Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Inne > Hyde Park

Hyde Park Tematy o wszystkim co aktualnie trapi naszych użytkowników.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-10-2011, 12:18   #1
simian raticus
Banned
simian raticus Może być tylko lepiej

Miasto: Hebefrenic brain 666!
Reputacja: -38
Thumbs down Czy czas już wycofać religię ze szkół?

Myślę, że jest ona zbyteczna jak lekcje w-f czy muzyki! Możnaby więcej matematyki za nie dać i języka polskiego! Jak myślicie? Jakie przedmioty szkolne byście zamienili na inne?
simian raticus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-10-2011, 12:19   #2
juve26
Wariat
juve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebryta

juve26's Avatar

Miasto: Warszawa
Reputacja: 3726

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Swój! Celebryta Lubiany 
Liczba Osiągnięć: 36

Domyślnie Odp: Czy czas już wycofać religię ze szkół?

Ja bym wyrzucił w-f, zawsze mnie wybierano jako ostatniego
juve26 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-10-2011, 12:29   #3
bolek2006
Uzależniony
bolek2006 Wkroczył na dobrą drogę

bolek2006's Avatar

Miasto: zgierz
Reputacja: 27

Lista Osiągnięć
Aniołek Gra roku 2012 Widz Książkotwarz 
Liczba Osiągnięć: 24

hmm myśle ze powinny zostać może troche nad religia sie zastanawiam ale zawsze przydadza sie jakieś luzniejsze godziny
Stary 03-10-2011, 12:33   #4
wrog
El Presidente
wrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodne

wrog's Avatar

Miasto: Kutno
Reputacja: 11617

Lista Osiągnięć
4 The Players Platynki jak dziewczynki Forever Alone Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 47

Religia może zostać, ale niech do cholery nie liczy się do średniej ocen. Nie wiedziałem czy się śmiać, czy płakać jak widziałem brata uczącego się do sprawdzianów i klasówek z religii. Do tego częściej katechetka im coś zadawała niż nauczyciele z normalnych przedmiotów. Religia najważniejszym przedmiotem była...
Stary 03-10-2011, 12:37   #5
Hosen
Spambot
Hosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądze

Hosen's Avatar

Miasto: Złotoryja
Reputacja: 2321

Lista Osiągnięć
Zdarta klawiatura Złomiarz 360 stopni Cztery ściany 
Liczba Osiągnięć: 9

Nie wiem, w podstawówce piłem wino na religii a w średniej w ogole nie chodziłem bo koleżanka pisząca mi usprawiedliwienia z nieobecności/wf napisała mi zwolnienie z religii bo jestem niewierzący lol.
Stary 03-10-2011, 13:02   #6
sapinPL
Wariat
sapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłość

sapinPL's Avatar

Miasto: DANZIG
Reputacja: 1839

niech zostanie,

niech mlodzi tez maja co wspominac na stare lata
Stary 03-10-2011, 13:23   #7
lvizzz
Fuck games, games suck
lvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca świata

lvizzz's Avatar

Miasto: London
Reputacja: 8112

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Ten jedyny Weteran Xbox Live Aniołek 
Liczba Osiągnięć: 46

Jako jedyny w sredniej nie chodzilem na religie, bo niby wszyscy, *****, chrzescijanie.Oczywiscie nie przygotowano dla mnie zajec z etyki, wiec sie szlajalem po budzie.Wypieprzyc ten badziew, zmienic system oswiaty, i tak sie uczymy zupelnie niepotrzebnych rzeczy;nie wiem kiedy uzylem wiedzy czysto szkolnej w swoim doroslym zyciu, oprocz prostej matematyki.
lvizzz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-10-2011, 13:36   #8
juve26
Wariat
juve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebryta

juve26's Avatar

Reputacja: 3726

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Swój! Celebryta Lubiany 
Liczba Osiągnięć: 36

Cytat:
Napisał wrog Zobacz post
Religia może zostać, ale niech do cholery nie liczy się do średniej ocen. Nie wiedziałem czy się śmiać, czy płakać jak widziałem brata uczącego się do sprawdzianów i klasówek z religii. Do tego częściej katechetka im coś zadawała niż nauczyciele z normalnych przedmiotów. Religia najważniejszym przedmiotem była...
Ja bym chciał, żeby zamiast religi było religioznastwo. Młody człowiek poznałby religię, jednocześnie nie będąc zmuszanym do wyznawania tej 'jedynej słusznej', przez co miałby wolny wybór czy wierzyć, czy nie.
juve26 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-10-2011, 13:36   #9
Endrisd
Znajomy
Endrisd Wkrótce będzie sławny

Reputacja: 91

Religia jest mi obojętna. Chociaż według mnie jeśli ma zostać, to powinno się ją trochę zmienić. Ale WF ma zostać, bo potem będziemy mieli społeczeństwo od 150kg wzwyż.

Cytat:
Napisał juve26 Zobacz post
Ja bym chciał, żeby zamiast religi było religioznastwo. Młody człowiek poznałby religię, jednocześnie nie będąc zmuszanym do wyznawania tej 'jedynej słusznej', przez co miałby wolny wybór czy wierzyć, czy nie.

Tutaj się zgadzam.
Endrisd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-10-2011, 15:12   #10
Skyline14
Wariat
Skyline14 Jest wokół niego pozytywna auraSkyline14 Jest wokół niego pozytywna aura

Skyline14's Avatar

Miasto: Pudliszki
Reputacja: 193

Lista Osiągnięć
Dopiero się rozkręcam! Złomiarz Janko Muzykant Gamescom 09 
Liczba Osiągnięć: 12

Niech zostanie. Na czymś trzeba spisywać prace domowe.
Skyline14 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-10-2011, 16:34   #11
Gambas
Wariat
Gambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądze

Gambas's Avatar

Reputacja: 2047

Lista Osiągnięć
Bogacz Celebryta Przybij piątkę! Achievement Whore 
Liczba Osiągnięć: 11

Temat kontrowersyjny, no cóż.

Najlepiej zacząć od pytania, w czym przeszkadza niektórym obecność religii jako przedmiotu w szkole? Nikt tu w podstawówce nie jest, jeżeli nie będzie uczestniczył w tych zajęciach to nikt go nie będzie piętnował. Nie chodzisz - ateista lub inna wiara, proste. Przecież gimnazjum (wiem, niektórzy nie mieli okazji uczęszczać ) jak i liceum nie wymaga od Ciebie, żebyś brał udział w tych zajęciach. Z tego co kojarzę, to większość szkół gimnazjalnych oferuje religię rzymsko-katolicką oraz etykę. Jeżeli tego drugiego nie ma, to po prostu ma się tzw. okienko. Oceny na świadectwie nie ma jeżeli jesteś wypisany, więc w czym problem? Jest to przedmiot dla osób wierzących, więc skoro się takim ktoś nie czuje to po co sobie życie komplikować? Jeżeli ktoś wierzy, chodzi i uważa, że prowadzący komplikuje mu życie to zawsze można się odwołać do dyrekcji. Nie słyszałem, żeby w jakieś szanującej się szkole średniej, bądź w klasie 3 gimnazjum (gdzie również są inne priorytety) wymagano od ucznia więcej niż na lekcjach obowiązkowych. Nie oszukujmy się, we wcześniejszych etapach edukacji panuje sielanka i jak uczeń zrobi zadanie z religii od czasu do czasu to mu się nic nie stanie (mając na uwadze to, co wcześniej napisałem). W liceum to religia z zasady nie jest wymagająca, bo priorytet jest na przedmioty rozszerzone.

Religia niech sobie będzie, nikt do niej przecież nie zmusza

Ostatnio edytowane przez Gambas : 03-10-2011 o 16:38
Gambas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-10-2011, 17:14   #12
lvizzz
Fuck games, games suck
lvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca świata

lvizzz's Avatar

Lista Osiągnięć

Mhm, nie ma zadnego nacisku srodowiskowego, nauczycielskiego, malomiasteczkowego, pietnowania i ostracyzmu, w ogole nie ma, masz racje.
Stary 03-10-2011, 17:18   #13
wrog
El Presidente
wrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodne

wrog's Avatar

Lista Osiągnięć

U mnie w liceum, pięć lat temu, sporo osób w ostatniej klasie wypisało się z religii, bo szkoda im było czasu i woleli się do matury przygotowywać/zająć się czymś innym. Nikt ich palcami nie wytykał, nie naciskał i nie miał im za złe. Poza tym u mnie w liceum religia ogólnie była ok. Facet co każde zajęcia opowiadał o jakimś temacie - antykoncepcja, aborcja itd. itp. Oczywiście zgodnie z tym co mówi Kościół, ale nie nachalnie. Żadnych klasówek, katechezy i innych tego typu rzeczy. Na koniec wszystkim piątki wystawiał, bo musiał (wtedy ocena i tak się nie liczyła).

Ostatnio edytowane przez wrog : 03-10-2011 o 17:23
wrog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-10-2011, 17:22   #14
lvizzz
Fuck games, games suck

lvizzz's Avatar

Lista Osiągnięć

No widzisz, szczesciarz z Ciebie, bo mam zupelnie inne doswiadczenia.
Stary 03-10-2011, 17:25   #15
Gambas
Wariat
Gambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądzeGambas Sława i pieniądze

Gambas's Avatar

Reputacja: 2047

Lista Osiągnięć
Bogacz Celebryta Przybij piątkę! Achievement Whore 
Liczba Osiągnięć: 11

Nie spotkałem się z wytykaniem kogoś takiego, nauczyciele mają to gdzieś czy chodzisz czy nie (wypowiadam się z perspektywy osoby mieszkającej od urodzenia w mieście) Teraz co raz mniej osób uczęszcza na religię, bo ostatnio w modzie jest na nią nie chodzić i mieć wy*ebane. Tym bardziej nie wiem w czym przeszkadza ta lekcja.

Z resztą warto obadać jak ma się sytuacja w szkołach, pewnie wiele się zmieniło odkąd Ty uczęszczałeś. Wielu "krzyczy" żeby religii nie było a do szkoły już nie chodzą. Tak jak wspomniałem, podstawówka jest szkołą w której faktycznie można zauważyć, że dziecko nieuczęszczające na religię może być wspominane przez kolegów / koleżanki jako ten który nie chodzi a wszyscy chodzą. Nie musi być to regułą, wystarczy że znajdzie się więcej takich osób. Jeżeli rodzic obawia się tego to szkoły prywatne i sprawa załatwiona. Jasne - może być kogoś na nie nie stać, publiczna szkoła nie jest bastionem chrześcijaństwa, więc tam można spokojnie próbować.

Z resztą co raz mniej osób jest wierzących, więc liczba osób chodzących na religię maleje, tak więc "problem" niedługo rozwiąże się sam.

Ostatnio edytowane przez Gambas : 03-10-2011 o 17:29
Gambas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-10-2011, 19:20   #16
Assassin
Spambot
Assassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin Niewiarygodne

Assassin's Avatar

Reputacja: 12792

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live I love Apple Ten jedyny Stary dziad! 
Liczba Osiągnięć: 28

Mi tam pasuje, akurat tak u mnie wypada, że matmę mogę przepisać, jak nic do roboty nie mam to w karty gram. Kumpel nie chodzi, bo ateistą jest i nikt nic nie mówi (no tam tyle, że go szatan opętał czy coś).
Stary 03-10-2011, 19:39   #17
Snake
Spambot
Snake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake Niewiarygodne

Snake's Avatar

Miasto: Poznań
Reputacja: 12679

Lista Osiągnięć
Nie mam nic lepszego do roboty Ten jedyny Stary dziad! Książkotwarz 
Liczba Osiągnięć: 30

Juve jak jesteś ciamajda to nie dziwne, że jako ostatniego Ciebie brali
Ja jestem za zrobieniem z tego "przedmiotu" czegoś nieobowiązkowego.
Pamiętam jak chodziłem do podstawówki to koleś ode mnie co roku przynosił zwolnienie z religii bo jest satanistą. Autentycznie tak było napisane na kartce od mamy. Co roku ona przychodziła bo ją wzywano a ona jasno stawiała sprawę, że jej syn jest satanistą i nie będzie chodzić.
Koleś żadnym szatanem nie był opętany i nie jadł szczurów ale dzięki temu miał więcej wolnego czasu bo czasem nam dojebali 3 religie w tygodniu z czego 2 pod rząd
Ja sam wtedy na to ścierwo chodziłem ale i tak tam był taki lajt, że podobnie jak Assassin siedziałem z kumplem w ostatniej ławce i zawsze w coś graliśmy na kartce papieru.
Ale wg mnie nie ma sensu zmuszać kogoś do uczenia się tego syfu jeżeli w to nie wierzy. Ja jakbym dzisiaj miał mieć religię to bym zrobił wszystko, żeby na nią nie chodzić. Bo nie wierzę w te gówna o jakimś facecie co przyszedł na świat od dziewicy, umarł za ludzi po to aby po trzech dniach wyleźć z grobu a następnie okazało się, że jest swoim własnym ojcem. No ku*wa...
Stary 03-10-2011, 19:50   #18
Endrisd
Znajomy
Endrisd Wkrótce będzie sławny

Reputacja: 91

Według mnie lepiej by było gdyby na religie trzeba było się zapisać kartką od rodziców, zamiast wypisywania się. Kto wierzy ten pójdzie, kto nie wierzy ten po lekcji religi się nie zmieni.
Endrisd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-10-2011, 19:50   #19
wrog
El Presidente

wrog's Avatar

Lista Osiągnięć

Ach, co mnie jeszcze dobiło oglądając plan lekcji brata chodzącego teraz do 3 gimnazjum. Religii ma dwie godziny w tygodniu, a przedmiotów ścisłych, jak chemia, czy fizyka - po godzinie. No bez jaj...
Stary 03-10-2011, 19:52   #20
Foxter
Wariat
Foxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłość

Foxter's Avatar

Reputacja: 1700
Wyślij wiadomość przez AIM do Foxter

Lista Osiągnięć
Bogacz Lubiany Stary dziad! Swój! 
Liczba Osiągnięć: 9

Religia tak, ale tylko od przedszkola (?) do końca gimnazjum, niech dzieci żyjące w kraju chrześcijańskim przynajmniej wiedzą jak pacierz się odmawia i zna 10 przykazań. A jak już, to coś takiego jak juve wspomniał - religioznawstwo. Ci co nie chcą, nie wyznają niech idą na piwo/wino na przystanek. W sumie to ja już nie pamiętam o czym na religii nas uczyli, ale za moich czasów w systemie 8 klas, nawet najwięksi cwaniacy chodzili i nie było takiego stanowiska jak dzisiaj, a jak już to były to jednostki, no i było coś takiego (on nie chodzi na religię!)

Foxter jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Xbox Online Center Forum > Inne > Hyde Park

Tagi
edukacja religia

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania