćBaczek PL Przed nim wspaniała przyszłośćBaczek PL Przed nim wspaniała przyszłośćBaczek PL Przed nim wspaniała przyszłośćBaczek PL Przed nim wspaniała przyszłośćBaczek PL Przed nim wspaniała przyszłośćBaczek PL Przed nim wspaniała przyszłość

Baczek PL's Avatar

Miasto: ``BDG``
Reputacja: 1987

Lista Osiągnięć
4 The Players Weteran Xbox Live No-life? Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 35

Avatar 1000/1000 - bardzo trudny calak . Sama kampania zajęła mi 600 h. Naprawdę trudny wyczyn.

Baczek PL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-05-2012, 14:34   #6690
MANDo
Spambot
MANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo Celebryta

MANDo's Avatar

Miasto: Lublin
Reputacja: 2894

Ach, ta ironia.
MANDo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-05-2012, 14:40   #6691
lvizzz
Fuck games, games suck
lvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca świata

lvizzz's Avatar

Miasto: London
Reputacja: 8112

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Ten jedyny Weteran Xbox Live Aniołek 
Liczba Osiągnięć: 46

Z czystej ciekawosci, czy jest ktos kto przeszedl gre, a nie tylko wbil calaka w 5 minut?To zaden sarkazm, ciekawy jestem czy dobra gra.
lvizzz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-05-2012, 15:40   #6692
Grzegorzo
Fanatyk
Grzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo CelebrytaGrzegorzo Celebryta

Grzegorzo's Avatar

Miasto: Temptation
Reputacja: 2919

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Swój! Celebryta  
Liczba Osiągnięć: 15

@lvizzz racja. Sam "zrobiłem" calaka ale nawet nie pamiętam o co tam chodzi. Jakiś łysy gościu nawalał kombosy choć po co to nie wiem.
Stary 16-05-2012, 11:04   #6693
Pawlok
Stały bywalec
Pawlok Wkrótce będzie sławny

Reputacja: 80

Lista Osiągnięć
Konsekwentny  Byłem pierwszy! Hall of Fame SuperStar 
Liczba Osiągnięć: 7

Yap małe pytanko. Osiągniecie wpada jak ma się xx level kolorowy czy musi być 100?
Multi i bestie już mam prawie zrobioną, ale zostaje jeszcze ok. 1400 fal w hordzie (najgorszy medal według mnie).
Pawlok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-05-2012, 11:18   #6694
Yap
Uzależniony
Yap Może być z siebie dumnyYap Może być z siebie dumnyYap Może być z siebie dumnyYap Może być z siebie dumnyYap Może być z siebie dumnyYap Może być z siebie dumnyYap Może być z siebie dumnyYap Może być z siebie dumnyYap Może być z siebie dumny

Yap's Avatar

Reputacja: 1182

Cytat:
Napisał Pawlok Zobacz post
Yap małe pytanko. Osiągniecie wpada jak ma się xx level kolorowy czy musi być 100?
Multi i bestie już mam prawie zrobioną, ale zostaje jeszcze ok. 1400 fal w hordzie (najgorszy medal według mnie).
Naprawili to. Teraz wystarczy po re-up' ie miec byle jaki level.
Stary 17-05-2012, 13:07   #6695
Malebolge PL
Stały bywalec

Lista Osiągnięć

AMY 200/200

Gra opowiada historię ucieczki z laboratorium tytułowej Amy i Lany - jej przymusowej opiekunki. Dalej jest standardowo - zombie, apokalipsa i te sprawy (to co zawsze).
Hmmm, od czego zacząć... Gra robi fatalne pierwsze wrażenie - poziom z wykolejonym wagonem wygląda jakby był żywcem wyjęty z gry sprzed 7-8 lat. Wszystko to dla niepoznaki jest tak przyciemnione, że ledwo co widać... Do tego można zaliczyć również tańczącą kamerę i system walki który niezbyt dobrze liczy plaskacze i zdarza się, że trafiając czysto wroga nasza deska przelatuje przez niego a my giniemy
Cóż to by było jeśli chodzi o minusy, do plusów na pewno możemy zaliczyć:
-klimat, który bądź co bądź ta gra jak na pozycję za "grosze" ma całkiem niezły
-ciekawą historię
-poziom trudności (hard raczej do najłatwiejszych nie należy)
-działanie pod presją czasu (bez naszej tytułowej Amy bohaterka szybko zamienia się w zgniłka)
-konieczność uważania na Amy, która jest niezłym przygłupem - potrafi wyleźć z kryjówki w najmniej oczekiwanym momencie co nadaje grze nieprzewidywalności.

Ciężko jednoznacznie ocenić ten tytuł, jest on nierówny pod względem wykonania. Na pewno można mówić o zmarnowanym potencjale - ta gra ewidentnie miała składać się z kilku części, ale developerzy pokpili sprawę i tak naprawdę reszty historii Amy już nie poznamy. Na pewno ukończenie go daje dużo satysfakcji, pomimo wielu trudnych i frustrujących momentów. Nie jest to najsłabszy tytuł w jaki grałem, ale do średniaka jeszcze sporo mu brakuje.
Oceniam na 5+/6- na 10
Stary 22-05-2012, 15:47   #6696
Malebolge PL
Stały bywalec

Lista Osiągnięć

Ghostbusters: Sanctum of Slime 200/200
Grę kupiłem na promocji i w sumie na tym kończą się jej zalety - beznadziejne AI sprawia że są momenty gdzie jest praktycznie niemożliwa do przejścia w pojedynkę. Wszystko jest niewyraźne i przy większym stężeniu niemilców najzwyczajniej w świecie nic nie widać. Grając we dwie osoby robi się relatywnie prosto, co nie zmienia faktu że do co-opa proponuję poszukać innych pozycji.
Ogólnie słabe wykonanie i mizerna grywalność, nie polecam.
3/10

Dragon's Lair 200/200
Kolejny odświeżony klasyk, nic nie stracił ze swojego uroku pomimo upływu prawie 30 lat... Spodziewałem się większego wyzwania, jak w orginale - a tu okazało się że można robić sejwy co chwila a sama gra przez to robi się banalnie prosta... Szkoda że nie zaryzykowali i nie dali trudnych osiągnięć, chociaż z drugiej strony większość graczy pewnie nie sięgnęła by wtedy po ten tytuł. Polecam młodym i starym, jak już pisałem w innym temacie - warto zapoznać się z pradziadkiem QTE:]
*jest możliwość obejrzenia samego "filmu" z rozgrywki - ukłon w stronę dzieciaków
jest jeszcze opcja grania przy pomocy Kinecta, ale że masochistą nie jestem, postanowiłem to sobie darować.
Miło spędzony czas przy grze - gwarantowany.
8/10

Ostatnio edytowane przez Malebolge PL : 22-05-2012 o 15:50
Malebolge PL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-05-2012, 18:45   #6697
dr M
Uzależniony
dr M Może być z siebie dumnydr M Może być z siebie dumnydr M Może być z siebie dumnydr M Może być z siebie dumnydr M Może być z siebie dumnydr M Może być z siebie dumnydr M Może być z siebie dumnydr M Może być z siebie dumnydr M Może być z siebie dumny

dr M's Avatar

Miasto: Szczecin
Reputacja: 1235

Lista Osiągnięć
 Weteran Xbox Live Forever Alone Bogacz 
Liczba Osiągnięć: 22

Forza Motorsport 4 1250/1250 - Fajnie, ze dali dodatek z acziwkami, ale mogli sie troche postarac. Wiem, ze pewnie chodzilo o kase (latwe acziwki, wiecej ludzi kupi), ale na wbicie 250 puntow potrzebowalem 40 min. Mogli dac choc - ukoncz wszystkie evetny lub za zbierznosc 10 albo 25.

dr M jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-05-2012, 14:32   #6698
igor8472
da Sztig
igor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narody

igor8472's Avatar

Miasto: Festung Breslau
Reputacja: 5090

Lista Osiągnięć
VIP Filantrop Donator o wielkim sercu Widz 
Liczba Osiągnięć: 33

Quantum of Solace (PC) 1000/1000

Kilka lat temu ten shooterek na engine CoD-a WaW to imho była jedna z lepszych 'filmowych' gierek. Singiel satysfakcjonujący, wymiany ognia dają sporo frajdy, ździebko upierdliwe znajdźki ale w której grze ich nie ma..
Grafika porównywalną z tą z CoD-a 4/5, niezła filmowa muzyczka, sensownie pomyślane QTE.
W multi dalej można spotkać randomów ale grają tylko w drużynowego deathmatch więc inne tryby trzeba zboostować a przynajmniej 4 osób potrzeba do odpalenia meczu. Całe multi to zadanie nas jakieś 15-20 godzin.
Lepiej już zagrać w takiego niezłego starocia niż jakieś shitowate FEARy..
8/10.

JASF Jane's Advanced Strike Fighters 1000/1000

Mocno średni symulatorek, dosyć latwy ale 'nieco' zabugowany prze co momentami mocno irytujący. Idiotyczny system checkpointów z misji przez co trzeba powtarzać czasem całą, a to jakiś event nie może się ztrigerować, w multi wyłącza się wybór broni... Dobrze ze choiaż coop jest, można się z kumplem z głupotek razem pośmiać. Tak zwane story nudne i w pamięc nie zapada, briefingi przed misjami to tragedia. kampania na szczęście nie jest za długa.
Grafika jak z połowy poprzedniej dekady , nawet Ace Combat 6 miał lepszą.
Na szybkiego calak jako tako się nadaje, do skończenia w 10-15h. Na moje całokształt na jakieś 5/10.
Za multi kudosy dla Flapjack waldiego i MANIANa 3D

Cars 1000/1000

Jedna z najbardziej topornych 'dziecinnych' ścigałek. Fizyka, detekcja kolizji i model jazdy marne i irytujące, zwłaszcza wyścigi na Nascarowych owalach z gumowym AI. Cała gra dosyć nudna i monotonna, gokarty wszelakie są gorsze ale tej niewiele do nich brakuje. Zdecydowanie polecam bardziej dużo imho lepsze Cars 2. 4,5/10

Juiced 2 1000/1000

Boje o calaka w tej ziomalskiej ścigałce trwały prawie 2 lata, gra lubi korumpować save'y podczas kariery w multi, w trakcie moich wielu ustawek z hamburgerami zdarzyło się to 4-5 osobom.

Wracając do samej gry jest całkiem niezła, podczas pierwszego przejścia spodobała mi się bardziej niż plastikowe NFSy MW/Carbon. Zdecydowanie bardziej urozmaicona, grafika bardzo przyzwoita acz nieco sterylna i plastikowa, jak w NFS: Undergroundach.
Ścigamy się po predefiniowanych torach w kilka większych miastach, można robić zakłady o wygraną z Ai i żywymi graczami czy też obstawiać jako widz, tuningować wozy optycznie i mechanicznie wygrywając czelendże.
Model jazdy bardzo arcadowy ale w miarę przyjemny, świetnie zrobione zawody z driftami.
Szkoda że kariera online to niemal 100% kalka tej z singla i wszystko trzeba robić od zera. Do multi potrzeba 6 osób niestety, większość pierdół da się zrobić w grze. Ustwki są trudne bo wszyscy muszą mieć odblokowane wyższe ligo i trochę samochodów, często nic nie zrobiliśmy bo nie wszyscy byli przygotowani.
Sama gra warta jakieś 7/10 ale za numer z sejwem za karę wystawiam 5/10 :*.

Import Tuner Challenge 1000/1000

Kolejna niby przeciętna ścigałka acz z paroma fiuczersami ponad przeciętność, z rozbudowanym tuningiem na czele. Grę robił japoński developer i czuć charakterystyczny klimacik japońskich produkcji.
Największy minus gry to monotonność, ścigamy się po obwodnicach Tokio, siatka dróg jest bardzo słabo rozbudowana i śmiganie cały czas po tych samych prostych nitkach autostrad wieje nudą.
Wszystko przekłada się też na ledwie 2 rodzaje wyścigów - odstawienie oponenta na odpowiednią odległość albo wyścig z punktu A do B. Mimo tego jednak grało mi się całkiem przyjemnie, gra o dziwo wciąga.
Wybór samochodów jest mizerny ale fan motoryzacji się ucieszy bo jest kilka fur dostępnych tylko na japońskim rynku.
Gra do skończenia w jakieś 20-25h o ile człek się nie zamota za bardzo z szukaniem specjalnych przeciwników pojawiających się po spełnieniu określonych warunków i nie wszyscy naraz, najlepiej szukać ich po skończeniu story jak macie problemy. 7/10.

Dreamworks Kartz 1000/1000

Zabierałem się do tego jak pies do jeża bo każdy wtajemniczona acziwmentowa dzifka wie że gokartowe śigałki dla dzieci są wbrew pozorom trudne, irytujące i w ogóle..

Te jest dobra na pierwszą grę z tego rodzaju bo jest najłatwiejsza i irytuje z rzadka. Tradycyjnie obecne jest super gumowe AI więc jakbyś nie jechał zawsze będzie za plecami a zwolni jak gra nie idzie. Co ma ułatwiać chyba zabawę dzieciakom jest solą w oku dla lepszych graczy. Gra króciutka, znajdźki średnio upierdliwe. 5,5/10.

F1 2010 1000/1000

Jedyny na X-klocka symulatorek F1 na enginie znanym z Dirtów i Grida. Poza zmianą dyscypliny Codemasters niechciało się już chyba nawet zmienić, interfejsu czy jego 'udźwiękowienia', gdybym był złośliwy powiedziałbym że gra wygląda jak mod do GRID-a.

Ale to tylko pierdoły bo przynajmniej czuć się można 'jak w domu' a sama gra jest świetna. Model jazdy dosyć symulacyjny, na wyższych poziomach trudności trzeba dbać o opony, zużywające się paliwo, na trudniejsze wyścigi wybierać lepsze niezużyte silniki (bo regulamin FIA obowiązuje więc ma się 8 zużywających się silników na sezon).
Z nowych fiuczersów dochodzą smaczki jak ulepszanie bolidów, wywiady po wyścigach, zmiana teamów co sezon.

Grafika do podpicowany GRID, doszły zmienne warunki pogodowe ( i rewelacyjnie klimatyczna jazda w deszczu) i dziś wygląda świetnie czego zasługą EGO engine. Dźwiękowo jest równie dobrze, poza wysokoobrotowymi silnikami sporo też się nasłuchamy podsuwającego wskazówki naszego inżyniera wyścigowego.

Calaczek dosyć żmudny dzięki dwóm rzeczom; parudziesięciu godzinom potrzebnym na nabijanie poziomu w multi i kariery na poz. trudności Expert która jest kurewsko trudno acz można ją sobie ułatwić (o ile lubicie jeździć z włączonymi ABS-ami itp., bez nich bolid jest szybszy jak się uważa) wyłączając autosave i włączając ułatwienia jazdy na początku każdej sesji treningowej i wyścigu i wyłączanie ich przed końcem/metą tak żeby gra nie autosave'owała isę kiedy ma się je włączone.
Można też jeszcze łatwiej używając tricku z multi z forum PS3trophies i skończyć experta w 2-3 godziny.
Satysfakcjonujący rejser, bardzo polecam. 8/10.

Ridge Racer Unbounded 1000/1000

Ni to pies ni wydra. Gra która miała zostać mixem kilku bardziej oryginalnych ścigałek osttanich lat ale rezultat wyszedł trochę nijaki. Głównie chyba przez brak jakiegoś mocniejszego wątku przewodniego i konstrukcję poziomów składanych z klocków.

RRU to twór Bugbear, autorów Flatoutów i to pierwsza gra którą tu mocno czuć. Nieco podobny model jazdy, fizyka i wszechobecna destrukcja miasta po którym się ścigamy i to jedyna rzecz zrobiona w Unbounded lepiej od pierwowzoru.

Drugim głównym pierwowzorem gry jest Split Second z jego skryptowanymi budynkami niszczonymi po naładowaniu stosownego paska 'trików'. Tu jednak używane są tylko jako skróty.

Last but not least; Burnout wszechobecne w grze fragi/takedowny ale tu nie tak satysfakcjonujące, efektowne i robione praktycznie 'po drodze' a później nawet lepsze rezultaty w karierze się osiągnie jeśli się je oleje i pędzi ile fabryka koników pod maską dała dzięki.
AI może nie sprawia wrażenia gumowego ale jest po prostu dobre a cała gra niełatwa.
Do dyspozycji mam wyścigi z fragowaniem i bez, czasówki bez oponentów i najbardziej kurewskie Frag Attacki gdzie trzeba takedown'ować X aut w ciągu X czasu.

Poza karierą można tworzyć własne poziomy używając prostego edytor, ściągać te tworzone przez innych i podbijać wyniki, można tych custom'owych również używać multi.

Gra niedługa ale dosyć trudna, acziki w większość sensowna poza upierdliwym za wygranie na customowym mieście pięciu 8 osobowych wyścigów pod rząd. Na legalu do zdobycia nierealne, tyle ludzi może dałoby się spotkać w jednym lobby kilka-naście dni po premierze do tego nawet na ustawkach niełatwe bo serwery to tragedia, często z gry wywalają z jak komuś nie pokazuje się preview poziomu wszyscy trzeba restartować grę, dobrze chociaż że jak kogoś wywali podczas wyścigu wystarczy że w ostatnim 5ym będzie z powrotem 8 osób.

Podsumowując średniaczek z paroma przebłyskami ale czasem mocno irytujący. 7/10.

Dirt 3 1250/1250

Po niezłym Dircie 2 ten mocno zawodzi. Technicznie jest lepiej, grafika zauważalnie dopieszczona, tekstury lepsze, więcej polygonów ale całej grze brakuję jakiegoś przewodniego całokształtu jak w 'dwójce' i wygląda to to jak zbiór wyścigowych minigierek.

Jest więcej rajdów, do tego znany z dwójki (ale już niestety nie tak szybkie a tam były moimi ulubionymi) hill climbowy Trailblazer, rallycrossy i największa nowość - Gymkhana czyli wykręcanie driftów, donutów itp. tricków znanych z reklamówek DC Shoes z udziałem Kena Blocka na czas.

Model jazdy niestety uproszczono, nie warto imho jeździć inaczej niż z wyłączonymi wszystkimi pomocami poza automatem i pełnym HUD-em.

Postarano się o niezły wybór aut, szkoda że bardziej nie różnicują się osiągami.
Singiel ze zwykłymi wyścigami jest zdecydowanie za łatwy, sama freestyle'owa Gymkhana też do trudnych nie należy, tylko czelendże DC mają juś sporo wyśrubowany poziom trudności i poległy na końcu.
Multi już nie jest tak ciekawe jak w D2, tam zrobiłem wszystko na legalu tu już mi się levela kilkadziesiąt godzin robić nie chciało bo całość jest za nijaka a ocena za całokształ adekwatna, 7/10.

Gattling Gears 200/200

Obok Renegade Opsa najlepsza moim zdaniem zręcznościowa strzelanka z izometrycznym widokiem.
Przecudna graficzka i F/X, bardzo miodny coop, nawet to że przechodziłem ją 2 razy mi nie przeszkadzało a warto bo na hardzie bez wcześniej ulepszonego mecha ani rusz.
Kilkadziesiąt klimatycznych leveli w różnych środowiskach, każdy to kilka - kilkanaście minut gry. Grafika wykonana tak że gra się nie zestarzeje, nic tylko grać. Moja ocenka 9/10. Za coopa dzięki dla Dashy PL

Kokodżambo i do przodu.
igor8472 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24-05-2012, 00:55   #6699
lvizzz
Fuck games, games suck
lvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca świata

lvizzz's Avatar

Lista Osiągnięć

O swieta Tereso! Tak sie rozleniwilem, ze recki czekaja na swoja kolej, a zadna doczekac sie nie moze. Pod naporem emaili i twitow rzeszy fanow postanowilem wrocic do recenzji na 50 tysiecy znakow. Padlo na...

Wiedzmin 2: Zabojcy Krolow-1000/1000: tytul po polsku, bo Wiedzmin byl pierwsza gra, w jaka gralem w ojczyznianym jezyku; co prawda zdarzylo mi sie sprawdzic dubbing w Bad Company 2 i slawne '*****, *****, *****' przypadlo mi do gustu, ale ze nie jestem zwolennikiem tlumaczen w filmach i grach, to wrocilem do starych nawykow.Przy cyfrowej adaptacji prozy Sapkowskiego doszlo do przemiany, nie za wielkiej, nie tej na miare konradowej z 'Dziadow', ale uzmyslowilem sobie, ze Polacy nie gesi i swoj jezyk maja. Banal, ale banaly najlepiej samemu sie odkrywa, za nic majac swiadomosc o trywialnosci odkrycia.

'Dobre bo polskie', takie haslo szerzylo sie za czasow mojej mlodosci, wpajajac przyszlosci narodu, przepraszam, Narodu, iz mamy sie czym chwalic.Pewnie i mamy, czemu nie, kazda nacja ma, albo mysli ze ma, co na jedno wychodzi, ale koniec koncow wyskakuje takie 'Koko koko...' i mozna zalamac sie kompletnie, albo rozesmiac rubasznie.Tworcy z CD Prodzektu wybrali to drugie, wybrali smiech ponad placz, sarkazm i cynizm, ponad bezwladnosci i poddanie sie, wybrali jedyna sluszna sciezke, dzieki ktorej zycie mozna znosic. Coz, wybor ichniejszy nie do konca jest wyborem, gdyz wynika on ze swiata zastanego i przeniesionego na plyte DVD, kto czytal choc raz Sapka, ten wie zacz ilez tam o chedozeniu, rzyciach krasnoludzkich i bekaniu; humor zolnierski, skatologiczny, prosty i dosadny nie kazdemu moze pasowac, ale plec meska bardzo sobie go ceni, a czasem i gaski podsmiechuja sie z dowcipasow o bekaniu i, za przeproszeniem, sraniu. Tymi inkrustacjami gra jest zapelniona, tym zdobyla sobie serce me, mimo wielu wad, o ktorych pozniej. Voice acting wykonano wrecz perfekcyjnie, moze tylko z Wiedzmina bym zrobil jeszcze bardziej skurwialego i zimnego drania, lecz moj gust przez gardlo me przemawia, a jak wiadomo 'De gustibus...'. Cala reszta talatajstwa:krasnoludy, elfy, wiewiorkami czesto zwane, mosci krolowie, czarodziejki, holota spotkana w karczmach i na podworzach, baronowie, jaskrowie, dziewki sprzedajne, ochleje, draby na pustkowiach, zoldaki, wytrawni kawalerowie, trolle i trollice-wszyscy wymienieni maja udzwiekowienie kurwazajebiste. Nie zapominajmy o Odrinie, gdyz przy quescie z jego udzialem poplakalem sie ze smiechu. Widac, ze postaci zyja, ze maja dusze, czesto skurwiale i malutkie, o, takie, tycie, ale zyja! Ze maja cos do powiedzenia, ze miedzy questami, czy nawet chodzac sobie po nowej lokacji mozemy przystanac sobie na chwilke, odsapnac i posluchac co maja do powiedzenia. A jest tego mnogo: rozmowy o gulaszu, o tym, co Wiedzmini jedza, czemu nosza dwa miecze, czy o tym, gdzie zapodzial sie ten chedozony obszczymur Odrin. Kazdy fan Andrzeja S. bedzie zachwycony i wniebowziety, a co wiecej znajacy owa literature o wiele wiecej zrozumieja z intrygii, koligacji, porozumien i niesnasek miedzy bohaterami gry. Przeciez taki Nilfgaard to jest potega, panstwo jak Mongolowie albo Turcja albo Rosja, Bialy Plomien Tanczacy na Kurhanach Wrogow, bitchezzz: nie do zatrzymania, ogromne, zjednoczone krolestwa ledwo daly im rade-alez to byl opis, 50 stron, Sienkiewicz nawet czegos takiego by sie nie podjal- w grze jednak nie czuc tej potegi: ot, jest ambasador, jest intryga, ale cos wiecej, ni ma, ot jacys zli ludzie, panie. Teraz pytanie: czy przez to gra jest gorsza, ze pokazuje swoja wielkosc i piekno tylko znajacym tworczosc Sapka? I tak i nie. Obiektywnie dzielo powinno bronic sie samo, ale ze istnieje cos takiego jak postmodernizm, to zabawy forma, gra w klasy (Hihi), staly sie czyms wiecej niz narzedzami, sa to nowe juz obiekty, ktore moga byc, ale nie musza, byc odbieralne przez ogladacza/ gracza/ czytacza. Strasznie duzo o wydawaloby sie drugorzednych rzeczach wspominam; nic nie poradze, tak czuje, tak pisze, w dodatku oplaca mnie Poligamja, wiec jak juz Was wynudzilem, to nawet nie musicie zjezdzac nizej, zeby zobaczyc, ze ocena to 10/10.

Gameplay, czyli czemu to tak wolno dziala, do koziej pipki! Ano, jak sie rzeklo, przechodzimy do minusow, czas dodac dziegciu do tej beczulki miodu. Panowie programisci umysleli se robic port na konsole, taka ich mac, moze nawet zrobili jakis risercz, zaimplementowalilililili interfejs pod pada- nie jest zle, daje rade. Ok, dla mnie moze byc bardziej hardkorowo, mimo ze skakanie po ekranach menu to udreka niekiedy, zwlaszcza gdy chcemy bawic sie w parzenie ziolek, nakladanie olejkow eterycznych i kuznierstwo. Patrza i uczta sie, chlopy, od Bethesdy: se Pip Boya chamy urzadzily i, psia ich mac, dalo sie? No, *****, dalo?! Dalo! Nie o mnie idzie, dajcie mi wiecej ekranow, ale te wszystkie biedne dzieci na hamburgerach tuczone i kola pojone przeciez nie pojma polowy z tego, co tam siedzi. I czemu to tak wolno dziala, no kurwamac.
Walka wyglada porzadnie, zwlaszcza gdy zalokujemy sie na przeciwniku i z daleka juz Geralt zacznie machac mlynki, no jak w ksiazce, powiadam Wam. Sztychy, riposty, kontry, brakuje tylko zmian tempa, ale ciezko byloby osiagnac ow efekt, a gracz ma spora wladze nad Wiedzminem, jeno przystosowanie sie do systemu walki i przestawienie sie ze starych, nawykow zywcem wyjetych z serii AC, zajmuje duzo czasu, o wiele wiecej niz powinno. Zaraz powiem dlaczego.....Ok, juz gadam: o riserczu byla juz mowa, si? Otoz, taka teze sobie ukulem: mozna badac jak gra sie sprzeda, czego oczekuja gracze, jak dzialaja kontrolsy, ale nie bada sie tak zwanego statystycznego gracza, nawet na Zachodzie nie robi sie zbyt czesto takich pomiarow, bo to opoznia premiere gry, no i kosztuje. Pierwszy i, mam nadzieje, ostatni raz musze sie zgodzic z Frezerem:konsole ukaszolowacily.....wroc: zkaszualowacily graczy, nie jakichs tam graczy, ale mnie, Ciebie, moj wierny, i jedyny, czytelniku, nas wszystkich. Proces ten mial miejsce przez lata, bralismy w nim udzial nieswiadomie, sluchalismy panow developerow mowiacych o 'jeszcze lepszym systemie namierzania i brania coweru', 'milym w uzytkowaniu interfejsie', a doszlo do tego, ze przywyczajono nas, ze po jednym nacisnieciu guzika, na ekranie odpala sie cala sekwencja ciosow, wszystkie walki mozna wygrac kontra, a najlepiej to dusic wszystkie przyciski, bo poziom jest tak zenujaco niski, ze i tak nie zginiemy. No nie jest tak, nie przyznacie mi choc troche racji? Zeby nie bylo: nie zlorzecze, nie placze, mowie co widze po zagraniu w Wiedzmina; wracajac do CD Prodzektu, to nie zrozumieli jednego-nie zrozumieli wspolczesnego gracza, przyzwyczajonego do uproszczen. Mowie wszak o sobie, nikt mi promek nie daje, zebym mogl je pozniej ochoczo przehandlowac, sam je kupuje za ciezko zrabowane pieniadze- oczekuje milej rozgrywki, a nie nauki przez kilka godzin gry, co polska producja nam serwuje. Teraz najwazniejsze: czy postac, jaka gra przyjela, to skutek planowania, bledu czy nieznajomosci tego dzisiejszego gracza, o ktorym wspomnialem. Osmiele sie napisac, ze nie widze tutaj wolicjonalnosci developera, no nie widze, i kij lisowi w oko.Fakt ow, jak wspomnialem, wynika z braku riserczu, ba, braku nawet wiedzy, ze taki risercz mozna przeprowadzac; jak wiadomo, mimo ze spora czesc debilnych graczy wyklucza owa wiadomosc ze swoich gadzich mozdzkow, gra jest produktem, w ktory inwestuje sie dziegi i ludzi, koszta powinny sie zwrocic, powinno sie nawet zarobic, ale to tez nie zawsze. Wiec czemu robi sie port gry, ktora nie wkreca od razu, ktora jest trudna z poczatku, w ktora trzeba zainwestowac sporo wolnego czasu, ktora ma wolne menusy, w ktorej mapa czesto przeszkadza zamiast pomagac? Bo nie rozumie sie graczy; to nie Demon's Soul, ktore z definicji jest trudne i ma nie pomagac, a na pewno nie prowadzic za raczke z wielka zielona strzalka-dodatki do Mafii 2, koszmar-pokazujaca 'Tu idz'. Ok, czemu tak narzekam, bo jak do tej pory czepiam sie szczegolow, ktore tylko dla nerdow beda wazne, i to o ile. Ano dlatego ze gra zasluguje na wiecej, na wieksza sprzedaz, na wieksza liczbe fanow, na wyzsze noty.
Jak juz wielokrotnie bylo mowione: Wiedzmin 2 jest portem, wiec nie nalezaloby spodziewac super grafiki, plynnych animacji, pieknych cinematicsow i zapierajacych dech w piersi widokow. Tylko, ze nalezaloby, bo Fallout 3 zafundowal mi jedne z najlepszych panoram swiata przedstawionego, jakie widzialem. Jakze prosza sie widoczki przy prologu albo w lesie Flotsam o brak wszechobecnej mgielki, ktora zaslania detale i przeszkadza smakowac w pelni gre. Ze co? Ze konsola stara? Ze juz sie nie da? Job twoju mac, a czy nie slyszeliscie tych hurra optymizow od panow programistow, ze to bedzie jedna z najlepiej wygladajacych gier na X-klocka? I gdzie niby ta uber grafa? Dla potomnosci: grafa mnie chedozy, najmniej wazny element gry. Ale bledow w gameplayu juz nie wybacze:na poczatku jest ciezko, zwlaszcza gdy jest sie takim idiota jak ja i nie inwestuje w szybsze uniki-moj blad, ok, lecz fakt pozostaje faktem- czemu tak ciezko na poczatku, czemu system checkpointow skopany ponad miare- walka z Letho w pierwszym akcie, ile sie tam naklnalem, to moje. Jedna z najtrudniejszych walk rowniez mialem w pierwszym akcie, przy obronie Anyzki przed upiorami, ale ze robilem wszystkie questy, to tez w sumie moja wina.
Stary 24-05-2012, 00:56   #6700
lvizzz
Fuck games, games suck

lvizzz's Avatar

Lista Osiągnięć

Historia i glowny plot. Czepiac sie czy sie nie czepiac...Moze troszke, wiecej dziegciu do tej beki, bedziecie rzygac az bedziecie yyyy, rzygac. Jakos mi historia Letho-wiedzmina i krolobojcy, srednio pasuje do swiata Sapkowskiego, ale wracamy do tezy, czy powinnismy trzymac sie jednego tylko punktu widzenia, tego ksiazkowego, czy nalezy dac tworcom gry kredyt zaufania i czekac co wypieka z tej maki. Bo przeciez cala reszta wyszla znakomicie i taki maly zakalec nie powinien popsuc smaku;wskazuje tutaj glownie na Roche'a, postac genialna, jednego z najfaniej zbudowanych NPC, skurwiela i zabojce, bez litosci dla nie-ludzi, ktorych sciga, ale tez majacego swoje zasady i honor, w tym podobnego Geraltowi, za co polubilismy go w ksiazkach. Iorweth znowuz jest postacia sztuczna i nadmuchana jak wydmuszka, nie ma uroku nawet banki mydlanej, ciezko z nim sympatyzowac: 'moj' wyobrazeniowy wiedzmin nigdy by sie z wiewiorkami nie skumal, za cholere. Ale znow: o ile sciezka Roche'a o wiele ciekawsza, to do Verden, takiego pelnego, nie trafimy, i gadki krasnoludow przegapimy. Prawda jest taka, ze przy drugim podejsciu robilem glowne tylko questy, wiec moze przegapilem jakis smaczek, ale jesli powiecie mi, ze ktos jest wiekszy niz ten pijaczyna

to jestem w stanie przejsc gre jeszcze raz.Ech, do tej pory slysze 'Odrin, Odrin, gdzie jesztes?'
Sam plot jakis wysmienity nie jest, bo znow nie jest tym, do czego przyzwyczail nas chociazby Mass Effect. Ze Loza czarodziejek to byl twor potezny i miedzypanstwowy, nie warto (warto?) wspominac, jednak odkrywanie kolejnych warstw spisku nie dostarcza dreszczu emocji, jest raczej doswiadczeniem na zimno skalkulowanym, nawet dla czleka jak ja, co Sapka czytal dwa razy- teraz zabieram sie trzeci raz, ale brak czasu, Diablo 3, wita rozumita- nie jest odkryciem. Brak czegos na miare dziecka niespodzianki, brak Ciri, brak Yenn, bo poboczne milostki nie wystarcza.
Aha, loadingi na lokacjach to utrapienie, te w obozie wojsk Kaedwen sa zabojcze, a znowu w Loc Muinne sa calkiem dobrze rozmieszczone, ale co z tego, jak to istny labirynt jest: za gargulcami ile lazilem, to moje, a walka z panockiem, ktory mogl zrestetowac statsy i naprawic nietrafne wybory-ech, poddalem sie, na mrocznym nie dalem rady. Kurcze, to byl fajny quest, bo mozna go bylo skonczyc w drugim akcie chyba, a okazalo sie mozna i w trzecim, co jest jednym z tych smaczkow, ktore najwyzej sobie cenie.
Nie bedzie slowa koncowego, nie bedzie podsumowania, na pochybel Poligamji i Kotickowi.
Ocena:8/10
Odpowiedz

Xbox Online Center Forum > Microsoft > Osiągnięcia

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania