Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Sony > PlayStation 4

PlayStation 4 Następna generacja według Sony.

Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28-01-2013, 19:51   #1
chrono87
Spambot
chrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebryta

chrono87's Avatar

Miasto: Gdynia
Reputacja: 4421
Domyślnie PlayStation 4 - plotki

Mały przeciek na temat PS4.

CPU:

Orbis contains eight Jaguar cores at 1.6 Ghz, arranged as two “clusters”
Each cluster contains 4 cores and a shared 2MB L2 cache
256-bit SIMD operations, 128-bit SIMD ALU
SSE up to SSE4, as well as Advanced Vector Extensions (AVX)
One hardware thread per core
Decodes, executes and retires at up to two intructions/cycle
Out of order execution
Per-core dedicated L1-I and L1-D cache (32Kb each)
Two pipes per core yield 12,8 GFlops performance
102.4 GFlops for system

GPU:

GPU is based on AMD’s “R10XX” (Southern Islands) architecture
DirectX 11.1+ feature set
Liverpool is an enhanced version of the architecture
18 Compute Units (CUs)
Hardware balanced at 14 CUs
Shared 512 KB of read/write L2 cache
800 Mhz
1.843 Tflops, 922 GigaOps/s
Dual shader engines
18 texture units
8 Render backends

Memory:

4 GB unified system memory, 176 GB/s
3.5 available to games (estimate)

Storage:

- High speed Blu-ray drive

single layer (25 GB) or dual layer (50 GB) discs
Partial constant angular velocity (PCAV)
Outer half of disc 6x (27 MB/s)
Inner half varies, 3.3x to 6x

- Internal mass storage

One SKU at launch: 500 GB HDD
There may also be a Flash drive SKU in the future

Networking:

1 Gb/s Ethernet, 802.11b/g/n WIFI, and Bluetooth

Peripherals:

Evolved Dualshock controller
Dual Camera
Move controller

Extra:

Audio Processor (ACP)
Video encode and decode (VCE/UVD) units
Display ScanOut Engine (DCE)
Zlib Decompression Hardware
chrono87 jest offline  
Stary 28-01-2013, 20:00   #2
YuSuzuki
Bahmani
YuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świata

YuSuzuki's Avatar

Miasto: Kamaishi
Reputacja: 7914

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live Ilość, nie jakość Your e-penis must be huge! Swój! 
Liczba Osiągnięć: 32

Domyślnie Odp: PS4 - plotki

Definitywnie została rozwiana informacja o blokadzie używanych gier na Ps4:..." wypowiedzi analityka pracującego w firmie Wedbush Securities. Michaela Pachtera. Odniósł się on do kwestii blokowania przez PS4 używanych gier (w sieci nie brakowało takich spekulacji). To "najgłupsza plotka, jaką kiedykolwiek słyszał". Specjalista od badań rynku przytacza również wypowiedź Jacka Trettona - szefa Sony Computer Entertainment of America....
Stary 28-01-2013, 20:42   #3
chrono87
Spambot
chrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebryta

chrono87's Avatar

Podobno te podzespoły powyżej to całkiem niezły sprzęt, jak na konsole za 400-500$.
W sumie to wiadomo, że hardwareowa firma nie da ciała. bardziej mnie ciekawi nextgenowy PSN i podejście Sony do tych gier dla przedszkolaków na kamerki i dziwne kontrolerki.
chrono87 jest offline  
Stary 29-01-2013, 14:19   #4
BrakTuSensuPL
Stały bywalec
BrakTuSensuPL Wszyscy go tu znająBrakTuSensuPL Wszyscy go tu znająBrakTuSensuPL Wszyscy go tu znająBrakTuSensuPL Wszyscy go tu znająBrakTuSensuPL Wszyscy go tu znająBrakTuSensuPL Wszyscy go tu znają

Reputacja: 621

Lista Osiągnięć

Szkoda ze 1.6 na cztero rdzeniowym procesorze . Ramu moglo by byc 8 gb ale to sa tylko plotki prawdopodobnie w ciagu najblizszych miesiecy wszystko sie wyjasni. Sony planuje wydac konsole przed nowym X-boxem co bylo by dobrym posunieciem. Chcialbym rowniez zeby wkoncu pojawil sie cross chat .

BrakTuSensuPL jest offline  
Stary 29-01-2013, 14:55   #5
chrono87
Spambot

chrono87's Avatar

Cytat:
Napisał BrakTuSensuPL Zobacz post
Szkoda ze 1.6 na cztero rdzeniowym procesorze . Ramu moglo by byc 8 gb ale to sa tylko plotki prawdopodobnie w ciagu najblizszych miesiecy wszystko sie wyjasni. Sony planuje wydac konsole przed nowym X-boxem co bylo by dobrym posunieciem. Chcialbym rowniez zeby wkoncu pojawil sie cross chat .
To jest niby jakiś szybki ram tzn. GDDR5 i 4GB takiego ramu to wiecej niż 8 GB tego co się plotkuje, że ma trafić do nowego xboxa
chrono87 jest offline  
Stary 30-01-2013, 00:02   #6
MANDo
Spambot
MANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo Celebryta

MANDo's Avatar

Miasto: Lublin
Reputacja: 2894

Co nie zmienia faktu, że konsola by dłużej pożyła mając 8GB szybkiej pamięci niż hiperduperszybkiej 4GB... ;f. Obecne konsole ogranicza ram (i przyszłe pewnie też ), procesory jeszcze mają przednie, gpu jest już słabe, ale na jako taką grafę starcza. Najlepiej to widać po drugim Wieśku... prawie co każde drzwi ładowanie, gdzie z większą ilością ramu mogli by poszaleć i gra by była bliższa oryginałowi pod tym względem. Nie wiem jak wam, ale mi tam się odechciewa grać jak co rusz widzę ekran ładowania... :-).

Wiadomix, że ms i sony chcą jak najmniej ramu, bo wtedy szybciej mogą wypuścić nowy model... no, ale w tej generacji sami nie przewidzieli, że aż tak długo ich konsole będą na rynku. Ram jest tani, więc tłumaczenie, że to jest np.cięcie kosztów to bzdura.

Ostatnio edytowane przez MANDo : 30-01-2013 o 00:07
MANDo jest offline  
Stary 30-01-2013, 00:48   #7
chrono87
Spambot

chrono87's Avatar

Ram jest może tani, ale ten hiperduperszybki to niby znacznie lepszy pomysł ;P
Niby nawet jakiś deweloper na twiterze pochwalił takie rozwiązanie.
Poczytałem trochę temat na NeoGafie i powtarzam, bo ogólnie to też jestem z tych co myślą, że im wyższa cyfra tym lepiej.
chrono87 jest offline  
Stary 30-01-2013, 02:15   #8
MANDo
Spambot
MANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo Celebryta

MANDo's Avatar

Kolejne legendy jak o mocy PS3 nadchodzą. Nie jestem z tych co tak myślą... tylko, że kiedyś im zbraknie tego ramu, co z tego że ma dużą przepustowość. Wtedy Xbox z 8GB (jeżeli tyle będzie miał) będzie mieć o wiele większą przewagę w multiplatformach.
MANDo jest offline  
Stary 30-01-2013, 09:58   #9
mataman
Spambot
mataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebryta

mataman's Avatar

Miasto: Warszawa
Reputacja: 4117

Lista Osiągnięć
Jakość, nie ilość 360 stopni PlayStation 3 is my Home I love Apple 
Liczba Osiągnięć: 12

Domyślnie

Czyli wszystko pozostanie bez zmian względem obecnej generacji
Stary 30-01-2013, 11:06   #10
chrono87
Spambot

chrono87's Avatar

Cytat:
Napisał MANDo Zobacz post
Kolejne legendy jak o mocy PS3 nadchodzą. Nie jestem z tych co tak myślą... tylko, że kiedyś im zbraknie tego ramu, co z tego że ma dużą przepustowość. Wtedy Xbox z 8GB (jeżeli tyle będzie miał) będzie mieć o wiele większą przewagę w multiplatformach.
U słabych deweloperów pewnie tak. Wszystko i tak rozbije się o to która platforma będzie wiodącą przy programowaniu. Orange Box, a potem portal 2 to dobry przykład.
Co do PS3 to nastepca ma być o wiele łatwiejszy do ogarnięcia dla programistów. Skończy się sytuacja, gdy sredniej klasy deweloperzy zamiast się podszkolić przez kilka lat będą się tłumaczyć inną architekturą. Do dziś mnie zastanawia jak to jest, że całe Uncharted przejdziemy tylko z jednym loadingiem na początku, bez żadnej instalacji na dysku, z prawie, że nextgenową grafiką przy większości multiplatform.
Czemu ludzie od Wieśka tak nie potrafią ? Zabrakło ramu ? Najlepsza odpowiedź. Konsole to nie PC Oni powinni znaleźć rozwiązanie, a ty ich bronisz. Wytłumaczenie może być jedno, jak ja zagrywałem się na PSX, a potem PS2 to przez ostatnie 2 lata był praktycznie wyścig kto wyciśnie z konsoli więcej. Ty w tym czasie dokupowałeś ram żeby ci gra w ogóle ruszyła
W tej generacji żadna konsola nie zdominowała rynku, są kłótnie która konsola jest silniejsza, która ma lepsze wersje, a gry praktycznie od 3 lat wyglądają tak samo, zero postępu. Dlatego znowu to napiszę ale mam nadzieję, że to będzie ostatnia generacja konsol.
chrono87 jest offline  
Stary 30-01-2013, 12:21   #11
MANDo
Spambot

MANDo's Avatar

Chrono nie ******* . Uncharted? Proszę Cię Filmiki bez kompresji - w custscenkach masz ukryte loadingi. Korytarzowe poziomy, skrypty, wszystko policzone z góry i 30 klatek z dropami. Wiesiek to gra RPG znacznie bardziej skomplikowana, do tego przeniesiona z kompa, jak można tego nie widzieć to nie wiem. Anyway Uncharted graficznie nie zaskakuje. Już God of War Ascension robi większe wrażenie... no i trzyma 40+ klatek.

Ludziom od Wieśka i tak należy złożyć gratulacje, bo po mimo tych loadingów konwersja jest wzorowa...

Nigdy nie zmieniałem kompa żeby mi gra ruszyła, lol . Zresztą co Ty do mnie teraz piszesz to nie mam pytań .

Zejdź na ziemię, PS3 jest słabe, tak samo Xbox. Nawet do poziomu pierwszego Crysisa na ultra żadna gra się nie zbliżyła, a gra pojawiła się w 2007 roku...

Ostatnio edytowane przez MANDo : 30-01-2013 o 12:29
MANDo jest offline  
Stary 30-01-2013, 12:33   #12
Mr Perfect
No-life
Mr Perfect Przed nim wspaniała przyszłośćMr Perfect Przed nim wspaniała przyszłośćMr Perfect Przed nim wspaniała przyszłośćMr Perfect Przed nim wspaniała przyszłośćMr Perfect Przed nim wspaniała przyszłośćMr Perfect Przed nim wspaniała przyszłośćMr Perfect Przed nim wspaniała przyszłośćMr Perfect Przed nim wspaniała przyszłośćMr Perfect Przed nim wspaniała przyszłośćMr Perfect Przed nim wspaniała przyszłośćMr Perfect Przed nim wspaniała przyszłość

Reputacja: 1826

[ quote=chrono87;259479]U słabych deweloperów pewnie tak. Wszystko i tak rozbije się o to która platforma będzie wiodącą przy programowaniu. Orange Box, a potem portal 2 to dobry przykład.
Co do PS3 to nastepca ma być o wiele łatwiejszy do ogarnięcia dla programistów. Skończy się sytuacja, gdy sredniej klasy deweloperzy zamiast się podszkolić przez kilka lat będą się tłumaczyć inną architekturą. Do dziś mnie zastanawia jak to jest, że całe Uncharted przejdziemy tylko z jednym loadingiem na początku, bez żadnej instalacji na dysku, z prawie, że nextgenową grafiką przy większości multiplatform.
Czemu ludzie od Wieśka tak nie potrafią ? Zabrakło ramu ? Najlepsza odpowiedź. Konsole to nie PC Oni powinni znaleźć rozwiązanie, a ty ich bronisz. Wytłumaczenie może być jedno, jak ja zagrywałem się na PSX, a potem PS2 to przez ostatnie 2 lata był praktycznie wyścig kto wyciśnie z konsoli więcej. Ty w tym czasie dokupowałeś ram żeby ci gra w ogóle ruszyła
W tej generacji żadna konsola nie zdominowała rynku, są kłótnie która konsola jest silniejsza, która ma lepsze wersje, a gry praktycznie od 3 lat wyglądają tak samo, zero postępu. Dlatego znowu to napiszę ale mam nadzieję, że to będzie ostatnia generacja konsol.[/quote]

albo udajesz głupa albo nim jesteś, loadingi w Uncharted są ukryte w scenkach, postaraj się je zeskipować a zobaczysz o czym mowa, co do słabych i gorszych developerów to pamietaj że Unchartet jest exem wiec mają wsparcie finasowe od Sony nie muszą się az tak przejmować debilną architekturą PS3 a zewnetrzne studia nie będą nadkładać szmalu i czasu tylko dlatego że Sony zrobiło dziwną konsole to jest za drogi biznes w tej chwili hehehe

---------- Wiadomość dodana 12:27 ---------- Pierwotna wiadomość opublikowana 12:25 ----------

Cytat:
Napisał MANDo Zobacz post
Chrono nie ******* . Uncharted? Proszę Cię Filmiki bez kompresji w custscenkach, tam masz ukryte loadingi. Korytarzowe poziomy, skrypty, wszystko policzone z góry i 30 klatek z dropami. Wiesiek to gra RPG znacznie bardziej skomplikowana, do tego przeniesiona z kompa, jak można tego nie widzieć to nie wiem. Anyway Uncharted graficznie nie zaskakuje. Już God of War Ascension robi większe wrażenie... no i trzyma 40+ klatek.

Ludziom od Wieśka i tak należy złożyć gratulacje, bo po mimo tych loadingów konwersja jest wzorowa...

Nigdy nie zmieniałem kompa żeby mi gra ruszyła, lol . Zresztą co Ty do mnie teraz piszesz to nie mam pytań .

Zejdź na ziemię, PS3 jest słabe, tak samo Xbox. Nawet do poziomu pierwszego Crysisa na ultra żadna gra się nie zbliżyła, a gra pojawiła się w 2007 roku...
dokładnie ja też byłem pod wrazeniem Wieśka 2 na konsoli i ukłon w strone twórców ile wycisneli aczklwiek mnie również loadingi doprowadziły w pewnym momecie do irytacji ostatnio też w Forza Horizon dają w kość hehehe

---------- Wiadomość dodana 12:33 ---------- Pierwotna wiadomość opublikowana 12:27 ----------

co do ramu wiadomo ze im wiecej tym lepiej, GDDR5 to pamieć stosowana w kartach graficznych jest cholernie szybka i tu jest pewien problem bo 8 GB już tanie nie jest w przeciwieństwie do wolniejszego DDR3 gdzie 8GB dla kowalskiego np na allegro kosztuje ok 150zł hehehe

Ostatnio edytowane przez Mr Perfect : 30-01-2013 o 12:40
Mr Perfect jest offline  
Stary 30-01-2013, 12:41   #13
chrono87
Spambot

chrono87's Avatar

Kogo obchodzi gdzie ukryte są loadingi ? O kurde Ważne, że ich niema :P
I nie pisałem, że obecne konsole są mocne. Napisałem, że od 3 lat gry praktycznie stoją graficznie w miejscu. Skupianie się na dwóch konsolach zabija moc optymalizacji jak to było za czasów psx i ps2.
Myślisz jakbyś miał PC w domu zamiast xboxa i na takiej konfiguracji więcej nie zrobisz. Jak w Wiedzminie masz co chwile loading to deweloper sobie pokpił.
Nowe God of War dopiero wyjdzie, więc to dobrze że będzie ładniejsze od U3. Potęga exclusivów na konsolach jak za dawnych czasów, a nie marne multiplatformy z optymalizacją na 3+.
chrono87 jest offline  
Stary 30-01-2013, 13:17   #14
MANDo
Spambot

MANDo's Avatar

Słabe wytłumaczenie, widać nie rozróżniasz technicznych spraw. Gry z otwartym światem stawiam wyżej niż ten liniowy shooterek TPP. GTA IV, RDR tutaj możemy mówić o grze bez ładowania, poza krótkimi przerwami podczas odpalania misji.

Co do Wieśka to w innej formie się nie dało tego zrobić, na PC dane się doczytują jak przechodzimy przez drzwi. Na konsoli ekran się ściemnia, na pc widać jak przez nie przechodzimy i jesteśmy od razu w nowej lokacji. Na PC developerzy mieli luz, bo mogli częściowo załadować do pamięci większą ilość lokacji niż ta w której jesteśmy. Na X-ie to wszystko wina ramu i czy on by był DDR3 czy DDR5 to jak go będzie za mało, to kiedyś w przypadku portów z PC taka sytuacja będzie nie do ominięcia.

Jak chcesz to jeszcze doleję oliwy do ognia . Wszyscy na forach narzekają, że przez nośnik Xboxa stoimy w miejscu, a PS3 ma hiperduperblurey 50GB (pominę fakt, ze 3/4 gier wymaga instalacji) i w ogóle ma mega moc. Czytałem kiedyś artykuły i wypowiedzi developerów odnośnie programowania na PS3 i każdy wniósł swoje trzy grosze odnośnie ramu. Jak się domyślasz bardziej chwalili dzielony ram z gpu Xboxa, niż szybkiej 256MB pamięci. Kończąc - możesz sobie teraz odpowiedzieć czemu Wiesio nie zawitał na PS3.

Ostatnio edytowane przez MANDo : 30-01-2013 o 13:51
MANDo jest offline  
Stary 30-01-2013, 13:52   #15
chrono87
Spambot

chrono87's Avatar

No rozumiem, ale to dalej byli deweloperzy którzy robią gry w 30 FPSach, z loadingami z grafiką na 7/10 nawet na przyjaznym Xboxie;P Mówmy o przyszłości. Ci ludzie wywalczyli swoje i programowanie na PS4 będzie równie proste co na nowym xboksie. Zobaczymy co pokażą i na co teraz będą narzekać.
Zresztą według Timotheyego Lottesa z nVidii to PS4 może być tym najbardziej dla deweloperów przyjaznym sprzętem.
"Jeśli PlayStation "4" będzie miało system operacyjny działający w czasie rzeczywistym z bibliotekami zbliżonymi do libGCM, które mają dostęp do niskopoziomowych poleceń GPU, to możemy liczyć na jakość grafiki, przewyższającą to co jest teraz na PC, nie o miesiące, a o lata. A wszystko dzięki dostępowi do prawdziwej mocy GPU.
Dlaczego nie jest to dostępne/możliwe na PC? Odpowiedź jest prosta - Microsoft w swoich bibliotekach DirectX nie umożliwia dostępu do niskopoziomowych poleceń GPU. Co najgorsze, tak może być też z Durango, następcą x360."

Ogólnie facet chyba ma pojęcie o czym mówi ?
Mówił, że jeśli te plotki są prawdą to PS4 prezentuje się bardzo solidnie i 1080p 60Hz to żaden wyczyn dla takiego sprzętu.
Poruszył też inne tematy jak ram, ale swój wpis o next genach usunął ze swojego blogu, bo xboty się zbiegły i miał dość zamieszania
Mando a myślisz, że ps4 mogłaby być na androidzie ? Na bank spiracili by ją po tygodniu i bym był z frezerem najlepszym znajomym na forum
chrono87 jest offline  
Stary 30-01-2013, 14:40   #16
MANDo
Spambot

MANDo's Avatar

Bełkot dla ultra nerdów, zgubiłeś mnie przy libG... haha. Owszem zobaczymy... ;f
MANDo jest offline  
Stary 01-02-2013, 00:39   #17
wrog
El Presidente
wrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodne

wrog's Avatar

Miasto: Kutno
Reputacja: 11617

Lista Osiągnięć
4 The Players Platynki jak dziewczynki Forever Alone Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 47

Domyślnie Odp: PlayStation 4 - plotki

Czyżby?

Stary 01-02-2013, 06:06   #18
WiZi
Spambot
WiZi Klękajcie narodyWiZi Klękajcie narodyWiZi Klękajcie narodyWiZi Klękajcie narodyWiZi Klękajcie narodyWiZi Klękajcie narodyWiZi Klękajcie narodyWiZi Klękajcie narodyWiZi Klękajcie narodyWiZi Klękajcie narodyWiZi Klękajcie narody

WiZi's Avatar

Miasto: Chicago
Reputacja: 5065

Lista Osiągnięć
To drugie Wii Ten jedyny Stary dziad! Swój! 
Liczba Osiągnięć: 36

WiZi jest offline  
Stary 01-02-2013, 08:55   #19
chrono87
Spambot

chrono87's Avatar

Domyślnie

Proponuje dać jakiś licznik na głównej
Stary 01-02-2013, 09:17   #20
KoBik
Uzależniony
KoBik Wzór dla innychKoBik Wzór dla innychKoBik Wzór dla innychKoBik Wzór dla innychKoBik Wzór dla innychKoBik Wzór dla innychKoBik Wzór dla innych

KoBik's Avatar

Miasto: Śląsk
Reputacja: 775

Lista Osiągnięć
To drugie Wii Bogacz Wyginam śmiało ciało Stary dziad! 
Liczba Osiągnięć: 20

Proponuję czekać na oficjalne info. Te gdybanki to są tak śmieszne, że w ogóle nie tracę czasu na ich czytanie. Zresztą dajcie mi 48h/24 to może dam radę ograć to co jeszcze zaległe na obecnej generacji.

Xbox Online Center Forum > Sony > PlayStation 4

Tagi
ps4

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania