Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > PC > Sprzęt i oprogramowanie

Sprzęt i oprogramowanie Dyskusje o komputerowym sprzęcie i programach.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27-08-2010, 13:44   #101
MANDo
Spambot
MANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo Celebryta

MANDo's Avatar

Miasto: Lublin
Reputacja: 2894
Domyślnie Odp: Laptop

Nic nie szukaj, trzeba stopniowo kręcić o 10+ Mhz i odpalać 3dmarka, żeby nie było artefaktów, później jakiś dłuższy gaming z miernikiem temperatury w tle i wsio. Jeden się kręci lepiej, drugi gorzej.

Ostatnio edytowane przez MANDo : 27-08-2010 o 13:47
MANDo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-08-2010, 13:58   #102
MaKsIk PL
Stały bywalec
MaKsIk PL Po prostu miły człowiekMaKsIk PL Po prostu miły człowiekMaKsIk PL Po prostu miły człowiekMaKsIk PL Po prostu miły człowiekMaKsIk PL Po prostu miły człowiek

MaKsIk PL's Avatar

Reputacja: 438

Lista Osiągnięć
Zbieram puchary Platynki jak dziewczynki Przybij piątkę! Na dobre i na złe 
Liczba Osiągnięć: 11

Tzn. Gdy zwieksze taktowanie o 10 MhZ to mam wlaczyc 3D mark i zrobic testy,jaki wynik bedzie spoko?Bo ja za bardzo nie wiem,podkrecalem tylko raz quad core z biosa.

MaKsIk PL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-08-2010, 16:16   #103
MANDo
Spambot
MANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo Celebryta

MANDo's Avatar

Nie podkręcaj proca, jedynie GPU. W laptopie procesory się biednie podkręcaja albo mają blokady. Wiesz te 10MHz to jedynie jest książkowy przykład, ja tam dałem odrazu 50Mhz bo to i tak bezpieczna strefa (model wyżej od mojej karty jest taki sam tylko ma wyższe taktowania).

ps. Pozatym jak wziąłeś tego acera co dawałeś to on ma turbo mode i sam proc się podkręca do 2,53GHz, dlatego lepiej sam nie grzeb
Stary 27-08-2010, 16:34   #104
MaKsIk PL
Stały bywalec
MaKsIk PL Po prostu miły człowiekMaKsIk PL Po prostu miły człowiekMaKsIk PL Po prostu miły człowiekMaKsIk PL Po prostu miły człowiekMaKsIk PL Po prostu miły człowiek

MaKsIk PL's Avatar

Lista Osiągnięć

Dobra,teraz tylko trzeba troche uzbierac kaski...
Dobry ten laptopik jak za ta cene.Jak patrze na vaio z tymi samymi czesciami to po 4000-5000 sie placi ,chyba tylko za marke ...:/

Tez masz tego radeonka?Ile Ci sie udalo najwiejec podkrecic?

Stary 27-08-2010, 16:39   #105
MANDo
Spambot

MANDo's Avatar

Niestety, ale mam GF'a 9600M GT. CORE 500 -> 660MHz, MEMORY 800 - > 900MHz (Da radę do 130 i więcej, ale karta się sama skręca do 400/400/800MHz, po jakichś 30 minutach :<), Shader 1650MHz (Radeon tego nie posiada).
Stary 27-08-2010, 16:44   #106
MaKsIk PL
Stały bywalec

MaKsIk PL's Avatar

Lista Osiągnięć

A tak na oko myslisz na ile ten laptopik starczy?I mam pytanie,bo te laptopy sa w 2 wersjach,z prockiem i3 i prockiem i5 ,ten z prockiem i3 jezt tansza,czyli automatycznie pomyslalem ,ze jest gorszy.Dobrze mysle?

Stary 28-08-2010, 09:00   #107
MANDo
Spambot

MANDo's Avatar

Zależy od prędkości i3, a i5 to nie jakiś kosmos. i3 pewnie nie ma turbo mode, więc będzie wolniejszy, ale kolosalnej różnicy nie odczujesz. Ja bym brał z i5.
Stary 28-08-2010, 09:09   #108
MaKsIk PL
Stały bywalec

MaKsIk PL's Avatar

Lista Osiągnięć

I3 w tym modelu acer tez ma turboboost,z tym ze roznica to jakis 300-400 zl.
Najchetniej z i7 bym kupil ale nie wypuscili modelu takiego.

Stary 28-08-2010, 09:14   #109
MANDo
Spambot

MANDo's Avatar

Aha :F i5 ma więcej instrukcji, więc jest przyszłościowy i zapewne starczy na dłużej. Zamiast i3 już bym wolał szukać najszybszego core2duo T9xxx lub P8xxx

ps. ten turbo mode w i3 jest słabszy :F (jak to napisali mniej agresywny mimo takich samych prędkości)

ps2. Nie zrażaj się tak do i3 bo imo i tak dobry proc jest

Ostatnio edytowane przez MANDo : 28-08-2010 o 09:25
Stary 28-08-2010, 12:37   #110
MaKsIk PL
Stały bywalec

MaKsIk PL's Avatar

Lista Osiągnięć

Biore z i5,kumpel ma na blaszaku i mowi ze rewelacyjny procesor

Stary 02-10-2010, 22:56   #111
kroolik37
Gang Świeżaków
kroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narody

kroolik37's Avatar

Reputacja: 6515

Lista Osiągnięć
Jeden ekran to mało Stary dziad! Zdarta klawiatura Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 24

http://allegro.pl/sony-vaio-vpceb2s1...241856026.html

Polecacie tego laptopka? Przymierzam się właśnie do zakupu. Ponoć te procki i3 dają radę, a do i5 kolejnego 1.000 zł dokładać chyba się nie opłaca. Mam nadzieję, że z takimi bebechami to bez problemu pociągnie z 4-5 lat? Co myślicie?
Stary 02-10-2010, 23:11   #112
Infidel
Stały bywalec
Infidel Jest wokół niego pozytywna auraInfidel Jest wokół niego pozytywna auraInfidel Jest wokół niego pozytywna aura

Infidel's Avatar

Reputacja: 225

Lista Osiągnięć
Zapalczywy Pokaż się! Hall of Fame n00b Jakość, nie ilość 
Liczba Osiągnięć: 9

Zalezy do czego bedzie sluzyl. Jak chcesz grac na nim za 5 lat, to srednio to widze.
Stary 02-10-2010, 23:19   #113
kroolik37
Gang Świeżaków
kroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narody

kroolik37's Avatar

Lista Osiągnięć

Nie do grania, do tego mam konsolę. Dla mnie najważniejsze jest to, żeby dobrze sprawdzał się w codziennych pracach i nie "mulił".
Stary 02-10-2010, 23:21   #114
Infidel
Stały bywalec
Infidel Jest wokół niego pozytywna auraInfidel Jest wokół niego pozytywna auraInfidel Jest wokół niego pozytywna aura

Infidel's Avatar

Lista Osiągnięć

To bedzie ok, mysle ze spokojnie ci wystarczy. Czasem strzelisz formata i bedzie dobrze.
Stary 02-10-2010, 23:32   #115
kubek
Wariat
kubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądzekubek Sława i pieniądze

kubek's Avatar

Miasto: Sieradz a nie jakaś dziura Piła!
Reputacja: 2289

Lista Osiągnięć

Dopłacaj 1000zł za markę. Gratulacje.

Za taką cenę możesz mieć coś z grafiką Nvidia/ATI + lepszy procek, a i tak parę stów zostanie ci jeszcze w kieszeni.
Stary 02-10-2010, 23:39   #116
Infidel
Stały bywalec

Infidel's Avatar

Lista Osiągnięć

Za taka cene mozesz dostac sprzetowo lepszego Samsunga R580.
Stary 03-10-2010, 13:33   #117
Q-Jot
Guest

Reputacja:

Miałem do czynienia z Vaio w wersji CW, napiszę ci co o nim wiem, a może wiele rzeczy będzie się zgadzało z twoim modelem. Przede wszystkim cena. 3 tysiące to cena, za którą można mieć Macbooka. Wliczając odliczenie Vatu, albo znizkę studencją 10% można mieć 13" Maczka,mydelniczkę, lub za niewiele więcej można dorwać wersję Pro z wiekszym ekranem. Ale to zależy, do czego ten komputer ma służyć. Vaio ściąga od Maca po całości, ale nie wszystko wyszło. Przede wszystkim ekran jest glossy. W wielu komputerach jest glossy, ale tu jest tak upierdliwie i wkurwiająco błyszczący, że odbija się wszystko co jest w zasięgu. Gówno widać w słońcu na tym ekranie. Sam ekran natomiast tez nie zachwyca. Obraz nawet po porównaniu z moją Toshibą jest ciemny, przytłumiony, jakiś bez wyrazu i słabo wyrazisty. Nie byłem zadowolony z jakości filmów. Co dalej... Może multitouch. Multitouch jest i tyle można było o nim powiedzieć w mojej wersji CW. Działał słabo, ale był. Można było zaprogramować swoje gesty, upraszczał korzystanie z notebooka, ale to nie ta sama funkcjonalnośc co w ..tak, Macu. Niemniej touchpad był wykonany z dobrego tworzywa i nawet w mokrych, spoconych paluchach działał dobrze. bardzo irytuje natomiast to, że z boku komputer ma wentylatorki, wyziewa ci ciepłym powietrzem z boku, jak trzymasz go na kolanach to może przeszkadzać. Jednak sam notebook w ogóle się nie nagrzewa w czasie pracy, za cenę tego wywiewu. Bateria trzymała ponad godzinę przy oglądaniu filmów, przy wyłączonym wi-fi do 3h by pociągnął, bo na przeglądarce z wi-fi potrafił trzymać 2h. Najbardziej jednak frustrowała mnie konstrukcja. Miałem nowy model, sklepowy i bateria miała z 1mm luzu. Ruszała się, latała i obijała o obudowę. Ciągle nie zwracasz na to uwagi, ale w modelu CW źle była spasowana bateria. Klawiatura jest Macowa, zajebista, ale żebyś nie nadział się na nie podświetlaną, bo takie też są. Nie muszę chyba wspominać, że klawiatura bez podświetlenia to kpina. Głośniczki były ok, serwis Sony daje radę w całej Polsce. Vaio nie są tak awaryjne jak Acery, czy Toshiby, ale chyba mają problemy z wi-fi. Wydaje mi się, że będziesz z tego modelu zadowolony, ale ja bym dozbierał tysia i brał Maca Pro, który będzie służył 5 lat identycznie jak od razu po wyjęciu z kartonu.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-10-2010, 16:09   #118
kroolik37
Gang Świeżaków

kroolik37's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał Q-Jot Zobacz post
Miałem do czynienia z Vaio w wersji CW, napiszę ci co o nim wiem, a może wiele rzeczy będzie się zgadzało z twoim modelem. Przede wszystkim cena. 3 tysiące to cena, za którą można mieć Macbooka. Wliczając odliczenie Vatu, albo znizkę studencją 10% można mieć 13" Maczka,mydelniczkę, lub za niewiele więcej można dorwać wersję Pro z wiekszym ekranem. Ale to zależy, do czego ten komputer ma służyć. Vaio ściąga od Maca po całości, ale nie wszystko wyszło. Przede wszystkim ekran jest glossy. W wielu komputerach jest glossy, ale tu jest tak upierdliwie i wkurwiająco błyszczący, że odbija się wszystko co jest w zasięgu. Gówno widać w słońcu na tym ekranie. Sam ekran natomiast tez nie zachwyca. Obraz nawet po porównaniu z moją Toshibą jest ciemny, przytłumiony, jakiś bez wyrazu i słabo wyrazisty. Nie byłem zadowolony z jakości filmów. Co dalej... Może multitouch. Multitouch jest i tyle można było o nim powiedzieć w mojej wersji CW. Działał słabo, ale był. Można było zaprogramować swoje gesty, upraszczał korzystanie z notebooka, ale to nie ta sama funkcjonalnośc co w ..tak, Macu. Niemniej touchpad był wykonany z dobrego tworzywa i nawet w mokrych, spoconych paluchach działał dobrze. bardzo irytuje natomiast to, że z boku komputer ma wentylatorki, wyziewa ci ciepłym powietrzem z boku, jak trzymasz go na kolanach to może przeszkadzać. Jednak sam notebook w ogóle się nie nagrzewa w czasie pracy, za cenę tego wywiewu. Bateria trzymała ponad godzinę przy oglądaniu filmów, przy wyłączonym wi-fi do 3h by pociągnął, bo na przeglądarce z wi-fi potrafił trzymać 2h. Najbardziej jednak frustrowała mnie konstrukcja. Miałem nowy model, sklepowy i bateria miała z 1mm luzu. Ruszała się, latała i obijała o obudowę. Ciągle nie zwracasz na to uwagi, ale w modelu CW źle była spasowana bateria. Klawiatura jest Macowa, zajebista, ale żebyś nie nadział się na nie podświetlaną, bo takie też są. Nie muszę chyba wspominać, że klawiatura bez podświetlenia to kpina. Głośniczki były ok, serwis Sony daje radę w całej Polsce. Vaio nie są tak awaryjne jak Acery, czy Toshiby, ale chyba mają problemy z wi-fi. Wydaje mi się, że będziesz z tego modelu zadowolony, ale ja bym dozbierał tysia i brał Maca Pro, który będzie służył 5 lat identycznie jak od razu po wyjęciu z kartonu.
Dzięki za szczerą odpowiedź Dla mnie jedną z większych zalet w tym Vaio, jest właśnie klawiatura, jest na maksa wygodna, oryginalna i z tego co widziałem w większości modeli - podświetlana. Flaki ma też takie, że pociągnie parę lat na normalnym użytkowaniu. Na Maca nigdy bym się nie zdecydował, bo mi jakoś ten sprzęt nie podpada, może i są szybsze, jak inne sprzęty w tym przedziale cenowym, ale ten cały system operacyjny Aplowski mnie przeraża i miałbym obawy, że się do niego nie przyzwyczaję. Laptop zakupiony. Mam nadzieję, że będzie się dobrze sprawował
Stary 03-10-2010, 16:22   #119
rafal198011
Stały bywalec
rafal198011 Wzór dla innychrafal198011 Wzór dla innychrafal198011 Wzór dla innychrafal198011 Wzór dla innychrafal198011 Wzór dla innychrafal198011 Wzór dla innychrafal198011 Wzór dla innych

Reputacja: 714

ja mam narazie cos takiego
http://www.ceneo.pl/3421204
ale przymierzam sie do kupna czegos wiekszego chodzi mi o ekran i wiadomo z bardziej rozbudowanym wnetrzem ale na tego samsunga nie narzekam smiga dobrze graficznie tez jest dobrze jedynie co to wkurza mnie troszke mala moc glosnikow ale to maly mankament jak na takiego laptopa
rafal198011 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-10-2010, 17:58   #120
Q-Jot
Guest

Reputacja:

Cytat:
Napisał kroolik37 Zobacz post
Dzięki za szczerą odpowiedź Dla mnie jedną z większych zalet w tym Vaio, jest właśnie klawiatura, jest na maksa wygodna, oryginalna i z tego co widziałem w większości modeli - podświetlana. Flaki ma też takie, że pociągnie parę lat na normalnym użytkowaniu. Na Maca nigdy bym się nie zdecydował, bo mi jakoś ten sprzęt nie podpada, może i są szybsze, jak inne sprzęty w tym przedziale cenowym, ale ten cały system operacyjny Aplowski mnie przeraża i miałbym obawy, że się do niego nie przyzwyczaję. Laptop zakupiony. Mam nadzieję, że będzie się dobrze sprawował
Z Vaio jest jak z Macami. Masz segment premium, markę, za którą dopłacasz, w cenie której mógłbyś miec lepszy sprzęt Samsunga (który chyba robi matryce dla Vaio), czy Lenovo. Dostajesz za to świetną gwarancję i sprzęt dobry, nie tak awaryjny jak Tosie, czy Acery. Vaio to dla mnie taki tańszy Macbook z Windowsem na pokładzie. No i ja bym sceptycznie podchodził do białego koloru. Może żółknąć. Mojego kuzyna mydelniczka Apple nie wygląda ładnie po 2, czy 3 latach. Białe to ma już chyba tylko ślady na monitorze
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Xbox Online Center Forum > PC > Sprzęt i oprogramowanie

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania