Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Inne > Mobile/Komórki/Tablety

Mobile/Komórki/Tablety O iPhone, pozostałych telefonach komórkowych i innych urządzeniach mobilnych.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25-01-2012, 18:12   #1
lvizzz
Fuck games, games suck
lvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca świata

lvizzz's Avatar

Miasto: London
Reputacja: 8112

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Ten jedyny Weteran Xbox Live Aniołek 
Liczba Osiągnięć: 46

Domyślnie Tablety, Kindle Fire itp.

Jol, misiowie:zaczalem sie niedawno interesowac Kindle, bo zamierzam wrocic do czytania, ale okazalo sie, ze jest nowa rzecz na rynku-Kindle Fire.Nic jeszcze w temacie nie wiem, dopiero cos zaczalem googlowac i czytac, np tutaj:

http://www.engadget.com/2011/11/14/a...e-fire-review/

Wychodzi, ze to tani tablet, z wyswietlaczem znanym z Kindle, wiec czytanie jest bardzo przyjemne, jak slyszalem.Ktos z forumowiczow mial juz do czynienia z urzadzeniem od Amazon?Prosilbym o jakies opinie.Interesuje mnie glownie czytanie, komiksy, jakies video czasami, muzyka, moze jakies appy do grania.
lvizzz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-01-2012, 20:03   #2
kroolik37
Gang Świeżaków
kroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narody

kroolik37's Avatar

Reputacja: 6318

Lista Osiągnięć
Jeden ekran to mało Stary dziad! Zdarta klawiatura Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 24

Domyślnie Odp: Tablety, Kindle Fire itp.

Kolega jakiś czas temu kupił Amazon Kindle i jest bardzo zadowolony. Zabaweczka o połowę mniejsza od iPada, wzrok ponoć w ogóle się nie męczy ( nie pamiętam jaki to rodzaj wyświetlacza, ale nie ma żadnego podświetlenia ) i czytając na nim można odnieść wrażenie, że czyta się z normalnej kartki papieru. Ponoć trzyma około 3 miesięcy ( ładował go tylko raz na starcie ). Ja osobiście wolę czytać książki.. może dlatego, że później fajnie wyglądają na półce . Jeżeli ktoś jest bardzo mobilny i nie lubi targać dużych i ciężkich książek, to na pewno powinien przemyśleć zakup Kindla .
Jest jeszcze jedna kwestia - czy opłaca się kupować e-booki? Jak ostatnio zobaczyłem na stronie empiku, że biografia Jobsa kosztuje chyba o 10zł mniej, jak normalna książka, to się trochę zniesmaczyłem. No ale od czego są chomiki itd
Stary 25-01-2012, 20:32   #3
lvizzz
Fuck games, games suck
lvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca świata

lvizzz's Avatar

Lista Osiągnięć

Tak, Kindle ma tego rodzaju wyswietlacz bez podswietlenia, wrazenia ponoc jak przy czytaniu ksiazki.Interesuje mnie jeszcze jedno:Amazon ma mase ksiazek w formcacie MOBI, ale sa to pozycje po angielsku.W jezyku Szekspira czytam, ale wole jednak polski bo:czytam szybciej, czuje rytm jezyka, lepiej mi wchodzi.Jak jest z dostepnoscia ksiazek w tym formacie w PL?Interesuja mnie bardziej oficjalne zrodla, nie chce sie bawic w jakies konwertowanie, zabawe z blokadami i co tylko.Ktos sie tutaj zna na tym?Chyba Fire sobie daruje i jak juz cos, to wstrzelilbym sie w zwyczajnego.
Stary 25-01-2012, 20:42   #4
wrog
El Presidente
wrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodne

wrog's Avatar

Miasto: Kutno
Reputacja: 10898

Lista Osiągnięć
4 The Players Platynki jak dziewczynki Forever Alone Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 47

No właśnie z e-bookami po polsku chyba jest problem.
Stary 25-01-2012, 23:05   #5
Q-Jot
Guest

Reputacja:

Nie ma żadnego problemu. Jak rejestrujesz sobie konto na nowo kupionym kindlu to dostajesz email @amazon.com i wysyłasz ebooka na niego i od razu masz na kindlu po 3G albo wifi. W formacie txt, czy epub też czyta. PDFy jedynie czyta się beznadziejnie na starszym Kindlu, nie jest zbyt wygodnie. Poza tym jest program Calibre, konwersja ebooka trwa sekunde i jest bajecznie prosta, program jest darmowy. Kindla Special Offer można mieć za 70$ chyba, ja za tyle swojego kupiłem jak była okazja, że wysyłali do Polski z pół roku temu. Bateria trzyma miesiącami, książek mieści się tysiące. Angielskie książki mają o tyle lepiej, że w Kindlu wbudowany jest lektor i wszystko co masz po angielsku on czyta i masz darmowego audiobooka. Na tablecie czytanie mi nie pasuje. Mam na myśli iPada. Męczy dłonie i świeci. Czytając w nocy na Kindlu potrzebujesz zewnętrznego światła i samo urządzenie jest lekkie jak gazeta. No i za pomocą Instapaper, Read it Later etc. czytasz na kindlu cały zestaw dziennych artykułów, notek z blogów, czasopism bez konieczności męczenia się z komputerem. Kindle Fire nie polecam jakoś specjalnie. Przeglądarka Silk jest słaba, o gierkach i aplikacjach lepiej nie myśleć, bo mimo, że OS jest oparty na Androidzie to na jakimś przerobionym, że to dalej bardziej czytnik książek, niż tablet. Nie myśl o Fire w kategoriach tabletu, bardziej właśnie czytnika ebooków z potencjalnymi możliwościami tabletu, które ciągle raczkują. Jest jeszcze jeden nowy Kindle- touch, czy jakiś podobny. Z nim nie miałem do czynienia ale na Spidersweb, Świat Czytników, albo na Antywebie przeczytasz pewnie jakieś dobre testy.

Ostatnio edytowane przez Q-Jot : 25-01-2012 o 23:11
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-01-2012, 11:30   #6
kubek
Wariat
kubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądze

kubek's Avatar

Miasto: Sieradz a nie jakaś dziura Piła!
Reputacja: 2289

Lista Osiągnięć

Poza tym w marcu Amazon wchodzi do Polski, więc jest jakaś nadzieja na więcej e-booków w przyszłości.

wojajczyk.pl
kubek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-01-2012, 14:01   #7
lvizzz
Fuck games, games suck

lvizzz's Avatar

Lista Osiągnięć

Ciekawym, czy zagrozi polskiemu rynkowi netowemu, bo marka to ogromna, wysylka za darmo, ceny konkurencyjne.Chociaz nie spodziewalbym sie na starcie czegos ogromnego i zalewu ebookow po polsku.
Stary 30-01-2012, 02:14   #8
Mustang
Wariat
Mustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumny

Mustang's Avatar

Miasto: Wrocław
Reputacja: 1488

Lista Osiągnięć
Aniołek Książkotwarz Gra roku 2012 No-life? 
Liczba Osiągnięć: 30

Kindle świetna rzecz. Mam tą nową wersję i był to doskonały wybór. Mogę potwierdzić - nie ma żadnego męczenia oczu, Kindle nie świeci, więc jak książka wymaga oświetlenia, ale za to nie czuje się dyskomfortu nawet przy długim czytaniu. O ładowaniu istotnie się nie myśli, bo bateria trzyma tygodniami. Tak samo pamięć to kosmos w stosunku do wagi książki.
Kupowanie książek na amazonie jest niesamowicie wygodne, ceny do zaakceptowania, a codziennie jedna z pozycji jest przeceniana na symboliczne 1-2 dolary w ramach Daily Deal.
Poza tym są już polskie sklepy internetowe sprzedające książki po polsku, choć ich oferta jest uboższa niż mniej legalnych źródeł. W tej chwili stoję przykładowo przed problemem wyboru wersji Dallas '63. Mogę kupić ją na amazonie po angielsku, mogę kupić prawdziwą książkę po polsku, a polski ebook istnieje tylko na chomikuj itp., podczas gdy moim zdaniem taka powieść jednego z moich ulubionych autorów na to nie zasługuje.
Tak to wszystko w zasadzie idzie przekonwertować na odpowiedni format i wrzucić na Kindle, czytałem już pliki PDF, pliki txt...

Ogólnie na Kindle czyta się wygodnie, książki łatwo na niego wsadzić, a jedyna potencjalna wada, to mało legalnych źródeł książek po polsku. Jeśli ktoś chce skorzystać z okazji i podszlifować angielski (jak ja) to spoko, jeśli nie, może to być nieco irytujące.

A Kindle Fire nie ma wyświetlacza E Ink, co czyni go bardziej tanim tabletem niż e-czytnikiem.

Cytat:
Napisał lvizzz Zobacz post
Interesuje mnie glownie czytanie, komiksy, jakies video czasami, muzyka, moze jakies appy do grania.
To Kindle Classic odpada, on służy do czytania, czytania i jeszcze raz czytania. Pod takie wymagania bardziej podpada typowy tablet, ja bym pewnie brał w takiej sytuacji iPada.

A tutaj wszystko o Kindle:
http://swiatczytnikow.pl/
Stary 29-02-2012, 14:13   #9
sobol
Spambot
sobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narody

sobol's Avatar

Miasto: Podobno Stolica
Reputacja: 5789

Lista Osiągnięć
Ten jedyny Zapalczywy Lubiany Książkotwarz 

jak cos to iPad3 podobno ma byc pokazany 7 marca http://myapple.pl/content/2846-apple...y-7-marca.html

WYSŁANE Z KRZESŁA OBROTOWEGO FIRMY INTAR TOOLS staram się nie ignorować P.Damiana
sobol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29-02-2012, 14:49   #10
Q-Jot
Guest

Reputacja:

Czy na tej konferencji mają tez pokazać odświeżone Macbooki?
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-03-2012, 01:43   #11
Fuji
Wariat
Fuji Władca świataFuji Władca świataFuji Władca świataFuji Władca świataFuji Władca świataFuji Władca świataFuji Władca świataFuji Władca świataFuji Władca świataFuji Władca świataFuji Władca świata

Fuji's Avatar

Miasto: Fugasówka
Reputacja: 8060

Lista Osiągnięć
Widz Książkotwarz Ten jedyny Dopiero się rozkręcam! 
Liczba Osiągnięć: 28

Nie ma na to szans, niestety. Nowe MacBooki mają podobno zostać zaprezentowane jakoś w kwietniu, przynajmniej te w wersji Pro.

Naczelny Antycyganista III RP.

Gram tylko w dobre gry i crapy!
Fuji jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-03-2012, 18:33   #12
kbrs
Spambot
kbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narody

kbrs's Avatar

Reputacja: 5130

jak kogos to interesuje to dzisiaj o 19.00 czasu pl zacznie sie konferencja i zostanie zaprezentowany ipad3.
Stary 07-03-2012, 19:39   #13
sobol
Spambot
sobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narody

sobol's Avatar

Miasto: Podobno Stolica
Reputacja: 5789

Lista Osiągnięć
Ten jedyny Zapalczywy Lubiany Książkotwarz 

http://live.myapple.pl/ipad3

WYSŁANE Z KRZESŁA OBROTOWEGO FIRMY INTAR TOOLS staram się nie ignorować P.Damiana
sobol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-03-2012, 00:47   #14
lvizzz
Fuck games, games suck

lvizzz's Avatar

Lista Osiągnięć

Wlasnie wlazlem na Amazona, a tam glowna strona wita mnie nowym Kindle:Touch, oraz Touch z 3G-ten drugi nikomu raczej niepotrzebny, chociaz Amazon zarzeka sie, ze placi za Wirelessa.Premiera 27 kwietnia.
Stary 28-03-2012, 07:56   #15
Q-Jot
Guest

Reputacja:

Nowym? Premiera była przecież w listopadzie. Kindle Touch jest bez sensu, bo dotknięcie ekranu przerzuca stronę, co irytuje bo przypadkowych dotknięć jest sporo, a dotykowy ekran jest w Kindle niepotrzebny, bo nawigacja i tak jest prosta a przeglądanie internetu i pisanie na Kindle jest głupie. No i tak- internet po 3G na Kindle jest za darmo, wliczony w cenę urządzenia.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-03-2012, 23:21   #16
Xzaara
Znajomy
Xzaara Wzór dla innychXzaara Wzór dla innychXzaara Wzór dla innychXzaara Wzór dla innychXzaara Wzór dla innychXzaara Wzór dla innychXzaara Wzór dla innychXzaara Wzór dla innych

Xzaara's Avatar

Reputacja: 985

Lista Osiągnięć
Old School Playaz  Konsekwentny Kobiety też grają! 
Liczba Osiągnięć: 11

W dobie urządzeń mobilnych, dotykowy ekran ma praktycznie każde urządzenie, nie ma co narzekać że w czytniku też go zaaplikowali. Jak ktoś chce używać kindla do czegoś więcej niż przerzucanie stron to dotykowy interfejs wydaje się być wygodniejszy. Problemem w touch jest raczej kiepski soft i brak trybu landscape dla pdfów.
Stary 13-06-2012, 12:20   #17
vivi
Uzależniony
vivi Wzór dla innychvivi Wzór dla innychvivi Wzór dla innychvivi Wzór dla innychvivi Wzór dla innychvivi Wzór dla innychvivi Wzór dla innychvivi Wzór dla innych

vivi's Avatar

Reputacja: 904

Z okazji urodzin zakupiłem lubej Asusa Transformer TF300, czyli trochę tańszą wersję Transformer Prime, który jest chyba najbardziej uznanym tabletem z Androidem. Zrobiłem to także bo parę miesięcy temu Asus zapowiedział Transformera z ekranem 1080p, i sam wstrzymałem się z zakupem Prime. Mimo to chciałem zobaczyć jak te maszyny się sprawują, a że kobiecie wysiadł laptop więc dostała taki prezent.

Muszę powiedzieć, że byłby to idealny tablet, gdyby nie jeden problem - obsługa flash, czyli główna zaleta jaką posiada Android ponad iOS, powoduje dużo zwiech przeglądarek internetowych. Wypróbowaliśmy Operę/Dolphin/Chrome beta/podstawową przeglądarkę - każda wywala się przy większej ilości otwartych zakładek.

Poza tym doszedłem do wniosku, że tablet to jednak zabawka i nie ma sensu go kupować podczas gdy mam już laptopa i stacjonarkę. Mój 13" Dell Latitude sprawdza się do szkoły znakomicie. Jedyne zastosowanie dla tabletu widzę jedynie do zabawy podczas podróży - coś do czego służy teraz mój telefon, przydałby się jedynie ekran większy niż 4".

Chciałbym także by jeden z współdomowników kupił iPada abym upewnił się że zabójcza ilość aplikacji na tablety iOS jest równie bezużyteczna.
vivi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24-12-2012, 23:37   #18
Foxter
Wariat
Foxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłość

Foxter's Avatar

Reputacja: 1700
Wyślij wiadomość przez AIM do Foxter

Lista Osiągnięć
Bogacz Lubiany Stary dziad! Swój! 
Liczba Osiągnięć: 9

Domyślnie

Ja chce kindle, który ma taki wymiary, jak większość książek kinga i regulacje podswietlania. Super sprawa, ja mam klasycznego, bez dotyku, na początku miałem duże problemy przestawić się na ten archaiczny system, ale jest lekki poręczy i mieści co tylko duusza zapragnie.

Minus taki, ze pozbawia to zupełnie klimatu czytania no i człowiek czuje, ze bardziej woli książkę. Wiem, że temat z czerwca, ale kindle to obecnie chyba topowa marka, tylko nie wersja fire.
A druga sprawa taka, że na legalu jest to tylko pliczek
I nic wiecej. Ale, Polak, jak to Polak... Hehe

Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD

Foxter jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-12-2012, 02:39   #19
Foxter
Wariat
Foxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłość

Foxter's Avatar

Reputacja: 1700
Wyślij wiadomość przez AIM do Foxter

Lista Osiągnięć
Bogacz Lubiany Stary dziad! Swój! 
Liczba Osiągnięć: 9

Domyślnie

Aha odnosnie flasha

Ver 2

Ostatnio edytowane przez Foxter : 26-12-2012 o 03:00
Foxter jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-02-2014, 21:24   #20
zarzykrulezzz
Ma kosę z Baczkiem
zarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca świata

zarzykrulezzz's Avatar

Miasto: KrasnyStafff
Reputacja: 8161

Lista Osiągnięć
Ten jedyny No-life? Stary dziad! Aniołek 
Liczba Osiągnięć: 45

Posiada ktoś z was Galaxy taba 3 7 calowego? Dobrze się sprawuje? Napisze jakis posiadacz czy opłaca sie brac?

Xbox Online Center Forum > Inne > Mobile/Komórki/Tablety

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania