Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Microsoft > Xbox One

Xbox One Magnetowid XXI wieku. Podobno są też gry.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-12-2014, 17:57   #1
jaskier04
Wariat
jaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebryta

jaskier04's Avatar

Reputacja: 3046

Lista Osiągnięć
Ilość, nie jakość Your e-penis must be huge! Byłem pierwszy! Celebryta 
Liczba Osiągnięć: 20

Domyślnie Xbox Stereo Headset

Jak gdzieś piszę nieskładnie, albo niezrozumiale, to wybaczcie i pytajcie, odpowiem w miarę możliwości na wszystkie pytania. Zdjęcia nie są najwyższej jakości, bo robione Moto G, jakby komuś bardzo zależało, to poszukam coś lepszego

Skusiłem się ostatnio na zakup jedynych jak do tej pory oryginalnych słuchawek od Microsoftu dedykowanych konsoli Xbox One, więc postanowiłem podzielić się z Wami swoimi spostrzeżeniami na ich temat.

Cena sugerowana w/w zestawu, to 279 zł, co jest dość wysoką ceną jak za taki sprzęt. Mnie udało się je kupić za 187 zł. Są to, jak sama nazwa wskazuje słuchawki stereofoniczne, nie ma mowy o żadnym 5.1 czy 7.1- nie za taką cenę. Osobiście kupiłem je jako tymczasowe, w przyszłym roku planuję coś lepszego, ale na razie muszą mi wystarczyć te, które właśnie kupiłem.

Pudełko jak to zwykle przy akcesoriach do One'a jest zielone i schludne, nie ma na nim żadnych niepotrzebnych treści.

Po otwarciu naszym oczom ukażą się rzeczone słuchawki zapakowane z folię ochronną.

Do zestawy dołączony jest także stereo adapter oraz krótki przewód usb potrzebny w celu dokonania aktualizacji pada po podłączeniu headsetu, wszystko zrobi się praktycznie samo, wystarczy podłączyć adapter i słuchawki do pada, później pada do konsoli i włączyć kontroler. Zresztą stosowna instrukcja jest dołączona do sprzętu.

Same słuchawki prezentują się dość fajnie, oczywiście nawiązują kolorystycznie do konsoli, i tak oto pałą w górnej części jest matowy, a po bokach (elementy którymi możemy dostosować sobie odległość nauszników). Same nauszniki są matowe z cienkim błyszczącym obramowaniem wokół "poduszek".

Mikrofon jest podobnej długości co ten w standardowej słuchawce dodawanej do zestawu z konsolą, ale przez to, że słuchawki są dość szerokie znajduje się on trochę dalej od ust, dlatego też jeśli rozmawiamy z osobą używającą mono headsetu słychać nas nieco ciszej, ale jakość rozmowy jest w dalszym ciągu bardzo dobra, czasem trzeba po prostu poszukać położenia w którym będzie nas słychać najlepiej. Przy rozmowie ze znajomym który posiada też słuchawki (nawet te same) nie robi to większej różnicy, bo po prostu dostosowujemy sobie głośność gry i rozmowy.

Jak już jesteśmy przy dostosowywaniu dźwięku, to muszę powiedzieć, że grają one naprawdę dość dobrze, zakres głośności jest (przynajmniej dla mnie) wystarczający, nie są zbyt ciche przy ustawieniu volume na maxa.
Jak na słuchawki za około 100 zł (należy pamiętać, że drugie tyle, to koszt adaptera, który jest dołączany do zestawu), to dźwięk jest bardzo dobrej jakości. Przy konsoli Xbox360 korzystałem ze słuchawek Tritton Trigger, które można znaleźć w podobnej cenie i muszę powiedzieć, że w przypadku Xbox Stereo Headset jest lepiej, nie znacznie ale jednak.

Jeśli chodzi o wygodę użytkowania, to znów odniosę się do mojego starego headsetu, otóż przy dłuższym posiedzeniu zaczynały mnie boleć uszy, tak jakby słuchawki były za ciasne, tutaj ten problem nie występuje, a przynajmniej nie miałem z nim do czynienia przy graniu wczoraj około trzech godzin. Same poduszki też są znacznie lepsze, a dzięki temu, że nie są wykonane ze sztucznej skóry tylko z czegoś w rodzaju materiału bawełnianego uszy się nie grzeją i swobodnie oddychają.
Jedyny problem jaki z nimi mam, to pałąk, nie mogę znaleźć na razie optymalnego ustawienia, po około 2 godzinach zaczęła mnie lekko boleć głowa w miejscu styku z owym, jest on co prawda wyściełany jakąś tam gąbką, ale wydaje mi się, że jest to wina tego, że są tak szerokie, a uwierzcie mi, że odstają od głowy naprawdę znacząco. Jednakże może być to wina mojej kanciastej głowy, bo kumpel mówił, że na jego głowie leżą bardzo wygodnie i nie odczuwa żadnego dyskomfortu po dłuższym użytkowaniu.

Stereo Headset Adapter

Zacznę od tego, że z prawej strony mamy przyciski "+" i "-" służą one do zmiany głośności ogólnej headsetu. Natomiast z lewej strony mamy przyciski z symbolem pada i grupy, tutaj dostosowujemy sobie ile czego ma być słychać. Dodając do głośności gry jednocześnie ujmujemy od grupy. Np. jeśli mamy na maxa pogłośnioną grę i klikniemy raz na grupę, to stosunek zmieni się 90/10, przy kolejnym kliknięciu będzie 80/20 itd, jest to bardzo wygodne, bo nie trzeba kombinować suwakami jak w większości headsetów, gdzie pilocik znajduje się na kablu. No i na środku zostaje jeszcze przycisk którym wyłączamy mikrofon, działa on tak jak na standardowym mono hs, czyli jeśli jest wyciszony, to świeci się pomarańczowa kreska przekreślająca odpowiedni symbol.

Podsumowując mogę tylko powiedzieć, że za takie pieniądze (około 200 zł) te słuchawki są zdecydowanie godne polecenia ludziom którzy się wahają lub nie wiedzą jaki tani headset kupić do konsoli.

Dźwięku - 7/10 (mogłoby być trochę więcej dołu)
Wykonanie - 9/10 (te błyszczące boki się palcują)
Wygoda - 7/10 (ale to kwestia indywidualna, jak widać w opisie)
Cena 9/10 (biorąc pod uwagę, że dostajemy w zestawie adapter to cena jest naprawdę w porządku.

Ostatnio edytowane przez jaskier04 : 05-12-2014 o 18:31
jaskier04 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2014, 18:17   #2
zarzykrulezzz
Ma kosę z Baczkiem
zarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca świata

zarzykrulezzz's Avatar

Miasto: KrasnyStafff
Reputacja: 8496

Lista Osiągnięć
Ten jedyny No-life? Stary dziad! Aniołek 
Liczba Osiągnięć: 45

Domyślnie Odp: Xbox Stereo Headset

Naprawdę "na prawdę"?
Stary 05-12-2014, 18:31   #3
jaskier04
Wariat
jaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebryta

jaskier04's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał zarzykrulezzz Zobacz post
Naprawdę "na prawdę"?
A dla czego nie?
Nie no, poprawione, dzięki.
Stary 05-12-2014, 20:25   #4
lvizzz
Fuck games, games suck
lvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca świata

lvizzz's Avatar

Miasto: London
Reputacja: 8112

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Ten jedyny Weteran Xbox Live Aniołek 
Liczba Osiągnięć: 46

Też polecam, porządny HS za niską cenę. Nie korzystam może zbyt często, ale sprawdza się dobrze. Mam podobny problem z wygodą, jeśli dłużej ponoszę, to łeb zaczyna boleć.
lvizzz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-12-2014, 18:52   #5
Balisard
Stały bywalec
Balisard CelebrytaBalisard CelebrytaBalisard CelebrytaBalisard CelebrytaBalisard CelebrytaBalisard CelebrytaBalisard CelebrytaBalisard CelebrytaBalisard CelebrytaBalisard CelebrytaBalisard Celebryta

Balisard's Avatar

Miasto: Kraków...no dobra, wieś pod krakowem
Reputacja: 2705

witam,

wielkie dzięki za zdjęcia i opis.Wkrótce chcę zakupić X1 i będę potrzebował czegoś do rozmowy i grania, a gram głównie po 20 i nie chcę by inni słyszeli co się wyprawia w salonie. dzięki
Stary 06-12-2014, 20:37   #6
igor8472
da Sztig
igor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narody

igor8472's Avatar

Miasto: Festung Breslau
Reputacja: 5090

Lista Osiągnięć
VIP Filantrop Donator o wielkim sercu Widz 
Liczba Osiągnięć: 33

Jak masz staro dobry HS z x360 możesz też kupić samą przejściówkę na stare headsety. Te dedykowane MS sprzedawane osobno są identyczne jak ta z foto, ten zestaw to w sumie zwykły HS + adapter na minijacka.

Kokodżambo i do przodu.
igor8472 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-12-2014, 21:57   #7
wrog
El Presidente
wrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodne

wrog's Avatar

Miasto: Kutno
Reputacja: 11617

Lista Osiągnięć
4 The Players Platynki jak dziewczynki Forever Alone Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 47

Sam miałem przez chwilę te słuchawki i również polecam. W tej cenie naprawdę super sprzęt, w zupełności wystarczający do komfortowego grania i rozmawiania.
Stary 21-08-2015, 00:56   #8
Zarzecki
Początkujący
Zarzecki Wkrótce będzie sławny

Reputacja: 86

Zamierzam nabyć jakiś zestaw słuchawkowy do One i zastanawiam się, czy jest to solidna propozycja? Podobają mi się słuchawki Creative Aurvana Live, do których można dokupić jakiś tani mikrofonik, ale widzę, że cholernie droga jest sama przejściówka do Xboxa. Czy przy takich słuchawkach za 200 zł jak Creative czułbym dużą różnicę na plus w dźwięku, czy też nie ma co kombinować i lepiej nabyć zestaw MS?

Ostatnio edytowane przez Zarzecki : 21-08-2015 o 00:59
Zarzecki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-08-2015, 01:08   #9
wrog
El Presidente
wrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodne

wrog's Avatar

Miasto: Kutno
Reputacja: 11617

Lista Osiągnięć
4 The Players Platynki jak dziewczynki Forever Alone Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 47

Lepiej brać te MS lub jakieś inne gamingowe, ale oficjalnie wspierające/zrobione z myślą o Xbox One, np. coś z oferty Turtle Beach.
Stary 21-08-2015, 08:31   #10
Paqito
Stały bywalec
Paqito Daje dobry przykładPaqito Daje dobry przykładPaqito Daje dobry przykładPaqito Daje dobry przykładPaqito Daje dobry przykład

Paqito's Avatar

Miasto: Jelenia Góra
Reputacja: 463

Nie mam w tej chwili dźwięku z XO. Czy jak kupię sam adapter to będzie dźwięk z gry i czatu?

Przerobiłem oryginalny headset według opisów jakie znalazłem, ale jest tylko czat, bez dźwięku gry. Ktoś coś może w tym temacie?

----------------------------------------------------
This is how we live, every single night
Take that bottle to the head, and let me see you fly
Paqito jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-08-2015, 09:23   #11
OCC Senior
Uzależniony
OCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innych

OCC Senior's Avatar

Miasto: Silesia
Reputacja: 905

Lista Osiągnięć

zrob tak a będzie działać na każdych słuchawkach z mikrofonem

http://forum.onlinecenter.pl/showthread.php?t=19102
OCC Senior jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-08-2015, 10:50   #12
Paqito
Stały bywalec
Paqito Daje dobry przykładPaqito Daje dobry przykładPaqito Daje dobry przykładPaqito Daje dobry przykładPaqito Daje dobry przykład

Paqito's Avatar

Tak zrobiłem i nie mam dźwięku z gry. Może coś trzeba w opcjach przestawić?

Stary 22-08-2015, 08:58   #13
OCC Senior
Uzależniony
OCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innych

OCC Senior's Avatar

Lista Osiągnięć

przecież dzwięk z gry nie wychodzi z pada tylko z konsoli.
Stary 22-08-2015, 19:16   #14
Paqito
Stały bywalec

Paqito's Avatar

Ale o to mi właśnie chodiło A jak kupię ten adapter to wtedy będę miał dźwięk w słuchawkach tak?

Stary 22-08-2015, 20:59   #15
jaskier04
Wariat

jaskier04's Avatar

Lista Osiągnięć

Tak, będziesz miał.
Stary 22-08-2015, 22:31   #16
OCC Senior
Uzależniony

OCC Senior's Avatar

Lista Osiągnięć

no nie wiem czy będzie miał.
U mnie działa to tak że do dekodera 5.1 idą dwa kable - jeden to światłowód z X1 a drugi to kabel z końcówkami jack z pada do dekodera - tam oba kanały są mieszane za pomocą pokrętła. Dopiero do dekodera wpinam słuchawki i tam słychać oba "kanały".
Stary 22-08-2015, 23:19   #17
jaskier04
Wariat

jaskier04's Avatar

Lista Osiągnięć

Ale on pyta, czy jak kupi adapter (domyślam się, że chodzi o ten oficjalny stereo adapter), to czy będzie słyszał dźwięk z gry i chatu na słuchawkach. Odpowiedź brzmi: tak, będzie słyszał.
Stary 23-08-2015, 12:37   #18
Paqito
Stały bywalec

Paqito's Avatar

Ok dzięki za odp.

Stary 23-08-2015, 22:06   #19
TomMeGusta
Uzależniony
TomMeGusta CelebrytaTomMeGusta CelebrytaTomMeGusta CelebrytaTomMeGusta CelebrytaTomMeGusta CelebrytaTomMeGusta CelebrytaTomMeGusta CelebrytaTomMeGusta CelebrytaTomMeGusta CelebrytaTomMeGusta CelebrytaTomMeGusta Celebryta

TomMeGusta's Avatar

Miasto: Kraków
Reputacja: 2556

Lista Osiągnięć
Ten jedyny Zapalczywy Byłem pierwszy! Hall of Fame Star 
Liczba Osiągnięć: 18

Wygrałem właśnie na Allegro licytację słuchawek Turtle Beach Ear Force X42. Praktycznie większość czasu nikt nie widział tej aukcji i do wczoraj były za złotówkę. Dziś się ruszyło i niestety znalazł się jeden gość, który mocno podbił stawkę. Zatrzymało się na 149 zł za produkt sklepowy z ekspozycji, minimalnie używany. Uważacie, że to korzystna cena?

New Account

The World Is Yours
TomMeGusta jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-08-2015, 01:14   #20
Natan93PL
Fanatyk
Natan93PL Wzór dla innychNatan93PL Wzór dla innychNatan93PL Wzór dla innychNatan93PL Wzór dla innychNatan93PL Wzór dla innychNatan93PL Wzór dla innychNatan93PL Wzór dla innych

Natan93PL's Avatar

Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Reputacja: 838

Lista Osiągnięć
Swój! Na dobre i na złe Aniołek Lubiany 
Liczba Osiągnięć: 21

O to fajnie.Bo od dawna szukałem jakiego hedseta.I sobie go zakupie Dzięki serdecznie za recke

Tu jest fajna aukcja na allegro
http://allegro.pl/sluchawki-stereo-h...612933109.html

http://www.avpgalaxy.net/ Serialo Men
Natan93PL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Xbox Online Center Forum > Microsoft > Xbox One

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania