Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Microsoft > Xbox One

Xbox One Magnetowid XXI wieku. Podobno są też gry.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-03-2016, 09:03   #1
Czezare
Fanatyk
Czezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innych

Czezare's Avatar

Reputacja: 769
Domyślnie Monitor do Xbox One

Czy jest sens kupowania typowo gamingowego monitora do XOne z odswiezaniem 144Hz czy wystarczy zwykle 60Hz? XOne chyba wiecej niz 60 Hz nie oferuje, prawda?
Stary 10-03-2016, 09:12   #2
Kettger
Fanatyk
Kettger Może być z siebie dumnyKettger Może być z siebie dumnyKettger Może być z siebie dumnyKettger Może być z siebie dumnyKettger Może być z siebie dumnyKettger Może być z siebie dumnyKettger Może być z siebie dumnyKettger Może być z siebie dumnyKettger Może być z siebie dumnyKettger Może być z siebie dumny

Kettger's Avatar

Miasto: Kettogród
Reputacja: 1382

Lista Osiągnięć
Your e-penis must be huge! Stary dziad! Ten jedyny  
Liczba Osiągnięć: 18

Domyślnie Odp: Monitor do Xobox One

Dokładnie. Lepiej wziąć lepszy 60hz, niż średni 144.
Stary 10-03-2016, 09:18   #3
hub3k pl
Wariat
hub3k pl Wzór dla innychhub3k pl Wzór dla innychhub3k pl Wzór dla innychhub3k pl Wzór dla innychhub3k pl Wzór dla innychhub3k pl Wzór dla innychhub3k pl Wzór dla innych

hub3k pl's Avatar

Miasto: Poznań
Reputacja: 852

Lista Osiągnięć
Stary dziad! 4 The Players Aniołek Swój! 
Liczba Osiągnięć: 21

Domyślnie Odp: Monitor do Xobox One

jak szukasz ekranu to patrz tylko na 60hz i FullHD , wszystko powyżej to strata pieniędzy bo na xboxie i tak rzadko kiedy masz 1080p+60fps . No chyba ,że szukasz również monitora pod PC wtedy to ma jakiś sens ale pod samą konsolę lepiej nie robić tego bo otrzymasz efekt odwrotny do zamierzonego czyli kupisz monitor z zabójczymi parametrami a potem będziesz oglądać piksele na ekranie .

hub3k pl jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-03-2016, 10:17   #4
Czezare
Fanatyk
Czezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innych

Czezare's Avatar

Domyślnie Odp: Monitor do Xbox One

Tak myślałem. Dziękuję za odpowiedzi.Na blaszce nie gram i grać nigdy nie będę. Konsole do końca życia, no chyba ze sie rozpowszechni VR Czy zatem polecicie mi jakis konkretny dobry model 60 Hz do 1000 zl z 24 cali?

Poki co mam upatrzony ten:

http://www.komputronik.pl/product/27...S24E510CS.html

Nada się?
Stary 10-03-2016, 10:19   #5
ckast
Wariat
ckast Wzór dla innychckast Wzór dla innychckast Wzór dla innychckast Wzór dla innychckast Wzór dla innychckast Wzór dla innychckast Wzór dla innych

Miasto: Xbox Live
Reputacja: 797

Cytat:
Napisał Czezare Zobacz post
Tak myślałem. Dziękuję za odpowiedzi.Na blaszce nie gram i grać nigdy nie będę. Konsole do końca życia, no chyba ze sie rozpowszechni VR Czy zatem polecicie mi jakis konkretny dobry model 60 Hz do 1000 zl z 24 cali?

Poki co mam upatrzony ten:

http://www.komputronik.pl/product/27...S24E510CS.html

Nada się?
do 1000 zł kup sobie 27 cali 24 to za mały
Stary 10-03-2016, 10:32   #6
Czezare
Fanatyk

Czezare's Avatar

Cytat:
Napisał ckast Zobacz post
do 1000 zł kup sobie 27 cali 24 to za mały
W przypadku TV podpisalbym sie pod Twoim stwierdzeniem obiema rencyma i nogmi Im wiekszy TV tym lepszy, nie mniej jednak monit 24 w zupelnosci mi wystarczy zwazywszy dodatkowo na fakt, ze od lat uzytkuje 22 calowy, ktory z reszta dogorywa
Stary 10-03-2016, 12:18   #7
Kettger
Fanatyk
Kettger Może być z siebie dumnyKettger Może być z siebie dumnyKettger Może być z siebie dumnyKettger Może być z siebie dumnyKettger Może być z siebie dumnyKettger Może być z siebie dumnyKettger Może być z siebie dumnyKettger Może być z siebie dumnyKettger Może być z siebie dumnyKettger Może być z siebie dumny

Kettger's Avatar

Lista Osiągnięć

A wystarczy Ci jedno HDMI?

Tutaj masz Displayport + HDMI + ładowarkę do telefonów i FreeSync.

http://www.komputronik.pl/product/28...FreeSync_.html
Stary 19-03-2016, 01:14   #8
Czezare
Fanatyk

Czezare's Avatar

Posłuchałem kolegi ckasta i kupilem jednak Szajsunga 27 cali. Czek dys aut:

To model S27E391H zakupiony w RTV Euro Agd po 899 zl. Po wlaczeniu Trybu Gry obraz jest zayebisty!
Stary 19-03-2016, 13:39   #9
Kettger
Fanatyk

Kettger's Avatar

Lista Osiągnięć

Bardzo ładny monitor. Sam bym kupił, ale potrzebuję drugiego wejścia do PC.
Stary 19-03-2016, 18:48   #10
Pawcio4
Stały bywalec
Pawcio4 Wzór dla innychPawcio4 Wzór dla innychPawcio4 Wzór dla innychPawcio4 Wzór dla innychPawcio4 Wzór dla innychPawcio4 Wzór dla innychPawcio4 Wzór dla innych

Pawcio4's Avatar

Miasto: Wroclaw, Poland
Reputacja: 783

Lista Osiągnięć
Old School Playaz Ilość, nie jakość Zapalczywy Your e-penis must be huge! 
Liczba Osiągnięć: 23

Ja osobiscie polecam BenQ BL2710PT. Po dlugim researchu wybralem ten model, najlepszy monitor pod wzgledem odwzorowania kolorow i kontrastu, uzywam niecaly rok i jestem bardzo zadowolony. Mowimy tutaj o standardowych 60Hz, natomiast posiada bardzo uzyteczna rozdzialke 1440p, idealne do PC i ogladania filmow z duzym bitratem. Natomiast natywny upscaler daje rade rowniez przy Xboxie 360 na ktorym katuje kolejne tytuly. Takze, jezeli zastanawiacie sie nad top in class to rekomenduje

Stary 19-03-2016, 19:25   #11
Kettger
Fanatyk

Kettger's Avatar

Lista Osiągnięć

Czy Full HD na takim monitorze wygląda gorzej, niż przy monitorze 1080p?
Stary 19-03-2016, 20:57   #12
igor8472
da Sztig
igor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narody

igor8472's Avatar

Miasto: Festung Breslau
Reputacja: 5090

Lista Osiągnięć
VIP Filantrop Donator o wielkim sercu Widz 
Liczba Osiągnięć: 33

Fajny ten BenQ, jak mi mój Phillips 27' padnie to pewnie bym go wybrał. Kiedyś miałem ich 24-kę HDB i byłem bardzo zadowolony. Też wolę grać na monitorach. Obsługa serwisowa Samsunga w Polsce to taka tragedia że nic od nich nie kupuje.

Kokodżambo i do przodu.

Ostatnio edytowane przez igor8472 : 19-03-2016 o 21:18
igor8472 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-03-2016, 21:55   #13
Pawcio4
Stały bywalec
Pawcio4 Wzór dla innychPawcio4 Wzór dla innychPawcio4 Wzór dla innychPawcio4 Wzór dla innychPawcio4 Wzór dla innychPawcio4 Wzór dla innychPawcio4 Wzór dla innych

Pawcio4's Avatar

Miasto: Wroclaw, Poland
Reputacja: 783

Lista Osiągnięć
Old School Playaz Ilość, nie jakość Zapalczywy Your e-penis must be huge! 
Liczba Osiągnięć: 23

Cytat:
Napisał Kettger Zobacz post
Czy Full HD na takim monitorze wygląda gorzej, niż przy monitorze 1080p?
Wiecie jak to jest, wszystko kreci wie wokol percepcji obrazu przez nasze oczy, a tak naprawde tego kiedy jestesmy w stanie zauwazyc roznice. Mowiac o monitorze patrzymy na niego przewaznie z odleglosci 30-50cm, jezeli czytaliscie o proporcjach wielkosci ekranow do rozdzielczosci, badz korzystaliscie z roznych kalkulatorow, to wiecie ze jest to bardzo dobra odleglosc, chodzi mi o to, ze widzimy niedoskonalosci zrodla obrazu.

Wszystkie nowe monitory czy telewizory maja juz bardzo dobre sprzetowe upscalery nizszych rozdzielczosci, tak samo w tym, jest naprawde niezle. Jako background powiem wam tylko, ze zwracam bardzo uwage na jakosc, co mozna natywnie puscic to puszczam, filmy ogladam najczesciej z bitratem 32 Mbit/s, a takie przy wykoszytaniu kodeka H.264 zajmuja okolo 35 GB, zebyscie mieli jakies porownanie, wiec powiedzmy ze mam czule oko

Ostatnio przeszedlem Dishonored i powiem na tym przykladzie, ze nie widac degradacji jakosci znaczacej, to nie jest tak ze wszystko jest rozciagniete. Pewnie wiecie ze jak cos chodzi w nienatywnej rozdzialce to jest wtedy bardzie miekkie, jakby zblurowane. Natomiast widac tez niedoskonalosci renderingu, jak np. brak AA. Zauwazylem to mocno przy grze w Mafie 2 po kupnie tego monitora, ale to nie jego wina, po prostu mowimy tu o proporcji 27 cali na 40cm odleglosci, widac duzo szczegolow (nawiasem mowiac, tak wlasnie powinno byc, dlatego przy TV ostro patrzymy zeby kupic go na tyle duzego zeby w ogole zobaczyc roznice przy 1080p, nie mowiac o telewizorach 4K .

Reasumujac, gram duzo, wybralem ten monitor, poniewaz jest on najlepszy w klasie, powyzej 27cali, czyt. 32 cale, sa to monitory ktore maja problemy z kontrastem, rownomiernym podswielteniem matrycy i co tez wazne, ciezko je objac wzrokiem, mozna to porownac do 2 rzedu w kinie, jest po prostu juz niepraktycznie. Natomiast ten monitor ma pokrycie RGB palety ponad 100%, kontrast 1000:1 co daja najlepsze IPSy. Jezeli rozmawialibysmy o "lepszych" monitorach w tej klasie to chodzi tu o wersje gamingowe, gdzie nie uzyskacie lepszych parametrow obrazu, bo taka jest technologia i tyle. Ale beda w stanie wyswietlac ponad 120 klatek/s oraz wspierac G-sync itp.

Podczas mojego reasearchu kilka dni mi zajelo znalezienie dobrego zrodla informacji, podam Wam link, mam nadzieje, ze zaoszczedzicie przy tym czas a i nauczycie sie o wiele wiecej na temat parametrow i wlasciwosci obecnych monitorow, ja tak mialem.

Recka do tego monitora:
http://wecravegamestoo.com/forums/mo...n-ips-pls.html
Stary 10-03-2019, 19:25   #14
SierraPL
Stały bywalec
SierraPL Wszyscy go tu znająSierraPL Wszyscy go tu znająSierraPL Wszyscy go tu znająSierraPL Wszyscy go tu znająSierraPL Wszyscy go tu znająSierraPL Wszyscy go tu znają

SierraPL's Avatar

Miasto: Jaworzno
Reputacja: 550

Lista Osiągnięć
Bogacz Konsekwentny I ja tam byłem 2!  
Liczba Osiągnięć: 12

Domyślnie Monitor do Xbox One

Witam, potrzebuje kupic monitor do xbox one x, i tu pojawia sie pytanie czy brac 4K czy 1440p, ktos cos doradzi, jakis konkretny model. Z gory dzieki za odpowiedz. Od razu informuje ze TV 4k mam i na nim wyglada wszystko obłednie, jednak czasami musze odstapic TV innym domownikom i dla tego przyda mi sie monitor, a poza tym we wszystkie sieciowe shootery lepiej mi sie gra na czyms mniejszym niz 55 cali

Ostatnio edytowane przez SierraPL : 10-03-2019 o 19:34
SierraPL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Xbox Online Center Forum > Microsoft > Xbox One

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania