Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Sony > PlayStation Portable/Vita

PlayStation Portable/Vita Zabawka hi-tech czy super handheld?

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-02-2012, 21:47   #181
Foxter
Wariat
Foxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłość

Foxter's Avatar

Reputacja: 1700
Wyślij wiadomość przez AIM do Foxter

Lista Osiągnięć
Bogacz Lubiany Stary dziad! Swój! 
Liczba Osiągnięć: 9

Domyślnie Odp: PlayStation Vita

Ja się ciągle zastanawiam nad zakupem. W sumie cena zjadliwa, ale z drugiej strony ps3 rzadko co odpalam, a jak jestem poza domem i potrzebuje na kilkadziesiąt minut zabić czas (na wykładzie, w pracy) to wyciągam iP4 na którym mam blisko 70 gier, i to dobrej jakości, grywalne za 0.79 ojro z promocji Chyba jednak smartfony górą.

Ostatnio edytowane przez Foxter : 05-02-2012 o 21:49
Foxter jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-02-2012, 17:04   #182
kubek
Wariat
kubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądze

kubek's Avatar

Miasto: Sieradz a nie jakaś dziura Piła!
Reputacja: 2289

Lista Osiągnięć

Pograłem dzisiaj na standzie, więc czas coś naskrobać.

Na pierwszy ogień poszła FIFA 12. I tutaj od razu mega zaskoczenie. Różnice między wersją przenośną a tą na duże konsole są praktycznie niezauważalne. Z tego co odnotowałem- lekko okrojony system trików, utemperowany silnik kolizji i powrót do odbioru piłki wyłącznie Xem. Reszta- to samo co w domu na telewizorze (arena, menu, itp.). No, może za wyjątkiem delikatnie słabszej grafiki. Aha no i wersja na Vitę dopakowana jest o kontrolę "palcem"- możemy np. podać piłkę we wskazany punkt na ekranie lub wybrać dokładne miejsce strzału na arenie. Jak dla mnie bomba.

Ogrywałem także Wipeouta, za którym jednak nigdy nie przepadałem, więc wrażenia na mnie nie zrobił. Golf jak to golf, raczej popierdółka. Odpaliłem też Virtua Tennis 4. Świetna grafika i animacja, ciekawe pomysły z wykorzystaniem touchpada. Uncharted niestety nie dane mi było sprawdzić.

All in all- jestem pod wrażeniem. PSP zawsze odrzucało mnie badziewną grafiką i archaizmami, natomiast Vita to zupełnie nowa klasa. Zaje.bista grafika jak na taki mały sprzęt, ciekawe gierki już na starcie i sporo rozwiązań dających nadzieję na jeszcze więcej. Gdybym miał wolny tysiąc PLNów to pewnie bym się zaopatrzył
Stary 08-02-2012, 17:08   #183
Gambas
Wariat
Gambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądze

Gambas's Avatar

Miasto: Warszawa
Reputacja: 2047

Lista Osiągnięć
Bogacz Celebryta Przybij piątkę! Achievement Whore 
Liczba Osiągnięć: 11

Dziś pojawiła się informacja, jakoby Vita była sprzedawana w salonach Play z ich kartami SIM. Żadne zaskoczenie właściwie, PS3 są u nich od dawna. Jakbym brał na premierę to żadne Play tylko Aero2 i do 2013r. mam nienajgorszej jakości dostęp do neta za darmo (jedynie kaucja za kartę). I tak Sony nie da pograć przez 3G w większość tytułów, tak więc fakt, że co pół godziny na moment rozłączy i połączy nie robiłby mi różnicy.

Ostatnio edytowane przez Gambas : 08-02-2012 o 17:11
Gambas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-02-2012, 21:06   #184
Foxter
Wariat
Foxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłość

Foxter's Avatar

Reputacja: 1700
Wyślij wiadomość przez AIM do Foxter

Lista Osiągnięć
Bogacz Lubiany Stary dziad! Swój! 
Liczba Osiągnięć: 9

Cytat:
Aha no i wersja na Vitę dopakowana jest o kontrolę "palcem"- możemy np. podać piłkę we wskazany punkt na ekranie lub wybrać dokładne miejsce strzału na arenie. Jak dla mnie bomba.
Na ajfonie to w fifie sprzed roku było

Odnośnie tego wolnego 1k, to IMO warto chyba z nim co innego zrobić. (kupic s2 lub ajfona )) Cena za mini fife, na małym ekraniku - 199zl Może gdyby na PSN koszt takich gier był rzędu 59-99 to jeszcze, ale pamiętam, ze kiedyś gry na GB chodziły, za 150 No... chyba, ze ACTA się nie przyjmie, hehe

Ostatnio edytowane przez Foxter : 08-02-2012 o 21:10
Foxter jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2012, 02:12   #185
kbrs
Spambot
kbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narody

kbrs's Avatar

Reputacja: 5252

mnie ciekawi jedna rzecz, jak teraz bedzie vita w playu to bedzie wygladac na zasadzie biore ja za powiedzmy 1zł + abonament na internet na np. 2 lata? wiem ze jeszcze nie ma konkretnego info ale byla juz wczesniej jakas promocja z ps3 i psp i ktos pamieta jak tam to wygladalo? bo na oficjalnej stronie pisze ze ps3 juz niedostepne i tyle :F

Ostatnio edytowane przez kbrs : 09-02-2012 o 02:14
kbrs jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2012, 02:29   #186
MANDo
Spambot
MANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo Celebryta

MANDo's Avatar

Miasto: Lublin
Reputacja: 2894

Jak kiedyś się dowiadywałem o xboxa to była to normalna umowa tylko zamiast telefonu konsola, nic nie było mowy o pakiecie internetowym. Teraz stało się modne doliczanie 10-20zł (nie wiem jak w play, ale w plusie tak jest) za pakiet do netu, jeżeli bierzesz smartfona (więc może potraktują podobnie PSVITA). Powiem Ci, że nie wiem po co w takie coś się pchać, jak ktoś nie ma kasy na wejście to lepiej jest poczekać i kupić za gotówkę lub na raty, a nie pchać się do oszustów ;-). Obstawiam, że oferta będzie słaba, zresztą zawsze tak jest kuszą tą złotóweczką, a na miejscu wiadomo co się okazuje.

Ostatnio edytowane przez MANDo : 09-02-2012 o 02:31
MANDo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2012, 02:36   #187
kbrs
Spambot
kbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narody

kbrs's Avatar

to ze bedzie pakiet online bylo napisane w newsie, zreszta po co mi karta sim z minutami/smsami czy nawet bez nich jakby nie dzialal internet lub byl cholernie drogi. nawet jakby sie dalo to rozmawiac przez to nie zamierzam tego uzywac w ten sposob, no i 3g pewnie niezle by baterie obciazylo. nie wierze w jakiejs cuda ale jakby vita byla za 1-99zl + abonament 39-59zl z nielimitowanym internetem lub chociaz cos w stylu 2gb szybkim laczem, a pozniej spada predkosc ale dalej leci za free to byloby calkiem ciekawe. wiadomo wychodzi drozej niz kupic za gotowke ale internet tak czy siak moze sie przydac. minus jest taki ze 3g nie lapie wszedzie, grac sie przez to nie da, bardziej bym to traktowal jako wyjscie awaryjne niz normalnie uzywana usluge.

Ostatnio edytowane przez kbrs : 09-02-2012 o 02:38
kbrs jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2012, 10:08   #188
rurson
Znajomy
rurson Zobaczymy co z niego wyrośnie

Miasto: Zgorzelec
Reputacja: 7

Lista Osiągnięć
PlayStation 3 is my Home Przybij piątkę! Donator o wielkim sercu Donator 
Liczba Osiągnięć: 10

ja już swoja zamówiłem w wersji 3g w ultimie i pozostało czekać do premiery

---------- Wiadomość dodana 10:08 ---------- Pierwotna wiadomość opublikowana 09:17 ----------

dla zainteresowanych troche o trofeach -
http://translate.googleusercontent.c...LUzso3oghjRqCg
rurson jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2012, 15:30   #189
MANDo
Spambot
MANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo Celebryta

MANDo's Avatar

Cytat:
Napisał kbrs Zobacz post
to ze bedzie pakiet online bylo napisane w newsie, zreszta po co mi karta sim z minutami/smsami czy nawet bez nich jakby nie dzialal internet lub byl cholernie drogi. nawet jakby sie dalo to rozmawiac przez to nie zamierzam tego uzywac w ten sposob, no i 3g pewnie niezle by baterie obciazylo. nie wierze w jakiejs cuda ale jakby vita byla za 1-99zl + abonament 39-59zl z nielimitowanym internetem lub chociaz cos w stylu 2gb szybkim laczem, a pozniej spada predkosc ale dalej leci za free to byloby calkiem ciekawe. wiadomo wychodzi drozej niz kupic za gotowke ale internet tak czy siak moze sie przydac. minus jest taki ze 3g nie lapie wszedzie, grac sie przez to nie da, bardziej bym to traktowal jako wyjscie awaryjne niz normalnie uzywana usluge.
Nie lepiej użyć wifi tethering w iphonie (bo chyba go masz)? Jak masz tak tego używać to lepiej kupić tani pakiet na swój nr. 39-59 + Vita za 99zł? Coś nie chce mi się wierzyć w ich "hojność" , w abonamencie 59zł obstawiam cenę 900+.
Stary 09-02-2012, 16:03   #190
kbrs
Spambot

kbrs's Avatar

dalem tylko przyklad, w iphonie teraz mam pakiet pol giga + niedlugo przedluzam umowe to zobacze co mi tam zaoferuja ale jak widze obecne oferty i ceny w t-mobile to nie wiem czy im nie podziekuje lol :f
no i w ogole zapomnialem ze on ma funkcje robienia za siec wifi hehe

jakby wrzucili abo 60zl i cena tysiaka to ja nie widze kompletnie sensu, skoro wersja bez 3g kosztuje 200zl wiecej a pewnie niedlugo ta cena spadnie o jakas stowke.
Stary 09-02-2012, 19:46   #191
MANDo
Spambot

MANDo's Avatar

Tak samo jest z telefonami, dlatego wolę niższy abo na krócej i kupić na allegro/tablicy nowy sprzęcik (czasem nawet taniej).

No to już wiesz, dlatego olej wersję z 3G .
Stary 09-02-2012, 20:04   #192
kbrs
Spambot

kbrs's Avatar

az sobie zrobilem porownanie cen z telefonem jak to wychodzi w przypadku iphona 4s16gb i az mi glupio ze tego nie zauwazylem wczesniej lol
tylko minus taki ze trzeba miec wiecej hajsu na start

co do vity to tak sobie gdybam bo i tak nie mam wolnego tysiaka, no i musze czekac az pojawi sie stand w saturnie w tychach bo do katowic mi sie nie chce jechac zeby pobawic sie 10min konsolka =p
Stary 10-02-2012, 11:00   #193
rurson
Znajomy
rurson Zobaczymy co z niego wyrośnie

Miasto: Zgorzelec
Reputacja: 7

Lista Osiągnięć
PlayStation 3 is my Home Przybij piątkę! Donator o wielkim sercu Donator 
Liczba Osiągnięć: 10

lista trophy :
http://www.ps3trophies.com/forums/pl...phy-lists.html
rurson jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-02-2012, 11:07   #194
wrog
El Presidente
wrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodne

wrog's Avatar

Miasto: Kutno
Reputacja: 11617

Lista Osiągnięć
4 The Players Platynki jak dziewczynki Forever Alone Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 47

Kreatywność twórców trofeów do gier z serii Uncharted powala...
Stary 10-02-2012, 11:31   #195
zimzvm
Spambot
zimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebryta

zimzvm's Avatar

Miasto: wrocław
Reputacja: 2829

to prawda. już przy U3 pokazali, jak bardzo są twórczy. tutaj to tylko potwierdzają. ale dla mnie wystarczy, że robią znakomite gry. trofełka to już tylko dodatek. dla niektórych wręcz zbędny.
Stary 11-02-2012, 22:47   #196
wrog
El Presidente
wrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodne

wrog's Avatar

Miasto: Kutno
Reputacja: 11617

Lista Osiągnięć
4 The Players Platynki jak dziewczynki Forever Alone Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 47

Pobawiłem się dzisiaj demami w Saturnie i tak jak się spodziewałem - zero podniety. Po prostu PSP z lepszą grafiką i nowymi bajerami typu dotykowy ekran, dwie gałki itd. Po tym jak pierwsze PSP było moim którymś z kolei handheldem, którego praktycznie nie używałem, powiedziałem sobie, że nigdy nie kupię przenośnej konsolki. Vita nie skłoniła mnie do zmiany tego postanowienia.
Stary 11-02-2012, 22:50   #197
kbrs
Spambot

kbrs's Avatar

no ale to jest psp z lepszymi bebechami, dwiema galkami, dotykowym wyswietlaczem i obudowa wiec nie wiem czego sie spodziewales
Stary 11-02-2012, 23:42   #198
Snake
Spambot
Snake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake Niewiarygodne

Snake's Avatar

Miasto: Poznań
Reputacja: 12679

Lista Osiągnięć
Nie mam nic lepszego do roboty Ten jedyny Stary dziad! Książkotwarz 
Liczba Osiągnięć: 30

Cytat:
Napisał kbrs Zobacz post
no ale to jest psp z lepszymi bebechami, dwiema galkami, dotykowym wyswietlaczem i obudowa wiec nie wiem czego sie spodziewales
Spoiler:

Stary 12-02-2012, 01:03   #199
kbrs
Spambot

kbrs's Avatar

no to chyba wrogowi to powines napisac a nie mi, ja tylko powtorzylem to co on napisal :d

troche szkoda ze nie mam vity w saturnie w tychach, do katowic mi sie nie chce jechac a chetnie bym sie tym pobawil.
Stary 12-02-2012, 02:30   #200
Snake
Spambot
Snake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake Niewiarygodne

Snake's Avatar

Miasto: Poznań
Reputacja: 12679

Lista Osiągnięć
Nie mam nic lepszego do roboty Ten jedyny Stary dziad! Książkotwarz 
Liczba Osiągnięć: 30

Napisałeś potwierdzenie oczywistej, oczywistości.

Swoją drogą bawię się Vitą codziennie w pracy i po pierwszej reakcji typu "Takie tam" a następnie "Kurcze ale super zabawka!" teraz już twardo obstawiam przy opcji "Nie mam na to czasu"

Jak już miałbym ładować prawie 2 kafle w jakąś nową zabawkę to na pewno byłby to iPad 2. Znacznie lepszy gadżet i o wiele bardziej przydatny.
Vita jest za droga jak na swoje możliwości. Ekran dotykowy to jest w NDS czyli nic nowego. Panel - fajna sprawa ale bez pie*dolnięcia.
Grafika faktycznie robi wrażenie ale kurde grając na handheldzie nie patrzę na mega wypaśną grafę. Wolę mieć NDS, który trzyma 9-10 godzin przy pełnym oświetleniu niż Vitę, która pożera baterię w 4h. Cena gier to katorga (chociaż ceny gier na takiego 3DS to również porażka w Polsce) no i karta pamięci.

Jakby mi ktoś miał to dać jako prezent to bym był szczęśliwy i się bawił tym niesamowicie. Ale jakbym to kupił to szybko bym pewnie pożałował.

Xbox Online Center Forum > Sony > PlayStation Portable/Vita

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania